atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Attiecības ar LELBāl
patriots
Iesūtīts: 2008.01.04 00:56:23
Vai līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu LELBāl nav zaudējusi savu pastāvēšanas jēgu? Varbūt būtu loģiski, ka latviešu aprūpi ārzemēs veiktu LELB?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.07 22:22:45
Balss
Es protams atvainojos, par savu aprobežotību, attiecīgas izglītības iztrūkumu utml. Bet vai Jūs cienītā Balss nebūtu tik laipna un man neatapīgajam nepaskaidrotu, ko nozīmē, šajā LELB un LELBA kontekstā, Jūsu minētais kaut kā prasās pēc kalpošanas savai Baznīcai vispirms, ne?
Cik nu saprotu no vēstures divu Latvijas ev. lut. baznīcu eksistence ir krievu okupācijas sekas, kuru diemžēl, arī manas vainas dēļ, savulaik nespējām pārvarēt. Dalīt mūsu baznīcu savā un nesavā, lai cik tas juridiski būtu pareizi, ir neētiski un necienīgi, jo īpaši pret tiem tautiešiem kuri gan dāsni, gan mazāk dāsni, ir "nesavai" baznīcai palīdzējuši un palīdz joprojām ar saviem ziedojumiem un lūgšanām.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.07 22:58:53
Cienītais Hermani!
Nezinu, cik jūs esat iz- vai neizglītots vai ap- jeb neaprobežots - neņemos spriest, jo personīgi jūs nepazīstu, tāpēc varat neatvainoties.

Par vēsturiskajiem notikumiem, kuru rezultātā mūsu Baznīca tika sadalīta, tā kā zinu gan.
Pat ļoti labi zinu trimdas latviešu lielo nesavtīgo palīdzību savām dzimtajām un arī nedzimtajām draudzēm, tā ka veltīgi pārmetat man to, ko neesmu teikusi.
Teicu to, ka LELB izdod milzu līdzekļus, sponsorējot studijas LA, un ka nav gluži pareizi pēc 4 gadiem pacelt cepuri un doties tālumā uz nezināmu laiku.
Šobrīd jau diezgan daudzi LV izglītoti teologi kalpo LELBA u.c., tā ka diez vai LELB nu ir tik nelaidoša.
Raitis
# Iesūtīts: 2008.08.08 04:35:39
Lieliem spriedējiem par LELBāL vai LELBA es ieteiktu pašiem pakalpot kādus gadus, varbūt pat dažus mēnešus tur un tad gudri izteikties par trimdas Baznīcu. Mēs daudz ko varam no turienes mācīties kristīgās sadraudzības un brāļu mīlestības ziņā.
+Jānis
# Iesūtīts: 2008.08.08 09:38:38
Ceru, mīļais Raiti, ka mājās pārbrauksi, daudz ko iemācījies, un svētīgi liksi to lietā ar daudz augļiem savās draudzēs.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.08 15:52:41
Balss Nu redziet, es pat jautājumu nemāku uzdot Mea culpa, mea culpa.
Jautājums ir par to vai ir ētiski runāt par savu un nesavu baznīcu.

ps
Par teoloģisko aspektu es pat Jūs neapgrūtināju.
Raitis
# Iesūtīts: 2008.08.08 23:49:29
Paldies arhibīskapam par komentāru. Es pārlasīju šo sadaļu un daži komentāri bija tik gudri, ka gribēju izteikt savus novērojumus kalpojot LELBA.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.09 17:29:56
Raitis
Vai tad tev likās, ka šis forums ir LELB oficiālais valdības biļetens?
Te taču mēs sastopamies no visvisādām konfesijām un nekonfesijām, ar daudz un nedaudz izglītības un sajēgas - katrs var bliezt, kā tik iedomājas, kamēr tās nav rupjības.
Raitis
# Iesūtīts: 2008.08.12 07:28:27
Balss
Nē es zinu, ka tā nav oficiāla mājas lapa, tas ir tikai forums. Tieši tāpēc es arī izteicu savu viedokli. Paldies Baznīcai un arhibīskapam par iespēju būt šos trīs mēnešus Bostonā. Tagad es uz daudzām lietām spēju paskatīties arī no citas puses nekā tikai, kad ja es būtu visu laiku kalpojis tikai Latvijā. Ja būs vēl kādreiz dzīvē iespēja kādu laiku kalpot ārpus Latvijas, tad noteikti par to runāšu ar arhibīskapu. Tā ir neatsverama pieredze, ko var iegūt šeit. Novēlu arī LELB un LELBāL turpināt sadarbību mācītāju kalpošanas ziņā. Jo tas pirmām kārtām nāk par labu pašām draudzēm, kurās viņiem ir iespēja kalpot.
Raitis
# Iesūtīts: 2008.08.14 07:04:13
Es to naidīgumu neesmu izjutis ne Latvijā, ne arī te Amerikā kalpojot. Tā vien liekas, ka tas ir katram individuāli, kā viņš to uztver. Domāju, ka arī LELBāL nejaucas LELB darbā. Vienīgi lūdz izpalīdzēt ar mācītāju kalpošanu draudzēs. Un tas nemaz nav slikti, ja mēs varam izpalīdzēt tautiešiem ārzemēs ar Dieva vārda sludināšanu un sakramentu izdalīšanu. Vismaz te par LELB mācītājiem dzird vislabākās atsauksmes.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.14 13:29:56
Raitis
Nē, naidīguma, protams, nav. Bet mātišķa pārgudrība un pamācīšana, kā pareizi jādzīvo, šad tad gan ir dzirdama.
Ne jau no parastajiem draudzes locekļiem, bet no augstākiem plauktiem gan...
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2008.08.14 22:33:06
Balss : mātišķa pārgudrība un pamācīšana, kā pareizi jādzīvo, šad tad gan ir dzirdama

Vai drīkst palūgt konkrētus piemērus no pēdējo 5 gadu vēstures?
Un nekautrējieties, sauciet vārdos – kas, kad un kā šai laikā no LELBāL augšējiem plauktiem ir jaucies LELB iekšējās lietās, pārgudri pamācot, kā pareizi jādzīvo ?
Arī mums ir jāzina savi varoņi!
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.14 22:38:38
Juris Saivars
Vai pārgudri pamācītāji ir Tavi varoņi?!

Šādas lietas nemēdz konkrēti citēt publiskajā telpā. Ja nu tīši gribētu sākt naidoties, mazgāt vešu un kašķēties.
To nedara pat pasaulīgie diplomāti, bet tu gribi, lai to dara Baznīca?
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.14 23:13:19
Piemēri ir. Nevienu publiski neminēšu un tev arī nesūtīšu, kā arī nekoriģēšu uz pagātnes formu.
Nedomāju, ka tas nāktu par labu jebkādām attiecībām, nedz arī būtu patiesi.
Kāpec lai tu būtu tas eksperts uz iztiesātājs un visu salicējs pa plauktiņiem?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2008.08.14 23:32:39
Balss

LELBāL „eksperts .. iztiesātājs un visu salicējs pa plauktiņiem” ir Sinode.

Nevis izpaust faktus, bet izplatīt baumas – tā ir tava izvēle. Pieņemta zināšanai.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.15 10:42:57
Juris Saivars
Vai gadījumā TU būtu augsts un situāciju labi zinošs LELBāL pārstāvis?

ES baumas neizplatu, jo zinu, ko runāju. Lai arī netaisos atskaitīties tavā priekšā.
Šī foruma tēma ir par attiecībām. Par tām tad es arī izteicos no pieredzes, kāda man ir.

Tavai zināšanai, Sinode neizskata mājienus, izteicienus, sprediķus, vēstules, tīši vai netīši izplatītas baumas, u. tml.
Ja būtu kādas oficiālas deklarācijas, tās tad varētu būt Sinodei lemjams jautājums.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.16 20:35:31
Juris Saivars
1) KAS tevi ir pilnvarojis pārstāvēt LELBāL kontaktos ar LELB?
2) Mājienus, baumas, sarunās izteiktus (tātd formāli nefiksētus)apgalvojumus neviens ne tev, ne Sinodei uz paplātes nepasniegs.
vilks
# Iesūtīts: 2008.08.17 09:08:51
Balss Juris Saivars
Hmm, man šobrīd loģiskāks liktos Jura Saivara viedoklis. Tipa - mājienus, baumas un līdzīgas lietas, kuras nesaskan ar Sinodes lēmumiem, vienkārši neņemt vērā. Tas ļoti palīdz veicināt atklātību un savstarpēju uzticēšanos.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.17 14:26:51
vilks
Tātad, saskaņā ar Juris Saivarsuzaicinājumu,sākt šeit atstāstīt baumas, mājienus, divdomības, ietekmēšanas mēģinājumus?

Redz, ietekmēšana jau nav ne vienas, ne otras Sinodes lēmums. Tomēr šādas darbības pastāv. Dažbrīd var tikai nobrīnīties par fantāzijām, kādas par LELB atskan no LELBāL cilvēku mutēm.

Ja diskusiju tēma ir attiecības, tad arī izsaku šeit savu viedokli par attiecībām, kādas tās ir vai dažkārt tiek veidotas.
Šis forums ir viedokļu apmaiņas, ne lēmumu pieņemšanas vieta.
Raitis
# Iesūtīts: 2008.08.17 22:19:46
Balss
Es gan neieteiktu Balss izteiktus tādus apgalvojumus, ja nav vēlēšanās sniegt tālāk nekādus paskaidrojumus. Pretējā gadījumā tas izskatās, kā tāds baumu līmenis. Cilvēkiem LELBāL un it īpaši mācītājiem te ir bez tākas cits, ar ko nodarboties. Man tik liekas, ka kādam Latvijā ir izdevīgi uzturēt šo mītu.
vilks
# Iesūtīts: 2008.08.17 22:26:09
Balss
nē, es domāju tieši otrādi - apzināties, ka arī no LELB cilvēkiem par LELBāL var dzirdēt visādus brīnumus (piemēri - šajā diskusijā iepriekšējās lapās), un ignorēt tādas lietas. Un lēmumu pieņemšanā nevadīties no šādām dažu cilvēku personiskām kļūdām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 121 , pavisam kopa bijuši: 36305