atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem "Cenu dēlis"
Mekletajs
Iesūtīts: 2008.06.26 20:48:02
http://www.ogres.lelb.lv/?ct=ziedojumi
Vai tas ir pieņemami, ja baznīcā par visu ir noteikta samaksa, var teikt uzlikts "cenu dēlis par salona (baznīcas) pakalpojumiem"? Ja kādai ģimenei ar maziem ienākumiem ir vēlme iesvētīt 3 bērnus draudzē, kurā noteikta tāda samaksa, ir pavisam pagrūti? Man sāp sirds, ka katras draudzes uzskati šajā jautājumā atšķiras- Kristības ir Jēzus pavēle, par kurām, manuprāt, nevar prasīt noteiktu samaksu. Šajā gadījumā sanāk tā- ja Tev nav 10 Ls, uz kristības sakramentu neceri. Mūsdienu cilvēki ir tādi, ka diez vai viņi ies mācītājam vai kādam citam draudzes darbiniekam lūgt, lai ļauj saņemt kristības sakramentu vai iesvēti par mazāku samaksu vai par velti.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.06.26 20:48:22
Ko jūs par to domājiet?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.06.26 20:56:30
Ņemot vērā baznīcas kā juridiskas personas patieso autoru - ļoti normāli.
vilks
# Labojis vilks: 2008.06.26 21:05:59
Nezinu. Par šo jautājumu esmu dzirdējusi mācītājus diskutējam, un ir dažādi viedokļi.

Man patika Ādažu draudzes mācītāja reiz sacītais, ka konkrēts ziedojums netiek nosprausts, un cilvēki mēdz ziedot pat vairāk kā lūgts. (cik saprotu, par minimālo zieodjumu gadā - 5 vai 10 Ls mācītājam jāinformē draudzes locekļi, un viņiem tas jāmaksā, bet citādi gan pēc brīvas izvēles.) Galu galā - kristības un iesvētības notiek draudzes dievkalpojumā un nekādu sevišķu papldus izdevumu tam nav. Kāzām ir papildus izdevumi - sveces, ziedi u.tml., bet to, cik saprotu, draudze uztic pašiem organizēt un sarunāt ar draudzes floristi, kurai tad arī tiek samaksāts tieši. Draudzei līdz ar to - brīvprātīgs ziedojums.

Šāda sistēma man šķiet ļoti atbilstoša un piemērota. Īpaši, ja pietiekoši tiek mācīts arī par 10. tiesas došanas bibliskumu un svētību.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:06:48
ep mmm mans samulsa...... jo reāli teikšu, kā ir.. manā izpratnē ziedojums ir ziedojums un nevis mmm konkrēti noteikta summa. nevar teikt, ka kādreiz būtu ziedojusi mazāk, par cenrādī minēto, bet tomēr.... a ja ģimenei nav tādas summas, tad ko patiesi bērnus nekristīt vai neiesvētīt? njā... un každavo svoi nravi. pēdējreiz, kad griezāmies pie priestera ar lūgumu un devām ziedojumu aploksnē, viņš nepaskatoties apvaicājās vai varam to atļauties. teicām, ka droši varam, bet tā.... ai nu bet tā jau katra paša darīšana
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:08:16
kad griezāmies pie priestera ar lūgumu un devām ziedojumu aploksnē, viņš nepaskatoties apvaicājās vai varam to atļauties.

oo, tas gan forši
to varētu no viņa mācīties.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:14:42
Es gan esmu konservatīvs luterānis un luteriskās baznīcas patriots, taču par šo varu teikt tikai šādus vārdus - fui, pretīgi, riebīgi, kauns un negods, lai neteiktu vairāk, bet tomēr pateikšu - tas ir tīri no velna, ka Dieva vārdu lieto biznesam, kā burvis Sīmanis arī gribēja ar Dieva dāvanām tirgoties. Es ļoti ceru, ka šitā sātaniskā padarīšana pazudīs no LELB jo ātrāk jo labāk. Es saprotu, ka mācītājam arī ģimene jāuztur, ka draudze jāuztur, jāmaksā rēķini, nodokļi utt. Taču tās ir tikai atrunas, jo mums jāpaļaujas uz DIevu

Baznīca nav juridiska persona, kā visas pārējās organizācijas - tur jau tā atšķirība. Tā tam jābūt tikai uz papīra un neko vairāk, taču diemžēl pārvērš to par koncernu, kur pelna naudu līdzīgi kā kādā štrunta zīlēšanas salonā par kādām svētdarbībām.

Es esmu nopietni dusmīgs par šādu nejēdzību un neredzu tam nekāda attaisnojuma. Kādēļ piemēram vasarsvētku draudzēs nav šādu problēmu? Arī sinodes kļūst tādas pasaulīgas un vispār sākam līdzināties laicīgai politiskai organizācijai, tas ir vienkārši pretīgi
Tas Pats
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:15:50
sicilia
Minimaalaa iespeejamaa ziedojumu summa ir viens santiims.
Puskapeikas kopsh carateetinja laikiem nekalj.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:17:53
lai takš iet ieskrieties ar savām minimālajām summām un citām muļķībām, tas jau kļūst par farsu
Tas Pats
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:20:52
vilks
Savulaik man bija liidziiga situaacija.
Peec ziedotaas summas noskaidroshanas bazniickunks veelreiz atkaartoja sho jautaajumu. Un tikai sanjeemis no manis veeliigu, apstiprinoshu atbildi pienjeema ziedojumu un dazhos vaardos taa kaa atvainojoties iepaziistinaaja ar draudzes materiaalaa rakstura gruutiibaam : pievadceljsh buutu jaasakaarto, bazniicas teritorijas nozhogojums jaaparemontee...
Visu cienju.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:25:43
Tas Pats
nu šīs lietas tad arī jāizrunā draudzē. Bet redz kā nu sanāk - mēs tā kritizējam tamlīdzīgas draudzes kā "Prieka Vēsts", ka tur naudu no cilvēkiem izvilina skalojot smadzenes ar tēmu par desmito tiesu, bet viņi ta vismaz neprasa naudu par kristībām. Ja visi godīgi ziedo, cik nu katrs var atļauties, tad arī nebūs nekādas problēmas
Tas Pats
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:31:45
Ingars
Eta strannaja fraza "visi godiigi ziedo".
Nav taada pienaakuma "ziedot". Ziedoshana ir labpraatiigs, neatkariigs indiviida veikts akts ar veelmi atdot kaut ko sev piederoshu tam, kam tas vareetu buut vairaak noderiigs. Ziedoshana ir pateiciiba par to, ka kaads pienjem tavu labveeliibu, paliidziibu, atbalstu.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:32:12
Ingars
Tā tam jābūt tikai uz papīra un neko vairāk
Paraudzīsimies no iespējamās vēstures viedokļa.
Līdzīgi kā Ījaba grāmatā, 3./4. gadsimtā notiek dialogs starp Dievu un velnu:
D: Vai redzi manu draudzi, ko tu tā vajā plosīdams arēnās, dedzinādams, krustos sisdams, bet ticība tikai vairojas plašumā?
V: Tava draudze jau nav nekādi taustāmi saistīta ar šo pasauli. Atļauj man kārdināt viņus ar varu un naudu, redzēsi, kā ticība izkusīs.
D: Labi, vari legalizēt Manu Baznīcu, dot tai varu un īpašumus, tikai nedrīkst..
.. Un parādīja velns Romas imperatoram debesīs krusta zīmi un teica: "Ar šo zīmi Tu uzvarēsi!" Un paklausīja imperators velnam un padarīja kristietību par valsts reliģiju ar visām no tā izrietošajām sekām līdz pat mūsdienām
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.06.26 21:50:15
Manas domas ir tādas:
Priecīgu devēju Dievs mīl, nevis tādu, kurš tos pēdējos vai aizņemtos 10 Ls par kristībām vai iesvētībām dot ar sakostiem zobiem. No sirds pilnības mute runā. Un no sirds pilnības arī cilvēks uz savu draudzi, savu baznīcu, arī mācītājam atnesīs ziedojumu, savu upuri, kuru dos ar prieku. Šādu "cenu dēli" baznīcā uzskatu par tiešām nepatīkamu lietu. Lai Dievs visiem apskaidro prātu un lai notiek pēc Viņa gribas!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.26 22:54:10
Nu 1 santīmu gan neziedojām. Ziedojums bija pietiekami zolīds un atbilda konkrēti aprunājamās draudzes tarifam. lai gan par māsas bērna kristīšanu liekas ome maksāja 20 ls, mamma 10 ls otra vecmāmiņa vēl... tad vēl viesi, kopā savācās ļoti pieklājīgi
bet no tā priestera toč jāmācās, jo nauda viņam pilnīgi vienaldzīga, mašīnīte ar plāna... ek grauj visu priesteru saimi
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.26 22:54:19
Tas Pats
dāāā un ko tavuprāt citu es domāju ar frāzi "godīgi ziedo"? Nu tak to pašu, ko tu pats uzrakstīji. Bet ir tā, ka draudzē par to jārunā un draudzei ir jāzin un jāsaprot, bet bez sapratnes arī nekas nenotiks. Taču kā lai rodas sapratne, ja neviens neskaidro, bet ievieš visādas dīvainas nekristīgas padarīšanas?

Mekletajs
"nepatīkamu lietu"? Tā manuprāt ir nepieļaujama ķecerība un Dieva zaimošana, tas ir pretīgi un aizvainojoši, kā var šitā tirgot Dieva dāvanas, ko Dievs dod par velti? Tad jau tas pats, ka katoļi maksā tur naudiņas lai izpestītu tuviniekus no šķīstītavas

Tev nebūs Dieva vārdu nelietīgi valkāt - tā stāv rakstīts, bet te lūk Dieva vārdu var pat pārdot, moš vēl uz ziemassvētkiem iedos atlaides.

Cita lieta, ja tur kāzas - loģiski, ka dekorējumus kādam jāpērk un viss pārējais, galugalā jau tas ietilpst kāzu rīkošanā. Nu labi ja vēl kāds grib kristīties ar glanci un grib izpušķotu baznīcu un vēl speciālu kori noīrēt - tā ir cita lieta, taču tāds uzstādījums, ka PAR KRISTĪBĀM JĀMAKSĀ TIK UN TIK ir vienkārši zaimošana un piedauzība.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.27 08:09:33
Ingars
Par kāzām. cik zinu mūsu konfesijā (tas ir pie tevis nemīlētajiem katoļiem) ir ziedojums.... ja gribui ziedus, sveces, vītnes tev jāmaksā atsevišķi, tas nav spiesti. galu galā varbūt kāds grib tikai salaulāties un ārišķība lieka, a citam vajag pa kārtīgam rožu pušķim pie katra sola (arī tas redzēts).... tad protams jāmaksā ērģelniekam, a varbūt cits nemaz negrib un ved sev līdzi simfonisko orķestri tā kā..... ziedojums ir ziedojums, samaksa par mācītāja/ priestera darbu un šāds cemnr`adis.... tas kā veikalā.....
Kundali
# Iesūtīts: 2008.06.27 08:37:48
Cik labi, ka Dievu nevar nopirkt
Papucs
# Iesūtīts: 2008.06.27 09:06:07
Trilobīte
Te nu mēs atkal nonākam pie jautājuma, kam tad mēs īsti ziedojam?
Vai tas tiek Baznīcai vai baznīcai. Un tās ir divas dažādas lietas. Zinu katoļu draudzi, kur viens čalis cītīgi svētdienās staigāja ar ziedojumu trauku, tikai daļu viņš nolika draudzes kasē, bet latus 90 vai 100 mēnesī (ja paveicās, tad nedēļā) paņēma sev, tā teikt pašpalīdzībai
Un tur bija arī nabaga pensionāru pēdējie latiņi. Bet pat tas nav galvenais. Es vairāk stūrēju uz domu, ka redzamajai baznīcai tomēr ir visai mazs sakars ar Baznīcu.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.27 09:10:19
Trilobīte

man gan liekas, ka pat ja visa draudze labi ziedotu, šis cenrādis nepazustu. Jo vienmēr ir labi, ja ir papildus nauda jebv jo vairāk tev ir, jo vairāk vajag. ( a to es pēc sevis spriežu )
lai gan ziedot ir labi. Ziedot iesaka visiem. baznīcai, labdarībai, slimnīcaui.... da jebkam. Jo ziedojot mēs kļūstam labāki. Un atzīšos, labāk es patiešām brīžam noziedoju ;labdarībai, nevis kādai baznīcai....
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.27 09:16:22
Taa ir. Nauda ir svariiga musuu dziives dalja. Ja sho svariigo dalju mums zheel nest un bazniicu, tad cik verta tad ir muusu piederiiba tai vai citai bazniicai.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 33110