atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Psihotehnikas
Voldemorts
Iesūtīts: 2008.04.05 18:14:42
Kaads sheit iemineejaas par jogas un tibetiesu psihotehnikas metodeem. Paskaidrojumi buutu ljoti noderiigi. Kaadas psihotehnikas zinat un kaadas pielietojat? Paldies visiem, kuri paplashinaas apceri.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Varbūt
# Iesūtīts: 2008.04.09 08:03:31
Ingars
ko tad? kā kaķēns bailēs iespiedzās kā bērns?

Ingar, nē...bet kā ēzeļmāte runā cilvēku valodā, ieraudzījusi neredzamu būtni sev priekšā(tā vismaz ir rakstīts Bībelē)
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:01:44
Palasījos, te bija par jogu, austrumu psihotehnikām un to pielīdzinājumu Sātana darbam.

Gribētos teikt, ka pati joga u.c. tehnikas kā tādas vairumā gadījumu nav ne labas, ne sliktas. Pielietojums - tur ir jautājums. Jebkura personīgā pilnveidošanās (jebkurā plāksnē - fiziskā, intelektuāla, garīgā) var dot gan labumu, gan sēt ļaunumu. Tas ir pielietojuma, motivācijas, attieksmes jautājums. Kā to atdalīt, par to tagad neiedziļināšos.

Ja mēs runātu par mežraga spēlēšanu (fiziski vigrinājumi, varbūt plaušu trenēšanas pasākumi, garīga attīstība utt.), tad it kā viss būtu labi gan kristietim, gan neticigajam.
Ja tā ir distanču slēpošana, kas nozīmē pirmkārt fiziskus treniņus, t.sk. izturībai, kā arī (ja tas ir sports) zināmu pietiekami nopietnu psihisko sagatavotību, it kā arī nekas slikts.
Autosports - koordinācija, fiziskās slodzes, psiholoģiskā stabilitāte (spēja savākties), tehnikas pārzināšana (intelektuālā puse) - jau spēcīgi attālinās no "parastajām", fiziskām aktivitātēs bāzētām personīgās attīstības jomām.
Biznesa vadība, uzdevumu efektīva uzdošana un izpildes kontrole, lēmumu pieņemšana, sarunu vadīšana, retorika, auditorijas pārliecināšana, atbalsta iegūšana. Normālas lietas vadītājam, ne labas, ne sliktas.

Kur tad man palika joga un psihotehnikas. Tās var palīdzēt pilnveidošanās procesā, lai ķermenis (personas sastāvdaļa) efektīvāk pildītu izvēlētos uzdevumus. Jogas metodes sasaucas ar tiem paņēmieniem, kas tiek izmantoti "nekaitīgajās" metodēs. Meditācija - es baidos, ka nosaukums šķiet biedējošāks nekā saturs. Tāpat kā silīcija oksīds Ja es pirms starta cenšos atslēgties no ārpasaules un tās kairinājumiem, atstājot "aktīvu" tikai starta signālu - tas ir meditatīvs process. Ja, gatavojoties prezentācijai lielas auditorijas priekšā, es viens pats savā kabinetā sēžot, aizveru acis, iztēlojos to vidi un, sākot imitēt savu uzstāšanos, man parādās konkrēta mandrāža - bet realitātē tās vairs nav, jo es jau pieradu pie šīs situācijas - tā atkal bija zināma meditācija. Vai arī risinājuma izgudrošanas process - apzināti cenšos atslēgties no visa, neko nedomāt - un reizēm palīdz Nu it kā pisholoģiskā sagatvošanās un pašsuģestija būtu normāla lieta (manuprāt).

Taču jogai u.c. austrumnieku tehnikām ir vēl kāds aspekts, kas neparādās mūsu (eiropeiskās) sabiedrības psiholoģisko tehniku analogos. Tā ir fiziskās pasaules objektu/realitāšu tieša ietekmēšana. Esmu redzējis kā cilvēks staigā pa naglām, stikliem, mednieku nazis miesā iespiežas kā lineāls un negriež u.c. "trikus". Tā kā nekāda apmāna tur nebija pilnīgi droši, atliek maģija. Bet vai tiešām? Kādas ir fiziskā ķermeņa patiesās (pilnās) iespējas? Cits piemērs, ja normāls pieaudzis cilvēks sāk vingrināties lokanībā, un sasniedz rezultātu (piem., var uztaisīt špagatu), viņam fiziski nekas nemainās - mainās tikai mūsu ķermeņa vadības sistēmas konfigurācija.

Cits moments. Čakras, enerģijas utt. Vieni fano par kundalini enerģijas transformācijām un seksa megabaudu, aizlidojot kosmosā, citi šo ļoti apjomīgo un sarežģīto teoriju un praktiku pielieto akupunktūrā. Iepriekš jau tika pieminēts Kirliani efekts. Ir arī medicīniskas metodes, kas izmanto bioenerģētisko lauku (funktieris balstās uz jebkura dzīva organisma visu orgānu un to darbību pavadošo un inicializējošo raksturīgo elektromagnētisko starojumu), piem., Mora terapija. Tā strādā, tas ir eiropeiskās zinātnes sasniegums. Un tā ir tieši analoga austrumnieku teorijām par organisma enerģētiskajām plūsmām utt. Tas tikai apstiprina, ka neredzama iedarbība atstāj konkrētu fizisku iespaidu.

Saprotu bažas - bet kur ir robeža? Kur beidzas Dieva dotās organisma izpētes un ietekmēšanas robežas un kur sākas maģija? Godīgi sakot precīzi nezinu.
Pašpilnveidošānās, iedomājoties, ka es pats esmu tas, kas sasniedz rezultātu, ka es pats tagad visu ietekmēšu (sevi vai pasauli - vienalga) ir ceļš, kas neved uz Jēzu. Tas vienlīdz attiecas gan uz trenažieru zāli, gan studijām bibliotēkā, gan jogu, gan jebko citu.
Prasmju un iemaņu pilnveidošana, kas mērķētas uz destrukciju, arī.
Maģija. Te, protams, prasās normāla maģijas definīcija, noteikti Rakstos tā ir (diemžēl nezinu). Pieņemu, ka tā būtu dalāma kā tiešas Velna iejaukšanās pieprasīšana/izsaukšana (ar nolūku vai netīšām) - saukšu par īsto maģiju, gan it kā pārdabisku spēku pielietošana - saukšu par neīsto maģiju.

Kas tad būtu neīstā maģija. Piemērs. Latvijā stihija, februārī snieg sniegs un ceļi ir apledojuši. Visi šoferi velkas uz 40km/h nenormālās bailēs saslīdēt. Te viens aizvelk garām uz 80, pēkšņi sāk nenormāli slīdēt, taču - līkumu izbrauc it veiksmīgi. Varbūt tīrā maģija? Bet es teiktu - labas prasmes, varbūt tikai nevietā pielietotas.

Domāju, ka īstā atbilde ir ticībā un lūgšanā. Jo vairāk tev dots, jo vairāk tu spēj, jo lielāka atbildība, un jo vairāk nepieciešama Dieva vadība.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:12:18
Mārtiņš
Tā kā nekāda apmāna tur nebija pilnīgi droši
Man gan ir aizdomas, ka varēja būt apmāns. Roku veiklība un visāda veida krāpšanas paņēmieni ir tādā līmenī, kādu mēs, vienkāršie cilvēki nevaram pat iedomāties.
Par visiem šiem jogiem u.c. paranormālo spēju demonstrantiem ir vienkāršs jautājums - lai nodomonstrē šo visu kontrolējamos apstākļos, komisijas priekšā. Ir pat miljons dolāru apsolīts samaksāt par tādu demonstrāciju. Kāpēc neviens to nav paņēmis? Naudu nevajag - ne sev, ne labdarīgiem mērķiem ziedot? Nevajag lielu daļu cilvēku izraut no iegrimšanas materiālisma purvā? Vai kāds cits iemesls?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:13:56
Mārtiņš, manuprāt labs komentārs!

Par maģiju ikdienā parasti pat neapzināti sajauc divas lietas.

Viena ir tā, kas izriet no lietu kontrolēšanas/izmantošanas nepārzinot to lietu būtību un procesu detaļas. Nu tas ir, ka cilvēki kaut kā nonāk pie tā, ka tāda un tāda darbība izraisa tādu un tādu efektu, kuram nav acīmredzama kazuālā ķēde.
Parasti šāda "maģija" ceļās no nezināšanas un kaut kādiem aizspriedumiem. Šādu maģiju dekonstruē zinātne un var izskaidrot, taču nedrīxt tamdēļ pārmest, ka kāds to patiesi uzskata par maģiju. Nereti tajā pašā IT nākas sastapties ar parasto cilvēku tādu bijīgu attiexmi pret tiem, kas spēj to stulbo kasti dresēt un piespiest tai darīt brīnumu lietas...

Otra "maģijas" nozīme, kas manuprāt arī ir bibliskā maģijas izpratne ir citu garīgu būtņu invokācija, lai iegūtu informāciju, lai caur viņiem ietekmētu garīgo/fizisko realitāti! Šāda maģija ir bīstama kā arī nekontrolējama. Nevaram mēs drošticami kontrolēt citas Apzinīgas būtnes ar to pašu drošību un pārliecību, kā mēs kontrolējam tosterus, kuri ARĪ mēdz aizdegties un nodarīt postu, tad ko vēl par apzinīgām būtnēm... ne to mantru noskaitīsi ij šim slikta oma, pēc tam ne gailis pakaļ nedziedās!

Par laimi šī otrā tipa maģija vismaz Latvijā nav, un ja ir, tad varbūt kāds 1 mags, bet man šķiet, ka nav arī tik daudz. Vairāk ir 1ā tipa "magi" kas izmanto psiholoģiju, cilvēku nezināšanu, trikus, lai apčakarētu cilvēciņus!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:16:30
Mulders
Nereti tajā pašā IT nākas sastapties ar parasto cilvēku tādu bijīgu attiexmi pret tiem, kas spēj to stulbo kasti dresēt un piespiest tai darīt brīnumu lietas...
Vai arī - daži esot atteikušies strādāt ar Unix un tā atvasinājumiem, jo šajās OS esot dēmoni. Taisnība jau viņiem ir, dēmoni tur patiešām ir. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:18:31
KN, piemēram, staigāšanu pa oglēm viens skeptiķu raidījums gan izskaidroja, gan paši veidotāji, kas bij parasti fiziķi, bez dajebkādām ČI un Jāņ/Iņ elpošanām demonstrēja tieši pa tām pašām oglēm kur tie jogas vazājās!

Gulēšana uz naglām - tak vienkārš kā zirga deķis... Esi mēģinājis kādreiz sixnā (īstas ādas) izdurt ar īlenu caurumu... vai tas ir viegli... Tb pat ar milzīgu spēku ir grūti caur īstu ādu izdurt naglu... Tātad būtībā CAURI nedurās... bet ja vēl ir DAUDZ naglas un tu proti atslābināties, lai tiešām tu nedurtos muskulī, bet "karātos uz naglas" tad nekādas maģijas nav... Bet atslābināšanās jau ir konkrēts fizisks trenniņš ar elpošanu! Tas pac ir ar tiem zobenu dūrējiem kaklā etc. Bet lai viņi pademonstrē tā paša zobena efektivītāti GRIEŽOT viņu ādu - garantēju - hrens vien sanāx, sagriezīsies!

Tas pats ar uguni un karstām oglēm... kontakst ar to cilvēkam ir tik maziņš, ka a) Āda neuzkarst līdz degšanas temperatūrai b) Kontakts ir pietiekoši īss, ka netiek sakairināti nervu gali!

Kas MAN pagaidām šķiet patieši brīnumains - karsta svina saliešana mutē un tad jau svina gabala izsspļaušana...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:19:26
KN, Taisnība jau viņiem ir, dēmoni tur patiešām ir. :-)

pac te nesen rakstīju šamos (zem Javas gan) tak beigās izrādījās, ka nafig nevajag!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:24:03
Mulders
Lai kāds pamēģina pastaigāt ogļu vietā pa tādas pašas temperatūras sakarsētu metāla plāksni!

Naglas - ir tāds "Kuzņecova iplikators", daudzi mazi aplīši ar asumiem.
Viss ķermeņa svars taču sadalās pa visiem asmenīšiem, kas truklāt nav smaili, tāpēc strauji palielinās kontakta virsma.

No tā, kas šķiet brīnumains - ierok jogu zemē, un pēc 3 dienām izrok, bet šis dzīvs.

Tak, kamēr to visu neonodemonstrēs kontrolētos apstākļos, tikmēr neticēšu, pieņemšu, ka visdrīzāk ir krāpšana.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:24:55
Mulders
pac te nesen rakstīju šamos
Un vēl par kristieti uzdodies!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:26:25
Lai kāds pamēģina pastaigāt ogļu vietā pa tādas pašas temperatūras sakarsētu metāla plāksni!
Šito arī demonstrēja... noslēpums ir ļoti īsā kontaktā....
Reālā maģija būtu overraidot šeit zināmo fiziku, tātad pastāvēt vienu minūti nekustīgi uz šitādas pannas bez redzamām sekām!


Naglas - ir tāds "Kuzņecova iplikators", daudzi mazi aplīši ar asumiem.
Viss ķermeņa svars taču sadalās pa visiem asmenīšiem, kas truklāt nav smaili, tāpēc strauji palielinās kontakta virsma.


Jogas šito trenējas jau no bērnības... sāk ar vienu naglu
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.09 10:30:57
Mulders
Reālā maģija būtu overraidot šeit zināmo fiziku, tātad pastāvēt vienu minūti nekustīgi uz šitādas pannas bez redzamām sekām!
Tieši tā - noliekam gaļas gabalu blakus jogam uz pannas, un redzam, ka gaļas gabals cepās, bet jogam nekas nenotiek.

Jogas šito trenējas jau no bērnības... sāk ar vienu naglu
Sākt ar daudzām naglām ir vieglāk. Ar vienu naglu vajadzētu nevis sākt, bet beigt!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.04.09 10:40:29
>Man gan ir aizdomas, ka varēja būt apmāns. Roku veiklība un visāda veida krāpšanas paņēmieni ir tādā līmenī, kādu mēs, vienkāršie cilvēki nevaram pat iedomāties.

Senos laikos drusku pardarbojos ar austrumu cīņām. Pats kopā ar treniņbiedriem izklāju lupatu, sasitu bomžu pamesta alus pudeles, treneris apgūlās, uzlikām dēlīti uz vēdera, šķiet divatā uzlecām virsū. Starp citu, pēc tam, kad mugura bija notīrīta no pielipušajiem stikliem un viņš pārtrauca savu "speciālo" stāvokli, daži tomēr bija palikuši un iegriezās miesā. Viss bija pa īstam. Pārbaudīju to nazi, pagraizot koka dēlīti. Bet ir lietas, kuras viņš nespēja.

Rezerves un iespējas cilvēka organismam ir milzīgas, kuras noteiktos apstākļos ir pielietojamas. Sporta medicīna nodarbojas ar organisma slēpto rezervju izlietošanu rezultāta sasniegšanai, diemžēl nereti uz dzīvības rēķina. Mūsu hokejists Sergejs Žoltoks faktiski ir tāds piemērs.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.09 20:22:29
manuprāt tieši svina liešana mutē un visas tamlīdzīgas izdarības, ko normāli cilvēka ķermenis nespēj izturēt arī ir tā otra veida maģija, jo padomā zinātniski - ko var panākt ar fiziskiem trenniņiem un ko nevar.

var uztrennēt kakla bedrīdi, ka var ar šķēpu mašīnu stumt, vai salauzt bultu, var uztrennēt vēdera presi, ka uz tās var ķieģeļus skaldīt, varbūt vēl var panākt, ka iedurot asmeni miesā, netek asinis, bet karstu svinu ieliet mutē un nizplaucēt rīkli pat ar cilvēka rezervēm ir pilnīgi neispējami - tur noteikti ir klāt ļauno garu darbošanās.

pirms saucat mani par māņticīgu fanātu, ļaujiet minēt piemēru

mācītājs man stāstīja, kā viņam nācās sastapties ar velna apsēsto - viņš krāsnī sakārtoja degošas pagales.....ar kruķi? nē ar....roku
viņš staigāja pa sienām, kā muša, goda vārds - visi tādi pārdabiski gadījumi ir vai nu no Dieva vai no velna, bet cilvēks pats savā spēkā neko tādu nespēj, ja nu vienīgi kādu daļu ar zinātnes palīdzību, taču ne ar savu spēku
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.04.10 13:07:58
Tipa nākošais Dārts Veiders ?

PS Tikko uzzināju par TEIA slēpto nozīmi, njā, man jau sākumā likās aizdomīga padarīšana.
ex-Kombulis [208.110.80.250]
# Iesūtīts: 2010.04.04 02:35:17
Kundalini enerģija.
Šīs zināšanas ilgus gadsimtus Rietumu pasaulē bija noslēpums.
incognito
# Iesūtīts: 2010.04.04 10:08:30
Kāda interesanta diskusija! Kaut kādā griezienā par psihotehniku var uzskatīt arī ticību.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.04.04 10:49:39
incognito
Kristietība vairāk būtu gluži vienkārši pilnīgākas patiesības apzināšanās un rēķināšanās ar šo patiesību.
Tad jau darvinisms un evolucionisms daudz vairāk atbilst apzīmējumam ticība un psihotehnika.
incognito
# Iesūtīts: 2010.04.04 12:08:52
Papucs
Kaut ko nosaukt par psihotehniku jau ne obligāti nozīmē, ka tas ir kaut kas nepareizs vai slikts vai melīgs. Psihotehnikas droši vien ir metodes kā ar domāšanas izmaiņu izmainīt savu dzīvi, tās plaši lieto sākot no psiholoģijas līdz pat dažādām reliģijām.

Gnidrologs
Kas ir patiesība?
Ticība ir veids kā ar iztēles palīdzību veikt izmaiņas savā dzīvē, imho. Paskat, Svētais piemēram vairāk neslimo, jo savas slimības apkaro Jēzus vārdā. Pašapmierinātība nav obligāta piedeva, man liekas.
incognito
# Iesūtīts: 2010.04.04 12:49:04
Gnidrologs
Nav ne jausmas.

Man likās, ka ja Tu saki, ka Jebkura ticība ir psihotehnisks paņēmiens kā aizmirst par patiesību, tad tev būs kas vairāk sakāms par to, kas īsti ir patiesība.
incognito
# Iesūtīts: 2010.04.04 18:52:13
Hmmm. Par to nu es neesmu pārliecināts. Ņemsim nekristīgu piemēru - Tibetas budistu, kas veic praksi, kuras laikā iztēlojas sevi kā Budu. Vai tā ir `delūzija`? Droši vien.
Tai pat laikā tā ir tīri laba metode kā iepazīstināt sevi ar dažādām Budas īpašībām un virzīties uz mērķi - apgaismību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 6 , pavisam kopa bijuši: 33572