atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mantu svetīšana
Ervīns
Iesūtīts: 2008.04.28 14:55:58
Ar RKB un PB mācītājiem var sarunāt piem. apsvētīt māju, dzīvokli, automašinu, kapu utt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.04.28 16:10:34
S.R...
man prieks par to ka esi kristiete un šajā ziņā - galvenais ka pestīta, vienalga katole vai harizmāte, galvenais ka glābta dvēsele.

Bet par lietu svētīšanu nav ko šķēpus lauzt, jo tam nav nekādas nozīmes. Lietas ir svētītas caur mūsu ticību. Es tev pierādīšu, ka lietas labi kalpo nevis tad ja tās apsvētītas, bet gan atkarībā no to īpašnieku paklausības Dievam

5.Mozus grāmata (Deutoronomy) 28. nodaļa

1 Un, kad tu klausīdams klausīsi Tā Kunga, sava Dieva, balsi, un turēsi visus Viņa baušļus, ko es tev šodien pavēlu, tad Tas Kungs, tavs Dievs, tevi jo augstu cels pār visām zemes tautām,
2 un pār tevi nāks visas šīs svētības, un tās tevī piepildīsies, jo tu būsi klausījis Tā Kunga, sava Dieva, balsij:
3 svētīts tu būsi pilsētā, un svētīts tu būsi uz lauka.
4 Svētīts būs tavas miesas auglis, un svētīts būs tavas zemes auglis; svētīts būs tavu lopu auglis, tavu liellopu un tavu sīklopu pieaugums.
5 Svētīts būs tavs grozs, un svētīta būs tava abra.
6 Svētīts tu būsi ieiedams, un svētīts tu būsi iziedams.
7 Un Tas Kungs tavus ienaidniekus, kas vien pret tevi celsies, nonāvēs tavā priekšā: pa vienu ceļu tie pret tevi izies, bet pa septiņiem ceļiem tie no tevis bēgs.
8 Un Tas Kungs pavēlēs svētībai, ka tā būs ar tevi tavās klētīs un pie visa, pie kā tu liksi savu roku, un Viņš tevi svētīs tanī zemē, ko Tas Kungs, tavs Dievs, tev dos.
9 Tas Kungs tevi cels Sev par svētu tautu, kā Viņš tev to ar zvērestu ir apsolījis, ja tu turēsi Tā Kunga, sava Dieva, baušļus un staigāsi Viņa ceļus.
10 Un visas zemes tautas redzēs, ka tu esi nosaukts pēc Tā Kunga Vārda, un tās bīsies no tevis.
11 Un Tas Kungs tevi pārpilnībā vairos tavā miesas auglī, tavā lopu auglī un tavā zemes auglī tanī zemē, ko Tas Kungs, tavs Dievs, bija ar zvērestu apsolījis taviem tēviem tev dot.
12 Un Tas Kungs tev atvērs Savu labumu krātuvi, debesis, lai dotu savā laikā lietu tavai zemei un svētītu visu tavu roku darbu, un tu aizdosi daudzām tautām, bet pats neaizņemsies.
13 Un Tas Kungs tevi noliks par galvu, bet ne par asti, un tu būsi arvien augšā un nekad lejā, ja tu klausīsi Tā Kunga, sava Dieva, baušļiem, ko es tev šodien pavēlu turēt un pildīt.
14 Un nenovērsies ne no viena no šiem vārdiem, ko es jums šodien pavēlu, ne pa labi, ne pa kreisi, ka tu nesekotu citiem dieviem un tiem nekalpotu.

Lūk nav nekāda iemesla vēl ko pielikt klāt, jo Dievs svētī nevis lietas, bet to īpašniekus, pēc principa - tiem kas Dievu mīl, visas lietas nāk par labu.

Tā lūk katoļu mācība par lietu svētīšanu varbūt nav zaimojoša vai bezdievīga, taču bezjēdzīga gan. Tu vari svētīdams svētīt savu mašīnu, bet ja uzvedīsies kā lops uz ceļa, tad ātri vien to sadauzīsi
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.28 16:13:47
jautātājs [80.233.156.204]
protams, ticība ir svarīga - bet Dieva žēlastība ir tā, kas uztur mūsu ticību, nevis otrādi nu nezinu, ja tikai ticība - tad kādēļ vispār luterāņi svētī lietas?
arī radītām lietām var "pieķerties" labais vai ļaunais
un kādēļ lai viņš to nevarētu? amuleti - visādas figņas - tīrie ļaunā atribūti, kuri var darboties arī bez īpašas cilvēka ticības.
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 16:33:53
tīrie ļaunā atribūti, kuri var darboties arī bez īpašas cilvēka ticības.

Vai esi tādus sastapusi? Dievs visu veco derību to vien nodarbojas kā mēģina cilvēkiem no galvas izdauzīt kāreiz šito!

Kā tev šķiet, ko Dievs šeit saka:

Jer 10:

2 Tā saka Tas Kungs: "Nepieradiniet sevi citu tautu dzīves veidam, neļaujiet sevi iebiedēt debess zīmēm, no kā viņas bīstas!
3 Jo citu tautu elka dievu iestādījumi un svinīga kalpošana tiem ir tikai tukši nieki: elks pats jau ir tikai mežā cirsts koka gabals, tas ir lietpratēja rokas ar cirvi un grebli izveidots koka darinājums.
4 Viņš to izgrezno ar sudrabu un zeltu, piestiprina ar naglām, tās iesizdams ar āmuru, lai tas nešķobās.
5 Tie ir kā putnu biedēkļi sakņu dārzā, tie nerunā, tie jānes rokās, jo tie paši nestaigā. Nebīstaities no tiem, jo tie nevar kaitēt, bet arī ko labu darīt nav viņu varā ."

Un ticīgie nebīstas!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.28 16:37:20
jautātājs [80.233.156.204]
nu ko tu te runā!
ne jau par elkiem es tev saku - bet par sātana pričendāļiem - bet varbūt tu domā ka arī sātana naf?
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 16:43:04
S.R. bet kas tad ir elki, tie ir kāreiz šitādi "pričendāļi" par kuriem cilvēki domā, ka tiem ir spēks. Bet redzi, Dievs pats mums saka - nebīsties, jo tie nevar kaitēt un arī labu tie nevar darīt!

Sātans ir Gars! Un kā Gars viņš arī kaitē! Un ļaunais pasaulē ienāk caur cilvēku un šiem ļaunajiem gariem. Bet pati materiālā pasaule ir Dieva radīta un Dievs par to ir teicis - tā ir laba!

Tamdēļ es pieslienos Dieva Vārda teiktajam - tie visi "pričendāļi" ir kā putnubiedēkļi sakņudārzā - var aizbiedēt tikai tos, kas tos pa pilnu ņem - tātad jēga no paša cilvēka, ne pričendālim! Es varu ar pentagrammiem apkarināties no galvas līdz kājām un vienīgie, kam tas kaitēs būs bailīgas aizspriedumainas mājsaimnieces un moš man pašam - traucēs kustēties brīvi, jo smagi būs!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.28 16:49:24
jautātājs [80.233.156.204]
ech - tu te jau klimpas ar ķiļķeniem. paliksim katrs pie savas saprašanas.
pasaule ir zem lāsta cilvēka grēku dēļ - visa daba mocās un cieš tādēļ sāpes. un lucim ir reāls spēks darboties caur dažādām lietām, dzīvniekiem, cilvēkiem - caur tiem, kas nepieder Dievam.
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 17:08:27
pasaule ir zem lāsta cilvēka grēku dēļ - visa daba mocās un cieš tādēļ sāpes. un lucim ir reāls spēks darboties caur dažādām lietām, dzīvniekiem, cilvēkiem - caur tiem, kas nepieder Dievam.

Un pastāsti, kas ir tas, kas nepieder Dievam?

50 Psalms

7 "Klausies, Mana tauta, Es runāšu, Israēl, Es brīdinu tevi! Es - Dievs, Es esmu tavs Dievs!
8 Nevis tavu kaujamo upuru dēļ norāju Es tevi; tavi dedzināmie upuri ir vienumēr Manu acu priekšā.
9 Es neņemšu vēršus no tava nama, nedz āžus no tava ganāmā pulka,
10 jo Man pieder visi meža zvēri, visi kustoņi pa tūkstošiem kalnos .
11 Man ir zināms ikviens putns gaisā, un visi lauku kustoņi ir Manā ziņā.
12 Ja Man gribētos ēst, tas Man nebūtu tev jāsaka, jo Man pieder pasaule un viss tās pilnums.

S.R. Vai tu savam Dievam acīs skatoties vari teikt, ka tu šiem Viņa vārdiem tici?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.28 17:19:01
jautātājs [80.233.156.204]
Pieder visi kukaiņi - tad kurš ir atbildīgs par tām encefalīta ērcēm??
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 17:21:52
KarotesNav, tā ir offtopiks!
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.04.28 20:15:26
"Ar RKB un PB mācītājiem var sarunāt piem. apsvētīt māju, dzīvokli, automašinu, kapu utt."
Var sarunāt ...- tāda īpatna forma izvēlēta. Svētīt lietas un vietas, ar ko ticīgam cilvēkam saistās svarīga viņa dzīve daļa, ir absolūti normāla ticības dzīves prakse. Jo liels spēks piemīt tai svētībai, kas tiek dota ne vien aiz garīgi tīriem nodomiem, bet, pamatojoties arī uz svētīšanas tiesībām, kas piemīt cilvēkam pēc viņa īpašā aicinājuma - garīdzniekam.
Luterāņu mācītāji to, protams, dara, kāpēc ne?
Domāju, ka katru konkrēto gadījumu rūpīgi izvērtē un ir reizes, kad arī atsaka un ir jāatsaka.

P.S. Ir gadījumi, kad arī laju svētībai ir ļoti svarīga nozīme - kad vecāki svētī savus bērnus vai kad lūdz svētību pār maltīti (un abiem šiem gadījumiem Jēzus ir parādījis piemēru - liekot rokas uz bērnu galvām Mt.19:14, kā arī vairākkārt svētījot ēdienu).
Magdalēna [87.110.65.67]
# Iesūtīts: 2008.04.28 20:22:32
Saulespuķe
Teoriju zinu, bet vai vari apliecināt arī ar pieredzi iz dzīves?
Arī mans mājoklis ir priestera iesvētīts, bet tiešu saistību ar šo neredzu - varbūt jā, varbūt nē.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.04.28 20:26:40
Magdalēna [87.110.65.67]
"bet tiešu saistību ar šo neredzu - varbūt jā, varbūt nē." - ko tieši ar to domāji?
Magdalēna [87.110.65.67]
# Iesūtīts: 2008.04.28 21:03:59
Saulespuķe
Tieši tā arī domāju - neredzu acīmredzamu saistību.
Man jau šķiet, ka mājokļa svētību veidojam mēs paši - ar savu attieksmi pret ciemiņiem...
Magdalēna [87.110.65.67]
# Iesūtīts: 2008.04.28 21:09:07
...un sevi
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2008.04.28 21:35:14
Magdalēna [87.110.65.67]
Ja Tu par mājas svētību runā gaisotnes izpratnē, tad jā, jo veidojam paši. Taču garīdznieka svētību neviens cits nevar aizstāt un neviens cits nevar dot (vienkārši viņiem ir Kristus dots tas, kas nav lajiem).
Garīdznieka svētību redzēt nevar arī Baznīcā, tāpat kā ticības dzīvē vispār daudz ko nevar redzēt, taču cilvēks pēc Svētajos Rakstos atklātā tic uz neredzamām lietām.

Ja, arī izlasot http://www.lelb.lv/lv/?ct=liturgija sadaļu par mājokļa iesvētīšanu, vēl neredzēsi atšķirību starp iesvētītu un neiesvētītu vietu, tad nezinu, ko vēl Tev ieteikt
Kundali
# Iesūtīts: 2008.04.28 21:53:45
Es vēlējos iesvētīt savu laulības gredzenu savlaik, bet Juris Rubenis teica,- ka nav vērts
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.04.29 08:27:58
arī izlasot http://www.lelb.lv/lv/?ct=liturgija sadaļu par mājokļa iesvētīšanu
vispār jocīgi, nebiju gaidījusi ko tādu arī pie mums. tas teksts tā viltīgi uzbūvēts, proti, no vienas puses ir tas, ko Ingars raksta, visur ir uzsvars uz to lai palīdz cilvēkiem, kas tur dzīvos, nu doma tāda, ka viss ir tikai cilvēku un viņu dvēseļu dēļ, no otras puses, svētī tos, kas te taisīs ēst un lasīs grāmatas .... nezinu, man tas izklausās jocīgi. Dievkalpojuma beigās taču saņem svētību, kāpēc ir vajadzīga mājokļa iesvētīšana?! tad, jau sanāk, ka nekur nevajag iet ... nu vismaz tikai līdz virtuvei
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.29 09:00:05
Kundali
Es vēlējos iesvētīt savu laulības gredzenu savlaik, bet Juris Rubenis teica,- ka nav vērts
drošvien zināja kāpēc to saka un kam.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.29 09:02:00
Rausītis
mājai, tāpat kā cilvēkam ir sava vēsture - nereti tajā ir dzīvojušas paaudžu paaudzes - katrs tajā ir ienesis kaut ko no sevis - prieku, dusmas, lāstus, svētības... u.tt. labāk, ja svētību ir vairāk nekā lāstu.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.29 09:29:25
nereti tajā ir dzīvojušas paaudžu paaudzes - katrs tajā ir ienesis kaut ko no sevis - prieku, dusmas, lāstus, svētības... u.tt. labāk, ja svētību ir vairāk nekā lāstu
ko tu ar to domā??? kāds tam ir sakars ar svētīšanu, ko veic mācītāji?
zini, man šķiet, ka šitie pigori ir no pārlieku labas dzīve. es parasti iedomājos, "kā būtu, ja būtu" karš, vai tādi apstākļi, ka nebūtu kur dzīvot .... es noteikti būtu pateicīga par "jumtu virs galvas" un tajā brīdī es ne ar kādu superparasensoru nestaigātu un neskaitītu iepriekšējo paaudžu svētības/lāstus, jo 1) to nemaz nevar izdarīt 2) Ingars jau rakstīja, ka ne jau lietas ir galvenās, bet cilvēki ... saproti cilvēki `

nu nevar labāk izskaidrot par šo "Nebīstaities no tiem, jo tie nevar kaitēt, bet arī ko labu darīt nav viņu varā "
un šo "tiem kas Dievu mīl, visas lietas nāk par labu."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 155 , pavisam kopa bijuši: 33479