atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem DElfi grafomānija
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2008.05.09 11:35:11
Delfi grafomānija. 0 Minūtēm pirms Karma: 0
Pēdējās ziņas Svētajos rakstos par Derības šķirstu ir Apokrifos. Tur skaidri teikts , ka Derības šķirstu noslēpj Jeremija. Jeremija bija tā laika pravietis, kurš pastāvīgi brīdināja, ka notiks okupācija , ja tauta neatgriezīsies pie Dieva. Neviens viņu neņēma par pilnu un notika neglābjamais - Nebukadnēcars okupē svēto zemi. Tempļa Svētlietas Nebukadnēcars izved uz Bābeli, bet Derības šķirstu neatrod, jo Jeremija pasteidzas pirms to izvest drošā vietā un noslēpj to līdz noliktam laikam līdz Dievs uzskatīs par vajadzīgu to pasaulei atkal atklāt.
Man savā laikā fascinēja kristīgā arheologa Rona Vaita atrastā vieta , kur ir iespējams noslēptais Derības šķirsts. Proti, ļoti garā alu labirintā zem tā paša kalna, kur piesita Jēzu pie krusta. Derības šķirsts atrodas precīzi zem krusta vietas. Un kad Jēzus atdeva garu, notika zemes trīce un pie krusta parādījās plaisa, un asinis un ūdens, kas iztecēja no Jēzus notecēja pa jaunizveidojušos plaisu uz Derības šķirsta. Tā apliecinot jūdu tautai, ka Jēzus asinis ir jaunā derība ar viņiem un cilvēci. Jēzus asinis pārklāj visus baušļus, ja cilvēks ir grēkojis kādā no tiem. Kaut visos. Jēzus asinis notīra visus mūsu grēkus, ja mēs tos patiesi nožēlojam un mīlestībā un uzticībā atdodam savu grēku nastu Jēzum.

Te kārtējais murgs Ahmedenikena stilā.

Etiopijā atrastas Sābas ķēniņienes pils paliekas
LETA
8. maijs 2008 16:52 Izdrukai
Nosūtīt
Ziņojums redaktoram
(25) Lasīt komentārus



Hamburgas universitātes arheologi izrakumu laikā Etiopijas Aksumā atraduši Sābas ķēniņienes pils paliekas, kā arī altāra vietu, kur glabājies jūdu derības šķirsts, trešdien pavēstīja augstskolas pārstāvji.


Pils paliekas un altārvietu vācu zinātnieki uzgājuši pavasara izrakumos, kas veikti pēdējo triju mēnešu laikā.

Sābas ķēniņiene valdīja X gadsimtā p.m.ē. Viņas pazīšanās ar jūdu ķēniņu Zālamanu aprakstīta Vecajā derībā.

Atbilstoši etiopiešu tradīcijai jūdu derības šķirstu - tajā glabājās pravieša Mozus akmens plāksnes, uz kurām bija rakstīti desmit Dieva baušļi, - Sābas ķēniņienes un Zālamana dēls Meneleks atvedis uz Etiopiju, kur šī relikvija atrodas joprojām.

Universitātes zinātnieki, kas strādāja Helmuta Cīgerta vadībā, zem kādas kristīgo valdnieka rezidences uzgājuši agrākas pils paliekas. Tās datējamas ar X gadsimtu p.m.ē., kad veikta kādas vēl senākas pils pārbūve.

Šī senā pils nojaukta, lai tās plānojumu saskaņotu ar vietu, kur pie apvāršņa uzaust Sīriuss.

Zinātnieki izvirzījuši hipotēzi, ka Meneleks pieņēmis Sīriusa pielūgšanas kultu, bet arī paturējis derības šķirstu, kas Bībelē ir aprakstīts kā ar zeltu apdarināta akācijas koka lāde.

Līdzās altārvietai atrastas vēršu upurēšanas paliekas.

Izrakumi Aksumā sākti 1999. gadā, un to mērķis bija dokumentēt Etiopijas valsts un Etiopiešu pareizticīgās baznīcas vēsturi.

"Kā liecina mūsu atklājumi, Sotisa kults Etiopijā attīstījās līdz ar jūdaisma parādīšanos un derības šķirsta atceļošanu. Kults turpinājās līdz mūsu ēras 600. gadam," norāda arheologi.

Sotisa vārdā senie grieķi, kā uzskata, dēvējuši Sīriusu.

Izrakumu vietā atrasti Sīriusa simboli un upurēšanas paliekas, turklāt celtne plānota, vērā ņemot Sīriusa uzlēkšanas vietu. Arheologi uzskata, ka šīs liecības runā par labu viņu izvirzītajai hipotēzei.
Please note, although no boardcode and smiley buttons are shown, they are still useable
Aivars Lapšāns (Moderator)

Moderator

Posts: 15
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.13 14:06:31
Mulders
Tava sistēma pieļauj, ka kāds var gribēt labu mūžīgi, bet nepieļauj, ka kāds var gribēt ļaunu mūžīgi!
K) Tas taču viekārši - dvēsele pēc savas dabas ir developēta kā tāda, kurai labais patīk vairāk nekā ļaunais. Dvēsele tiecas uz vislielāko laimi, vai uz vienīgo laimi - atkal būt kopā ar Dievu. Tā ka visi pārējie stāvokļi tai nevar sagādāt mūžīgu laimi, jo satur ciešanas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.13 14:09:07
K) Tas taču viekārši - dvēsele pēc savas dabas ir developēta kā tāda, kurai labais patīk vairāk nekā ļaunais. Dvēsele tiecas uz vislielāko laimi, vai uz vienīgo laimi - atkal būt kopā ar Dievu. Tā ka visi pārējie stāvokļi tai nevar sagādāt mūžīgu laimi, jo satur ciešanas.

No kā izriet, ka nedrīxt aiztikt slepkavas un izvarotājus, viņi vienkārši vēl ir kļūdaini un nav sapratuši, ka tas viņus nedara laimīgus... Nu šajā dzīvē nesapratīs, nākamajā nesapratīs, vēlāk sapratīs... bet TAGAD viņu ierobežot nozīmē, paildzināt viņa agnoju stāvoklī, kurš viņam tikai ŠĶIET patīkams, bet īstenībā viņš ir nelaimīgs... tamdēļ ļausim viņam pēc iespējas vairāk un ātrāk grēkot, lai viņš ātrāk un vieglāk nonāk pie atziņas, ka tas viņam nedod piepildījumu!

Tu tam tici?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.13 14:09:08
Mulders
svarīgi kā ES jūtos! Ja jūtos labi, Dievs savus pirxtus vāc prom no manis, man te ir labi, kad man te nebūs labi, tad tavs pienākums ir man izgādāt citus apartamentus, kad apniks šitie, tad es tev atsūtīšu nākamo apartemntu parametrus!
Tavā sistēmā ko DIevs kaut kāds cilvēku vēlmju izpildošs džins?

K) Nē, tas taču izriet no brīvās izvēles - tev ir jābūt iespējai reāli izvēlēties visādas sistēmas, pārdzīvojumus, notikumus. Tiesa, lai viss būtu arī godīgi, tad saņem komplektā visādas nepatīkamas lietas. Kaut vai tāpēc, ka citi tādi paši duriki arī grib "papriecāties".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.13 14:11:27
KN, lasu tevi un kā tai anekdotē... un viņi man aizliedz degunu urbināt! Ļiba es neko nesaprotu tomēr no tā ko tu raksti, ļiba tā Ņūtona sistēma ir toč trakajiem domāta, ļiba tu neproti man saprotami to iebarot!

Kur tu dzīvo un ko dari, moš jāsaskrienās mums kādreiz zem 4ām acīm pabazarēt... tu alu dzer?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.13 14:13:07
Mulders
No kā izriet, ka nedrīxt aiztikt slepkavas un izvarotājus, viņi vienkārši vēl ir kļūdaini un nav sapratuši, ka tas viņus nedara laimīgus...
Nu un tad? Mēs taču izolējam un liekam psihenē visādus maniakus un nepilnīgos, - tātad mēs viņus nesodām, kaut gan viņi patiešām nezina ko dara - t.i. kļūdās. Kur tu ķēri, ka šos nedrīkst aiztikt?
K) Tieši otrādi, slepkavas ir jāaiztiek, tādā veidā viņus mācot, ka slepkavošana nāk komplektā ar nāvessodu vai kādu citu sodu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.13 14:18:01
Mulders
Ļiba es neko nesaprotu tomēr no tā ko tu raksti, ļiba tā Ņūtona sistēma ir toč trakajiem domāta, ļiba tu neproti man saprotami to iebarot!

Vispār jau man te atbildēs bija prefikss "K", kas nozīmē, ka tā ir nevis Ņūtona, jeb apmācību sistēma, bet "Kļūdas" sistēma. Ņūtona sistēmai bija "M" - "Mācības".
Tās abas nedrīkst jaukt kopā, tad tiešām ķīselis sanāk. Vai pareizāk - ļooti uzmanīgi, vispār var savietot.
Protams, neizslēdzu iespēju, ka pats neesmu pareizi sapratis, vai negribot sajaucis kopā ar kaut ko līdzīgu.

Kur tu dzīvo un ko dari, moš jāsaskrienās mums kādreiz zem 4ām acīm pabazarēt
To var arī sarakstoties, ir lielāks efekts.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.13 14:22:31
KN, nu bet paskat to pašu mūsu Ctulhu... ja viņam Dievs pasaka "Tev nebūs darīt X", tad Ctulhu par savu dzīves mēŗki uzstāda uzhackot Dievu tā lai varētu darīt X - prosto principa pēc! Tā teikt, kas tu Dievs tāds, lai man mācītu kas kam komplektā līdzi nāk! Es pac noteikšu kas kam nāk kompektā. Tieši tas ko arī tu sludini... tu gan gribi izvēlēties cēloni gan sekas un tev šķiet netaisnīga sistēma, kura tavai rīcībai piekabina komplektā "sodu", ja šis sods ir tev nepatīkams! Tu tač to uzskatīji par netaisnību!

Tieši tā jau darbojas grēcinieka prāts, ja viņš dabon pretsitienu, viņš tak nevaino sevi, viņš vaino to kas viņam pretīm sit, tā neko nemačās... Ja tu tādu noziedznieku ieliec cietumā, viņš tur pavada kaļot plānu, kā tev atriebties... nevis pārvērtējot savu dzīvi, tā tu faktiski baro viņa grēku, un viņam nekad nepniks tev atriebties, kāmēr tev pirmajam neapniks viņa grēku ierobežot! Grēcinieks arī tiecās pēc brīvības, bet pēc perversas brīvības - brīvības realizēt savu grēku! Un cilvēka grēka apetīte pārsniedz daudz vairāk viņa laika resusrus viņam piedāvāt šādu iespēju! Pasaule, kas dod iespēju cilvēkam faktiski mūžīgi grēkot, lai šis pēc tam atgrieztos, ir ļauna sistēma!

Kāpēc, lai es gribētu darīt to ko girbi TU, ja man patīk darīt to ko gribu ES... un aplauzt citiem kaifu var būt visai ilgstošs prieks!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.13 14:49:43
Mulders
paskat to pašu mūsu Ctulhu...
Es jau teicu - pēc 10000 gadiem Ctulham tas viss pašam piegriežās, jo nav saskaņā ar patieso iekšējo dabu.

tu gan gribi izvēlēties cēloni gan sekas un tev šķiet netaisnīga sistēma, kura tavai rīcībai piekabina komplektā "sodu", ja šis sods ir tev nepatīkams!
K) ir taisnīgi, ka komplektā nāk līdzi "sods", jo nevienā materiālajā pasaulē nav tādas vietas, kur dvēsele jūtas patiesi laimīga.
M) nekāda "soda" nav, bet ir paša attīstības aizkavēšana, nepareizi izpildīti mājasdarbi, utml. Vārdu sakot, ir slikti, bet šo sliktumu tu nosaki sev pats, pats tā teikt, sodi sevi, nevis kāds no malas.

Ja tu tādu noziedznieku ieliec cietumā, viņš tur pavada kaļot plānu, kā tev atriebties... nevis pārvērtējot savu dzīvi,
Daži gan gadās, ka pārvērtējot. Bet nu mūsu cietumi nav ideālas vietas, domātas pāraudzināšanai, bet der tikai cietumnieka izolēšanai no pārējās sabiedrības. Domāju, ka Dievam ir labāki "cietumi".

Pasaule, kas dod iespēju cilvēkam faktiski mūžīgi grēkot, lai šis pēc tam atgrieztos, ir ļauna sistēma!
Ar ko ļauna? Labāka par pasauli, kurā ir tikai viena labošanās iespēja un tad viss - vari pat ellē saprast, ka tev nebija taisnība, bet ir par vēlu, ārā netiec.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.13 14:53:04
To var arī sarakstoties, ir lielāks efekts.

Jasna... nemīli mani! A kad ir zem 4ām acīm, tad var argumentēti ieborēt ka tev nav taisnība... a pa e-mailu tev nevar ar ķeblīti argumentēti pa muguru iesist
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.13 14:56:54
Mulders
Jasna... nemīli mani!
Slinks esmu.

A kad ir zem 4ām acīm, tad var argumentēti ieborēt ka tev nav taisnība
Argumenti arī Āfrikā ir argumenti, neatkarīgi no to nesēja - uz papīra vai ar gaisa svārstībām.

Varu noskaitīt, ar ko labāka ir sarakste:
1) Viss paliek pierakstīts, un ir vēlāk pārlasāms. Nekas nepazūd.
2) Nekur nav jāiet un lieki jāpavada laiks ceļā.
3) Izpaliek sišana ar ķeblīti, emocionāla žestikulēšana, utml
4) Pie vēlēšanās ātri var iesaistīt arī citus cilvēkus, pat ļoti lielu baru.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.13 15:02:55
KarotesNav, sarakstē iztrūkst viens baigi labais izteixmes līdzeklis, ko man jau Tēvs mācīja - īsti vīri domā uz papīra ar zīmuli! Tobiš zīmēt bildītes... Pietam sarunā to nevar dinamiski, jo pati zīmēšana nereti izvēršas kā skaidrojums! Jo pat ja es tev iedotu gatavu zīmējumu ar paskaidrojumiem, reālā doma būtu tomēr pazudusi, jo tā ir procesā noslēpta!
Tāpat sēžot pie galda var visādus uzskate līdzekļus izmantot... karotītes, krūzītes, non-biased smukās bāra meičas...

Man vārdi ir par maz, lai es izteiktu daudzas savas domas! A dzeju vēl neprotu izmantot!
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2008.05.13 15:19:55
Mulders
sarakstē iztrūkst viens baigi labais izteixmes līdzeklis, ko man jau Tēvs mācīja - īsti vīri domā uz papīra ar zīmuli! Tobiš zīmēt bildītes...
Priekš tam ir <MS Paint> un visādi <imageshack>... uzzīmē bildīti Peintā un nošārē galerijā, ieliec linku vai IMG kodu postā un gatavs... vienīgais kavēklis - Tavs/mans/dajebkurš cits slinkums
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.13 15:31:05
Šexna, bet saproti... zīmēšana ir process... vot es zīmēju un saku... lūk šitais ir Dievs, a tas tur maziņais, tas esi tu... vot šitā bultiņa nozīmē to, a vot kad šitā notiek iedarbība, tad pa šito galu šitie te ķeburiņi ir tavas domas... nu tā kaut kā...
A ja to pasniedz jau uzzīmētu, bildi vairs nevar saprast jo doma aizslīdējusi jau! Piekam ikdienas sarunā var uzreiz reaģēt uz tavu textu pirms tu esi aizslīdējis garām... tā teikt pieķert tavu nepareizo izpratni jau saknē un teikt - STOP - šitais ir neapreizi! Tā teikt, izvadīt aiz rociņas pa to izpratni!
A kad bilde jau ir gatava, texts gatavs, tad tu to redzi kā vienotu gabalu, un es jau nezinu kuros texta pagriezienos tu neesi noķēris manu domu, vai sapratis ko es domāju šeit vai kāpēc es teicu tieši tā ne savādāk! 1:1 konversācijai ir daudz priekšrocības... protams, ir jau arī trūkumI!

Kā arī... sarunā tu redzi kāds es labsirdīgs un jauks, un tu sāc domāt... blā... viņš tāds tortes gabaliņš un runā tādus vārdus, moš man arī vajag tam ticēt, es arī būšu tāds tortes gabaliņš...

A to es te sēžu iedomājos, ka tu sēdi rozā apenēs ar konservu bundžu rokā un uz spalvaina vēdera liela met taukainus siļķes gabaliņus un skaļi atraugājies, un tamdēļ nevaru ar tevi normāli parunāt...
::xio:: [62.84.24.255]
# Iesūtīts: 2008.05.13 17:18:54
Ironiski, ka šim no delfiem "iepeistotajam" tekstiņam - visnotaļ interesantam un lasāmam, ja jautātu man - dots virsraksts "grafomānija". Nez kāds apzīmējums būtu piemērotāks šeit redzamajam Muldera un Karotes "dialogam"? "Klīniska grafomānija"?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.13 20:21:11
::xio:: [62.84.24.255]
Teļukā Bīnam iet labas filmas par ļoti nopietnām tēmām. Mazliet paskatos un ... tālāk nevaru... Bīns ir malacis. Viņš labi izjoko pielīdējus un karjeristus. Armijā bija viens ebreju pusis , kurš no mūsu brālības aizbēga tiklīdz viņam paspīdēja atdot savu pakaļu čečeniem. Skumjākais bija tas , ka viņš bija no Latvijas, jo letiņi visās armijās ir izcēlušies ar perfektu kārtību un kompetenci. Tas mums bija kopējs kauns. Es uzņēmos ļoti smagu darbu - mēs , latvieši , kuri dienējām kosmodromā , var teikt tuksnesī, kur notika pastāviga naida eskalācija starp rasēm, šim pakaļniekam iesitu , ka viņš saļima un pieprasīju visu letiņu priekšā apsolīties , ka viņš nenodarbosies ar pedarastiju. Es toreiz biju jauns puisis, kas nepazina Dievu. Es ,protams ,tagad tā nerīkotos, bet šitie pakaļnieki nav tikai praidisti , bet simboliskā nozīmē kristīgie pakaļnieki, kuri neko citu neredz kā tikai savu labsajūtu pie visām varām. Viņiem Dievs ir atņēmis skatu uz nākotni , jo viņi neciena mūsu tautas traģēdijas laikus, līķu tūkstošus...viņiem visas likumdošanas ir labas. Mūsu tautas lielākā traģēdija ir atkrišana no Dieva. Sargsuņu izlikšana baznīcas durvīs. Lai baznīcā gājēju limits būtu ap trīsdesmit laukos un pilsētā piecdesmit. Tā paverdzinot tautu sātana jūgā.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.05.13 21:36:27
a_masiks
Nu pareiz susuriņ....beidzot pieslēdzos pie savas tēmas....
::xio:: [62.84.24.255]
# Iesūtīts: 2008.05.14 12:54:55
Faktiski mans pārsteigums, kas arī pamudināja pievienot repliku, bija par to, ka šeit septiņas lappuses var divi komentētāji bezjēgā betonēt - bezjēgā! Bet tēmas virsraksts - "Delfu grafomānija". Ironiski.

Bet par Jūsu, A.L., pēdējiem komentāriem noteikti priecājas arhibīskaps Jānis Vanags - cik gan auglīgā zemē kritusi viņa homo-dogmātikas sēkla. Kristus sekotājs savus spriedumus māk paskaidrot, vienīgi piesaicot *****us, praidistus un *****s piedāvāšanu.

Laimīgs tas arhibīskaps, kuram tādi sekotāji.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.14 13:10:59
::xio:: [62.84.24.255]
Faktiski mans pārsteigums, kas arī pamudināja pievienot repliku, bija par to, ka šeit septiņas lappuses var divi komentētāji bezjēgā betonēt - bezjēgā!
Kāpēc bezjēgā? Ja nesaproti, par ko šamie bazarē vai ja slinkums iedziļināties - nu tad tās ir Tavas, nevis šo 2 diskutētāju problēmas...
ufabet168 [223.205.241.37]
# Iesūtīts: 2024.03.09 17:33:16
I think this site will make tremendous progress. This is because good information and writings are often posted. ufabet168
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 34455