atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Atkal par KN prezentēto karmoloģiju
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.05 13:25:01
Tēmu izcelsim, lai nesaputrotu atkal!

KN ir aicināts precizēt vai pareizi esmu izpratis uzstādījumu - mēģināšu maximāli abstrakti, lai nepaspruktu kādas detaļas, kas nav būtiskas, KN precizēs!

1. Ir "augstākais" existences līmenis, kuru ir radījis Dievs, kurš ir ar savām predefinētajām likumsakarībām, kuras nav pakļaujamas nekādai izvēlei vai debatēm, tās tā sacīt tiek "uzspiestas" ikvienai Radībai, kas ienāk existencē... Nosauksim šo vietu par "Īsto Realitāti"
2. Šajā realitāte tiek saštancētas dvēseles, kuras nekādīgi nav pretrunā šiem predefinētajiem "Īstās Realitātes" likumsakarībām un šo likumsakarību kontextā šīs būtnes ir kā mazi fanātiski zinātāri bērni, pietam spējīgi procesēt jebkuras sarežģītības sistēmas parametrus un varbūtības.
3. Šīs būtnes ir absolūti brīvas savā rīcībā Īstās Realtiātes likumsakarību kontextā un tā kā nekas cits īsti nav radīts, tad šīs būtnes metās apgūt dažādas zināšanas predefinētās "skolās" jeb "spēlēs"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 09:45:02
Vai mēs nerunājam nedaudz paralēli viens otram? Tu vairāk par cēloņiem, es vairāk par to, kurš ir vainīgais kāda ciešanās...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 09:47:31
KN, mēs atkal runājam garām!

Tajā spēlē... cirtiens ar zobenu... Ir kura gribas akta rezultāts? Jeb kādu apstākļu sekas? Kas izraisa cirtienu ar zobenu!

Varbūt šāds piemērs ļaus saprast par ko es runāju!

Pieņemsim ka spēlē ir spēlētājs, kurš citus spēlētājus slepkavo TU to zini, bet iesaisties spēlē, jo pieņem, ka varbūtība neizpildīsies! Notiek tomēr nelabojamais, spēlētājs tevi nogalina!

Tas ko ES apgalvoju ir, ka par slepkavu šo spēlētāju padara VIŅA gribas akts, nevis TAVA iesaistīšanās spēlē!
Tu apgalvo, ka MANA iesaistīšanās spēlē viņu padarīja par slepkavu (lab es te nerunāju par gadījumu, kad tiešām es piespiežu viņam mani nošaut)
Kā atspēkojums šim tavam apgalvojumam būs elemetnārs jautājums... JA es neiesaistītos spēlē, vai šis otrs spēlētājs NOTEIKTI nebūtu slepkava?
Jeb citiem vārdiem, vai tava iesaistīšanās spēlē izraisīja to, ka šis cilvēks sabojāja savu karmu? Ja tu neiesaistītos, vai viņš nekļūtu par slepkavu?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.06 09:47:49
Vai mēs nerunājam nedaudz paralēli viens otram? Tu vairāk par cēloņiem, es vairāk par to, kurš ir vainīgais kāda ciešanās...

Tieši tā! Un es neredzu kā cēloņa noskaidrošanu var nodalīt no vainas izdalīšanas!

Citādi tu arī vari teikt, ka vecāki ir vainīgi pie tā, ka laiž bērnu pasaulē, kurš cieš par to, ka viņu skolā apsaukā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 09:54:59
Mulders
Pieņemsim ka spēlē ir spēlētājs, kurš citus spēlētājus slepkavo TU to zini, bet iesaisties spēlē, jo pieņem, ka varbūtība neizpildīsies!
Tad kāpēc tu iesaistījies tādā spēlē, kāpēc neņēmi spēli, kurā tādas varbūtības NAV? Kurš vainīgs?

Tu apgalvo, ka MANA iesaistīšanās spēlē viņu padarīja par slepkavu
Nē, viņa vietā vari nolikt robotu - automātu. Vai savā vietā.

Jeb citiem vārdiem, vai tava iesaistīšanās spēlē izraisīja to, ka šis cilvēks sabojāja savu karmu? Ja tu neiesaistītos, vai viņš nekļūtu par slepkavu?
Nezinu. Vispār, tā tīri matemātiski, ir taču vienalga, kurš konkrēts aktrieris spēlē `noindētā karaļa` lomu. Atceramies, ka luga ir dinamiska, un jāņem vērā varbūtības!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 09:58:51
Mulders
Tieši tā! Un es neredzu kā cēloņa noskaidrošanu var nodalīt no vainas izdalīšanas!

Vienkārši, vismaz tajā gadījumā, ja sāpju cēlonis ir "bots" - uz galvas uzkritis koks, piemēram.
Ko tad vainosi - kuru no SB? Palika tikai tu un spēles autors.

Citādi tu arī vari teikt, ka vecāki ir vainīgi pie tā, ka laiž bērnu pasaulē, kurš cieš par to, ka viņu skolā apsaukā!
Tā ir kristiešu tēze, ka viens SB ir cēlonis citas SB ciešanām. Tas "pasaulē laistais bērns" izvēlējās savu "lomu" (kaut kādu iemeslu pēc) ĪstajāRealitātē, un pie viņa izvēles nav vainīgs neviens cits, kā tikai viņš pats.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.06 10:02:00
Nezinu. Vispār, tā tīri matemātiski, ir taču vienalga, kurš konkrēts aktrieris spēlē `noindētā karaļa` lomu. Atceramies, ka luga ir dinamiska, un jāņem vērā varbūtības!

Redzi, ja tu būtu cēlonis notikumam, ka frukts tevi noslepkavo, tātad izraisa kādam ciešanas, tad "nezinu" nebūtu. Ja nav cēloņa, nav seku! Tas nozīmē, ka tava iesaistīšanās nav cēlonis slepkavas slepkavošanai!

Savukārt, ja slepkava neslepkavotu, tad drošticami varam teikt, ka viņa dēļ neviens neciestu neatkarīgi no iesaistīšanās vai neiesaistīšanās!

Šādi es pierādu, ka cēlonis tavām (vai kāda cita) ciešanām ir nevis tava izvēle spēlēt, bet slepkavas izvēle slepkavot, jeb, ja tur būtu robots, tā Robota radītāja izvēle šo robotu tur nolikt! Tu NEESI vainīgs pie savām ciešanām, tajos gadījumos, kad ciešanu avots ir citas brīvas būtnes griba!

q.e.d.

Arī dzīvē ir tā, ja kādam uz galavas no jumta uzkrīt sniegs, tad lielu daļu atbildības un vainas jāuzņemās mājas īpašniekam, kas sniegu nav notīrījis vai norobežojis ietvi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 10:09:00
Mulders
q.e.d.
Tu runā tikai par notikumiem spēles vidē, un tur es tev piekrītu. Jā, noindēja Karali, un indētājs jāpakar aiz ribas! Tikai to, ka aktieris Bērziņš NAV jākar aiz ribas, to tu nez kāpēc nesaproti!

Arī dzīvē ir tā, ja kādam uz galavas no jumta uzkrīt sniegs, tad lielu daļu atbildības un vainas jāuzņemās mājas īpašniekam, kas sniegu nav notīrījis vai norobežojis ietvi!
Jā, un uz vientuļas salas kas uzņemās atbildību? Vai arī, ja mājas saimnieks ir miris? Vai ja notiek dabas katastrofa?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.06 10:13:56
ja tur būtu robots, tā Robota radītāja izvēle šo robotu tur nolikt!
Un tas nekas, ka esi brīdināts par visu? Nekas ka varēji izvēlēties spēli bez Robota?
Tā nav kristiešu pasaule, kur tu esi iemests vienīgajā iespējamajā spēlē, bez paša piekrišanas. Jā, pats nonāci pie secinājuma, ka tādā gadījumā vainīgs ir spēles Autors! :-)

Tu NEESI vainīgs pie savām ciešanām, tajos gadījumos, kad ciešanu avots ir citas brīvas būtnes griba!
Tas ir, tu spēlē kādu vienlietotāja spēlīti, esi informēts par visu, kas spēlē var notikt, tev bija pat konfigurācijas fails, kur atčekot "monsters off", tak tu to neizdarīji.
Rezultātā - monsters tevi nofragoja, bet vainīgs ir spēles izstrādātājs??? Jo viņa gribas dēļ tā spēlīte vispār pastāv?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 10:21:48
Tu runā tikai par notikumiem spēles vidē, un tur es tev piekrītu. Jā, noindēja Karali, un indētājs jāpakar aiz ribas! Tikai to, ka aktieris Bērziņš NAV jākar aiz ribas, to tu nez kāpēc nesaproti!


Atkal tu pats kaut kā ignorē savu modeli!

Ja spēles vidē citas brīvas gribas darbības rezultātā man tiek liegta iespēja pabeigt šo "stundu", tad tas ietekmē manu globālo attīstību un performanci!
Es neredzu pretargumentus tam, ka šāds modelis un cikls neieciklējas mūžīgi!

Skaidroju! Spēlētājs, kas izraisa spēlē manas problēmas arī ir augšējā līmenī spējīgs izvēlēties spēles. Lai būtu taisnīgi, tad visi spēlētāji ir informēti par visu spēlētāju piedalīšanos. Nav tā, ka es izvēlos, un pēc manis citi izvēlas, kurus es nezinu! Tādējādi šis spēlētājs vienmēr varētu izvēlēties tās spēles kurās esmu es, jo viņš uzskata, ka viņam tas ir būtiski... bet manā attīstībā viņš ir bremzējošais faktors... sanāk mūžīgā "bremze" jeb tā teikt... brīva aģenta griba spēlē ietekmē manu attīstību īstenībā! Tātad vēl paradoxālāk... lokāls grēks izraisa globālas ciešanas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 10:32:48
Mulders
Lai būtu taisnīgi, tad visi spēlētāji ir informēti par visu spēlētāju piedalīšanos. Nav tā, ka es izvēlos, un pēc manis citi izvēlas, kurus es nezinu! Tādējādi šis spēlētājs vienmēr varētu izvēlēties tās spēles kurās esmu es, jo viņš uzskata, ka viņam tas ir būtiski... bet manā attīstībā viņš ir bremzējošais faktors... sanāk mūžīgā "bremze" jeb tā teikt... brīva aģenta griba spēlē ietekmē manu attīstību īstenībā!
Par izvēles motīviem, kas pastāv ĪstajāRealitātē, mēs nerunājam. Tu tagad atkal mapo 1:1 motīvus un mērķus.
Vienalga, ja pirms spēles visiem ir zināma gan spēle, gan spēlētāji - kādas problēmas tev atteikties spēlēt šajā sastāvā? Kas tevi var piespiest?
Atceramies par Piektklasniekiem - viņi sastāda komandu. Tu nez kāpēc pieņem, ka kaut kāds tur viens Pirmklasnieks tev pielipis kā dadzis un tu netiec no viņa vaļā.
"Mūžīgā bremze" nesanāk pat tavā variantā, jo tas tur otrais attīstās, un tad viņam pāriet vēlēšanās tevi čakarēt. Bet, kā jau teicu, tad tāda varianta nav, kur kāds tev pielīp un brauc uz tava rēķina, pie kam kļūdaini domādams, ka tas viņam palīdzēs.
Skolnieki paši mācibu stundas sarakstus nesastāda!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.07 12:20:28
KN, manuprāt jebkurā gadījumā šitais pasākums ir jāpārnes uz dzīvu sarunu, nesanāks mums izstrīdēties līdz kādam konsekventam iznākumam!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.07 13:00:15
Mulders
Var pārnest uz emailu saraksti. Dzīvajai sarunai ir mīnusi:
1) jāvelkas uz kautkurieni runāties
2) var pazust informācija. Parasti saruna aizvirzās pa vienu zaru, vienu maršrutu. Bet, ja viss ir piefiksēts, tad vari lēnām izpīpēt, vai neesi agrāk kļūdījies.
Tad - jāieraksta sarunas? Pēc tam - jāpārraksta uz papīra, jo tā ir visvieglāk vēlāk skatīties un pārdomāt.
3) nevar piedalīties daudzi cilvēki vienlaicīgi. Tas gan neattiecas uz šo tēmu, jo tā, šķiet ka nevienu neinteresē - ir tikai mūsu komentāri.

Esmu izdomājis sarakstes sistēmu, kur ērti atšķirt, kurš ir ko teicis, un arī neapmaldās, kurš ir komentārs par ko, tas ir, zari viegli pārskatāmi.
Tas gan derēja tikai 2 cilvēkiem (kaut gan, šķiet, ka varētu paplašināt arī uz vairākiem)

Mani nepamet iekšēja sajūta, ka kaut kur mēs runājam ne gluži par vienu nu to pašu, kā arī pieļauju, ka man nav taisnība, kaut gan neredzu, kur tieši.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.07 13:09:54
KN, man e-mails būs neertāk!

"Dzīvajā" es gribētu runāt tamdēļ, ka, kā teica mans tētis - īsti veči uz papīra domā! Ar bildītēm, rimbuļiem un bultiņām var labāk, jo tad var kādas koncepcijas uzzīmēt kā ģeometriju! Vismaz man tā labaāk patīk doāt, nezinu vai tev tāds infas apmaiņa ir ērta!

Es savukārt visu laiku pieļauju, ka palaižu garām kaut kur kaut kādus robežnosacījumus, kas nav pateikti, bet tiek implicēti! Kā arī jēdziena "cēlonis" semantika manuprāt mums bik atšķiras....

Manuprāt man tas būtu tā, ka notikjuma cēlonis ir "pēdējais piliens" dinamiskais, kas izraisa lavīnu! Savukārt tu, manuprāt, ar "cēloni" apter visus globālos apstākļus tā teikt... šahā cēlonis matam ir nevis konkrētā dāmas pozīcija attiecībā pret karali, bet visu pārējo figūru arī pretinieka figūru atrašanās uz galdiņa konkrētās pozīcijās, kā arī, ja tā trascendentāli skatās - viss spēles gaitas pieraksts un pat nosistās figūras!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.07 13:36:39
Mulders
īsti veči uz papīra domā!
Bildītes un pielikumi emailos! :-)
Ja tu lasi grāmatu, tad tajā arī ir ilustrācijas.
Vari pat animētos gifus vai flashus sataisīt.
Uz papīra zīmētais beigās parast ir visādu līniju, rimbuļu un bultiņu ķīselis.

Savukārt tu, manuprāt, ar "cēloni" apter visus globālos apstākļus tā teikt...
drīzāk, es skatos uz notikumu ķēdes sākumu. Pieņemot, ka as ir pirmais domino kauliņš. Tāpēc tie līmeņi ir svarīgi. Ir brīdis, kad tev vēl ir izvēle, un tas ir pirms spēles. Tikko tu esi iesaistījies, jeb pagrūdis kauliņu, tā spēles vidē ir jau pavisam citi likumi. Spēlē ir daudz vairāk ierobežojumu.

šahā cēlonis matam
es domāju, drīzāk spēlētāju meistarības līmenis. Ja man ir zināms, ka spēlēšu ar Kasparovu, tad man ir jābūt skaidram, kāds ir sagaidāmais rezultāts. :-)

Visai sarunai pamatā reiz bija jautājums "nav godīgi, ka vienam ir jācieš par cita nodarīto".
Tu vairāk pievērsies "cēloņiem", bet es "kurš vainīgs - kuram jāizjūt kauns par notikušo". Līdz ar to tam, ka "vainīgs ir pēdējais piliens", es nepiekrītu.

Vēl viena neskaidrība ir tas, ka ĪstāRealitāte ir tāda - neapspriežama. Tāpat kā kristiešu paradīze. Mūsu vēlēšanās mapot 1:1 visu struktūru ir saprotama, bet nav atbalstāma.
Piemēram, es nevaru iedomāties, kā var notikt attīstība bez uzdevumu risināšanas, šķēršļu pārvarēšanas, un sekojoši - bez ciešanām - nu vismaz, tādām nenozīmīgām kā apbēdinājums, cīņa ar grūtībām.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.07 14:09:31
KarotesNav,

par tiem domino kauliņiem... tu jau neredzi, ka iesaistoties spēlē ir vairākas/daduzas domino kauliņu rindas, paralēlas un pat krustojas... Kā tad noskaidrot kurš vainīgs, ja 20 spēlētāji vienlaicīgi iekustina savas domino kauliņu ķēdītes!

Tad es teiktu tā... cēlonis (jeb cēloņi) ir visi tie, kurus NEIEDARBINOT nenotiek efekts!

Taču atkal... domino kauliņi neatbildīs sākotnējam uzstādījumam, jo tu pats teici, ka tu savu lēmumu izdari pēc "varbūtībām", tātad faktiski jau ir iedarbināta kaut kāda trascendenta domino kauliņu ķēde, kas "iesprūst" tavā galvā, kura mums ir kā melnā kaste, tur arī notiek domino kauliņu krišana, kāmēr beigās izdomā - būs lēmums vai nebūs lēmums! Līdz ar to vispār... cēlonis ir pats fakts, ka tu zini spēli... bet spēle ir Radītāja gribas darbības akts...
Tobiš ar tavu loģiku VIENMĒR Radītājs būs vainīgs pie visa!

Taču tā kā mēs gribam noskaidrot "kurš vainīgs", tad par to var adekvāti jautāt TIKAI par Brīvu Būtni, tātad būtni kas ir spējīga uz morālu atbildi... tamdēļ automātā tiek atsijāti visi gadījumi, kad RObots klopē mums pa degunu!
Aplūkojam tikai tos, kur domino kauliņu krišanas kādā no "mezgliem" stāv brīvas gribas aģents - pietam manuprāt pilnīgi neatkarīgi no "realita`tes līmeņa" jo tā kā būtne ir tā kas starp līmeņiem staigā, tad arī griba ir tā, kas trascendē šos līmeņus un es vienkārši nesaprotu šo līmēnu nozīmi vispār! Tie tikai definē kurā kontextā tu pa pakālu dabūs!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.07 14:17:50
KN, kristiešu Paradīze nav apspriežama nevis tamdēļ, ka tas būtu Tabu, bet tamdēļ ka ir nepietiekama informācija! Mums ir kādi NEDAUDZ pužļa gabali, bet visus starpgabalus mēs varam safantazēt tā ka maz neliksies, un nekas no tā nevarēs tikt uzskatīts par īstu kāmēr nepārbaudīsim empīriski!

Tamdēļ arī visa aprunāšanās notiek vsiai abstrakti... pietam mēs abi pieņemam ka tāds faktors kā cēlonis-sekas, trascendē pasauli tavā gadījumā... lai ko arī nozīmētu cēlonis-sekas!

Tieši tamdēļ jau arī Kristieši runā par šo pasauli, ciešanām šeit un atpestīšanu no ŠĪM ciešanām!

To KAS būs Paradīzē un vai tas kas tur būs, būs ciešanas... to es nezinu vienkārši! Runāt tiešām varam tikai par to kas ir šeit!

Kā arī... ja tā vāji definē vārdu "ciešanas" tad man šķiet, ka Paradīzē būs "ciešanas". Ļauj paskaidrošu... Mīlestība savā būtībā ir "upuris", tas ir kaut kā sevis došana citu labā, savu resursu novēlēšana citiem, ne obligāti piespiesti vai negribīgi, bet būtībā - tā ir došana! Paradīzē varbūt nebūs nekas ko mēs pazīstam, bet Mīlestība (agape) tur būs pārpārēm... un tas nozīmē, ka šis "upuris" tur pastāvēs mūžīgi... un tātad šāda veida "ciešanas" tur būs!

Es gan nezinu vai par ciešanām var saukt manu labprātīgo nodošanos saviem bērniem, sievai, valstij, partijai

Ciešanas ir ciešanas tikai Dievišķās gribas kontextā... tas ir tas, ko cilvēks dabon, kad iet pret Dieva gribu, kad viņa dzīvē piepildās tas, kas nav paredzēts piepildīties by-design. Tas kas padara tevi nelaimīgu, tās "īstās laimes" kontextā!

Nevar par ciešanām īsti saukt alpīnista noberztās kājas un asiņojošās rokas, kad viņš stāv Everesta virsotnē, kur viņš ir gribējis būt, un kas viņu padara laimīgu!

Šeit mums arī traucē laika jēdziens!

Jo šeit laimei precedē ciešanas... Bet ja laika dimensiju paņem nost, tad tā teikt - stāsta beigas ir LAIME... tobiš ciešanas ir laimes sastāvdaļa... tas ir kā jebkura māja sākās ar visai nepievilcīgu bedri zemē!

Tās nav tās ciešanas, no kurām Paradīze sola atbrīvot... Paradīze sola atbrīvot no tām ciešanām, kas SAGRAUJ laimi, kas ATŅEM laimi, kas LAUPA laimi, kas DEĢENERĒ laimi, nevis no tām ciešanām, kas šo laimi rada!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.07 14:29:21
Mulders
ja tā vāji definē vārdu "ciešanas" tad man šķiet, ka Paradīzē būs "ciešanas".
Vienreiz gan tu teici, ka Paradīzē ciešanu nav. Ja tas bija nozīmē kā "stiprās ciešanas", tad es tev piekrītu - jo tad parādās normāla attīstība, un vispār visa bilde kļūst skaidrāka.
Līdz ar to ĪstajāRealitātē tāpat var būt "vieglās ciešanas". :-)
Līdz ar to - atzīstu, ka viena būtne var būt par cēloni citas būtnes ciešanām, bet tikai "vieglajām ciešanām". :-)
"Spēļu pasaules" ciešanām vaina ir paša spēlētāja izvēlē - pirms spēles. Citu spēlētāju vaina ārpus spēles iekļaujas "vieglo ciešanu" robežās.

Kā tagad, kas mainījies?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.07 14:40:59
KN, līdz šim es nenodalīju un jā implicēju ka "ciešanas" ir šīs "smagās ciešanas". Un joprojām pastāvu, ka arī smago ciešanu cēlonis var būt citas būtnes!

Jo vispār... mēs esam kazuāli saistīti ar savām gribām! Tava griba mani ietekmē, un tā kā tava griba trascendē pasauļu robežas, tad ir pilnīgi vienalga kāds ir līmenis, vienalga tava griba šeit vai tur var būt šo lielo ciešanu avots tavā pasaulē!


Tālāk... es varbūt sāku saprast par ko tu bazare... Tu mēģini bazarēt tā it kā "ĪstāRealitāte" tavā stāstā ir mappings uz Paradīzi, bet šī pasaule jau ir "PostParadīzes" laikmeta kaut kāds existences periods nu ar domu, mēs sen jau visi esam Paradīzē, tik šobrīd esam Paradīzes grand plāna kaut kādā stadijā... tjipa attīstamies!

Tad nu lūk, es tam nepiekrītu... jo uzskatu, ka Paradīziskā attīstība (ja tāda arī būtu un ja šo vārdu tam var pielietot) neietvers lielās ciešanas nevienā līmenī un nekādā formā! Šādu ciešanu jēga ir 0 pasaulē, kura ir Paradīze un Mīlestība!
Grand Ciešanām jēga var būt tikai tad, ja tās "izgaismo" demarkācijas līniju starp Paradīzi un Elli vispār, bet tad kad tu jau esi Paradīzē, tev nevajag attīstībai iziet Elli... tu JAU esi tajā attīstības stadijā, kas izslēdz grand ciešanas!

Tamdēļ es nepieņemu tavu koncepociju kā Paradīzes aizvietotāju, jo tas ir pretrunā tam, kamdēļ ir Grand Ciesānas... Ja tās IR, tad Paradīzes vēl NAV!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.07 15:12:29
Mulders
Un joprojām pastāvu, ka arī smago ciešanu cēlonis var būt citas būtnes!

Ja tev ir brīva izvēle, vai piedalīties "smago ciešanu trenažierī", tad visu tavu smago ciešanu cēlonis esi pats, tava paša izvēle. Kaut vai - ja aizvieto Spēlē visas SB ar automātiem, tad pavisam skaidri redzams, ka esi pats vainīgs, jo vienkārši vairāk neviena nav.

jo uzskatu, ka Paradīziskā attīstība (ja tāda arī būtu un ja šo vārdu tam var pielietot) neietvers lielās ciešanas nevienā līmenī un nekādā formā!
Ņūtona shēmā nav obligāti izvēlēties šeit ciest. Tā kā - ciešanas ir brīvprātīgas un netiek uzspeistas. Tas ir ceļš, kā paātrināt attīstību. Ņūtonam attīstība sākas no 0 līmeņa. Kristiešu paradīzē - no kura? Peimēram, Mulders nonāk Paradīzē jau ar tagadējo prātu un pieredzi, un tiek attīrīts, un iznāk Mulders, 5. līmeņa būtne, kas tad attīstās tālāk uz 6. līmeni. Savukārt, mazs miris bērns, kā ar to - te personības vēl nav? Arī uzreiz 5. līmenis?
Nu, tas par to, ka attīstībai būtu loģiski sākties no 0, nevis uzreiz uzrasties jau pusgatavai būtnei.

Šādu ciešanu jēga ir 0 pasaulē, kura ir Paradīze un Mīlestība!
Kā attīstības paātrinājums. Ja sākotnēji radusies dvēsele ir naiva kā bērns, tad tai ir daudz jāiemācās.

Tava griba mani ietekmē, un tā kā tava griba trascendē pasauļu robežas, tad ir pilnīgi vienalga kāds ir līmenis, vienalga tava griba šeit vai tur var būt šo lielo ciešanu avots tavā pasaulē!
Pret šo vislabāk der piemērs luga - loma - aktieris. Uzskatāmi parāda, ka ciešanas lugā neattiecas uz aktiera dzīvi ārpus teātra.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.07 15:26:47
KarotesNav...

Tad tu esi vieglā pretrunā!

Ja tu sāc attīstīties no 0, tad apriori tu vienkārši nezini un neesi spējīgs adekvāti izvērtēt pasauļu varbūtības! Tobiš, ja salīdzinot ar Ņūtona jauno dvēseli Paradīzē un mani pēc šīs dzīves, tad sanāk, ka es izejot no šīs dzīves zinu vairāk nekā tā Ņūtona 0 līmeņa dvēsele. Bet ja viņa nav spējīga adekvāti izvērtēt šīs pasaules "nosacījumus" par kuriem, piemēram man, nojēga rodas tikai pēc daudziem desmitiem gadu to dzīvošanas, tad šādas būtnes izvēli nevar uzskatīt par informētu, adekvātu un pats galvenais - brīvu!

Tas tāpat kā mazs bērns nevar izvērtēt kādas destruktīvas sektas piedāvājumu PAT ja viņam iedod pilnīgu infu!

Kristiešu Paradīzē piepildās patiešām tas, ko Velns teica - Cilvēks ZIN labo un ļauno!

Saproti, ja es reiz esmu pagriezies krustojumā pa kreisi, man nevajag atgriezties šajā krustojumā, lai es saprastu kamdēļ es braucu pa kreisi! Man jau nelaupa atmiņu un manu pieredzi... ikviens cilvēks Paradīzē ZINĀS ko Ļaunums nodara... kas ir ultimate Ļaunuma sekas! Tā teikt, nekādu attistību tu neiegūsi šodien, ja no jauna mācīsies saskaitīšanu pirmā desmita robežās!

Ultimat Ļaunums un Ultimate Ciešanas ir tikai kāds no pirmajiem līmeņiem, pats pamatu pamats... tā teikt... pirmā skolas diena, kad tu iemācies vispār uzticēties skolotājam, un ka tas, ko šis māca ir vislabākais un pareizākais! Kad tas apgūts, tad zūd jēga šai skolai!

Tādējādi, ja kādā Ņūtona Paradīzē ir iespēja izvēlēties ŠĀDU pasauli, tad patiešām šī būtne ir 0 līmenī un nezina pratkiski NEKO, kas nozīmē, ka pati IESPĒJA, ka nezinošam zīdainim blakus tiek nolikts iedarbināts ripzāģis, ir visļaunākais kas var būt! Pietam bez brīdinājuma ko tas viss nozīmē... un pat brīdinājums nespēj parādīt kas ir holokausts, ja tu pac neesi to pieredzējis!

Savukārt par zīdaiņiem, kas nomirst Kristietības Kontextā... kāda Deiterokanoniskā Grāmata (tās grāmatas, kas nav Kanonā iekļautas) ir labi pateikts - Dievs izvēlas kādus cilvēkus "pilnīgot īsā laikā", tur vispār tēma par to, kamdēļ daži labi cilvēki mirst jauni, bet dažs labs ļaunais dzīvo mierīgu dzīvi ilgstoši!

Acīmredzot Dieva pasaulē "process laikā" ir citādāks skatījums! Es neesmu pārliecināts, ka vienīgais attīstīšanās veids ir pašam iet no A...Z, apmācības metodes un veidi ir dažādi, un kamdēļ lai kāds nebūtu transcendenta "programmēšana". Mēs jau nezinām, kas notiek tur "uz robežas"... kā laiks tur uzvedās, kā mūsu uztvere uzvedās...
Kā arī... pats uzstādījums, VAI šīs Zemes "attīstība" ir OBLIGĀTA, lai tu varētu dzīvot Paradīzē... VISIEM? Jeb vienkārši šī Zeme un tās ciešanas ir neizbēgams konsekvences... kuras Kristus vienkārši ir tā teikt - defektu par efektu padarījis!
Varbūt tas mirušais Zīdainis ir tieši ieguvējs un laimīgais, ka no nāves pāriet dzīvībā bez starpstadijas? To mēs nezinām, tas viss būs tikai spekulācijas!

Bet par Paradīzi ir teikts, ka tur vismazākais būs lielāks par vislielāko pravieti - Jāni Kristītāju! Tā kā... PAT ja pieņem, ka šis "vismazākais" ir attiecināts uz mirušu neattīstītu zīdaini, tad viņš vienalga būs ar varenāku un lielāku atziņu, nekā visvarenākais cilvēks kas jelkad pa zemi ir staigājis, un kas nav Kristus! Tā kā... Paradīzē apdalīto nebūs!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 23 , pavisam kopa bijuši: 36380