atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Rekolekcijas ar t. Lorensu Frīmani OSB "Kristīgā meditācija - dziļāka garīgā prakse"
Kundali
Iesūtīts: 2008.05.27 10:39:51
Sestdien un svētdien 7. - 8. jūnijā Bruknā.

Pasaules Kristīgās meditācijas kustības vadītājs tēvs Lorenss Frīmans OSB šogad viesosies Latvijā.

Sestdien un svētdien 7. - 8. jūnijā viņš vadīs rekolekcijas „Kristīgā meditācija – dziļāka garīgā prakse” Bruknas pilī netālu no Bauskas.

Kristīgā meditācija ir senā lūgšanas prakse, kuru uz rietumiem ir atnesis sv. Jānis Kassiāns (5.gs.). Austrumu baznīcā tā ir pazīstama ka isihasms vai Jēzus lūgšana.

Bruknas pils klusumā kopā ar t. Lorensu rekolekcijas dalībnieki varēs gremdēties sava sirds klusumā, kur atklājas „Jēzus, miera Dievs” (Vissv. Jēzus Vārda litānija).

Mīļi gaidīti visu konfesiju pārstāvji.

Rekolekciju sākums ir sestdien 7. jūnijā plkst. 10:00.

Dalībmaksa – Ls 25, - (ir iekļauta ēdināšana un nakšņošana). Līdzi ir jāņem gultas veļa (segas un spilveni ir uz vietas).

Lūdzu piesakieties laicīgi (līdz 1. jūnijam), jo vietu skaits ir ierobežots un mums ir jāsagādā pārtika.

Bruknas pils atrodas ap 60 km no Rīgas
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.27 13:52:04
1. Tu daudz runaa ar ateistiem - tas liecina par interesi.
---
Tavuprāt tas, ka es runāju ar kādu nozīmē, ka man ir personīga interese ar šo cilvēku runāt? Un tas ir vienīgais iemesls kamdēļ kāds ar kādu runā?

2. Tad veelos no `izprateejiem` dzirdeet taas atbildes. /Atbilde - mees vnk ticam - nye katjit/.
---
Visi kaut kam tic un uz savas ticības bāzes veido savas zināšanas. Arī tu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.27 13:59:52

1. Jaabuut vismaz interesei par idejaam/infu, kas ir sarunu biedra riiciibaa, ko vinjs izpauzj. Citeedi es nerunaaju.


Nu bet visi jau nav tu!

2. Ok un tad es kristietiibu esmu izpratis

Tad jau zini, kas ir krusta teoloģija? Un tad no šī brīža ir sagaidāms, ka tu nejautāsi nevienu jautājumu šai forumā, kas attiecas uz kristietības doktrīnām un tās izpratni?
Kaut kā neticu!


Drīzāk ir tā, ka tu DOMĀ, ka esi izpratis... ka tev viss ir sakārtots un tava pasaule ir jau sevī noslēgta un gatava, tu DOMĀ ka tev ir pasaules izpratnes atslēga...
Un tomēr... tu turpini uzdot jautājumus, nevis tās sniegt...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.27 14:16:54
Ctulhu
1. To jau tā nekad nevar pateikt. Bet galvenokārt mēs Mulderam esam labs treniņu poligons - lielākā daļa potenciālo kristiešu tik dziļi neurbjās kā mēs.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.27 14:17:59
Mulders
Visi kaut kam tic un uz savas ticības bāzes veido savas zināšanas. Arī tu!
Kā ar mani? Kam es ticu? No malas būtu jābūt labāk redzamam...
didzis [62.85.89.178]
# Iesūtīts: 2008.05.27 14:22:14
vai kads var pateikt, ko si meditacija sola cilvekiem?
didzis [62.85.89.178]
# Iesūtīts: 2008.05.27 14:24:48
via ari otra versija, k osi meditacija sola greciniekiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.27 14:31:22
Kā ar mani? Kam es ticu? No malas būtu jābūt labāk redzamam...

Tieši ticība ir tā lieta, ko nevar redzēt... to var apliecināt vārdos, un pat tad var izrādīties, ka neviens to neredz. Ticību redz tikai tu un Dievs... un dažreiz arī mēs paši neredzam!
Piemēram, Ctulhu, visticamāk, neredz savas ticības pamatus, viņš neredz tos pamatojumus un axiomas uz kurām stāv visa viņa pieredze un zināšanas, viņš pats, protams, ir pārleicināts (tic?) ka visi viņa zajavas ir pamatotas un pamatojamas empīriski... Taču pirms viņa jau sen ir zināms, ka jebkura sistēma, arī metodoloģiskais naturālisms, sākās pie kaut kādiem pieņēmumiem, pie kaut kādiem apgalvojumiem, kuriem vienkārši ticam, bet kurus nevar pamatot ar citiem apgalvojumiem, kuri tad būtu jāpamato utt, līdz nonākam vienalga pie kaut kā, kam ir jātic, lai vispār varētu veidot savas zināšanas!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.27 14:57:46
Te drusku zinātniskāks skats uz meditācijas ietekmi.

Meditācija izmaina smadzeņu struktūru.
Ar skenēšanas aparatūru pētot budistu mūku smadzenes, zinātnieki atklājuši, ka ilgstošas meditācijas fiziski ietekmē smadzenes, izmainot to struktūru un darbību.
Eksperiments tika sarīkots Indijas ziemeļos Dharamsalā, kur zinātnieki salīdzināja meditācijā nepieredzējušu cilvēku un budistu mūku smadzeņu darbību meditāciju laikā. Gan iesācējiem, gan mūkiem, kuri meditācijām veltījuši vairāk nekā 10 000 stundu, tika dots uzdevums meditēt par līdzjūtību pret visām dzīvajām būtnēm.
Salīdzinot smadzeņu skenēšanas rezultātus, meditācijā nepieredzējušo cilvēku un mūku smadzeņu darbībā atklājās būtiskas atšķirības. Mūku smadzenēs meditācijas laikā tika fiksēta augstas frekvences jeb tā dēvēto gamma viļņu aktivitāte, kas raksturo augstākā līmeņa mentālo darbību, piemēram, apziņu.
Nepieredzējušajiem meditētājiem tika konstatēta "neliela gamma aktivitātes palielināšanās, bet lielākajai daļai mūku gamma aktivitātes pieaugums bija tik liels, kāds līdz šim vēl nebija reģistrēts neiroloģijas literatūrā", teica Viskonsinas universitātes neirologs Ričards Deividsons.
Viņš uzskata, ka tādi mentālie vingrinājumi kā meditācija var palīdzēt cilvēkam sasniegt augstāku apziņas līmeni.
http://www.e-mistika.lv/?txt=381


Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.27 14:59:44
Kundal, kaut kur bij raksts arī, ka budistu mūki prot būt laimīgi un arī tas ar smadzeņu skanēšanu tika konstatēts! Tā kā rekā... var sevi sameditēt un smadzens sawairot tā, ka pasaule rožaina liekās!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.27 15:04:33
Tā jau saka Mulder, ka viss ir mūsos pašos: gan elle, gan paradīze, jeb pareizāk sakot viss atkarīgs no mūsu domāšanas.Lai gan tā ir stipri novienkāršota pieeja - taču cilvēki tā domā.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.27 15:06:44
Mulders
Bet tas tak forshi - shitaa sameditet sev smadzenes, ka viss liekas rozhaini
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.27 15:32:37
Praktika bez labas teorijas ir akla, teorija bez praktikas ir mirusi (izteiciens)
didzis [62.85.89.178]
# Iesūtīts: 2008.05.27 15:39:24
Paldies par info, so e-mistiku jau biju izpetijis.
Žēl, ka sanāk tikai cepšanās, jo nav nodefinēta kristīga meditācija. Šķiet svešvārdu vārdnīcā "meditācija" skaidrota kā gremdēšanās pārdomās. Kristgās meditācijas skaidrojums no Svētajiem rakstiem ir pievilkts aiz matiem, lai izskatitos bibliski nopietni. Kāpēc "meditācija", nevis "adorācija"? Kāpēc svētums ir vajadzīgs šķietams, nevis reāls (adorācija)? Logos jau ir Kristus.
Vai nav labāk mācīties no Svētā Franciska, kad viņš mežā sauca uz Dievu un Dievs atbildēja? Dievs ir dzīvs.
Man gribas izteikt vienu domu, ja nav ticības sirdī, ka Kristus ir augšāmcēlies, tad vēl viena tehnika problēmu neatrisinās. Kā zināms, ticība nāk no Dieva žēlastības.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.27 15:51:26
Maz ir tādu cilvēku Latvijā , kuri praktizē to " kristīgo meditāciju" Toties pēc Dvorkina grāmatas par sektām, Latvija 1993.g bija placdarms no ASV, Aijovas štata nākušajiem TM Transcendentālas Meditācijas popularizātoriem, kuri ieguva šeit 10.000 sekotājus 1.pakāpē un 2.pakāpē apmēram 150-200 (summas par apmācību ir stipri atšķirīgas, es pats savlaik maksāju par 1.pakāpi 30 Ls , 1996.g. februārī, 2.pakāpe maksāja 120-150.-ls) Lieki piebilst, ka šī Mahariši Mahešs radītā mācība ir dēmoniska, pats radītājs " viltus guru" .
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.27 15:53:18
Kandaliin, kaa tu atshkjit viltus garu no neviltota gara?
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.27 16:14:17
Tāpat Donačhka, kā atšķir labu no ļauna. Labais vairo mīlestību, ļaunais - naidu un haosu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.27 16:16:39
Kundali, tātad to vai kaut kas bij labs vai ļauns var noteikt tikai no attāluma - tā teikt no "putna lidojuma" Jo kas tagad šķiet ļauns, tas var izvērsties par labo, un kas šķiet labs, var izrādīties ir labi maskēts ļaunums...
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.27 16:26:48
Vislabākais kā noteikt, ir pašam uz "savas ādas" izbaudīt.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.27 16:28:54
Kundali
Vislabākais kā noteikt, ir pašam uz "savas ādas" izbaudīt.
Diez vai tas buus objektiivs raadiitaajs.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.27 16:31:13
Kundal, tā tu tikai iegūsi relatīvu ļaunuma/labuma izpratni... un tā tu tikai iegūsi rezultātu, kas mērīts ar tavu paša olekti! Visai nedrošs instruments ir cilvēka subjektīvais viedoklis... tas mainās atkarībā no brokastu satura!

Dona pareizi runā!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 162 , pavisam kopa bijuši: 1184