atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību "Pēc mūsu tēla un līdzības". Kas tie "mēs"?
Noasveidīgais
Iesūtīts: 2007.05.22 12:07:31
Esmu dzirdējis, ka šo vietu saprot kā norādi uz Dieva Trīsvienību.
Nupat kādā lekcijā dzirdēju ebrejisku skaidrojumu:
Dievs nupat ir sestajā radīšanas dienā radījis visus dzīvos radījumus - putnus, lopus, rāpuļus (arī zīdītājus! ). Un tad Viņš pēkšņi saka: "Radīsim cilvēku pēc mūsu tēla un līdzības!" Ar ko Dievs sarunājas? Ebreji saka - ar dzīvnieku pasauli!

Ideja tāda:
Cilvēks nes sevī mērkaķa līdzību (ādi, kauli, spalvas) un Dieva līdzību (gars, apziņa, dvēsele).

Otrajā pantā tiek uzsvērts, ka cilvēks nes Dieva līdzību - jo tas ir svarīgākais vēstījumā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:22:11
lielo brāli... uzbrukums ir lielākā aizsardzība... tu visu laiku uzbrūc.. tātad aizsargājies!!! nu izbeidz! jo ko Tu ar to panāc?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:22:54
Lupatu deķis, Uldi!
Tad jau jāsaka, ka KLB ir donātisti - norobežojas no Baznīcas, jo tajā esot heterodoksi mācītāji!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:26:14
Noasveidīgais!
es domāju ka "...bet viņi paši" par to arī maksā... kaut gan neapzināti... bet tās ir cilvēciskas un dvēseliskas lietas.. kuras apsriest ir drusku grēks! jo pareizāk ir runāt par ticību, teoloģiju... šeit, nevis par pesonīgo attiecību lietām... jo katrs jau tajā var daŗi t kā grib, bet Bībele mums ir viena un dievs mums ir viens.... ticība viena... utt
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:28:55
Noasveidīgais , var redzēt, ka nezini ne baznīcas vēsturi, ne baznīcas mācību - norobežoties no heterodoksiem mācītājiem ir normāli, bet nenorobežoties - grēks.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:28:59
Kaut...
Tur jau ir tā lieta, ka mācītājam jābūt ne tikai teologam, bet arī sakārtotai, līdzsvarotai personībai. Ja tās nav, draudzes darbu nevar vadīt un svētīt pat ar vispareizāko mācību, kādu vien varam iedomāties.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:30:08
Norobežojies, Lielais Brāli, norobežojies. Tas ir tas, ko Kristus no mums grib. Lai sēžam mūros un nevienu nepareizo nelaižam klāt. Jā, Lielais Brāli, tā tas ir...
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:33:51
Noasveidigais. Iesaku ieskatīties Teoloģijas vēsturē. Tur tu ieraudzīsi sevi.
"heterodoksi mācītāji" - nevajag vispārināt. Daži. Liela daļa vienaldzīgo un piekāpīgo. Vai PLF ir Svētais Gars? Mēs norobežojamies no tiem, kas negodā Svēto Vakarēdienu.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:34:15
es uzskatu, ka KLB un LELB ir Baznīca, ja tajā ticīgie tic Kristum un tiek sludināts Dieva Vārds un izdzlīts Sakraments un mācītāji ir Dieva iecelti kalpi! Galvenā atškirība Svētā sadraudzība... manas domas tas ir atkarīgs no ticības un izpratnes par Dievu.
un kas apgalvo ko citu tas ir no ļauna! vai es kļūdos?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:35:10
lielo brāl.. tu atkal attaisnojies..!!!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:37:06
Noasveidīgais, tā jums pēdējā mode "sakārtotas, līdzsvarotas personības"-kur gan viņas jums ir? Ambīcijas, varaskāre, cīņa par ienesīgāku vietu, draudžu cilvēku pazemošana,,,Mums tas vismaz izpaliek. Bet mēs no Kristus žēlsirdības, kādus nu pļāvējus pļaujas Kungs sūtījis, tādi raujamies, nesakārtoti, strauji, asi...Nu un.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:45:00
a priekškam attaisnoties?
kāpēc nevar būt tāds kāds esi.. nevis kaut ko splēpt un sargāt.... jo patiesībā pēc būtības ar visiem mums vienas un tās pašas lietas notiek! bet cilvēki tēlo un izliekas ka nē vot viņi ir stiprāki savādāki... totāls stulbums!!!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.26 01:32:54
Uldis , vispirms tu piesmeeree skatuvi ar saviem ne-teemas komentiem, tad tos izdzees, tad veel apvaino redaktoru un dazhus citus, pat PLF - tas viss izskataas peec dzilji korumpeeta gara. Tad dazhi sen zinaami `fani` histeerijaa buferi uztaisa un visa diskusija samalta. Paldies maasas un braalji, un citi.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 02:02:18
Un tomēr godīgums un patiesība ir labākais aizsegs, kas vien var būt! Ir taču teikts atzīstiet patiesību un tā darīs jūs brīvus... Un pretpatiesībai neviens nevar stātiespretī... jā to var citi sagrozīt, bet brīvība tad paliek man un tas kurš to sagroza ārēji ir uzvarētājs, bet iekšēji ir zaudētājs. paradox, ne?
Es izvēlos iekšēju uzvaru bet katram ir tiesības izvēlēties šajā ziņā!
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.26 12:36:18
Godīgums un patiesība ir kristīga cilvēka dzīves vadlīnijas, cik nu attaisnotam grēciniekam tas iespējams. Brīžam ar apustuli iznāk sacīt - labu gribēt man lemts, labu darīt - ne. Bet kas labs ar sanāk, paturot prātā, ka pa īstam tas Kungs vien ir labs.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 17:19:52
Tu varētu būt advokāts...
un vaislabāk attaisnot Tev sanāk sevi pašu...
Nu tad turi prātā paīstam, ka tas Kungs ir labs kā pirmajā psalmā... dienām un naktīm...
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.26 18:00:45
Uldi! Patiešām smieklīgi, ka Jūsu rakstītais tika dzēsts....

Redaktor, izstrādājiet nolikumu un ierakstiet tajā, ka forumā drīkst atbalstīt tikai oficiālo viedokli, nekādas kritikas, nekādu viedokļu- pašdarbības....
Tā mūžīgā viedokļu dzēšana jau arī ir palikusi kā hroniska slimība, jeb īsti nesaprotat, ko nozīmē brīvība un tad nu mēģiniet pārējos arī pataisīt nebrīvus. Brīvība ir tā ko vērtēju visaugstāk šajā pasaulē un par to esmu gatavs cīnīties visiem iespējamiem līdzekļiem, tā kā varat nepūlēties....
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 21:49:04
Un tātad...
Vai no reliģiskā viedokļa ir nepieņemami uzskatīt, ka esam daļēji cēlušies arī no pērtiķa? Vai zobi, spalvas un nagi par to neliecina?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:03:54
Nu Tu nelasi Noasveidīgais Mozus grāmatu 1 nodaļu??? tad pēdējais žēlastības laiks ir klāt.... atver un sāc lasīt kā stāv rakstīts
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:05:20
Tur stāv rakstīts tā, ka var saprast abējādi!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:08:52
Kā tad.. sēdies 0.. jopirmā nodaļa nav par cilvēka radīšanu
un tad ieliec meklētājā kādu no šiem vārdiem: "cilvēku no zemes pīšļiem un iedvesa viņa nāsīs dzīvības dvašu"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 112 , pavisam kopa bijuši: 36469