atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par herēzēm
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.20 22:39:38
Neviens neatbild. Pajautāšu atsevišķi. Vai mūsu Baznīca ir skaidri pateikusi tās herēzes no kurām tā norobežojas? Ja atsaucamies uz LC, tad skaidrojumu prasītu ekumēniskais tusiņš ar "jūsmotājiem", ja ar to tiek domāts kas cits, tad kur šo "citu" var dabūt zināt parast lajs.
Es atkal tīri praktiski... ja es kā parasts lajs ieveļos kādā kantorī ala "Kristus fufkuratori" tad vai mani exkomunicēs vai nē? Kā arī, ja tiek formulētas herēzes, tad kā tiek saprasts "norobežošanās"? Teologiem tas it kā skaidrs, a parastam baznīcā gājējam? Kā izpaužās norobežošanās? Vai tiešām sveicinot es jau ņemu dalību viņa ļaunajos darbos?
Gribētos mūsu pašu teologu atbildes! KLB stāv un klausās un pa vidu nemaisās!
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
neielogojies [88.191.29.92]
# Iesūtīts: 2007.10.31 14:47:39
Mulders Kas ir nepareizi? vai tas ka bīskapi, mācītāji un citi izprot ekumēnismu tā kā to aprakstīju( nepilnīgi, protams)?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 14:54:09
neielogojies, nepareizi ir pieleitot inženiera indukciju
neielogojies [81.169.183.122]
# Iesūtīts: 2007.10.31 15:06:50
Tev Mulders viss ir teorētiski, tā sakot, cietais rieksts tavai asprātībai. Bet, apskatāmais jautājums, ko tu pats uzdevi, ikdienā draudžu locekļu dzīvē nav nekāda teoretizēšana, konstruēšana, inženierija,bet reāla izšķiršanās par to, kas ir patiesība un vai vispār tāda eksistē.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 15:14:30
neielogojies, un lēnprātīgais man arī atbildēja... par ko man arī bij aizdomas... ka problēma nav LELB kā tādā, bet problēma ir komunikācijā un infas novadīšanā... tā ir divpusgriezīgs zobens.
Neviens neaizliedz man pasūtīt oficālo LELB izdevumu un būt lietas kursā. Tak no otras puses, nav jau arī dzirdēts, ka mācītāji aicinātu un rūpētos par šī izdevuma nogādāšanu līdz saviem draudzei! Varbūt kāds to dara kā savādāk, nezinu!
Es savu vainu atrodu tajā, ka pac neinteresējos tur, kur atbildes ir saņemamas tieši! Tamdēļ arī šī tēma nav apsūdzība gluži, bet tieši jautājums - pieļaujot arī MANU vainu un jautājumu neizpratni!

Vai KLB pieļauj, ka VIŅIEM var nebūt taisnība, var nesaprast ko, kaut ko palaiduši garām, kaut ko pārpratuši, kaut ko ne tā izpratuši... vai KLB pieļauj, ka viņi kļūdās? Kaut vai šo inženiera indukciju lietojot!

Es ne reti vien komunicēju ar LELB(!!!) teologiem, un nekāda vaina... LTA ciena, apliecina un visai normāli cilvēki! Tātad KLB vispārinājums pāri LELB ir tikai tāds... mušas pūšana no ziloņa, jeb kaut kāda māxlīga LELB reducēšana uz tiem fruktiem un to fruktu viedokli, kas KLB nepatīk.
Tb LELB ir tie, kas sludina liberālismu un pāvestību, bet tie, kas sludina saskaņā ar LTA tie noteikti nav LELB un tie būtībā ir kaut kādi kļūdaini aizķērušies bremzes, muļķīši, kas nesaprot kur atrodās!
neielogojies [166.70.207.2]
# Iesūtīts: 2007.10.31 15:19:43
kur šajā diskusijā tu pamani KLB, Mulder? Tas ir apbrīnojami...8)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 15:45:20
Lietot anonimaizerus bij Robčika mīļā nodarbe, kad viņš šeit e-baznīcu reklamēja! Robčiks -> KLB!
Patterns sakrīt!

Zin kā... ja tas iet kā pīle, pēkšķina kā pīle un izskatās kā pīle, tad tā ir pīle!
neielogojies [154.20.112.94]
# Iesūtīts: 2007.10.31 15:49:47
A par tematu slabo?
neielogojies [81.169.183.122]
# Iesūtīts: 2007.10.31 15:55:06
Apbēdināšu, man nav sakara ar VB, Robčiku un Cthuhu neko man nav mācījis utt. Marš atpakaļ pie temata!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:22:59
neielogojies, bet nekas... mēs par KLB saucam visus, kas izrāda konkrētu patternu un kuru identitāte nav nosakāma... zin kā, tā vieglāk runāt... izkrāsojot oponentu fixi pareizā krāsā!
neielogojies [87.110.101.139]
# Iesūtīts: 2007.10.31 16:46:42
ok, jūs diskutē diskusijas pēc, vienīgi prāta asināšanai, lai veicas.. Vienīgi, apskatāmie jautājumi ir pārāk svarīgi, lai mēs te šitā niekotos cits citu "iekrāsojot" un "atmaskojot"

indriķis
# Iesūtīts: 2007.10.31 19:32:19
Mulders , Vai KLB pieļauj, ka VIŅIEM var nebūt taisnība, var nesaprast ko, kaut ko palaiduši garām, kaut ko pārpratuši, kaut ko ne tā izpratuši... vai KLB pieļauj, ka viņi kļūdās
Tev tādi amizanti jautājumi. Ja cilvēki kaut ko dara , viņi parasti nevadās no šaubām , bailēm un nedrošības. Tās paliek neirotiskiem tipiņiem un liberālteologiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 09:58:28
indriķis, tad tu pašu Sv. Pāvilu esi pārspļāvis " Jo nepilnīga ir mūsu atziņa un nepilnīga mūsu pravietošana."

Ij kā te pat e-baznīcā man jūsu talyc rakstīja, nezkamdēļ uz mani to attiecinot... "Ja tu redzi vīru, kas pats sev šķiet visai gudrs esam, tad vairāk var sagaidīt no neprašas nekā no tāda. " (Sal 26:12)

Tā kā... saskaiti 2+2 un izrēķini savu diagnozi!

Jo ir atšķirība starp "drošu un bezbailīgu nešaubīgu rīcību" un "patiesu rīcību", tas nav viens un tas pats.

Bet es zinu, ka tu to nesapratīsi, jo tā kā tavā pasaules skatījumā netiek pieļauta iespēja, ka tu kļūdies, tad apriori kļūdās ikviens, kas nepiekrīt Indriķim! Znājem plāvaļi, pina vēsture ar šitādiem paštaisnajiem Dieva VIetniekiem nemaldīgajiem
indriķis
# Iesūtīts: 2007.11.05 10:38:53
Mulder , es varu šaubīties par daudzām un dažādām lietām - to vai pareizo pirkumu esmu veicis, vai pareizos vārdus kādam esmu pasacījis vai pārstāstījis u.t.t. Bet nafig man šaubīties par Svētajiem Rakstiem un Kristus Baznīcu. Tā ir dažu jūsējo teoloģija - kā dziesmiņā "neko jau nevar skaidri zināt, atliek vienīgi minēt"`ne luterāņu - mēs ticam, mācām un apliecinām.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.05 10:49:09
indriķis, neviens neraud par to, ka Baznīca vai Sv. Raksti būtu jāapšauba, tak tu jau velc = zīmi starp Baznīcu un KLB starp Sv. Rakstiem un tavu izpratni par tiem LTA gaismā! Protams, LTA ir pareiza Sv. Rakstu interpretācīja, tam mēs ticam... Tik tu jau, acīmredzot, praksē nespēj nodalīt savu viedokli no Sv. Rakstu viedokļa, savu interpretāciju no LTA, savas emocijas un spriedumus no Dieva emocijām un spriedumiem.

Tamdēļ varu pajautāt, vai tu peiļauj ka tu vari kļūdīties. Ja tu saki, ka nē, tad tu sevi uzskati par parastu nemaldīgu "mikropāvestu", jeb Dievu jeb identificē Baznīcu ar sevi!

Taču tu labi zini, ka atbilde "Jā es varu kļūdīties" implicēs nākamo jautājumu par to, kā tu zini kuros brīžos tu kļūdies, kā tu zini un vari būt pārliecināts ka tu ne-kļūdies tādā vai citādā jautājumā, īpaši ņemot vērā, ka tava teoloģiskā pieredz un izglītība kvalificējas drīzāk zem Pāvila "ne jaunatgrieztam, lai viņš neuzpūstos un neiekristu velna tiesā"...
indriķis
# Iesūtīts: 2007.11.05 11:57:19
Mulderīt, es neizdodu enciklikas ar pretenzijām uz jaunām nemaldīgām mācībām, vien turos pie no ticības tēviem mantotām atziņām, atstājot atbildību viņu ziņā un redzot viņu uzticamību Rakstu skaidrošanā . Bet tev laikam Tilliha ``protestanta princips`` nedod mieru - visu vajagot apšaubīt u.t.t. Šaubies vien vesels - kā jau es teicu, tava teoloģiskā vide tevi ar šaubu avotiem apgādā pārpārēm.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.05 12:57:06
indriķis, un tici... šaubīšos par ikviena "indriķa" tekstu un visu to pārbaudīšu gan Sv. Rakstos gan, ja vajag, iekš LTA

Līdz ar to man nav problēmu atzīt, ka es varu dažādos jautājumos kļūdīties un tad Raksti ir tie, kas izšķirs jautājumu. Tev, acīmredzot, ir grūti atzīt, ka "Indriķis" un "Sv. Raksti" var nesakrist. Tev grūti nolaisties līdz Sv. Pāvila līmenim un atzīt, ka tava atziņa nav pilnīga!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.11.05 16:26:17
Mulder, tu par māti, es par meitu. Ak tu viltnieks. Atziņa ir tik pilnīga, cik ir pilnīga. Un cik nepilnīga, tik nepilnīga. Protams, ka es varu kļūdīties dažādās līdzību interpretācijās, VD praviešu skaidrojumos un ne vienmēr zināt, ko Pāvils ir domājis, sakot to vai citu un šī problēma pastāvēs vienmēr. Bet ticības mācības artikulos nafig man jāķļūdās.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.05 16:40:28
indriķis, Bet ticības mācības artikulos nafig man jāķļūdās?
---
Vot es arī nezinu nafig tev jākļūdās. Manuprāt tie ir visai skaidri un vienkārši. Pat es tos saprotu! Tā kā nu beidz lēkt laukā no šiem artikuliem, turies pie tiem un viss būs kedās! Problēmas ir tad, kad tu ielasi tur kaut ko, kā tur nav.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.11.06 09:46:07
Mulder , artikulos ielasītājs jau esi tu. Piemēram, artikuli neparedz vienu kopību svētajās lietās ar herētiķiem, bet tev hoķ bi hni .
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.06 10:02:49
indriķis, es apmēram 1000x jau esmu jūsējiem prasījis, kur tu esi redzējis mani pie altāra kopā ar zviedru gejpriesteriem vai kādiem PLF herētiķiem?

Blin nu ko var dzīt purgu visu laiku?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 81 , pavisam kopa bijuši: 36605