atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mantu svetīšana
Ervīns
Iesūtīts: 2008.04.28 14:55:58
Ar RKB un PB mācītājiem var sarunāt piem. apsvētīt māju, dzīvokli, automašinu, kapu utt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2008.05.06 17:19:43
Eshkola
Tā gluži es neteicu, es teicu, ka luterāņi ne visā atšķiras no katoļiem, t.i. luterāņi ir reformēti katoļi un reformācija neskar absolūti visu, pretēji tam, kā jau daudzēs paaudzēs luterāņi ir pieraduši/pieradināti domāt.
Vai tad, ja cilvēks izlūdzas svētību labai lietai un garīdznieks to dod, tas ir kompromiss? Ar ko? Protams, ka cilvēks kaut kādā mērā varbūt tāpēc tiks pieturēts pie baznīcas. Vai tad ir labāk viņu triekt projām un lasīt morāli, nevis dot, ko viņš lūdz? Jāatzīst, ka daudzi luterāņi ir skopi un sīksti attiecībā uz svētīšanu un pakļaujami reformācijai.
Robeža, līdz kurai var iet, ir skaidra: ja vien tevi nespiež grēkot, izpildi lūgumu savu iespēju robežās. Vai kā Kristus teica, kas tevi spiež paiet vienu jūdzi, ar to paej divas.
Tu saki, Dievs savu godu citam nedod? Jā, elkiem. Bet paskaties, cik daudz sava goda Dievs ir devis cilvēkiem - tēva godu, Kristus godu, valdnieka godu...
Mozus (ar Āronu) tevis pieminētajā gadījumā bija vainīgs neticībā (Num 20), nevis iedomājās, ka pats liks plūst ūdenim no klints. Izskatās, ka tautas kurnēšana bija viņus ietekmējusi. Daudzi luterāņi līdzīgi netic, ka lūgšanai/aizlūgšanai ir liela nozīme un spēks, citādi neprotestētu pret dažādām iesvētīšanām, kas savā būtībā ir Dieva piesaukšana pie viņa vārdiem un ļoti konkrēta lūgšana.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.06 17:23:53
Ēvalds Bērziņš
palasies sākumā, es tur labi nocitēju vienu rakstvietu iz Mozus grāmatām. Nevajag tik ļoti vispārināt, jo luterāņi tieši ļoti ļoti tic lūgšanām un aizlūgšanām, bet par mantu svētīšanu lūk cilvēki aizgājuši absurdā. Dieva piesaukšana ir viena lieta, bet tev nebūs Dieva vārdu nelietīgi valkāt. Un saki man - kāda jēga svētīta mašīnu, ja bībele acīmredzami māca, ka lietas tiek svētītas dēļ to īpašniekiem - kad tava ticība un paklausība Dievam būs, tad būs arī svētīšana, bet ja Dievam neklausīsi, tad nelīdzēs nekāda Dieva piesaukšana lai svētītu savu mašīnu vai māju
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.06 17:27:28
Ar to svētīšanu vienmēr ir šaize. Defaultā cilvēki to saprot, ka mašīnai tiek uzlikta "enerģētiskā" aizsardzība! Vairogs... kā Actimel pret mikrobiem... Nu nav tā!

Bet ir tak arī mums apsolījums - daudz spēj taisna cilvēka lūgšana. To jau Dievs var neliegt, ja mēs par draugu un viņa labo veixmi ceļā aizlūdzam... Dievs nereti vien dod svētību kādam ne viņa bet kāda cita taisna cilvēka dēļ! Tā Dāvida dēliem svētība nācās ne viņ pašu bet Dāvida labuma dēļ!

Ja nesajauc Dieva svētību ar Cilvēka "mumbo džumbo" buršanos, tad jau nekas slikts nav... Petīciju lūgšana arī ir lūgšana, un ja tā būs Dievam pa prātam, tad ir OK. Es nevaru iedomāties, ka Dievam varētu būt iebildes pret lūgumu par to, lai cilvēks vadot auto tiktu pasargāts gan pac no savām kļūmēm, gan citu muļķu izdarībām uz ceļa!

Es pac ikreiz, kad braucu, lūdzu, lai topu pasargāts... un topu pasargāts... vai tamdēļ Mašīnai ir kādas "svētības" piekabinātas... diez vai... ja topu pasargāts, tad tamdēļ, ka Dievam nav iebildes pret manu veixmīgu pārvietošanos!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2008.05.06 18:40:09
Mulders
Nez priekš kam Dievam viņa kalpu eņģeļu miriādes, kas izpilda viņa pavēles, ja jau viss ir tik ļoti iekšēji un nekas ārējs nav vajadzīgs. Kāpēc cilvēka gadījumā ārējas lietas jāuzskata par ļaunām? Vai lai dzīvojam pēc likuma: kas var tikt izlietots ļaunprātīgi, tas jāatmet?
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.05.06 23:13:51
Ēvalds Bērziņš
Protams, ka cilvēks kaut kādā mērā varbūt tāpēc tiks pieturēts pie baznīcas. Vai tad ir labāk viņu triekt projām un lasīt morāli, nevis dot, ko viņš lūdz?
Nu, ja tas ir vienīgais, ko viņš lūdz, tad varbūt labāk arī nolasīt to morāli
Dievs saka - meklējiet Mani, tad jūs dzīvosiet. Ja Dievs man vajadzīgs tikai tāpēc, lai ko no Viņa izspiestu vai izprasītu, tad jau esmu pagalam.
p.s. ja es Tev prasītu iesvētīt manu zirgu, lai šis man nesper, vai arī govi, lai dod daudz piena, Tu svētītu?
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.06 23:40:07
Eshkola
Tu saredzi tikai visšaurāko motivāciju, vismerkantilāko.
Vai tad izlūgties Dieva svētību cilvēkam ir labi, bet dzīvniekam - slikti? Es, piemēram, būtu ļoti laimīga, ja Dievs dziedinātu manu kaķi... Zinu, ka Svētdienas Skolas bērni savā paļāvīgajā ticībā ir daudz ko šādu lūguši un ir arī saņēmuši!
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.05.06 23:45:52
Balss
Un kurš Tev liedz lūgt Dievam, lai dziedina Tavu kaķi? Domāju, ka pilnīgi normāla tāda lūgšana. Bet, vai Tu nesīsi kaķīti pie mācītāja, lai viņš to svētī?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2008.05.07 00:12:25
Eshkola 2008.05.06 23:13:51
Nu, ja tas ir vienīgais, ko viņš lūdz, tad varbūt labāk arī nolasīt to morāli
Parādi man vienu evaņģēlija tekstu, kur Kristus lasa morāli tā sauktajiem nesaprašām vai labuma lūdzējiem... Farizejiem un tāda veida "gudrajiem" gan...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 12:10:35
Ēvalds Bērziņš, nesapratu laikam tavu iebildi!

Es cilvēks prostois - es lūdzu Dievam kādu lūgšanu, to KĀ viņš to realizē... nu nav man dots to viņam diktēt... Ja viņš uzskata, ka jāsūta manai mašīnai pa priekšu Eņģeļu miriādes... lai tā būtu, ja viņš uzskata, ka pietiek ar to, ka mans prāts ir skaidrs un ass un es redzu kas uz ceļa notiek, lai būtu tā...

Te laikam atšķirība starp to KO mēs no Dieva lūdzam un to KĀ mēs gribam, lai Dievs mūsu lūgumu izpilda... Lūk te ir tā šaize, ka mēs gan Dievam palūdzam kādu lietu nokārtot palīdzēt, bet nereti vēl pamanāmies viņam ar pirxtu rādīt kā Dievam darīt viņa primāro darbu - mīlēt! Nu un tas manuprāt ir bik apvainojums Dievam, ja mēs viņu mācām kā pareizi mīlēt
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2008.05.08 00:16:48
Mulders
Es tikai norādu uz to, ka Dievs savus nodomus (izņemot radīšanu) veic caur radību, t.i. ārējā veidā, nevis visu dara pats, kā uzsver "ārišķību" pretinieki.
Ir tomēr svarīgi zināt, kā Dievs realizē lūgšanas, jo, ja viņš tev liks pašam ko darīt tās lūgšanas sakarā, var gadīties, ka tu viņa pavēles neklausīsi (aizbildinādamies, ka nedrīksti taču Dievam diktēt) un vēl ļaunāk, pierakstīsi velnam un iznāks zaimot Svēto Garu. Luters teica, ja tu lūdz Dievu, tad arī tiecies pēc lūgtā.. Nevis sagaidi, ka Dievs visu izdarīs un tev uz paplātes pienesīs, jo tu pats esi dievs.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.08 10:23:49
EBērziņš, tam piekrītu!

Un te atkal otrs grāvis iraid priekšā - "Kādu zīmi tu rādīsi, ka.... " Aceries! Es neuzskatu, ka Dievs ir tik vārgs un viņa roka tik tizla, ka viņš zinot manu stūrgalvību, neieborēs man kad man pašam jādara un kad viņš organizē savu rīcību!

Dievs (kā rāda VD un JD) neprasa mums atļauju un instrukcijas lūgšanu izpildē, bet tur es tev piekrītu, ka "dabīgais" (ja tā var teikt) Dieva darbības metode patiesi ir caur Radību!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2008.05.08 16:38:46
Mulders
Pa grāvjiem centīsimies nebraukt
Tad iznāk, ka arī ar luterāņu macītājiem var sarunāt visu to pašu, ko ar katoļu un pravoslāvu...
vilks
# Iesūtīts: 2008.08.28 14:39:35
Par lietu svētīšanu turpinām runāt šeit.
vilks
# Iesūtīts: 2008.08.28 14:44:06
Rausītis
es patiešām priecātos, jo lai arī uzņēmējdarbības vienīgais mērķis ir peļņas gūšana, labam īpašniekam tas tomēr nozīmē daudz ko vairāk, jo tādējādi tiek nodrošinātas daudzas ģimenes, bet lai lūgtu, neviens nekur nav jāsauc vai jānes

Nu, tad jau var teikt, ka, lai lūgtu, nav jāiet uz baznīcu, to var darīt katrs pats mājās.
Telpu un lietu iesvētīšana ir notikums, kas parāda publiski visiem to, ka šiem cilvēkiem un šim darbam tiek lūgta svētība un [netieši] tiek izteikta vēlme darīt darbu un lietot mantas saskaņā ar Dieva vārdu.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.08.28 15:52:56
vilks Nu, tad jau var teikt, ka, lai lūgtu, nav jāiet uz baznīcu, to var darīt katrs pats mājās
te tu apzināti jauc divas kopā lietas, kuras viena otru neizslēdz

jā lai lūgtu nav jāiet uz baznīcu, to mierīgi var darīt mājās, bet tas nekādi neatceļ to, ka ir jāiet uz baznīcu un jālūdz.


es saprotu, ko nozīmē lūgt svētību darbam vai arī, lai atpūtas pasākums nāk par svētību kā Luters rakstīja, ko līdzīgu "ka ēdam, dzeram un priecājamies tā, lai tas mums nāk par svētību", bet kāpēc ir jāiesaista mantas?

tas nopietni velk uz māņticību - ja māju ceļ, nu tad, lai labāk ceļas vajadzētu svētī zemes gabalu un visas sastāvdaļa no kā ceļas māja un arī tehniku pie reizes ... ja es piedalos piedz. sacensībās, tad man vajadzētu iesvētīt riteni, hidru, pleznas un spuldzīti ... tas taču ir absurdi

lietot mantas saskaņā ar Dieva vārdu
ko Dieva vārds saka par fin.min. vai skolas vai kādām citām mantām? Dieva vārds saka cilvēkam ko viņam nebūs vai būs darīt un tam attiecīgi seko vai nesko svētība.
vilks
# Iesūtīts: 2008.08.28 15:55:53
Rausītis
tas taču ir absurdi

Jebkuru lietu, to absolutizējot, var novest līdz absurdam. Arī kristiešu lūgšanu par to, lai lietas labi izdotos. Jautājums, vai nepieciešams to novest līdz absurdam? Tā, kā Tu to apraksti, nekur netiek darīts. Kādā veidā tad tavas fantāzijas norāda uz to, ka lietas iesvētīt nevajadzētu (īpaši tādas simboliskas kā organizācijas karogs)?
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.08.28 15:59:37
to absolutizējot, var novest līdz absurdam

kur ir robeža?

Tā, kā Tu to apraksti, nekur netiek darīts
bet ar tavu skaidrojumu tas būt OK, ja es tā darītu, ja vien man tā ļoti gribētos. cita pamatojuma nav.

Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.28 16:03:54
Ko sakāt par šiem vārdiem

1 Tim 4:
4 Jo katra Dieva radība ir laba, un nekas nav atmetams, ko saņem ar pateicību;
5 jo svētumu tam piešķir Dieva vārds un lūgšana.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.08.28 16:08:18
man domāt, ka konteksts ir drusciņ cits .. bet nu skaidro, ko gribēji teikt, prasīdams

tas, ko es nesaprotu, ir kāpēc to dara vai ri kādas izmaiņas mācībā, jo līdz šim, tika mācīts, ka tam nav pamatojuma Rakstos.

nezinu varbūt arī nevajag, tāds jauks visnotaļ pozitīvs pasākums ... nu bet nu nevaru es to saprast.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.28 16:12:22
Rausīt, neko... vai tiešām nevari pieņemt, ka kādreiz Mulderam var nebūt gatavs veidoklis ij šis pats jautā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 36 , pavisam kopa bijuši: 35617