atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Pērkones Skatres Zariņu evaņģēliski luteriskās baznīca
Katolis
Iesūtīts: 2008.05.21 16:19:38
Reformācijas laikā tika demolētas katoļu baznīcas,tagad luterāņi iznīcina paši savus dievnamus.Interesanti,kāda ir LELB arhibiskapa nostāja šai lietā?Vai Doma baznīca arī netiks tuvāka laikā atdota,kā jau tas reiz notika?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Oskars
# Iesūtīts: 2008.05.22 12:33:00
Paldies mācītājam Jānim Bitānam!
a_masiks, nu re, kāds ir Dieva prāts!
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.22 16:15:53
Kamēr tās jau cienījamā vecumā esošais mācītājs jaudāja ar saviem spēkiem pielabot jumtu un citādi uzturēt baznīcu pie fiziskas veselības, tikmēr tā turējās.
Nu lūk, tas ir vēl kārtējais - no pasaules nākušais - apliecinājums, cik svarīga ir visas Baznīcas kopdarbība, lai uzturētu gan Baznīcas ēkas, gan izglītotu un gādātu degošus mācītājus. Nu, nevar un nedrīkst katra draudze rūpēties tikai par sevi!
Viens kaujas laukā, kā zināms, nav karotājs! (Klasika.)
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.05.22 17:46:57
Jānim Sv.Annas draudzei ir svarīgi, lai lūgšanu vieta (konkrēti lūgšanu nams un tajā esošās dievkalpojumos lietotās lietas) netiktu profanizētas, tāpēc pašu rastais pircējs bija apņēmies draudzes uzraudzībā parūpēties par lūgšanu nama demontāžu. Tāds arī ir LELB publiskajā vidē dotais uzstādījums, ka dievnami netiek pārdoti, to apliecināja arī sabiedrisko attiecību komisijas vadītājs. Taču Virsvaldes pārstāvjiem likās, ka realizējot arī lūgšanu nama celtni (lai arī nožēlojamā stāvoklī), iegūtie līdzekļi būtu lielāki. Draudzei tā šķiet nekonsekventa nBaznīcas nostāja laicīgās sabiedrības priekšā un arī spirituāli nekorekti attiecībā pret lūgšanu namu.
Es tā ka kaut ko nesaprotu, ja jau Jums kā draudzei nešķiet pareizi realizēt (pārdot) lūgšanu nama celtni, tad kāpēc Jūs paši sameklējāt pircēju un ņemat nost interjera elementus?
Turklāt lai demontētu un uzceltu ko jaunu (vai tiešām bija jādemontē, nevarēja pārbūvēt) ir jāveic virkne likumdošanā paredzētās darbības, tai skaitā ietilpst sabiedriskā apspriešana. Tās laikā tad arī varētu uzklausīt ziemsvētku draudzes viedokli un ņemt vai neņemt to vērā. Tagad izskatās ka vadoties no Virsvaldes pārstāvju, nezinu ieteikumiem, norādījumiem, gribējāt pārdot, bet paceļoties brēkai (tās motīvi nav svarīgi) pārdomājāt. Jeb es, ko savā lauķa prātā nesaprotu?
Jānis_Bitāns
# Labojis Jānis_Bitāns: 2008.05.22 18:47:05
HermanisJeb es, ko savā lauķa prātā nesaprotu?
Tas nekas, es paskaidrošu.

Es tā ka kaut ko nesaprotu, ja jau Jums kā draudzei nešķiet pareizi realizēt (pārdot) lūgšanu nama celtni, tad kāpēc Jūs paši sameklējāt pircēju un ņemat nost interjera elementus?

Tāpēc, ka vietējie neizrādīja interesi par lūgšanu namu un neizteica nekādu atbalstu un ieinteresētību kapelas radīšanā. Tāpēc, ka no pārdotās zemes būtu bijis koplabums LELB. Tāpēc, ka pašu atrastais pircējs bija gatavs rīkoties saskaņā ar prasībām par lūgšanu namu.
Tāpēc, ka pircēji, kuru piesaistīšana notiktu ārpus mums zināmiem ļaudīm, un tiktu vesti aplūkot arī lūgšanu namu, neatkarīgi no mūsu attieksmes, vēlētos redzēt celtni (kā arī vienreiz notika). Pie tam daļa jau tika aizvesta, kad baznīca tika noslēgta, jo tajā vairs nenāca lūdzēji. Tie bija priekšmeti, kas bija redzami no ārpuses (caur logu), lieki piesaistītu nevēlamu interesentu acis.

Turklāt lai demontētu un uzceltu ko jaunu (vai tiešām bija jādemontē, nevarēja pārbūvēt) ir jāveic virkne likumdošanā paredzētās darbības, tai skaitā ietilpst sabiedriskā apspriešana.

Bija gan, jo māja ir ļoti sliktā stāvoklī.

Tagad izskatās ka vadoties no Virsvaldes pārstāvju, nezinu ieteikumiem, norādījumiem, gribējāt pārdot, bet paceļoties brēkai (tās motīvi nav svarīgi) pārdomājāt.

Pārdomājām gan, tā ir mūsu iniciatīva. Mums brēka nav arguments
Domāju, ka varbūt ir ļaudis, kam gribētos, lai tas tā izskatās vairāk, nekā tas izskatās.

Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.05.22 18:55:48
Jānis_Bitāns

Man te pavisam citādas pārdomas. Mums te tiek visu laiku ieskaidrots, ka galvenais iemesls nīkstošajām draudzēm ir blakus darbus strādājošie nepilnīgi atalgotie mācītāji, kuri nepilnvērtīgi apkopj draudzi. Te nu ir gadījums, kad iznīkst draudze, kuras gans nestrādā blakusdarbus, cik zinu un visā visumā nebūt nav no tiem dumjākajiem. Varbūt tomēr eksistē kādi citi tīri objektīvi iemesli draudžu nīkuļošanai, ko? Jeb mācītājs Bitāns, tā kā laikam no šīs draudzes nesaņēma atalgojumu, tai arī nepievērsa nekādu vērību un lietoja kādus 100-gadīgus sprediķus?
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.22 19:04:50
Jānis Kalniņš
Jeb mācītājs Bitāns, tā kā laikam no šīs draudzes nesaņēma atalgojumu, tai arī nepievērsa nekādu vērību un lietoja kādus 100-gadīgus sprediķus?
Tu tā dīvaini joko!
Man šķiet, ka tā draudze jau sen bija aizlaista, un reanimēt ir visai grūti. It īpaši, ja mācītājs nedzīvo tiešā tuvumā. Man liekas, ka māc.Bitānam savā draudzē ir darba pāri galvai, un viņam droši vien derētu otrs mācītājs draudzē...
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.05.22 19:22:16
Jānis_Bitāns Paldies par atbildi. Tātad laicīgajai presei bija taisnība ka grasaties pārdot un to nevar uzskatīt par apmelojumu. Tas ka pārdomājāt droši vien ir labi (es nezinu kas ir labāk), vienīgi no malas kaut kā nekonsekventi izskatās, varbūt rīt atkal pārdomāsiet Kas protams ir Jūsu tiesības.
Es protams neko daudz nezinu un cik vien spēju atcerēties, neatminos esmu, vai neesmu konkrētajā baznīciņā bijis, tā ka Jums bez šaubām labāk redzēt ko tur (ne)darīt. Nav jau mana darīšana, bet ceru ka vismaz kāds sertificēts būvinspektors (jeb cits attiecīgs speciālists) ir devis atzinumu par ēkas stāvokli un iespējamos risinājumus. Faktam ka lētāk ir nojaukt un uzbūvēt no jauna es pilnīgi piekrītu, un cik saprotu tā kā šis nav piemineklis, to ar vienkāršu būvinspekcijas atļauju var demontēt. Dabūt atļauju ko uzcelt gan ir sarežģītāk.

Pārdomājām gan, tā ir mūsu iniciatīva. Mums brēka nav arguments
Tas protams ir labi, ka esat stipri un nelokāties citu priekšā. Taču ieteiktu Tev padomāt par tādu variantu, ka Tu publiski pateiktu, jā mēs kļūdījāmies, izdarījām nepareizo izvēli, taču ieklausoties tautā aptvērām ka vajag rīkoties citādi. Tad ļaudis justos novērtēti un kas zin, varbūt viens no tiem arī ņems dalību turpmākajās Jūsu draudzes aktivitātēs Pērkonē. Padomā tas nebūtu pārāk liels upuris, būtu taču vienas dvēseles dēļ. Tici man tas mazinātu plaisu mēs un jūs, kas pēdējos gados mūsu zemē starp baznīcu un sabiedrību kļūst aizvien plašāka. Diemžēl. Un nedomāju, ka tur vainīga ir tikai viena puse.
Teofans
# Iesūtīts: 2008.05.22 21:23:41
Jānis Kalniņš
"Varbūt tomēr eksistē kādi citi tīri objektīvi iemesli draudžu nīkuļošanai, ko? Jeb mācītājs Bitāns, tā kā laikam no šīs draudzes nesaņēma atalgojumu, tai arī nepievērsa nekādu vērību un lietoja kādus 100-gadīgus sprediķus?" - par kalpošanas lietām laikam jau katrs joko atbilstoši savai ticības un dvēseles dzīvei. Lasu un neticu savām acīm, ka viens amata brālis var uzknābt (kaut joks it kā skaitās) otram tā, kā tas varbūt būtu visai ikdienišķi, tikai - laicīgajā pasaulē un starp laicīgiem ļaudīm.


Jānis_Bitāns
# Iesūtīts: 2008.05.22 21:49:19
Sniegšu te pēdējo komentāru, jo šķiet, ka fakti ir izklāstīti un turpmākajā diskusijā ir iesākusies žults un muļķības skalināšana.
Atbildot Jānim Kalniņam paskaidroju, ka draudze de fakto jau bija pārstājusi eksistēt un atlikušie 4 cilvēki pievienojās sv.Annas draudzei. Es netiesāju un neapspriežu iemeslus kamdēļ tur tā bija noticis. Ar mantojumu var rīkoties perspektīvā un nevis to mainīt pagātnē.

Hermani! Mums bija trīs izvēles kā rīkoties. Prese atspoguļoja vienu! Mums nav vairs pircēja, kas apmierinātu mūs un kura darījuma rezultātā mēs būtu ieguvuši līdzvērtīgu risinājumu mūsu pēdējai izvēlei. Taču mēs to nevaram, ja jārespektē, ka LELB atrasti naudīgāki pircēji, loģiski, ir priviliģētāki. Attiecībā uz tavu ieteikumu, tev neapšaubāmi ir tiesības ko ieteikt. Tik pat lielas, kā mums ieklausīties vienīgi un tikai prātīgos padomos! Kā tautā saka - kā sauc, tā atsaucas
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.05.22 22:05:19
Jānis_Bitāns Nu tagad es vēl mazāk ko saprotu Speciāli pārskatīju vēlreiz linku un redzu ka tu un dr. priekšnieks apstiprinat ka pārdos un ieguldīs algu fondā. Ok pieļauju ka safabricēja teikto.
Pirms brīža tu saki Jums bija pircējs, bet pārdomājāties.
Tagad tu saki
Mums nav vairs pircēja, kas apmierinātu mūs
nu bet tak izlēmāt nepārdot, tad ko vēl žēloties
Un šitais mani vispār iedzen frustrācijā-
Taču mēs to nevaram, ja jārespektē, ka LELB atrasti naudīgāki pircēji, loģiski, ir priviliģētāki.
Tad ko pārdosiet jo ganiņš atradis biezos??
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.05.22 22:50:12
Jānis_Bitāns

Paldies, Jāni, ka vismaz Tev ar humora izjūtu viss kārtībā!

Tiem pārējiem gan tā visai dīvaini. Ir kāda daļa cilvēku, kuri neprot lastīt tekstu kopumā un tajā esošajai ironijai atrast pareizo adresātu! Paskaidroju tādā gadījumā, ka šī ironija bija vērsta nebūt ne uz Jāni, kuru cienu un respektēju kā godprātīgu un atdarināšanas cienīgu mācītāju, lai arī ne visos punktos esam pilnīgi vienisprātis, bet gan uz dažiem populistiskas baznīcpolitikas bīdītājiem, kuri visas vērtības un labumu vien naudā prot novērtēt!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.05.23 09:36:59
gan uz dažiem populistiskas baznīcpolitikas bīdītājiem
lūk, šo es nesaprotu. esmu no "LELB vadības" ļoti tālu stāvoša draudzes locekle un lūk, ko es nesaportu - kāpēc tā tiek "nolikta"LELB vadība? Mācības tīrību mums pārmet KLB un daži savējie, situācija ar mācītāju algu fondu veidošanu nav viegla. Dažas draudzes bija priecīgas par lēmumu, ka 30% jāatdod, jo nav neviens, kas īpašumus apsaimnieko, dažas, lielākoties laikam turīgākās, "pastīvējās", bet atrada kopīgu risinājumu. Tomēr ik pa brīdim atskan dzēlīgas piezīmes par "baznīcpolitiku, tiek pārmesta varaskāri un tml. Tad man ir jāprasa, vai tiešām tur LELB vadībā ir tik slikti. 1) es pati neaskatu to cilvēku (nekad jau netiek īsti saukti vārdā, kuri tad ir tie, kas bīda to politiku un es viņus arī nepazīstu) motivāciju, kāpēc lai viņi būtutādi alkatīgi 2) zināmā mērā, tas, ka viņi ir atbildīgos amatos, jau nozīmē to, ka viņiem ir izteikta uzticība un viņi ir gatavi uzņeties atbidību, turklāt tie ir ticīgi cilvēki un vai mēs saviem brāļiem pat nevaram uzticēties 3) bet, ja nu šāda baznīcpolitika arvien vairāk ir pretrunā ar luterisko mācību, tad ko nu, tad ir traki. Klausoties Vanaga sprediķus, kaut kas tāds man prātā nebija ienācis. Es apzinos, ka es sametu vienā katlā jautājumus par nekustamos īpašumu un mācību, un negibu rakstīt garus palagus, lai līdz sīkumam paskaidrotu savas pārdomas. Sausais atlikums ir - mācītāji, protams, labāk pārzina virtuvi, bet, teikšu godīgi, šo visu mazo dzēlīgo un ironisko piezīmīšu rezultātā , kas izskan gan no LELB mācītāju puses, gan no KLB ciemiņiem esmu kļuvusi ļoti aizdomīga, bet tāda sajūta man ļoti nepatīk - Vai mums ir nopietns pamats LELB vadībai neuzticēties!?
Tas nav uzbrauciens jānim kalniņam, viņa piezīme vnk ir pēdējā, ko lasīju un tā nebija "draudzīgs šaržs". Vnk padomājiet, kā šādas dzēlīgas piezīmes "iekrīt ausīs" parastajai tautai.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 10:11:33
Rausītis, lūk vairīšanās no "dzēlīgām piezīmēm" noved pie tā, ko mēs redzam Eiropā... pie šļurina liberālisma, pie pareizā mārketinga un PR, pie tā, ka Baznīca pārvēršās par nerru, lai tikai visiem izpatiktu un nebūtu "dzēlīgu piezīmīšu"...
Domā ka kaut kad Vēsturē pret Baznīcu nav bijušas dzēlīgas piezīmes? Kad tad tas tā ir bijis?
Mūsu LELB vadība nav nedz labāka nedz sliktāka par citām vadībām, tie paši cilvēki vien ir... un odekalonu viņi nečurā! It kā esam Baznīcā, kuras galvenā vēsts ir "Tev tavi grēki ir piedoti" un tomēr paši savā starpā pat mazas neizdarības, kļūdas un nolaidības nevaram piedot... tā it kā mēs nu būtu tie, kas tai Baznīcā miljonus esam investējuši un Jānis Vanags mēģina tagad to visu ieguldīt Afganistānas opija laukos!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.05.23 11:15:32
Mulders Mūsu LELB vadība nav nedz labāka nedz sliktāka par citām vadībām, tie paši cilvēki vien ir... un odekalonu viņi nečurā! It kā esam Baznīcā, kuras galvenā vēsts ir "Tev tavi grēki ir piedoti" un tomēr paši savā starpā pat mazas neizdarības, kļūdas un nolaidības nevaram piedot... tā it kā mēs nu būtu tie, kas tai Baznīcā miljonus esam investējuši un Jānis Vanags mēģina tagad to visu ieguldīt Afganistānas opija laukos!
nu lūk, es jau par to pašu, man nav pamata domāt, ka kāds no vadības rīkojas ļaunu nodomu vadīts LELB īpašumu un algu fondu veidošanas sakarā. Tikai tās piezīmes no "it kā zinātājiem un iesaistītajiem" ir ar citu domu.

Un par mācību - vai Tu domā, ka šļurainu liberālismu var aizkavēt/nepieļaut/izārstēt ar šādu metodi - dzēlīgām "vispārīgām" piezīmēm? manuprāt, ir citi daudz konstruktīvāki veidi, kas jāliek lietā, lai Baznīca nepārvēršās par nerru, lai tikai visiem izpatiktu
Droši vien, ka šo dzēlīgo piezīmju autori nekautrējas arī pārrunāt mācību lietas ar vadību, bet, viņiem vien zināmu iemeslu dēļ (varbūt nejūtas pietiekami uzklausīti) pēc tam atskan izmestas aprautas frāzes un dzēlīgas piezīmes, kuras parastam cilvēciņam, tādam kā man, kurš nezin kontekstu tikai jauc galvu un potē negatīvismu. Bez maz vai ir stilīgi lamāt vadību, sanāk, ka arī pie mums, kristiešiem Dažiem sirds ir pilna un gribas kaut ko pateikt, bet tad amata pazemība un elementāra pieklājība (kas protams ir labi) to neļauj, un tad sanāk iedzelt, bet tā droši, lai nevar piesiet nekādas "bumbas". Bet tad vai nu saka un paskaidro, vai klusē. [
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.05.23 11:54:26
Domāju, ka jau tā par daudz tiek noklusēts
nu, lūk "fakt na ļico". Mīļais Vilks, nu kas ir tas "ļaunums", kas tiek noklusēts.
Iedomājies, es kā parasts draudzes loceklis, dzīvoju parastu dzīvīti bez aizdomām (es protams, esmu lasījusi, ka ne visi LELB mācītāji sludina "pareizi", bet tie ir atsevišķi cilvēki) , bet izrādās, ka "jau tā par daudz tiek noklusēts". Pasaki, ko lai es padomāju pēc tādiem vārdiem? Kas deg, kur deg? Kurš dzēsīs? Vai man arī kaut kas ir jādara, ja jau reiz mācītāji šāda piezīmes izsaka publiski, jo nejūtas uzklausīti?
Vai man tiešām jādomā, ka mūsu vadība ir kļuvusi iedomīga, pašpietiekama un vienaldzīga?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 12:07:04
Rausītis u.c. es nezinu kā ir citiem, bet mana pieredze liecina, ka runāt gan ar mācītājiem, gan vadību var un ja runā cilvēcīgi nevis uzreiz ar kuvaldu, tad tevi gan uzklausa gan ņem vērā... Ja sarunas un kopistiskā komunikācija notiek mīlestības vai vismaz cieņas garā, tad nepaliek ļaunas mieles. Un vienmēr atceramies, ka galvenais Priesteris Baznīcā ir Kristus. Viņš nedz ļaus savārīt lielas ziepes, nedz Vadība varēs uzurpēt Kristus varu, ja Kristus viņiem to atņems!

Jo ikreiz, kad mēs saceļamies pret Vadību mums der pajautāt pašiem sev, vai tiešām es zinu kā ir labāk, vai tiešām es nerīkotos tāpat kā viņi šajā situācijā - pag pag - bet vai es maz situāciju pārzinu ar Vadības skatienu?
Un kad es tā padomāju, tad man ir jāatzīst, ka nebūdams vadībā no malas es nevaru redzēt visu bildi! Viss ko es redzu ir tikai daļa notikuma, kas nereti tiek pasniegta caur sekulāru naidīgi noskaņotu žurnālistu puses! Tamdēļ patiešām novērtēju, ka J.Bitāns no savas puses pastāstīja to visu kas tur notiek!

Mēs vienmēr iedomājamies, ka, ja mums būtu visa infa, mēs gan zinātu kā Kambodžas bērnus pabarotu... un tomēr, nezkamdēļ neesam vadībā, bet parasti laji, kas labākā gadījumā reizi gadā korī nodzied! Bet kā Kosmosa Kuģi uzbūvēt gan mēs zinām!


Ne jau tas ko mēs zinām mūs ieved nelaimēs, bet tas ko mēs zinām droši, bet tas tā nav!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.05.23 12:29:55
Mulders mums der pajautāt pašiem sev, vai tiešām es zinu kā ir labāk, vai tiešām es nerīkotos tāpat kā viņi šajā situācijā - pag pag - bet vai es maz situāciju pārzinu ar Vadības skatienu? Un kad es tā padomāju, tad man ir jāatzīst, ka nebūdams vadībā no malas es nevaru redzēt visu bildi!
Nu tieši tā. Tāda ir mana nostāja.

daļa notikuma, kas nereti tiek pasniegta caur sekulāru naidīgi noskaņotu žurnālistu puses!
kamēr tas nāk no tādu žurnālistu puses to var ignorēt. Es runāju par reizēm, kad tādi teksti kā "jau tā par daudz tiek noklusēts", "baznīcpolitikas bīdītāji" un citi "ne līdz galam pateikti pārmetumi" ir dzirdami no savējiem, kuri sakās zinātāji.
Bet nu labi, pietiek, viss, ko gribēju pateikt, ka vnk pirms rakstīt/runāt ir jāpadomā, kādas pārdomas šādas ironiskas, dzēlīgas vai arī iespējams pavisam objektīvi norūpējušās piezīmes, bet izrautas no konteksta un aprautas, var izraisīt vnk cilvēciņā.

(mani komentāri bija atkāpe no Pērkones baznīcas tēmas)
Mirga
# Iesūtīts: 2008.05.23 12:42:53
Varbūt palīdzētu, ja būtu skaidrība par to, ko mūsu baznīca māca?
Jānis_Bitāns
# Iesūtīts: 2008.05.23 13:28:17
Jānis Kalniņš
Es nevarēju uz Tavu komentu nepateikt Paldies un ka Tevi no sirds mīlu
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.05.23 13:46:06
Mirga Varbūt palīdzētu, ja būtu skaidrība par to, ko mūsu baznīca māca?

Palīdzību šajā ziņā var gūt tepat www.lelb.lv lapā. Lapas kreisajā malā ir tādas divas pogas: "Mēs esam" un "Mēs ticam". Tur skaidrību par LELB ticības jautājumiem var iegūt.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 151 , pavisam kopa bijuši: 36855