atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem veiksme - neveiksme.
S.R...
Iesūtīts: 2008.04.28 12:17:51
ir tāda cilvēku kategorija - veiksminieki. ir neveiksminieki.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:00:55
No bībeles konteksta var noprast, ka visa cilvēka darbošanās ir tik daudz, cik katram Dievs devis spējas un iespējas, tas attiecas uz ikvienu dzīvu būtni, arī uz eņģeļiem, arī uz sātanu, visi ir zem Dieva vāras, zem DIEVA kontroles, neviens neko nevar izdarīt bez Viņa ziņas un piekrišanas
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:04:02
KarotesNav

18 Tātad, kuru Viņš grib, to Viņš žēlo un, kuram grib, tam apcietina sirdi.
19 Tu varbūt man iebildīsi: ko tad Viņš vēl pārmet? Kas tad spēj pretoties Viņa lēmumam?
20 Cilvēka bērns! Kas tu tāds esi, ka gribi ar Dievu tiesāties? Vai gan veidojums drīkst teikt savam veidotājam: kāpēc tu mani tādu esi radījis?
21 Jeb vai podniekam nav vara no tā paša māla darināt vienu trauku godam un otru negodam?
22 Un ko tu teiksi, ja Dievs, gribēdams parādīt Savu dusmību un zināmu darīt Savu varu, lielā lēnprātībā ir panesis pazušanai radītos dusmības traukus,
23 lai atklātu Savas godības bagātību pie žēlastības traukiem, ko Viņš iepriekš radījis godībai?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:04:18
jautātājs [80.233.156.204]
Ja tava mute un rokas runā vardes, krupjus un dēmonus, tad ar to tu piepildi arī savu bērnu dzīvi.

Bet mana mute tā runā tāpēc, ka ar visu to mani piepildīja mani vecāki. :-) Kur te atkal mana vaina? Vecāki man iepildīja savus standartus, viņiem atkal viņu vecāki utt.

pat sekulārajā sabiedrībā tu vari mantot ne tikai savu tēvu bagātīgo zemi, bet arī savu tēvu kārtīs sastrādātos parādus!
Sekulārā sabiedrība pati par sevi ir nepilnīga, taču pat tā cenšas izvairīties no tādas "parādu mantošanas". Vai tad nebija tā, ka vari attiekties no mantojuma, kam līdzi velkas parādi?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:06:03
Nav nekāds attaisnojums - ļauns ir ļauns un pelnījis sodu

Bet redzi - Kāds par mums ir izcietis sodu mūsu vietā, ta lūk tev ir iespēja saņemt apžēlošanu bez nosacījumiem
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:07:03
Ingars
Jā, tieši prt tādu Podnieku es protestēju! Pret tādu, kas ko grib, to dara, šādus traukus un tādus, dažus - nolemtus pazušanai.
"Radītus pazušanai" - tātad ražotus ar nolūku izmest miskastē.

Neamz nebrīnos, ka tajos pantos nekur nesastapu "žēlsirdība", "mīlestība", bet gan "turi muti, ko gribu to daru!"
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:09:34
Bet mana mute tā runā tāpēc, ka ar visu to mani piepildīja mani vecāki.

Un ne tāpēc, ka tu varētu turēt savu muti ciet?
Tad kā tu izskaties blakus tiem, kas tomēr spēj savu muti savaldīt, nolikt kāju priekšā tēvu grēkiem un apturēt savu tēvu dēmonus un dot saviem beŗniem labo?

Cilvēki ir saslēgti kā liels akvaduktu tīkls, duļķes no viena, saduļķo citus posmus, kas apaug ar nezālēm un paši sāk duļķot ūdeni. Kad nāk remontbrigāde, tā izceļ visus saduļķotos posmus, un tos posmus, kuros ir filtri, kas nelaiž indi tālāk, tos atstāj, tak vēl filtrus iztīra un nomaina!

Tad kamdēļ tu brīnies, ka tu tiec izcelts no šī tīkla laukā, ja pats esi kļuvis savu senču kopija, kurus vien tu gribi turēt pie vainas tam, ka esi tas ko neieredzi viņos?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:10:46
Ingars
Nav nekāds attaisnojums - ļauns ir ļauns un pelnījis sodu
Aha, tad kaķis ir jāsoda par peļu ķeršanu un mocīšanu?
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:11:51
Aha, tad kaķis ir jāsoda par peļu ķeršanu un mocīšanu?

Tāpat kā policisti ir jāsoda par neertību radīšanu burlakiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:13:34
jautātājs [80.233.156.204]
Un ne tāpēc, ka tu varētu turēt savu muti ciet?
Bet kāpēc? Pēc savas grupas standarta, es taču neko sliktu nedaru!

tu tiec izcelts no šī tīkla laukā
Tas ir viens, izcelšana ārā, tas ir saprotams. Taču - kāpēcpēc izcelšanas ārā ir jāmoca, mūžīgi elles ugunīs? Kam no tā palika labāk?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:15:14
KarotesNav

Neamz nebrīnos, ka tajos pantos nekur nesastapu "žēlsirdība", "mīlestība", bet gan "turi muti, ko gribu to daru!"

tad tu esi dzirdējis tikai pusi no patiesības, jo otra puse, ka mums nabaga nolemtajiem ir glābiņš - Jēzus, kas jebkuru cilvēku var padarīt par godības trauku, arī tevi. Vai tu vēlies būt godības un laimes pilns, vai kā trauks, kuru sadauza un izmet miskastē?

Par radību ir teikts, ka tā ir arī grēcīga, bet tā tiks atpestīta līdz ar cilvēci



Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:16:44
a_masiks

Par to čītošanos - kur rakstīts bībelē, ka kristiešiem jābūt neveiksminiekiem, bet veiksme ir sātaniska šmaukšanās? Protams vieni iegūst bagātību ar krāpšanos, bet citi ar smagu darbu un tas netiek nosodīts, kamēr tev mantas krāšana neaptumšo prātu
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:17:40
a_masiks

a tu zini, ko nozīmē ibio....?
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:22:42
Kaķi arī strazdus un zīlītes mušī nost. Atradis salīdzinājumu, ibio...

Protams, ja tu sevi uzskati par "kaķa" līmeņa būtni, tad uz tevi neattiexies morāles jautājumi! Kā arī tev netiks dots vārds par tiem izteikties. To, laikam, sauc par nepieskaitāmību! No trakajiem neprasa atbildību, kā arī viņiem nedod tiesības par morāli runāt!

Izskatās, ka sev tu gribi gan tiesības izteikties par morāli, bet atbildēt par amorālu rīcību negribās viss! Un ja kaut kādas morāles normas rada neertības, tad tu izvēlies šīs normas izstumt ārpus tevi saistošu normu saraksta, nekā pats tām pakļauties un mainīties. Tā cilvēce lēnām izstumj no sevis definējošās sfēras tieši to, kas viņu atdala no dzīvniekiem. Un argumentācija no dzīvnieku pozīcijas ir liecinieks tam, ka evolūcija nenotiek, bet notiek tieši pretējais - degradācija kur cilvēka dzīvi vada instinkts nevis saprāts!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:32:35
Ingars
a tu zini, ko nozīmē ibio....?
Droši vien kaut ko līdzīgu, kā ukraiņu uzvārds Jebaņko vai lietuviešu Jebonis...

jautātājs [80.233.156.204]
Tāpat kā policisti ir jāsoda par neertību radīšanu burlakiem!
Peles būtu tie <burlaki>? Tak pats dievs nolicis viņas dzīvot tādā vidē, kādā šamās dzīvo... Pašas peles ne pie kā nav vainīgas. Kolēras vibrions arī naf vainīgs par koleras slimnieka caureju...
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:32:46
a_masiks, es atvainojos!

Vienkārši, ja, cilvēks sāk par morāles jautājumiem argumentēt no "dzīvnieki tā dara", tad es to saprotu tā, ka šis cilvēks grib ieviest morāles normas dzīvnieku pasaulē, kas ir absurds, jo morāle nav iespējama bez gribas, bet būs visai grūti pierādīt, ka kaķis var neķert peles pēc izvēles, tātad izdarīt morālus lēmumus. Vai, kas ir ticamāk, šāds cilvēks grib kaut kādā ziņā pazemināt cilvēciskās morāles latiņu līdz dzīvnieku līmenim. Bet samazinot morāles normu latiņu, cilvēks automātiski samazina savas tiesības par morāli vispār izteikties!

Tamdēļ "arguments no dzīvnieku puses" morāles jautājumos ir bankrots!

Tu vienkārši spēlēji līdzi KarotesNav argumentam, tātad es sapratu, uzskatīji to par leģitīmu un apskatāmu, un arī dabūji no manis atbildi!
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 13:53:04
Dzīvnieku pusē darbojas TIE PAŠI morāles principi, kas cilvēku sabiedrībā.

Nepiekrītu! Es pat neredzu kur tu redzi šo korelāciju un kā? Kuru dzīvnieku pusē?

Vienādas visiem dzīvo būtņu bariem. Noliec cilvēku vienu pašu tuksneša oāzē - izņemot tev mīļos pirmos 2 baušļus - citi baušli NEEKSISTĒS!!! Jo nebūs pret ko viņiem eksistēt!

Kā neeksistē. Šis cilvēks tuxnesī perfekti tos ievēros... Vienīgi viņam ar 5o bausli var rasties problēmas, ja viņš izdomā pašnāvību taisīt. Visus pārējos viņam nevajag, jo viņš tos perfekti ievēro. Baušļi jau domāti ir kāreiz tur un tajā vietā, kur tiek pārkāptas šīs robežas. Protams, kāmēr tās neviens nepārkāpj, tās arī neviens neformulē, jo jēga formulēt to, kas visiem tāpat skaidrs. Bet tad, kad vairs nav skadirs, tad jāsaka skaļi un skaidri!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.28 14:07:25
jautātājs [80.233.156.204]
ja, cilvēks sāk par morāles jautājumiem argumentēt no "dzīvnieki tā dara",
Šoreiz jautājums nebija par morāli, bet par vainu un sodāmību.
Ja var teikt, ka cilvēks ir vainīgs tāpēc, ka tāds piedzimis, tad tikpat labi var teikt, ka kaķis vainīgs, jo ķer peles.

būs visai grūti pierādīt, ka kaķis var neķert peles pēc izvēles
Tieši tāpat kā cilvēks, piedzimis grēcīgs, var negrēkot?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.28 14:10:28
a_masiks
Tāpat kā cilvēkam - Tu neuzskatīsi cūciņas vai bullīša nokaušanu par amorālu.
Bet ir cilvēki, kas tā uzskata. Musulmaņi - cūkas ir nešķīstas, un tās nedrīkst ēst.
Hinduisti - govis ir bezmaz svētas, otrās mātes, tās nedrīkst nogalināt.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.28 14:20:45
a_masiks
Nokaut lai apēstu.
Jā, krišnaītiem skaitās grēks, tāpēc viņi ir veģetārieši. Turpat arī zivis un pat olas.
Šķiet, daudziem budistiem tāpat, skaitās nevardabība.
jautātājs [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.28 14:23:48
KarotesNav,

Ja var teikt, ka cilvēks ir vainīgs tāpēc, ka tāds piedzimis, tad tikpat labi var teikt, ka kaķis vainīgs, jo ķer peles.

Kāpēc?

Es neredzu šo loģiku!
Pietam, Kristietībā nesaka, ka cilvēks ir vainīgs ka tāds piedzimis, cilvēks ir vainīgs tadmēļ, ka pretojas Dieva gribai, Dieva nospraustajai kārtībai! Cilvēks ir būtne, kas, izmantojot tai dotās dāvanas, tās vērš pret Dieva iestādītu kārtību! Vai kaķis arī, tavuprāt, tā dara?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 164 , pavisam kopa bijuši: 2406