atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību sveiki, vēlējos ielikt interesantu un dziļu sprediķi
Gnostiķis
Iesūtīts: 2011.07.19 13:33:49
iespējams, ka kādam patiks izlasīt
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.21 14:08:02
παλαιό ανόητος

"Kristus ir vainīgs", un kas to nesaprot, tam pašam jānes sava vaina.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.07.21 16:38:00
armilo
"Kristus ir vainīgs", un kas to nesaprot, tam pašam jānes sava vaina.

Šādu formulēju es tiešām nesaprotu. Cik zinu, Jēzus tika padarīts vainīgs, Viņam tika uzkrauti pasaules grēki, Viņš uzņēmās visu vainu, lai gan pats vainīgs nebija.
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.21 16:58:25
Mārtiņš

pēdiņas arī nesaproti? tas nozīmē, ka tekstam ir pārnesta nozīme
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.21 17:48:24
Taisnība ir abiem. Cilvēks, kas nav darījis nevienu grēku, nevar būt vainīgs. Loģiski. Ja manu vainu uzņem cits, tad viņš kļūst vainīgs, bet es nevainīgs. Arī loģiski. KRISTUS ir bez vainas vainīgais. Neloģiski, tomēr tā ir. Tapēc to rakstīju pēdiņās.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.07.21 19:46:52
armilo
Ej nu saproti, kad pēdiņas nozīmē pārnestu nozīmi, kad citātu, kad tiešo runu, kad vēl kaut ko
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.07.21 21:43:26
armilo,Mārtiņš

Visādā ziņā - vēl izsakoties par jūsu minidisputa tēmu - man liekas briesmīga ideja, ka vienu netaisnību, visas radības nolādēšanu par divu cilvēku nodarījumu, var izbeigt tikai ar citu netaisnību, nevainīgas būtnes nogalināšanu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.21 21:57:02
παλαιό ανόητος
Nomierinies! Nevulgarizē! Nezaimo!
Stāsts ir par ko citu.
Atver sirdi un ieklausies!
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.21 23:17:31
παλαιό ανόητος
"man liekas briesmīga ideja, ka vienu netaisnību, visas radības nolādēšanu par divu cilvēku nodarījumu, var izbeigt tikai ar citu netaisnību, nevainīgas būtnes nogalināšanu."

Acīmredzot šis nodarījums ir bijis ļoti nopietns, ka tik bargs sods. Arī ieslodzītie centrālcietumā lielākā daļa apgalvos, ka ir netaisnīgi sodīti, un ne pie kā nav vainīgi. Tomēr, katrā valstī ir savs likums un sava tiesa. Tāpat ir arī Dieva valstībā. Dievs ir taisnīgs un rīkojās saskaņā ar iepriekšpasludinātu likumu. Par netaisnību varētu runāt, ja pirmais pāris nebūtu informēti par valstības likumiem. Taču tie zināja, ko dara.

Par "citu netaisnību". Protams, ka cilvēka prātam šķiet netaisnīgi sodīt nevainīgo. Te piekritīs Tev visi. Tomēr ne visi gribēs atteikties no grēku piedošanas Jēzus vietnieciskā upura dēļ. Vismaz es šo Jēzus upurēšanos manā labā vērtēju ļoti augstu, un man Jēzus ciešanas ir ļoti dārgas. Es ne mazākā mērā nesaskatu netaisnību, bet kaut ko neiedomājami skaistu - Dieva mīlestību uz mani, veco latviešu muļķi!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.07.22 10:21:51
"man liekas briesmīga ideja, ka vienu netaisnību, visas radības nolādēšanu par divu cilvēku nodarījumu, var izbeigt tikai ar citu netaisnību, nevainīgas būtnes nogalināšanu."

Acīmredzot šis nodarījums ir bijis ļoti nopietns, ka tik bargs sods. Arī ieslodzītie centrālcietumā lielākā daļa apgalvos, ka ir netaisnīgi sodīti, un ne pie kā nav vainīgi. Tomēr, katrā valstī ir savs likums un sava tiesa. Tāpat ir arī Dieva valstībā. Dievs ir taisnīgs un rīkojās saskaņā ar iepriekšpasludinātu likumu. Par netaisnību varētu runāt, ja pirmais pāris nebūtu informēti par valstības likumiem. Taču tie zināja, ko dara.


Tu šeit runā par likuma taisnību, ne mīlestības patiesību.

Par "citu netaisnību". Protams, ka cilvēka prātam šķiet netaisnīgi sodīt nevainīgo. Te piekritīs Tev visi. Tomēr ne visi gribēs atteikties no grēku piedošanas Jēzus vietnieciskā upura dēļ. Vismaz es šo Jēzus upurēšanos manā labā vērtēju ļoti augstu, un man Jēzus ciešanas ir ļoti dārgas. Es ne mazākā mērā nesaskatu netaisnību, bet kaut ko neiedomājami skaistu - Dieva mīlestību uz mani, veco latviešu muļķi!

Domāju, jo vairāk Dieva prātam šķiet netaisnīgi sodīt nevainīgo.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.22 11:47:33
Lai arī pārlieka Kristus upura vienkāršošana provocē uzsākt jaunu diskusiju, varbūt tā gluži nav šīs tēmas jautājums. Ja gribās to izvērst, jāpaskatās, vai kādreiz jau forumā nav izvērsta attiecīgā tēma.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.07.28 00:17:22
Ctulhu
A kaa tad ar JK sodiisjanu?

Kas kā? Ne jau Dievs Jēzu sodīja un nogalināja.
Uldis
# Labojis Uldis: 2011.08.10 20:28:03
Ja es drīkstu izteikt savas domas šajā sakarā, tad tās ir šādas: man diez ko nepatik, ka Ralfs lieto vārdu ezotērisks attiecībā pret Kristus mācību, pret Evaņģēliju. Tas, kas ir publiski pieejams, nekādā gadījumā vairs nav ezoterisks. Ezoteriskumu drīzāk varētu attiecināt uz manihejistiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.16 22:34:24
Vai tiešām Ralfs ir kriptomanihejists?
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 81 , pavisam kopa bijuši: 10118