atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kā tikt galā ar grēku?
vita33
Iesūtīts: 2007.04.17 11:59:06
Lūdzu palīdzību! Mans grēks ir tāds, ka lasīju sava vīra saraksti portālā Draugiem.lv (viņš bija pats no sākuma iedevis man savu paroli) un tad viņam sāka nākt vēstules no meitenēm, uz kurām viņš labprāt atbildēja un pat diezgan neķītri koķetēja. Ar šausmām secināju, ka vairs nevaru iztikt bez šīs viņu sarakstes lasīšanas, bet man savukārt tas sagādāja šausmīgas sirdssāpes, lasot cik divkosīgs ir mans vīrs. Mēs abi esam kristīti. Savu grēku es apzinos, ka nedrīkst lasīt svešas vēstules un katru dienu lūdzu Dievu dot man spēku tikt galā ar šo grēku un pārvarēt to. Bet kā ir ar manu vīru? Viņš mājās tik skaisti runā par Dievu par nodevību un melošanu, bet ko viņš dara pats šajā portālā. Kad pateicu, ka zinu par viņa saraksti, viņš ļoti noskaitās un grasījās pat šķirties, tad nomierinājās, nomainīja paroli. Tomēr manā sirdī ir palikušas sāpes ar kurām es netieku galā un tad kad viņš ir prom no mājām man visu laiku ir jādomā vai viņš atkal neflirtē ar citām meitenēm.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Minimālists
# Iesūtīts: 2007.04.20 16:52:05
vita33, ar tiem noslēpumiem un privāto dzīvi ir tā kā ir - ".. un viņi taps viena miesa". Diez vai tas ir labi, ja pastāv šādi noslēpumi, īpaši, ja tie attiecas uz grēku. Turklāt, kā mēs zinam, tad viss, kas tiek celts gaismā, top gaisa. Tātad problēmas ir risināmas tās ceļot gaismā nevis slēpjot un glabājot savā kabatā
VB_dassy [85.234.190.28]
# Iesūtīts: 2007.04.20 23:11:33
luteranis [195.122.30.197] juus biibeli lasaat bet atceraties taas vietas kuras jums patiik... vai arii liidz jaunai deriibai neesat ticis?? :DD tad es tev atgaadinu Mat. 5:28 Bet Es jums saku: ikviens, kas uzskata sievu, to iekārodams, tas ar viņu laulību jau ir pārkāpis savā sirdī. nodriigi patureet praataa
un veel greeksuudzee greeku var atdziit.. bet dazzkaart paiet ilgs laicinnss kameer tiek ar praktisko pusi galaa
un veel... iekaare pati par sevinav slikta.. ja taa tike piekopta lauliibas kontekstaa
Balss
# Labojis Balss: 2007.04.21 02:47:11
Atkārtojums: ir būtiska atšķirība starp vārdiem
atzīt un atdzīt .
Šeit rakstīts: greeksuudzee greeku var at dz iit.
Kā jau Mirga sadaļā GRAMATIKA reiz rakstīja:
grēku var atZīt ...
govis var atDZīt mājās...
kasparsf [87.246.139.72]
# Iesūtīts: 2007.08.21 10:13:27
Esmu nonācis līdzīgā situācijā, es esmu tas kas raxta vēstules un koķetē ar meitenēm, bet sieva ir tā kas manas vēstules lasa. Es neesmu ticigs cilvēks, baznīcā neeju un jēdziens grēks man ir diezgan svešs. Es rakstot tās neķītrās vēstules un koķetējot ar citām itkā pašapliecinos, tas ceļ manu pašapziņas līmeni. Savā prātā es to salīdzinu ar CV sūtīšanu uz citām darba vietām kaut gan savu esošo darbu mainīt nemaz netaisos, vienkārši ir vēlēšanā pārbaudīt vai vispār esmu kādam vajadzīgs. Šobrīd situācija ir nonākusi līdz kritiskajam punktam, sieva saka JĀŠĶIRAS, bet es neesmu par to tik drošs, mums tomēr ir divas mazas meitiņas kuras ļoti mīl mammu un tēti. Varētu jau visu izrunāt bet viņa man netic un savā ziņā viņu var saprast jo mums jau ir bijušas šādas sarunas bet es tāpat turpinu raxtīt šīs vēstules un diezvai pildīšiu savu solijumu ja apsolīšu vairāk nesarakstīt. :-( Ar meitenēm kurām sarak
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.08.21 14:51:28
Interesantas sarunas te notiek! Kāda sieviete izstāsta savas bēdas šā dialoga dalībniekiem cerībā saņemt mierinājumu. Viņa atzīst, ka ir grēkojusi, ka darījusi kaut ko slepenu, tas ir, vīram nezinot. KO tad viņa ir darījusi slepenu? Vai kaut ko tādu, kas varētu darīt ļaunu viņas vīram? Vai ļaunums ir tas, ka viņa ir izstāstījusi savus slepenos vērojumus savam vīram? Mēs varam uz šīm lietām paskatīties no citas puses. Varbūt Dievs viņai devis iespēju zināt par šīm lietām, lai laicīgi saglabāt laulību, kas virzās uz tās izjukšanas pusi? Man šķiet, ka šīs sievietes iespējamais grēks nāk pavisam no citas puses, proti, mīlestības mazināšanās kā no vienas, tā no otras puses. Tas ir daudz nopietnāk. Tur, kur ir mīlestība starp ģimenes locekļiem, tur šāda atsvešināšanās nenotiek. Tā kā es šeit grēcīgumu saskatu mīlestības zudumā no abām pusēm. Vīram tas izpaužas kā neķītra koķetēšanās ar citām sievietēm, kas ir skaidra un gaiša laulības pārkāpšana. No sievas puses - aizdomīgums, greizsirdība. Man, protams, nav zināmi visi šā notikuma aspekti. Nav uzklausīta arī pretēja puse. Jautājumus varētu uzdot šādus: dievbijību mājās "kopt" nav iespējams; dievkalpojumā mēs saņemam grēku piedošanu; Kristus žēlastības Evaņģēlijs šķīsta mūs no visiem mūsu grēkiem; Dievs bagātīgi apdāvā savus bērnus ar dāvanām, kā: "mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, atturība." (Gal. 5:22)
Balss, tu nevari iedomāties, kā tu mani sasmīdināji ar savu ieteikumu noskaitīt līdz 10. Kas tas ir 10? Vai baušļi? Vīri, grēkojiet droši, bet sievas - skaitiet līdz 10! Vai arī otrādi. Varbūt noskaitīsim līdz simts? Drošs paliek nedrošs.
Mēs, protams, varam ar psihoanalīzes un terapijas paņēmieniem kaut ko nedaudz uzlabot, bet iznīdēt ļaunumu saknē - to nu gan nav iespējams izdarīt nevienam, kā vien Dievam.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 14:58:18
Ctulhu. Mīlestība manā izpratnē nav : raz-dva! Mīlestība manuprāt nav tikai skess vien. Mīlestība JD gaismā sk. Ef. 5:21-33.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 14:59:31
Ctulhu. Baznīca nav celtne. Baznīca ir cilvēki.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 15:03:47
Ctulhu. Mīlestība nav pavēle. Mīlestība kā pavēle ir sastopama tikai publiskajos un tiem līdzīgajos namos. Mīlestība - tā ir kalpošana vienam otram. Agape - tā ir Dieva dāvana, ko Viņš sniedz no tīras žēlastības saviem ticīgajiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 15:16:15
Ctulhu. Kristus saka: kur divi vai trīs.. tātad, kur divi sapulcējas, lia viens otram izsūdzētu grēkus, tur ir Kristus un baznīca ir tur, kur ir Kristus. Dievbijīgā ģimenē to dara ik dienu.

Ja cilvēki reizi nedēļā sapulcētos dievnamos, lai tikai pārrunātu jaunākos politiskos notikumus vai apspriestu zinātniskos sasniegumus, vai kultūras novitātes, tad tāds kalpojums tiešām nav vajadzīgs. To var darīt un to arī dara citos apstākļos.

Bet par baznīcu ir teikts, Baznīca jeb Kristus draudze ir tur, kur ir tās galva - Jēzus Kristus. Raksti māca, ka Kristus nāk pie savas draudzes savā Evaņģēlijā - Dieva vārdā un sakramentos. Sirds, kurā ir dēstīts Kristus, ilgojas pēc šīm dāvanām. Tāpēc tā allaž atsaucas sava Gana balsij, kad tā saucot: šodien.. Draudze zina, kurp doties. Kas netic, tie nezina.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 15:19:33
Ctulhu. Viņu abu grēks ir aptumšojis šo agapi. Ja viņi abi neatgriezīsies no saviem grēkiem, Dievs var to atņemt pavisam. Tomēr - lai Dievs viņiem ir žēlīgs! Dievs, kas ir pacietīgs un lēnīgs, un nemēro mūs pēc savas dusmības, bet pēc savas žēlastības.
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.08.21 15:22:48
a_masiks. Es nemoralizēju, bet runāju par pašu būtību, proti, par grēku. Atkārtoju, man nav zināmi visi apstākļi. Tāpēc runāju vispārīgi, raugoties uz lietām tā, kā man tās ir parādījušās.

PS
"pašapliecinoties sportā, kultūrā, vaļas priekā vai vēlkautkur/. Kultivējot savu mazvērtību ar papildus grēka sajūtu, pašvērtību nepacelsi un cēloni nenovērsīsi..."
Saki, vai sportisti, kultūras darbinieki, makšķernieki neslimo ar šāda veida problēmām?
Tā ir aplamība uzskatīt, ka grēks ir kaut kas līdzīgs mazvērtības kompleksam. Mazvērtības kompleksus vēl var ārstēt, bet grēks nevar būt savādāk "ārstēts", kā vien ar Kristus Evaņģēliju.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 15:36:55
a_masiks. Tavs grēks ir līdzīgs ķiploka smakai.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 15:51:46
Ctulhu. Es, protams, daļēji ironizēju. Ko tad citu lai atbild šim masikam? Man šķiet, ka tas bija viņš, kas ieminējās par ķiplokiem. Bet es jau izlietoju viņa paša apgalvojumu par ķiploki. Viņaprāt, vienīgi ķiploku smaka var pat zagli uz kādu brīdi atbaidīt. Nu tā kā cilvēks baidās no saviem paša grēkiem, tad secinu, ka viņa grēks ir līdzīgs ķiploka smakai.

PS
Starp citu, kā jūs tos ģīmīšus ieliekat. Man nez kāpēc nesanāk.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 15:54:13
Ctulhu. VAi tu zini daudzus tādus? Latvijā gandrīz 70% šķiras. Bet, protams, ir izņēmumi. Domāju, ka pamatā tās tomēr ir tās lietas, ko jauni cilvēki ir pārmantojuši no kristietības.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 16:10:45
Ctulhu. Paldies par informāciju.
Attiecībā uz statistiku. Man tādas nav. Bet domāju, ka to varētu arī iegūt no SP datiem. Nezinu, vai tev kaut ko izsaka mana pieredze, kā mācītājam. Protams, arī kristieši šķiras. Diemžēl. Bet ar faktiem tevi pārliecināt pašreiz nespēšu.
Ko tu saprtoi ar - dažādi pasaules uzskati? Vai to, ka viens ir ticīgs, bet otrs - nē? Tādā gadījumā droši varu teikt, ka Dievs uzklausa ticīgā lūgšanas. Jo, caur ticīgo arī neticīgais ģiemenē tiek svētīts. Tā ir Dieva žēlastība, ka Viņš uztur arī tādas ģimenes. Tā patiešām ir liela laime, ko tu vari sasniegt, kad pulcējas visa ģimene: gan bērni, gan vecāki, gan vevecāki un pat vecvecvecāki. Šķirtā ģimenē tā ne notiek.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 16:40:18
Ctulhu. Intelektam te nav nozīmes. Šķiet, ka tieši intelektuāļi visvairāk šajā ziņā cieš. Galvenais nosacījums, ja tā varētu teikt, tomēr ir savstarpējām attiecībām, mīlestībai, cieņai. Intelekts šajā ziņā ir lielākā prsotitūta. Tas vienmēr izdomās, kā sevi attaisnot. Bet mīlestība ir kaut kas netverams un neizskaidrojams cilvēkā. To mēs spējam saprast tika būdami kristieši. Ja Kristus neuztur šīs jūtas, tad tās neizbēgami novājinās līdz zaudē savu nozīmi.
Bet pavēro pats: cik tad % ir to cilvēku, kas regulāri atsaucas Kristus aicinājumam un salīdzini ar tiem %, kas nodzīvo vienā laulībā!
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.08.21 16:42:57
a_masiks. Man ķiploki pa nierēm neiesita. Man tie garšo. Tāpat es arī no sava grēka nebēgu prom, bet izsūdzu to Kristum.
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.08.21 16:49:01
Ctulhu. "Taa, nupat Uldis pateica, ka es, ateists, neesmu speejiigs uz milestiibu." Nē, es tā nebūt nedomāju. Noteikti neesmu vienisprātis ar tevi uzskatā, ka mīlestība pamatojas intelektā. Protams, intelekts visā darbojas, bet tas nav mīlestības pamats. Mīlestība drīzāk ir neloģiska. Kā R. Blaumanis teica (škiet, ka viņam pieder tie vārdi): žogam, ko prāts uzcēlis, sirds viegli tiek pāri.

PS
Jāatvainojas, jo uz kādu brīdi pārtraukšu diskusiju.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.08.21 20:38:47
Ctulhu

Mēs spējam saprast mīlestību, būdami kristieši, jo mēs zinām, no kurienes tā nāk. Tu, Ctulhu, domā, ka tas ir tavs intelekts, es ticu, ka tā ir Dieva žēlastību Jēzū Kristū. Kad tev rodas problēmas ģimenē ( no tām nav iespējams izvairīties nevienam), tu apelē pie intelekta. Es vēršos savās lūgšanās pie Kristus. Mans pamatojums mīlestībā ir Kristus, tavs - intelekts. Tā ir tā atšķirība. Neko vairāk tev paskaidrot nevaru. Atkārtošos teikdams, ka intelekts tomēr ir visai vājš aģents. Bet Kristus nekad nav pievīlis. T`ir arī mana ticības pieredze, par ko Dievs pats man ļāvis pārliecināties. To jau nu es tev nekādi nevarēšu pierādīt. Vismaz ar tiem līdzekļiem, kas kaut ko nozīmē tev.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.21 22:00:36
kasparsf
Varētu jau visu izrunāt bet viņa man netic un savā ziņā viņu var saprast jo mums jau ir bijušas šādas sarunas bet es tāpat turpinu raxtīt šīs vēstules un diezvai pildīšiu savu solijumu ja apsolīšu vairāk nesarakstīt.
Kaspar, ja tu tiešām neko no tām citām meitenēm negribi, ja tev ir dārga tava ģimene, ja tu jorojām mīli savu sievu, tad tev ir jāizvēlas, kas tev ir svarīgāks - tavā iztēlē veiktās neķītrās vaŗdu rotaļas vai tavas ģimenes pastāvēšana. Tu būtībā esi neuzticīgs savai sievai, tu viņu krāp, pārkāp laulības solījumu, pat ja tas notiek tikai tavā fantāzijā.
Un padomā arī, ko tu nodari tām meitenēm, ar ko tu saraksties - tu arī viņas pavedini uz neķītrām domām un runām.
Un tava morālā netīrība aptraipa arī tavus bērnus. Vai tu pats to neapzinies?
Uldis Par to noskaitīšanu līdz 10 bija sen zināms teiciens - nepārsteigties ar vārdiem, apdomāt pirms runāt, censties saglabāt mieru. Runāt argumentēti, neļaujot emocijām sapostīt grūtu, bet ļoti nepieciešamu sarunu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 29 , pavisam kopa bijuši: 34121