atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Diskrēti jautājumi... !?
Raimonds
Iesūtīts: 2010.10.06 11:18:18
No nesenās diskusijas par draudzes kopību, ka draudzē viss ir kopīgs, visi visā dalās,- ir jautājums, vai maz draudzē ir kādas diskrētas tēmas? Vai kristiešiem vispār nav tādu diskrētu, ļoti personīgu lietu?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.12 09:46:23
Raimonds Grēksūdzei manuprāt ir svarīga loma ne tikai manās un Dieva attiecībās, bet tā ir sevis atklāšana tuvākajiem, tu atklāj savu problēmu tuvākajiem, tu parādi, ka tevi šī lieta nospiež, ka Tu ar to cīnies. Protams, tā nav garantija, ka nu viss būs labi. Naivi ir domāt, ka pēc patiesas grēksūdzes viss nokārtosies. Ne vienmēr tā notiek. Es pat teiktu ka iespējams tas notiek reti.
Un vēl gribu teikt, ka vieni no graujošākajiem kristiešu tekstiem ir teksti, ka lūk grēksūdze nav patiesa...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.12 09:57:05
Raimonds
Hm, vai grēksūdze nav lieta, kas izriet no EVAŅĢĒLIJA satriektas sirds? (Ok, zinu, zinu, ka klasiski tiek minēta vispirms satriekšana caur Bauslību un stāsts, ka Evaņģēlijs tiek pasludināts jau satriektam grēciniekam, tā tīri hronoloģiski šo dvēseļaprūpes tehnoloģisko procesu aprakstot). Bet vai tomēr nav tā, ka tur, kur tā Evaņģēlija prieka pietrūkst, kur nav pārliecības, ka jauns sākums patieši ir tepat, šajā brīdī, tur arī visas piespiedu grēksūdzes, kur nu tagad mācītājs ies un sacīs: "Jums abām grēksūdze vajadzīga!", ir tikai tāds ķeksītis paša sirdsmieram, ka kaut kas ir mēģināts darīt. Reiz Jēzus redzēja vienu mērkaķi kokā un sacīja, ka tieši pie viņa nācis pusdienas paēst. Nelamāja, kāds šis mērkaķis, neaudzināja, cik necienīgs un grēcīgs tārps šis ir, neprasīja iesākumā pusi mantas par pārkāpumu gandarīšanu atdot, iemantot labu slavu cieminieku acīs utt.. Vienkārši sacīja, ka pie šī kukaiņa tieši nācis. Ij izrādījās beigās, ka mērkaķis īstenībā ir viens Dieva bērns.
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.12 13:32:19
Lūk, kas notiek mājas grupā
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.12 18:23:22
vilks
Pasmieties, ta pasmieties, bet vai tas arī nereti nenotiek kā draudzēs tā mājas grupās? Ij beigās nopietna shizma dzimst no jautājuma vai sakramentālā plātsmaize auksta vai silta baudāma.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.10.14 10:00:19
indriķis (labs)

Arī pats atceros, ka 20.gs beigās pārsvarā visi man zināmie eksperimenti luterāņu draudzēs ar entuziastu grupiņām ( un cik mācītājs tādus var pieskatīt ) beidzās ar jaunu harizmātiskas ievirzes sektiņu izveidošanos.

Tikai diez kāpēc cilvēki šajās tā sauktajās "sektiņās" ir laimīgāki, garīgi nobriedušāki un morāli veselīgāki? Es redzu kaut ko interesantu - Svētais Gars manifestējas ne tikai harizmātu un pentakostu draudzēs, bet visās konfesijās ir cilvēki, kuri atkal atgriežas pie bibliskās mācības pamatiem. Diemžēl Lutera aizsāktā reformācija nobremzējās un tas notika pašu reformācijas turpinātāju dēļ, jo garā iesākuši, miesā turpināja.

Draudzes, kurās nav mazās grupiņas (oficiālas vai neoficiālas), labāk lai paklusē, kad ir runa par tuvākmīlestību, jo tuvākā mīlestības šādās draudzēs nav un nevar būt. Ja draudzē cilvēki cits citu mīl, tad viņi neizbēgami pulcēsies mazās grupiņās, kuru dalībnieki viens otram palīdz. Un tikai nevajag runāt, ka tā nu gan neesot - IR GAN un es to pats labi redzēju. Ir viena saujiņa cilvēku, ieskaitot mācītāju, kuri burtiski vai izdeg kalpojot, bet lielā masa labi ja piedalās neregulārā un samērā retā labdarībā. Ok, tu piedalies "Es nebaidos palīdzēt" projektā, ok, tu šad un tad kādam brālim vai māsai ko palīdzi, bet patiesībā tas taču no tevis neko daudz neprasa. A pamēģini uzņemties reālu un pastāvīgu atbildību par kaut vienu cilvēku, regulāri ar viņu draudzējoties, palīdzot utt. Un sajutīsi atšķirību no gadījuma rakstura labdarības, uz kādu ir spējīgi arī neticīgie.

Interesanta ir vēsture par brāļu draudžu kustību Latvijā - tradicionālo konfesiju baznīcas palika tikpat tukšas, kā vietējie krogi, cilvēki pulcējās GRUPIŅĀS.

Sakiet man jel - kā mācītājs var pienācīgi aprūpēt 100 un vairāk cilvēku draudzi? Nu nekā nevar, tāpēc jau bībelē minēts, ka bija tādi draudzes vecaji, diakoni utt.

<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 34411