atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Svētdarīšana
sekotajs
Iesūtīts: 2007.03.25 10:05:03
Kā izpaužas svētdarīšana? Cik lielā mēra man pašam ir jādara,jeb lidzjadarbojas?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.06 23:31:21
Mirga
Vērtīgs uzsvars - pareizajā vietā! Pilnīgi kā maza atklāsmīte...
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.07 15:48:53
Es vispār nezinu nevienu arī mūspašu lut. mācītāju, kam šai ziņā domas diametrāli atšķirtos:


"Kristība prasa vēl paša cilvēka attieksmi pret šo sakramentu un to, lai cilvēks būtu gatavs līdzdarboties tam pieskārienam, Svētā Gara impulsam, ko viņš sevī ir uzņēmis. Tas nozīmē, ka pašam cilvēkam arī ir jābūt līdzdarbīgam, lai tas ko viņš ir saņēmis, varētu viņā attīstīties tālāk."
/Juris Rubenis/

un

"... Kristietis, kā teicis M. Luters, ir reizē grēcinieks un taisnais, resp., taisnotais.
Ja grēks gūst virsvaru un noteikšanu pār kristieti, tad atkāpjas dzīvā ticība, un līdz ar to kristietis pazaudē kopību ar Kristu. ..."
/Nikolajs Plāte/


arī tepat forumā:


"... patiesībā taisnošana ir svēttapšanas sākums. Svēttapšanas procesā ir jāpieliek ne mazums pūļu lai garīgi augtu un pilnveidotos. Privātā bikts ir brīnišķīgs līdzeklis svēttapšanas ceļā."
/Ivo Pavlovičs /

"... Un tad gan - tikai un vienīgi pats tu esi vainojams, ka nedzīvo svētu dzīvi: Dievs tev ir devis visas iespējas tās realizēšanai.
... Kristus spēkā vari uzvarēt visu, ko pats gribu uzvarēt - tagad problēma pastāv nevis nevarēšanā bet gan negribēšanā!"
/Jānis Kalniņš/



Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.02.07 20:49:55
Pāvils "Patiesi, patiesi Es tev saku: ja kāds neatdzimst ūdenī un Garā, netikt tam Dieva valstībā! Kas no miesas dzimis, ir miesa, un, kas no Gara dzimis, ir gars. Nebrīnies, ka Es tev esmu sacījis: tev jāpiedzimst no augšienes. Vējš pūš kur gribēdams, un tu dzirdi viņu pūšam, bet nezini, no kurienes viņš nāk un kurp viņš iet. Tāpat ir ar ikvienu, kas piedzimis no Gara." (Mt. 3:3-8)

Labi saskan ar Nīcšes pārcilvēka ideju.
kāds viens [87.110.241.164]
# Iesūtīts: 2009.02.08 20:16:45


Manuprāt svētdarītājs ir Dievs. Tas ir Dieva darbs cilvēkā, ko Viņš paveic caur savu Vārdu. Dievs to paveic caur bauslības un Evaņģēlija pasludināšanu.

"Ne ka mēs paši no sevis būtu spējīgi ko labu domāt; bet, ja esam spējīgi, tad tas ir no Dieva.." 2Kor3; 5
--------------------------------------------------
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.09 10:41:41
kāds viens [87.110.241.164]

Nu skaidrs taču, ka pilnīgi viss mūsos ir no Dieva, ka līdz pat pēdējai molekulai un atomam mēs katrs esam Dieva darbs. Bet tomēr ne roboti!

Tēmas jautājums bija par paša cilvēka līdzdarbošanos, resp. , Vārdu var uzņemt, bet - var taču neuzņemt. Vai Jūdam Vārds netika sludināts, nu kas tad viņam to svētdarīšanu pamaisīja? Katru mīļu dienu Vārds/Jēzus bija no viņa burtiski rokas stiepiena attālumā. Vajadzēja tikai grēka vietā izvēlēties Kungu.
kāds viens [87.110.241.4]
# Iesūtīts: 2009.02.09 14:41:19
Iespējams ka atbilde ir pēc situācijas. Ja tev šķiet, ka savā dzīvē svēttapšanas dzīvē esi pieaudzis, tad neaizmirsti, ka tas nav tavs nopelns, bet Dieva. Dievs ir tas, kas tevi ir šķistījis un svētdarījis. No otras puses, ja tu man jautā cik no paša cilvēka atkarīgs, tad droši vien atbilde būtu viss. Būtu svarīgi saprast pirms atbild uz šo jautājumu, kāpēc jautājums tiek uzdots un no tā lielā mērā būtu atkarīga arī atbilde.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.09 16:09:21
kāds viens [87.110.241.4]
neaizmirsti, ka tas nav tavs nopelns, bet Dieva. Dievs ir tas, kas tevi ir šķistījis un svētdarījis.

Jā, tā ir. Mūsu `nopelns` te tikai tāds, ka esam Viņa iedvesmām piekrituši. Jo Kungs jau nestumda mūs kā aklas marionetes un Savu gribu nekad neuzspiež, bet ļauj brīvi izvēlēties.
kāds viens [87.110.241.230]
# Iesūtīts: 2009.02.09 17:30:14
Tomēr arī tas, ka mēs esam Viņs "iedvesmām piekrituši" arī ir Dieva nopelns. Viņš ar savu mīlestību un žēlsirdīgo aicinājumu ir mūsos radījis šo gribu, jeb spēju piekrist. Tā nu pēdējā konsekvencē tas ir Dieva darbs mūsos.
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.09 21:51:50
Kam ir Mani baušļi un kas viņus tur, tas Mani mīl; bet, kas Mani mīl, to Mans Tēvs mīlēs un Es to mīlēšu un tam parādīšos."
Tomr nu iznk ka biski mums ir jagrib kaut ko . Visi jau zin ka ir kads ko sauc par Dievu un tai pat laika neviens vinjiem nav sludinajs par Jesus Kristu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.09 23:28:20
rainars, bet tieši to jau kāds viens tev mēģina ieborēt, ka šī Griba ir no Dieva... šī labā griba ir Dieva darbs... tu nevari gribēt gribēt! Tu ar savu gribu neizraisi savu gribēšanu, bet Dievs - caur savu Vārdu!

Tas ko cilvēks pats no sevis var PIRMS Dievs viņu dara dzīvu - ir... mmm... pūt! Savukārt šī varēšana gribēt ir no Dieva... Pirmais ir Dievs, kas mūs mīl, un tikai tad mēs spējam dot pretmīlu... Ja Dievs pirmais mūs nemīlētu, tu pat nevarētu gribēt viņu mīlēt... Tas, ka tu gribi mīlēt Dievu JAU ir zīme, ka Dievs pie tevis ir pastrādājis... Vārds ir radījis tevī vismaz šo gribu mīlēt, pat ja īsti tā mīlēšana tāda šļaugana... Pavēro neticīgos... viņi pat negrib gribēt mīlēt Dievu. Viņi negrib gribēt ticēt!
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.09 23:36:22
Mulders bet tieši to jau kāds viens tev mēģina ieborēt
Padomā vai tev pašam patīk ka tev ieborē.Tu tās forš džeks te esi uzmeties visiem visu ieborēt .Varbūt vajag ar izvertēt to borēsanu un sakt miermīlīgi diskutēt.Luers ir teicis ka neviens otra navē nemirs un katram pasam sacva cīņa ar sātanu jāveic.Miers ar tevi un labs vakars.
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 150 , pavisam kopa bijuši: 4387