atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem vnk.gribu zināt un jautat
haralds
Iesūtīts: 2008.05.27 06:28:56
Esmu dzimis 1967 gadā Latvijas mazpilsetā.Tajā paša gadā nomira mans vecaistevs/mana teva māte/Kad Kārli glabāja bija izvaditajs,bet pec laika baznicā tika veikts aizlugums1973 mira tevs ari bija izvaditājs,pec laika tika veikts aizlugums,80 gadu vidu nomira vecamate,,beres bija izvaditajs tika veikts aizlugums,tagad 13 maija 2008.gadā nomira mamma,arī bija beres izvaditajs,bet kad griezos pie Ventspils Lut.Baznicas macitaja/piedodiet ar mazo burtu Māc./,tiku uzraidits arā no Baznicaskā suns.Sakiet ludzu un atbildiet,cik pamatoti sis k-gs man atteica aizlugumu.Un otrais vai augstak minetie macitaji,zinu to,ka viens no viniem bija Žibeiks Bauskas Luteranu Baznica,notureja dievkalpojumu,neskatoties,ka izvadija visus izvaditajs.Vai tie Dieva kalpi,kuri uzklausa slepkavas,izvarotajus,zaglus cietumos var uzklausit greksudzes,un aizlugt par viniem,bet mana mamma,kura godigi visus savus 68gadus gdigi stradajusi nav to pelnijusi?Biju domajis,Dievnama durvis vaļā ir visiem
ar cieņu Haralds
AutorsZiņas teksts
haralds
# Iesūtīts: 2008.05.27 06:32:55
Lūdzu atvainojiet par parezrakstibu tekstā
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.27 08:51:21
Vai dēls pats nespēj aizlūgt par savu tēvu? ... . Vienkārši man mūžā reiz bija gadījums, kad man par pārsteigumu, kāds mans brālēns, sava tēva bērēs, pie kapa pats sāka skaitīt tēvreizi. Domāju, ka katram tēvam par šādu aizlūgumu būtu lielāks prieks, nekā par kāda nolīgta profesionāla aizlūdzēja pātariem.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.05.27 08:56:07
Nu vispār jau aizlūgumā jāpiedalās arī radiem, tā kā... bet tas jau uz katra paša sirdsapziņas... liekas jautājums bija par konkrēto mācītāju
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.27 09:39:42
Ko tu saproti ar "aizlūgumu"? Vai tas ir tevis dēļ vai tavas mātes dēļ! Izsaku līdzjūtību! Tavas māte aizgāja mūžībā un tad arī aizlūgumam vairs nav jēgas, jo tas vairs neko nedz pieliek nedz atņem tavu mirušo radinieku pēcnāves dzīvei!
Kā mierinājumu tev - var aizlūgt... kamdēļ konkrētais mācītājs to nedarīja, tas viņam pašam jājautā!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.27 12:08:35
haralds
Ir dažādi luterāņi, arī tādi kā Mulders, kuri uzskata, ka aizlūgt par mirušu tuvinieku ir nepieņemami. ar to ir jārēķinās. iesaku aiziet pie kāda katoļu priestera un izteikt savu vajadzību, domāju, neatteiks.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.27 12:12:03
Luterāņu mācītāju vidu domas par aizlūguma vērtību un pieļaujamību ir atšķirīgas.
Bet Ventspils mācītāja attieksme - ja ir tā, kā tu apraksti - ir brēcošs sava aicinājuma pārkāpums.
Pat ja viņš uzskatīja šādu praksi par nepareizu, tad viņam tas mīlestībā bija tev jāpaskaidro, nevis, kā tu raksti - tiku uzraidits arā no Baznicas kā suns...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.27 12:17:40
arī tādi kā Mulders, kuri uzskata, ka aizlūgt par mirušu tuvinieku ir nepieņemami.

Baidos, ka šoreiz tu nejauši, bet melo! Es neesmu to teicis! Viss ko es pateicu, ka aizlūgums neko nemaina mirušā liktenī pēc tam kad viņš ir miris. Es nekur neteicu, ka tas ir nepieņemams!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.27 12:25:50
Mulders
tad atvainojos. Tu domā - tā ir bezjēdzīga padarīšana un vai bezjēdzīgas darbības Baznīcā ir pieņemamas?
bet daudziem luterāņiem, vispār protetantiem, doma vien, ka aizlūdz par mirušiem uzdzen drebuļus.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.27 12:27:25
S.R. nē nav bezjēdzīga, jo dod mieru palicējiem... Kā arī aizlūgums ir mīlestības apliecinājums aizgājējam, bet apgalvot, ka mīlestība nevar trascendēt nāves robežu, es neņemšos!

Citiem vārdiem, ja attiecīgā informācija ir patiesa, es uzskatu, ka mācītājs nerīkojās pareizi!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.05.27 12:32:22
Mulders

Nu ja ka dod mieru. OK. piemeŗs no dzīves. manai māsai pirms blā blā laikam 2 mēnešiem nomira vecmāmiņa (Ok nezinu, jo nebiju tai laikā LV). nu sīkā apglabāja un tā. pēc 2 ne`dēlām viņai sākās murgi. katru nakti vecmāmiņa nāca sapņos terorizēja.... utt. Sīk;ā nevar gulēt staigā kā zombis. Prasīja, ko darīt teicu, lai apsūta aizlūgumu. un kas tur slikts... nu un ka gan nelaiķe gan māsa neiet uz baznīcu. to vienu reizi aizgāja un ar neko... domāju, ka mirušajai dvēselei no mūsu lūigšanām sliktāk jau nepaliks
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.27 13:07:39
Aizlūgums par mirušajiem. Pareizticīgie tā apzīmēšanai lieto vārdu "paņihida", kas tulkojumā no grieķu valodas nozīmē "nakts apdziedāšana" Savulaik vajātie kristieši ņēma (nepieciešamības gadījumā izzaga) bojā gājušo jeb mirušo savu kopienas locekli, aiznesa kādā klusā vietā prom no ļaužu acīm un veica nepieciešamos rituālus un apbedīšanu. Tātad, slepenībā visas nakts garumā tika dziedāti psalmi. Tika uzskatīts, ka tas sniedz atvieglojumu gan mirušā dvēselei, gan mierinājumu mirušā tuviniekiem.
Haralds [78.84.240.19]
# Iesūtīts: 2008.05.27 16:06:12
Paldies par izteikto lidzjutibu.Aizlugumu gribeju pieteikt mammas deļ,jo mani radi,konkreti mana tēva māsa,kurai uz so bridi ir 73 gadi to velejas.Vnk man gruti saprast kas mainijies religiskajos priekstatos no Padomju laikiem un tagad.Ja padomju laikā macitaja k-gam nebija problemu ar aizlugumu tad tagad?!Varbūt gaidija naudu konvertē?
ar cienu haralds
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.27 16:09:34
Haralds, nē, visticamāk mācītājs kaut ko nesaprata, tu kaut ko nesaprati, vai visdrīzāk abi nesapratāties!

Ir mācītāji, kas atsaka svētdarbības, ja neesi draudzes loceklis, jeb Kristietību uztver kā kaut kādu maģisku rituālu, ko var pasūtīt... it kā Baznīca būtu kaut kāda pakalpojumu sniedzēja... to veicina mūsu patērētāju sabiedrība un ir mācītāji, kas pret to ir jūtīgi un var reaģēt asi, ja baznīcu pārvērš par svētuma tirgus laukumu!
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.27 16:11:41
Haralds
Ja padomju laikā macitaja k-gam nebija problemu ar aizlugumu tad tagad?!Varbūt gaidija naudu konvertē?
Nē, domāju, ka lieta ir viņa uzskatos un sava pastorālā pienākuma nepareizā izpildīšanā.
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.04 11:20:10
man liekas, ka saskanjaa ar latv.valodas gramatikas likumiem macitajs arii ir jaraksta ar mazo burtu!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.06.04 11:21:36
a_masiks

atbildu tik tagad... nepamanīju.... nea... manas māsas vecmāmiņa nebija vecmāmiņa arī man ibo mums ar mašu ir 2 dažādi tēvi.
patriots
# Labojis patriots: 2008.06.04 11:30:47
Man jautājums Jums! Bet kāpēc Jūs sistemātiski visus izvadat ar runātāju un sistemātiski gribat aizlūgumu baznīcā? Kāpēc nevar izvadīt ar mācītāju? Jo tiešām ir tāda neatbilstība - izvadīt ar runātāju, bet baznīcā aizlūgt. Mūsu baznīcas kārtība nosaka, ka kristīgu cilvēku ir pienākums kristīgi izvadīt. Un par to izraidīšanu no baznīcas "kā suni"! Vai jūs nepārspīlējat? Atteikums jau nav izraidīšana. Es nezinu visus apstākļus, tikai jautāju. Tas ir būtiski jautāt piederīgajiem: "Kāpēc jūs neizvadījāt ar mācītāju, kādi ir iemesli"? Padomju laikā to var vēl mēģināt saprast, bet tagad?
patriots
# Iesūtīts: 2008.06.04 11:36:04
Balss!
Es nezinu vai mācītāja izpratne ir nepareiza - kāt sarunā nebiju. Varūt padomju laikā nebija pareiza izpratne?
Vaska [81.198.64.119]
# Iesūtīts: 2022.03.13 09:02:17
Es gribu mirt tagad
incognito
# Labojis incognito: 2022.03.15 21:12:00
Vaska, kapēc gan?
Kādreiz tas notiks šā kā tā, tāpēc nav īsti jēgas steigties.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 100 , pavisam kopa bijuši: 5511