atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Bernu aizsardzība Latvijā.
Kundali
Iesūtīts: 2008.05.13 10:48:57
Nepatīkamas ziņas saņēmām no Gulbenes. Tur nezināmi ļaundari ar skrotīm sašāvuši logus bērnudārzam "Auseklītis". Šāvējiem gan nav bijis nopietns ierocis, visticamāk, pašdarināts, tomēr bērnudārzam nāksies maksāt krietnu summu, lai logus atjaunotu.
http://www.tvnet.lv/onlinetv/lnt/degpunkta/article.php?id=310019
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:15:44
dorinda, es nezinu... savā laikā sūtīja uz Austrāliju katorgā... nu paskat, skaistu Valsti uzcēla... Moš derētu tagad sūtīt uz Sahāru vai to pašu Irāku, celt demokrātiju!
dorinda
# Labojis dorinda: 2008.05.14 11:21:39
Mulders moš

ir vēl viena lieta ar to pērienu kā sodu: parasti tas ir nevis sods, bet vecāku dusmas tomēr.. Es par godīgu sodu atzīstu piem. tādu bezmaz viduslaiku metodi: teiksim ir zināms: par zagtu ābolu 3 rīkstes sitieni (nepārprotiet, es tomēr tā nesodītu, bet piemērs). Nu un tad sodāmais zin jau iepriekš, kas būs un to arī saņem. tajā vismaz ir loģika. A kad sanervozējies vecāks sarausta bērnu un saklapē, jo pats nezin, ko iesākt, tas nav sods, tā ir nesavaldība.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:22:41
Grūti "aristokrātei" starp lumpenproletariātu, pie tam ar krievisku izcelsmi pārsvarā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:25:14
Ja es vnk izvairos no cilvēkiem, kurus nevēlos redzēt, tas taču netiek uzskatīts par egoismu, jo aizeju taču es, vai ne?

Nē tā ir mizantropija
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:26:32
dorinda - tieshi par tadu peerienu, ka par normaalu sodu, es visu laiku runaaju, kad beerns zina - tadaam un tadaam darbiibaam sekos taads un tads sods.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:27:50
Mulder, kaapeec mizantropija? Driizaak ieshana uz vietaam, kur vairumaa pulceejas cilveekam netiikami subjekti, butu saucama par mazohismu.
dorinda
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:29:52
Donachka nu tas vismaz ir konsekventi. tomēr es arī no tādiem izvairītos. vnk principā neatzīstu, ka jāsoda miesa tur, kur jāaudzina gars..un domāju, ka tas vairāk trenē miesu uz izturību nekā garu uz pakļāvību....Bet ok, nedomāju, ka tā ir tēmas tēma Kā jau teicu, šķeit, te vispār vairāk par bērnu drošību valstī būtu jārunā
dorinda
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:38:08
un vēl - ja pielieto miesas sodus, kā bērnam iestāstīsi, ka tā ir vecāku autoritāte, kas to ļauj, ka viņš nevar ne sunīti, ne mazo brāli, ne klasesbiedru audzināt ar tādām metodēm???
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:41:52
Konsekvents sods diez vai beernam radiis naidu. Veelme parmaciit mazaakos varetu rasties vecaaku nesavaldiibas rezultaataa driizaak, kad peershana notiktu spontani.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:42:49
dorinda, no tā izriet interesanta tēze, ka vispirms jāiemanto autoritātes statuss... pietam tā... ka bērns redz un saprot, tamdēļ ka Vecāki var izdarīt to un to, viņiem ir tiesības man mācīt to un to, bet kāmēr es pats neprotu to un to vai to nesaprotu, man nav tiesību līdzīgi rīkoties ar brālīšiem un kaķīšiem... te baigo gudrību vajag!
A kur tu mūsdienās rausi gudrus vecākus, kas paši audzināti vot šitā... kā šodien audzina bērnus!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:43:33
un nesavaldiigs vecaaks diezin vai busu autoritate.
Minimālists
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:48:06
dorinda, man gan šķiet, ka runājot par tēmu (to, kuru Kundali uzsāka), vairāk jārunā par vecāku, ne bērnu audzināšanu. Bērni jau paši sevi nesit, pa logiem ārā nemet un bērnu dārzu logus nesašauj ar skrotīm... Turklāt, kā liecina pēdējie atgadījumi Austrijā, tad pat valsts aizsardzība daudz nepalīdz IMHO viss atgriežas pie jautājuma sabiedrība & ticība...

Trilobīte, vari drošī norobežoties no tev nepatīkamās sabiedrības. Rīgā vispār faini - vari pat izvēlēties draudzi, kurā klusāk un mazāk grēcinieku. Pie mums laukos gan viss ir citādi - esam spiesti iet uz tavāko draudzi un akceptēt līdzās visus tos grēciniekus, kuri tur ir (dažreiz viņi ir pat netīrās un vecās drēbēs tērpti!)
dorinda
# Iesūtīts: 2008.05.14 11:49:34
Minimālists piekrītu.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.14 12:01:08
Njā ,- lauki "ierullē" .Esmu dzirdējis gadījumu, kad mācītājs notur aizlūgumu par odzes sadzeltu sievieti, un tai paliek labāk. Laukos vairāk praktiskā kristietība izplatīta ne teorētiskā.
vilks. [195.189.142.198]
# Iesūtīts: 2008.05.14 12:57:06
Es kā kristiete domāju, ka Salamana teiktais par rīkstes taupīšanu ir jāsaprot tā laika kontekstā. Šodien tas nozīmētu-kas ir vienaldzīgs un nerūpējas par bērna audzināšanu. Tā bija cita sabiedrība,tajā audzināja ne vien ar rīksti,bet daudz vairāk ar dzīves pieredzi, disciplīnu un dzīvesstāstiem. Ja šodienas sabiedrībā vecāki vai audzinātāji atrastu laiku ar bērniem sarunāties un viņiem visu izskaidrot,tad nebūtu ne tuvu tik daudz problēmu.
Un vēl-ja nenobriedis/nepieaudzis cilvēks kļūst par vecāku, tad viņš nereti nespēj atteikties no daļas savu vajadzību bērna dēļ..vai citreiz arī neprot, bērnam augot, arvien atgriezties pie savām vajadzībām un bērnam to parādīt. Piekrītu Minimālistam,ka vairāk jāaudzina vecāki.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.14 13:03:58
vilks
acīmredzot tu nesaprati atšķirību. Gluži vienkārši ir tādi bērni, kuri perfekti pārzin "bērnu tiesības" un tad jau vairs nav tik grūti noslepkavot vienaudzi, par pieaugušajiem vispār nerunājot. šitos krupjus tad saliek itkā pāraudzināšanas iestādēs, kas patiesībā ne ar ko neatšķiras no parastas internātskolas, jo visatļautība valda pilnā sparā, neviens neko nedrīkst uzspiest, pat ne uzkliegt, ne kā citādi iespaidot. Saproti - ir bērni, ar kuriem var sarunāt un visādām viltīgām metodēm un ar mīlestību panākt pozitīvas pārmaiņas, bet ir tādi, kuri savā bezkaunībā tik ļauni palikuši - ar pieauguša cilvēka saprātu, bet ar bērna emocijām un domāšanas veidu, ļoti bīstama kombinācija. Un tāds sīkais varēs tev pieskriet un nazi vēderā ietriekt un tu viņam tik pamēģini rokas pielikt, tevi ar visu nazi vēderā uzsēdinās uz apsūdzēto sola par vardarbību pret bērnu un tādam noteikti pietiktu nekaunības vēl pateikt, ka tu viņam seksuāli uzmācies - tici man, daži bērni mūsdienās ir ļoti ļauni un samaitāti un protams - vainīgi ir tie kas viņus tādus izaudzinājuši
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.14 13:11:08
Un vēl viens piemērs - kad patieso upuri ignorē, bet metas aizstāvēt vainīgos. Tas gadījums, kad puišeļi bērnudārzā visādi nelietīgi izdarījās ar kādu meiteni un vēl audzinātāja lūk apgalvo, ka tas jau normāli un tikai dabīga interese. Kāpēc vispār Latvijā ir tā, ka var darīt visādas nelietības un galugalā tāds niecīgs sods tik vien tiek uzlikts. Tad lūk rodas tādi bezkauņas, kuri iedomājas, ka var darīt visu kas ienāk prātā un vieņiem par to nekas nebūs. Policija ar mēdz piekaut ne tik vainīgos, bet smagus noziedzniekus tiesa attaisno un uzliek kaut kādu nosacītu sodu, kas patiesībā nav nekāds sods
dorinda
# Iesūtīts: 2008.05.14 13:21:28
Ingars bērni - kriminālnoziedznieki, slepkavas būtu gan jāsoda, nevis jāattaisno mazgadības dēļ, bet tur jau ir ģimenes, sabiedrības kļūdas sen jau...
tas bērnudārza gadījums ir briesmīgs, tāpēc jau teicu, ka bērnu savstarpējā nežēlība ir nenovērtēta no pieaugušo puses..bet tāda veida bezkaunība puišeļiem var būt tikai no sliktas vides..un visbriesmīgākais ir pieaugušie, kam tas šķiet ok...tāpat kā gadījumā ar garīgi slimo meiteni Smiltenē (kurš var tieši izaugt no tāda kā b/d gadījuma) utt utt neskaitāmi notikumi...bet vai ar žagariņiem būtu līdzēts..domāju, ne, jo kā jau teicu, tas tik miesu norūdītu, bet tie bērni tak vienalga nesaprastu, kas slikts tajā ko darījuši..darītu tāpat, tikai slepenāk...
Un vienalga nonākam pie tā, ko Minimālists teica - pieaugušie, sabidrība, ticība..
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.14 13:26:36
Aciimredzot pieaugushie itr tik tizli muusdienaas,ka vinjiem nav nekadas autoritates savu beernu aciis.
Vilks - tu vari domat ko gribi. Tikpat labi varam teikt, ka kopaadziivoshana bez lauliibas arii ir talaika kontekstaa.
Vremena vsegda odinakovije ( citaats no "Maskava asaram netic".
dorinda
# Labojis dorinda: 2008.05.14 13:36:38
Ingars vispār tu man liki pārdomāt..nezinu...var būt, ka par īpaši bezkaunīgiem seksuāla rakstura nodarījumiem kā arī par spīdzināšanu es arī pieļauju miesas sodu...nezinu..jo fakts, ka sacerējumu rakstīšana un ielas slaucīšana tur nelīdz vairs...smags jautājums..labāk jau, ja līdz tam tas bērns nenonāk..jo, ja ir tāda necieņa pret citu..nu tur vairs nav ne viena pēriena, ne vienas dienas pārrunu jautājums...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 22 , pavisam kopa bijuši: 4453