atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kur var "redzēt" Dievu?
Noasveidīgais
Iesūtīts: 2007.05.22 11:59:40
Daudzi neticīgie man to jautā: kur ir jūsu Dievs? Ja jūs nevarat Dievu "parādīt", tālākai diskusijai nav jēgas!
Es, protams, varētu atsaukties uz vārdiem, ka Dievu neviens nekad nav redzējis, bet tas īsti nebūtu vietā šādos kontekstos...

Man liekas, ka Dievu var "saskatīt" sākumā tikai mazās lietās. Un pēc tam nonākt pie satriecoša secinājuma, ka Dievs ir visur klāt ar Savu darbību un svētību - jo šo sīko lietu, kurās jau mākam ieraudzīt Dievu, kļūst aizvien vairāk...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.23 15:50:10
Kaut... kad Mulderi apsaukājas , mans pienākums ir viņus pie vietas nolikt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.23 15:54:19
l.brālis nuja cīnies un rūdies, kazi iemaņas noderēs kaujoties ar īsteno ienaidnieku! Kā tai teicienā - viegli mācībās, vēl vieglāk kaujā
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 15:56:44
luteranis[195.122.30.197] bieži, bet ne vienmēr! Un strīdēties pats ar sevi vispār nav jegas!!! Bet man patīk, ja cilvēks var izklāstīt savu viedokli, neslēpjot to un es savu, pat ja tie ir radikāli pretēji (nu un tad?)
Bet nu labi ne jau visiem patīk komunikācija....
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.23 15:59:53
l.brālis
Nu ja tad jau Tu esi īsts diktators... ka visam jānotiek pa tavam? nu nez man labāk patīk evaņģēliskā brīvība... man ir piedots un es piedodu... utt... un katrs dara, ka vēlas... un ir laimīgi ar laimi, kura citiem neliek ciest (401 dziesma no sarkanās dziesmu grāmatas)
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.23 16:05:26
Nu labi kaut.. , ja dāma to saka , tad paklausu.
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.23 16:07:54
Nu, nu akla paklausība ar nav laba(nenoturiga), bet tikai glaimojoša... bet paldies novertēju... =)
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.23 22:13:40
Kā redzams, Lielo Brāli un dažus citus neinteresē kādu cilvēku pievērst ticībai, bet tikai un vienīgi kādu novērst no viņa uzticības savai Baznīcai.

Žēl...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 22:57:57
Noasveidīgais
Tu spried pēc sevis... Neviens kurš nejautā tam netiek atbildēts! tad jau es te nesēdētu, bet drošvien darbotot privāti ... bet vai kāds ir saņēmis kādu provokatīvu e-pastu, kas mudina atstāt LELB???
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.24 00:48:44
abadona [194.209.131.192] Neviens neliek lasīt manus komentus...ja tie liekas nelasāmi
un
nesēžu neuz kādiem 2 (krēsliem un nekad neesmu sēdējusi) jau kādus vairākus mēnešus, jo bija laiks, kad nebiju nedz KLB, nedz LELB un tagad esmu KLB.
Bet kas Jūs tāda/-s būtu, ka mani te tagad sodāt,pirms noskaidrojat kā ir patiesībā?
bet labi... kuram negadās!
un šajā forunā šiet var uzturēties kā katoli tā KLB? vai arī noteikumi ir mainīti? parādiet kur un es aizeju...
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.24 10:11:46
Kaut...
Runa nav par likumiem. Runa ir par cilvēka sirdsapziņu. Izmeklēt savus sirds nodomus un atbildēt: ko īsti es vēlos panākt? kādā veidā es ar to, ko daru, kalpoju Dievam?
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.26 13:53:26
Lielais brālis joprojām uzticīgs savai Baznīcai. Viņam nerūp noasveidīgā uzticība vai neuzticība kādai reliģiskai organizācijai. Uzticamības kredītu veido vai tieši otrādi - grauj pati organizācija ar saviem darbiem un attieksmi pret organizācijas biedriem. Un biedri izdara tos vai citus secinājumus...
jānis
# Iesūtīts: 2007.05.26 18:05:26
Vienalga - vai esi ticīgs vai neticīgs. Palīdzi kādam, kas meklē, atrast Dievu un atradīsi arī pats.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 21:53:12
Man tomēr liekas, ka jautājums ir aktuāls. Šodien pat runāju atkal ar kādu pusaudzi, kura skaidri un gaiši paziņoja, ka Dievam netic, jo:
1) Dieva eksistence nav demonstrējama (viņa izteicās vienkāršāk, bet šī ir tā doma);
2) Ticība Dievam nav nepieciešama ikdienas dzīvē (jo visu var risināt ar cilvēcīgiem līdzekļiem);
3) Reliģijas ir galvenais agresijas un karu iemesls mūsdienu pasaulē.

Cilvēki sākuši skatīties uz reliģiju no pragmatiskā veidokļa. Varbūt tas jau noticis pirms ilgāka laika, bet tieši tagad esam atkal izejas punktā - ja mums nav skaidas teoloģiskas atbildes uz to, kur un kā šodienas cilvēks var sastapties ar dievišķā klātbūtni savā dzīvē, mums ir grūti turpināt diskusiju. Evaņģelizācija pārvēršas par manipulācijām, ar kurām izvairāmies no būtiskākā jautājuma risināšanas.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:14:48
Noasveidīgais.... paklau ja Tu šitā turpināsi Tevi vajadzēs evaņģelizēt goda vāds!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:19:17
Kaut...
Nesatraucies par mani, labāk pastāsti - kā Tu ar šādiem cilvēkiem runātu.
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:45:14
Noasveidīgais, nav jau tik traki. Šie 3 jautājumi nu nav tie smagākie!
1) Dieva eksistence nav demonstrējama?

Ir demonstrējama! Dieva eksistence ir skatāma Viņa radībā. Ja nu cilvēks apzināti apcietina savu sirdi un negrib saskatīt varenu Radītāju kaut vissīkākajā dzīvības formā, tad tas nenozīmē, ka Dievs nedemonstrē savu eksistenci, bet cilvēki to atsakās redzēt. Kā tu cilvēkam demonstrēsi sauli, ja viņš visu laiku skatīsies zemē un apgalvos, ka saules nav? Ieskaties Muldera agrākajā diskusijā par ID teoriju. Arī tā runā par Radītaja eksistenci.

2) Ticība Dievam nav nepieciešama ikdienas dzīvē (jo visu var risināt ar cilvēcīgiem līdzekļiem)?

Arī tā nav taisnība. Tikai tik ilgi, kamēr viss rit labi, viss ir risināms cilvēcīgiem līdzekļiem. Ja viņa būtu piedzīvojusi kādu spēcīgu dabas katastrofu, vai tuva cilvēka nelaimi, nedziedināmu slimību, viņa tā nerunātu. Tā ir tāda nepiedzīvojuša cilvēka aušība.

3) Reliģijas ir galvenais agresijas un karu iemesls mūsdienu pasaulē?

Arī tā nav taisnība. Tā gan cilvēki bez pamata mēdz runāt. Ja mēs izanalizētu kādus 100 tuvāk zināmos karus, tad nešaubīgi parādītos, ka galvenais karu iemesls ir mantkārība un varas kāre. Arī tie kari, kas it kā notikuši reliģiju deļ, lielākoties ir notikuši gluži citu - mantkārīgu iemeslu dēļ, vienīgi maskējoties aiz reliģijas.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.26 22:47:18
Pāvil,
paldies par ierosmēm. Kas, Tavuprāt, ir tie smagākie jautājumi?

Būtu interesanti atdabūt te uz forumu kādu rūdītu ateistu...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:52:22
aizej un ieliec kādu linku kādā interneta mājas lapā....
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:53:36
Noasveidīgais, grūti pateikt, kas ir tie grūtākie jautājimi. Tas katrā atseviškā gadījumā ir kas cits. Man šķiet, ka visgrūtāk ir pierādīt ticību - kā lai iemāca cilvēku ticēt, ja viņu Svētais Gars par to nepārliecina?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 23:14:49
Pāvil,
Tu pareizi saki - kamēr Gars nepārliecina, cilvēks netic. Tomēr man nācies konstatēt, ka bieži vien cilvēki - arī manis pieminētā meitene - netic nevis tāpēc, ka nebūtu Gara pieskāriena, bet tāpēc, ka viņu galva ir pilna ar dažādiem aizspriedumiem un pārpratumiem. Pirmais darbs ir tos izkliedēt - palīdzēt cilvēkiem nebaidīties, ka kļūt par kristieti nozīmēs atteikties no veselā saprāta vai taml.
Un Dievu nevar tā vienkārši ieraudzīt...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 32983