atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kā būt samarietim?
Atvasaras Balss
Iesūtīts: 2011.09.07 04:23:23
Domāju, ka ikvienam gadās būt dilemmas priekšā - kā palīdzēt bomža tipa cilvēkam?
Šodien blīvā satiksmē, kur nevar apstāties, braucu garām skatam, kas mani satrauca un izraisīja neziņu, ko darīt: uz ietves, uz mājas pagraba koka dēļu lūkas, ar nedrošām kustībām apgūlās pajauns vīrietis nedaudz apbružātās drēbēs ar nesen skūtu, šķiet, rētām klātu galvu.
Sirdī iedūrās Kristus līdzība par samarieti.
Nebija jau viņš ievainots fiziski, bet nu slims jau laikam gan - ar alkoholu vai narkotikām.
Ko garāmgājējs šādam cilvēkam var palīdzēt? Ne ta naudu piedāvāt, ne ta aicināt mašīnā un ņemt līdzi uz mājām...
Nauda droši vien veicinātu atkarība turpināšanu. Aicināt sev līdzi - var tikt apdraudēta ne tikai manta, bet pat palīdzētāja un viņa ģimenes veselība vai dzīvība.
Kā jums liekas - kā parasts garāmgājējs, ne profesionāls rehabilitācijas darbinieks var šādam cilvēkam palīdzēt?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 17:42:27
Ctulhu
Ne vienmēr, protams, bet bieži vien to, ka alkoholiķis vai bomzis, var pamanīt pēc ārienes. Lai gan mūsdienās pat gluži parasti cilvēki var nonākt bomža situācijā par īres parādiem.

Taču tēma ir: kā parasts garāmgājējs, ne profesionāls rehabilitācijas darbinieks var šādam cilvēkam palīdzēt?
neielog. [213.102.150.230]
# Iesūtīts: 2011.09.07 17:52:11
Ctulhu, jā, tauta ir tik akla/stulba, ka neatšķir akūtu alkānu no sociāli labvēlīga, kam kļuvis pēkšņi uz ielas slikti.

Un, neatkarīgi no alkānu daudzuma, lv mentalitāte ir tāda, ka iespējam tikt glābtam ir 50:50. Neatkarīgi no bomžu skaita uz kvadrātmetru.


vasara
# Iesūtīts: 2011.09.07 17:53:33
Manuprāt, vai nu no dabas esi vai neesi tas samarietis.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.07 17:56:52
Atradu info par dažādām (ne tikai pilsētas) patversmēm un mobilo brigādi palīdzībai bomžiem. Izkopēšu un nēsāšu līdz. 27023550

http://www.ld.riga.lv/rigas-patversme.html

Papucs
# Iesūtīts: 2011.09.09 18:04:34
Atvasaras Balss
Kā būt samarietim?
Man šis jautājums īpašas problēmas nav nekad sagādājis.
Tā kā pašam gadās pa reizei atrasties uz ielas pārmērīga alkohola reibuma stāvoklī, tad attiecīgi arī cenšos palīdzēt guļošiem cilvēkiem īpaši ar domu, ka viņi varbūt ir pillā.
Ja cilvēks ir pie samaņas, tad aizvedu ar auto, kur prasa, ja nav pie samaņas īpaši ziemā, tad nogādāju siltā vietā, piem., apsildāmā kāpņu telpā.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.10 09:33:40
Papucs
Nē, nu es gluži fiziski nespēju iestiept vieglajā mašīnā piedzērušos veci... Tev, un vēl darba busiņā, to droši vien ir drusku vieglāk izdarīt.
Šā vai tā - cepuri nost (un kāju virsū) par tavu šādu rīcību!
Papucs
# Iesūtīts: 2011.09.10 10:06:24
Atvasaras Balss
Nu, vispār tā, kas ziemā gulēja trolejbusa pieturā neatbilstošā apģērbā bez samaņas, bija pasmaga jauna dāmīte vecumā ap 25. Toreiz man vēl nebija nekādas mašīnas - nācās izsaukt taksi.
Tu domā, kāds no pieturā stāvošajiem man palīdzēja viņu iestiept taksī?
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.10 10:08:31
Papucs
Minot pēc totalizatora - teikšu, ka nē. Droši vien domāja - savu dāmu ved uz mājām, lai jau stiepj.
Uz kurieni tad tu viņu aizvedi?
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.09.10 10:28:30
Atvasaras Balss
Atstutēju Ķengaragā pie radiatora mammas kāpņu telpā.
No rīta tur bija vairs tikai uz grīdas peļķe. Joprojām ceru, ka viņa nebija sniegbaltīte

Taču nav vērts lielīties - ja es dzīvotu Rīgā, tad droši vien visus, ko sastaptu, nevarētu nogādāt siltumā. Labi, ka dzīvoju provincē.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 34456