atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Reinkarnācija un karma Bībelē.
Kundali
Iesūtīts: 2008.05.07 11:31:16
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 12:59:02
Ctulhu!

2. Atbildības problemu arī atrisina - katrs pats ir atbildīgs par savu attīstību. Kā dzīvo, tā pārdzimst - attiecīgi par augstāku vai zemāku būtni.

Tik pagaidām tur pietrūxt racionāla pamatojuma, kamdēļ lai Netto attīstība būtu pozitīva? ņemot vērā, ka tā paša cilvēka gadījumā, ja viņš ir sabojājies un dzemdē ļaunumu, tad ir pamats domāt ka ir sabojājusies arī morāles mēraukla, un tādējādi attīstība nav iespējama, ja nav iespējams konverģēt uz ideālo standartu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 12:59:18
Sheksna
Man jau liekas, ka vārds <VIENREIZ> neactāj PĀRĀK daudz iespēju dažādām interpretācijām
Atstāj! :-)
Angliski ir "once", kas tulkojas kā "vienreiz", "reiz", "kādreiz".
"Reiz cilvēks mirs" = uzsver tikai nāves neizbēgamību, neko vairāk.

Kontekstā:
27 Un, kā cilvēkiem nolemts vienreiz mirt, bet pēc tam tiesa,
28 tā arī Kristus, vienreiz upurēts daudzu cilvēku grēkus atņemt neatkarīgi no grēka, tiks otrreiz redzams par pestīšanu tiem, kas Viņu gaida.

labāk iederas "kādreiz", nevis "vienu vienīgo reizi".

Kā tad lasām "vienreiz Kristus upurēts un otrreiz redzams"? Kā te lasās "otrreiz"? Angļu tulkojumā tā "otrreiz" vietā stāv tas pats "once". T.i. = "reiz".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:02:03
Šexna, un tas viss tāpēc, ka Krievi un Amerikāņi ir kļuvuši "labāki" cilvēki? Iļi runa iet par tiešām precizitāti? Tobiš motīvi ko ir pazuduši? Ko Amerikāņi neizvaro un nemoka Irākiešus tāpat kā Japāņus vai Vjetnamiešus? Vai Krievi Čečenijā maigāk izturās pret saviem upuriem kā Afganistānā senāk? Vai domā ka 2 Pasaules Karā viena un otra puse humānāk attiecās pret upuriem nekā, piemēram, Viduslaiku Krusta karos? Te vēl jāpastrīdas kurš humānāk "nogalināja"!!!

Cilvēks nav mainījies, mainījušies ieroči! Cilvēki joprojām ir ļauni un alxt asiņu un grēka!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:02:25
Mārtiņš
Budismā nav tik viegli. ;-)
Pamatideja ir pat "jūs neeksistējat". Pati personība ir ilūzija - par kādu personības pārdzimšanu tad var runāt?

Buddhism teaches that what is reborn is not the person but that one moment gives rise to another and that that momentum continues, even after death. It is a more subtle concept than the usual notion of reincarnation, reflecting the Buddhist concept of personality existing (even within one`s lifetime) without a "soul".

Ir eksistence, kas stāv pāri "dvēselei", un attiecībā pret kuru dvēsele ir tikai tās eksistences ilūzija.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:03:26
Ctulhu, tik kā jau mēs sen sen runājām, nepastāv objektīvs un praktisks kritērijs šīs netto destrukcijas/konstrukcijas noteikšanai!

Nu vot kā tu piedāvā praktiski rīkoties Tiesnesim... viņam ir kāda formula, lai izrēķinātu vai šī konkrētā rīcība nes netto labumu vai ļaunumu sabiedrībai (un cik ilgā laika posmā mērīt)??? Kāmēr tava koncepcija nedarbojas praktiski, tikmēr tā ir un paliek tikai skaista teorija bez praktiska seguma! Un pat bez idejas kā to realizēt!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:04:10
Mulders
Šexna, un tas viss tāpēc, ka Krievi un Amerikāņi ir kļuvuši "labāki" cilvēki? Iļi runa iet par tiešām precizitāti? Tobiš motīvi ko ir pazuduši? Ko Amerikāņi neizvaro un nemoka Irākiešus tāpat kā Japāņus vai Vjetnamiešus? Vai Krievi Čečenijā maigāk izturās pret saviem upuriem kā Afganistānā senāk?
Daļēji ir kļuvuši labāki. Katrā ziņā CŪCĪBU un civilistu masveida slepkavošanas ir palicis MAZĀK.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.07 13:04:33
Mulders
Ko Amerikāņi neizvaro un nemoka Irākiešus tāpat kā Japāņus vai Vjetnamiešus?
Bet viņus par to soda! Tomēr progress!

Un tu jau paņēmi arī - uzreiz karu kā piemēru!
Kāpēc neņemt verdzību? Progress redzams nepārprotami!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:05:09
Pati personība ir ilūzija - par kādu personības pārdzimšanu tad var runāt?

KĀ Ilūzija tā ir? Kas ir šīs Ilūzijas Subjekts? Sorry... atklātus oximoronus es ātri ielidinu miskastē un pat koānisms neglābs, ja neseko paskaidrojumi kā to saprast!

Savukārt tā koncepcija ko tu iekopēji... baigi prasa jēdzienu "persona"... jo manuprāt tur visai labi tiek nošķirta dvēsele no gara jēdziena!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.07 13:08:47
Mulders
KĀ Ilūzija tā ir?
Augstākā Saprāta, tā Viena, kas reāli eksistē. Tas = "Viss ir Viens" variantā.

Sorry... atklātus oximoronus es ātri ielidinu miskastē
Tad iemet tur arī Trīsvienību, ibo ņepoņatno, pārāk daudz burtu, un galvu lauzīt negribās.
:-)

ja neseko paskaidrojumi kā to saprast!
Tieši tā ir ar Trīsvienību. Atanāsijs tikai saka, ka jātic tam un ne tam vienlaicīgi. Neko nepaskaidro!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:09:21
Bet viņus par to soda! Tomēr progress!

Jā, tik tev būs grūti pamatot, ka šis progress ir no pašiem cilvēkiem, nevis Kristīgās Kultūras un Kristīgās Domāšanas šeipots! Amurikāņu kultūru nevari aplūkot ignorējot Kristietību šajā Civilizācijā, līdz ar to tev neizdosies pierādīt savu koncepciju, pamatojot, ka šī progresa cēlonis ir paši cilvēki, nevis, piemēram, Kristietība! Tas pac būis par jebkuru kultūru kas ir Kristīga! Tagad jautājums par Islāmu? Vai tajā ir progress? Jeb Islāms vienkārši "nesprēgā" jo ir būtiski handikapots ieroču varenībā iepretīm Kristīgajai kultūrai ar saviem ieročiem... tātad Baiļu faktors... kas hardly ir progresa rādītājs!

Tu piesauksi Japānu - es atbildēšu, ar Hirosimu viņi ir samaksājuši un ir pelnījuši speciālu apčubināšanu tāpat kā Ebreji no Holokausta!

Bet tagad paveries uz Āfriku - Kristietība nupat nupat tur ienāk... kādi tur ir kari - Ruanda, Nigērija... ???
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:10:07
KarotesNav, tātad tu apgalvo ka Budismā šis "ES" subjekts ir cits "ES" kas nav šis "ES"? Aļo?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:15:58
Mulders
Eksistē tikai Viens.
Līdzība: tu sapņo, un patiesībā tu esi tas, kas reāli eksistē.
Tomēr visi tavi sapņu tēli ir it kā neatkarīgas personības. Tu pats parasti esi viena no tām personībām. Ir tādi reti sapņi, kuros tu vari būt vairāki sapņu tēli. Vai pat visi.
Tā ir "es" ilūzija, - ilūzija par "es", kuru sapnī redz tas Viens.

Nav jau viegli šo te paskaidrot, bet sanāk tak labak nekā kristietim ar Trīsvienību?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:16:28
Ctulhu, tēzes pamatdoma bij tāda, ka pierādīt, ak cilvēks PATS bez ārējas iedarbības mainās un progresē uz labo pusi! Šī tēze man nav acīmredzama! Ja tā balstās ticībā... okey, tad tāda ir tava/KN ticība, bet racionālu pamatojumu es šam neredzu kaut vai tā paša iemesla dēļ, ka ļaunums dzemdē ļaunumu, ļaunums ir daudz vieglāks ceļš, bet labais prasa piepūli un spēka pielikšanu... kas nozīmē, ka daudz izdevīgāk iet pa mazākās pretestības ceļu - tātad ļaunumu! A kad pretestība sabiezē bezgalīgi, tad ir par vēlu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:17:32
Ctulhu
Turklaat runa bija par teezi `cilveeks nav mainiijies`. Kaa redzi - teeze nepatiesa.
Verdzības atcelšana kā spilgts pierādījums. Negribu sev vergus nevis tāpēc, ka mani par to sodīs, bet tāpēc ka nav patīkami.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:18:21
KN, baidos ka ar sapni tā īsti nederēs... jo šī iluzorā "ES" pārdzīvojums var un pat saglabājas arī "realitātē", tātad tas ir bijis īsts... tik citā kontextā!

Bet atkal tēma novirzījās!

Vai ir kādi vērā ņemami argumenti, ka Bībele māca Reinkarnācijas mācību?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:20:20
Mulders
ļaunums dzemdē ļaunumu,
un labums - labumu. Cilvēkā ir no viena un no otra. Plus - labums galu galā dod izdzīvošanai piemērotāku vidi, un padara cilvēku laimīgāku.

ļaunums ir daudz vieglāks ceļš, bet labais prasa piepūli un spēka pielikšanu...
Kas tur vieglāks? Beigās paliec bez resursiem!
Kā arī - man, piemēram, labāk patīk strādāt un radīt, nevis patērēt un izklaidēties!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:21:21
Mulders
Tas pac būis par jebkuru kultūru kas ir Kristīga! Tagad jautājums par Islāmu? Vai tajā ir progress?
Daudzās islama valstīs šobrīd reāli atcērt rokas par zādzību vai nomētā akmeņiem sievietes par laulību pārkāpšanu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:23:58
Mulders
KN, baidos ka ar sapni tā īsti nederēs... jo šī iluzorā "ES" pārdzīvojums var un pat saglabājas arī "realitātē", tātad tas ir bijis īsts... tik citā kontextā!
Pārdzīvojumi ir reāli vienmēr! Vienalga ar kādām ilūzijām esi sevi apkrāvis, pārdzīvojums ir īsts!

Vai ir kādi vērā ņemami argumenti, ka Bībele māca Reinkarnācijas mācību?
Uz šo brīdi, pēc manas pārliecības - nopietnu argumentu nav. Bet nav arī nopietna nolieguma. Drīzāk - reinkarnācija nav svarīgs temats Bībelē. Kristus tevi izglābj, un kāda nozīme, vai tā tev bija 1-ā vienīgā dzīve, vai N-miljonā? Nekādas starpības!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:24:58
>as tur vieglāks? Beigās paliec bez resursiem!
>Kā arī - man, piemēram, labāk patīk strādāt un radīt, nevis patērēt un >izklaidēties!

A kuru uzrauc "beigās" pavēro, cilvēki dzīvo vienai dienai un miljonu grib sapelnīt tūlīt un tagad, a pēc tam kaut zāle neaug!

No kurienes tad nāk idejas par Resursu saglabāšanu un prātīgu izmantošanu - tās ir Rietumu idejas, ekoloģija, vides politika... skat ķīnu - tur tas ir sveša lieta un viņi dabon par to maxāt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:32:54
Mulders
A kuru uzrauc "beigās" pavēro, cilvēki dzīvo vienai dienai un miljonu grib sapelnīt tūlīt un tagad, a pēc tam kaut zāle neaug!
Tas ir rietumu kultūrā, iespējams, ka kristietības ietekmē.
Ja skaties citur, tad daudzās kultūrās ir nozīme dzīvei "saskaņā ar dabu". Tas bij svarīgi indiāņiem.
Tāpat budistiem, hinduistiem - jo visa daba ir dzīva, visam ir dvēsele. No šejienes nāk nevardarbības filozofija - arī pret dzīvniekiem. Ebrejiem pasaule nekad nav tāda dzīva bijusi - ir cilvēks valdnieks un viņa lopu ganāmpulks kā izmantojamais resurss, nevis kā mazākie brāļi.

No kurienes tad nāk idejas par Resursu saglabāšanu un prātīgu izmantošanu - tās ir Rietumu idejas, ekoloģija, vides politika..
Tieši Rietumu valstis patērē visvairāk resursu, kā arī ASV. Tās idejas par prātīgu izmantošanu nāk no tā, ka resursi jau tuvojas beigām, nevis no kādiem tur citiem apsvērumiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 63 , pavisam kopa bijuši: 35359