atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.11.29 23:49:05
Pēc dažām dienām sākas LELB sinode. Forumā tukšums. Kā pirms valsts vēlēšanām. Apātija? Jo mainīties tāpat nekas nemainīsies?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.02 22:29:33
Dr. Lutera Lielais katehisms :

Tavs prāts lai notiek kā Debesīs, tā arī virs zemes.

Šī lūgšana lai ir mūsu patvērums un bruņas, kas atvaira un izjauc visu, ko velns, bīskapi, tirāni un ķeceri spēj pret mūsu Evaņģēliju. Lai tie visi dusmojas un cenšas darīt, ko vien var; lai tie apspriežas un nolemj, kā viņi grib mūs apspiest un iznīcināt, lai īstenotos un pastāvētu viņu griba un padoms; pret visu to viens vai divi kristieši ar šo lūgšanu būs mūsu mūris, pret ko tie atsitas un iet bojā. Mums ir mierinājums un pārliecība: velna un visu mūsu ienaidnieku gribai un nodomiem jāiznīkst un jāiet bojā, lai arī cik lepni, droši un vareni viņi justos – jo, ja viņu griba netiktu ierobežota un lauzta, tad Dieva valstība nevarētu palikt virs zemes, nedz Dieva vārds tapt svētīts.

Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.03 00:06:54
Latvijas provinces un lauki [95.68.34.57]
Tavas drūmās krāsas laikam atspoguļo tavu paša sirdi un acis. Kā Sniega karaliene Kajam - kad ietrieca viņa acī ledus lausku - viņš kopš tā brīža visu redzēja sagrozīti, neatbilstoši īstenībai.
Es savukārt zinu draudzes, kas par spīti lauku izmiršanai, tomēr ķepurojas, domā, tic, lūdz un strādā. Tās ir tās mazās gaismiņas savā apkārtnē.

Kā tavuprāt izpaužas tā Virsvaldes augstprātība? Kāpēc un vai tiešām tie prāvesti, kas ir Virsvaldes mugurkauls, ir tik augstprātīgi un ciniski? Zini, man ir gadījies redzēt Virsvaldi darbā. Visu ko citu esmu redzējusi, tikai ne cinismu un augstprātību. Esmu redzējusi nopietnas rūpes, galvas lauzīšanu un diskusijas, kā labāk atrisināt visu veidu grūtības un vajadzības. Domāju, ka ļoti daudz kas ir sakārtots, daudz veiksmīgu darbu ir padarīts treknajos gados, kad, piemēram Jaunatnes nozare strādāja ar pilnu klapi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.03 01:03:28
Vienkārši balss
Ieskatījos pēdējā gadagrāmatā, kur Virsvaldes sastāvs nosaukts, pavisam kopā 34 locekļi. 11 no tiem ir arī prāvesti, daļa no kaut kādiem laukiem. Kāds tur mugurkauls? Normālam suķim asteskaulā būs vairāk skriemeļu. Pie tam, ko gan no visādiem lauķiem var gribēt?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.03 01:08:01
ivoss [95.68.15.50]
Tava replika bija pret foruma spēles noteikumiem. Pie tam nav gaumīgi polemikā mēģināt aizskart otra cilvēka ģimenes locekļus. Te gan ne viens vien tā dara, bet tomēr, mēģiniet no tā atturēties!
ivoss [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.12.03 01:13:21
Tu protams to vari dzēst, gan arī tev pienāks kārta
ivoss [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.12.03 01:14:13
AivarsVienkārši balss

Ugunsdz;es;eji
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.03 01:40:05
ivoss [95.68.15.50]
Jā, klausos! Tev kaut kur svilst? Kā varu palīdzēt? ūdentiņu padot?
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.03 01:52:46
Aivars
Paskaitīju arī es PAGĀJUŠĀ GADA kalendārā Virsvaldes locekļus:
sanāca tā - 29 garīdznieki (bīskapi, prāvesti un mācītāji - Baznīcas darba nozaru vadītāji)
un septiņi laji - Baznīcas darba nozaru vadītāji.

Šī gada kalendārā - 24 garīdznieki
un 9 laji, 3 no tiem Revīzijas komisijas locekļi.

Kuri tad ir tie suķi, kuri tie skriemeļi?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.12.03 01:57:32
Aivars

Hm, man gan liekas, ka vilks neko no tā, ko Tu viņai pārmet īsti nepateica.
Skumjā īstenība ir tā, ka šajā forumā vairāk apgrozās visādi bezdievji un neluterāņi, nekā LELB locekļi. Sinodāļi tāpat rīko savas tikšanās iecirkņos, diecēzēs utt, savstarpēji pārrunā lietas, konsultējas, dalās viedokļos un uzklausa citus. Kāpēc lai viņiem tas būtu jādara ar neviennozīmīga foruma starpniecību?
Pie tam! - par ko īsti ir šī tēma? Par apātiju? Par sinodes `kārtības rulli`? Par satversmi? Par GASN? Par JV kā personību? Vai par praviešiem, kuru priekšā Baznīcai cepure jānoceļ? Par homoseksuāļiem? Par sieviešu ordināciju? Par ko īsti?
Man ir grūti uztvert to galveno pavedienu, un grūti saprast, kādā sakarā te īsti ir pieminēta sinode.


Vilks pateica gan. Šī diskusija bij tikko vērusies un neviens līdz Vilka komentāram nekašķējās. Vilks, tā teikt, samelojās....vai nosapņoja ka kāds kašķējas . Jūs esiet labi meistari nogremdēt diskusiju jēgu. Tieši jūs , kuriem forums būtu jāved konstruktīvā gultnē. Arī jūs esiet atbildīgi par notiekošo kopumā LELB. Labo nicināt , slikto vairojat. Vai ne Tu biji tas , kurš te publiski man neatgādināja par brāli ar kuru bijušas domstarpības? Tādā veidā novirzot sarunu prom no diskusijas tēmas? Tu , brāl , to izdarīji. Tad kāpēc esi nadzīgs uz citu pamācīšanu?

Te Aivar, atrādās Tava izkalpošanās daba. Te Tu nekalpo Tam Kungam. Diemžēl.....
Es nesaprotu kā var zināt cilvēks perfekti Bībeli , bet izkalpošnās viņam ir primāra, tad kaut kā tā pakalpošana ....
- Atbildu Tev kā vārda brālim. Ar domāšanu neizdomāsi. Beidzot būs jāpieņem arī Svētais Gars palīgos.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.12.03 02:09:53
Lapšān, ej gulēt! Rīt taču sinode!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.03 02:15:53
Vienkārši balss


Kā tavuprāt izpaužas tā Virsvaldes augstprātība? Kāpēc un vai tiešām tie prāvesti, kas ir Virsvaldes mugurkauls, ir tik augstprātīgi un ciniski? Zini, man ir gadījies redzēt Virsvaldi darbā. Visu ko citu esmu redzējusi, tikai ne cinismu un augstprātību. Esmu redzējusi nopietnas rūpes, galvas lauzīšanu un diskusijas, kā labāk atrisināt visu veidu grūtības un vajadzības. Domāju, ka ļoti daudz kas ir sakārtots, daudz veiksmīgu darbu ir padarīts treknajos gados, kad, piemēram Jaunatnes nozare strādāja ar pilnu klapi.


Nemelo. Es ar sievu vadījām jaunatnes nozares darbu Vidzemē treknajos gados. Vecpiebalgā bij izveidota 20 jauniešu grupa. Sātans šo grupiņu izrormēja. Es redzēju kā jaunieši raudāja. Lūdzu palīdzību vadībai. Bet man pateica , ja kas nepatīk , tad lai vācoties prom no LELB. Es tikai palūdzu lai jauniešiem atstāj mācītāju, lai nepārsūta. Vēl vairāk , kad viņi ieradās Rīgā pie arhibīskapa , viņus nepielaida un sameloja lai brauc mājās , ka mācītājs nav noņemts. Vēlāk izrakstos apstiprinājās , ka mācītājs noņemts. Jaunieši bij tik pārsteigti un aizgāja katrs uz savu pusi : ja tāda ir baznīca , tad labāk prom no tādas.
Tādu gadījumu ir simtiem. Simtiem. Tagad Dievam tas ir piegriezies. Un šodien Sinodē būs par šiem darbiem jāatskaitās. Atskaitīsies caur nožēlu? - Nē. Neies taču Dieva priekšā uz ceļiem nožēlot kristietības giganti....
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.12.03 02:16:58
lēnprātīgais

Būtu pareiz negulēt. Man taisnību sakot viss ir sen skaidrs. Dievs iecēl. Dievs noņem....ja nenožēlo.
skolniekss
# Iesūtīts: 2010.12.03 06:46:02
Nu tad, Sinodāļi- Jauku, atbildības pilnu un Dieva svētītu šo Dienu Jums.
lasītājs [90.130.170.60]
# Iesūtīts: 2010.12.03 13:11:30
Tad jau laikam par Mārtiņu
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.03 13:18:12
bitukas , kas attiecas uz jauniešiem, iespējams, savu lomu spēlē maķenīt atšķirīgais dievbijības modelis, kas vienā vai otrā konfesijā. Luterāņi vairāk vēsturiski ir bijuši iesaistīti esošajā kultūrā, bet baptisti kontrkulturālāki. Un šāda tradīcija iet līdzi.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.03 20:35:14
Ar trim ceturdaļām balsu - pārliecinoši.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.03 21:20:50
Aivars Lapšāns
Nu atkal jau sarunāji vairāk, nekā pats saprati
Par pravietošanu esi kādreiz dzirdējis? Vilks tieši to arī izdarīja, jau no paša sākuma paredzot bezjēgu. Nezinu arī, kā es būtu te noracis sarunu, kura nemaz nav nojaušama. Joprojām uzskatu, ka te forumā nav jēga izvērst plašas diskusijas, ja pieauguši cilvēki nav gatavi tās izvest aci pret aci paši savā lokā.
skolniekss
# Iesūtīts: 2010.12.03 21:26:56
Aivars Tu tikko no sinodes... ?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.03 21:37:16
skolniekss
Nu sinode jau laikam gan vēl nav galā un turpnāsies rīt.
skolniekss
# Iesūtīts: 2010.12.03 21:38:20
Aivars Nu tik daudz es tāpat zinu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 84 , pavisam kopa bijuši: 20699