atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Cits universs (ateistiem)
Balss
Iesūtīts: 2007.12.13 17:13:54
Kādā diskusijā parādījās hipotēze, ka Dievs taču varētu tos, Viņam neticīgos, sūtīt nevis pa taisno uz elli, bet uz kādu izolētu Universu, kurā viņi netiek klāt nevienam citam darīt ko ļaunu, bet dzīvojas savā starpā. Un ka šādām būtnēm taču jādod "second chance". Tās, kuras to izlieto, tiek laukā no sava Universa - atpakaļ pie Dieva.
Vai jums neliekas, ka te ir gluži labi aprakstīta cilvēces situācija virs Zemes? Varbūt mēs tāpēc arī esam šeit, ka te mums dota pēdējā iespēja laboties?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
AutorsZiņas teksts
Sanits
# Iesūtīts: 2007.12.15 22:48:41
Mirga Piebildīšu vēl tikai, ka jēdzieni progress, līmenis, spēt pēc manas saprašanas var būt ar plusa un ar mīnusa zīmi.
Un es piebildīšu, ka pārāk bieži kristietībā nez kāpēc jēdzieniem progress, līmenis, spēt piekārto mīnusa zīmi, pārāk bieži vispār bez domāšanas.
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.12.16 13:37:20
Sanits, Jeezus rokoperaa ir koloriitaakaa persona tikai tad, kad vinju dzied Gilans

http://www.youtube.com/watch?v=O2cCuadivpE
Mirga
# Iesūtīts: 2007.12.16 16:03:30
Sanits. Tā tiešām reizēm ir, ka tā mīnusa zīme parādās spilgtāk. Lai arī cik tomēr nepilnīga ir mūsu atziņa un visa mūsu runāšana, ir labi padomāt par vārda kristietis nozīmi un būtību, kaut arī tas nav vienkārši definējams, kā te forumā reiz parādījās.
Jā, arī sakarā ar šo sarunu, man likās ļoti labs šodien Svētdienas Rītā lasītais bīskapa Alpes sprediķis.
Slaviks
# Labojis Slaviks: 2007.12.16 16:58:49
Man savukārt ir ļoti pie sirds 2000. gada uzvedums, kurā laikam spēcīgākais personažs ir Jūdas (iesaku so linku Ctulhu):

Pirmā un pēdējā dziesma.

KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.17 11:34:23
Ctulhu
Otrais variants noziimee 1 personu un tad nav skaidrs, kaapeec tikai 1?
Nezinu, iespējams, ka viņam, tam Vienam ir tāda īpašība, apvienoties ar visu iespējamo, un tad atkal ir Viens. Ja būtu divi tādi, tad satiekoties, tie saplūstu Vienā.
Vai nu arī tas Viens, kā pilnīgs un tāds, kuram būtiski vairs nav kur attīstīties, ir praktiski identisks ar iespējamo tādu pašu citu Vienu? Tās pašas domas, uzskati - jo abi sasniegši vienu un to pašu Patiesību, vai nu arī mūžīgi eksistējuši tajā. Sanāk Viens.
Vai nu arī, ja tas Viens ir visur, tad citam Vienam vairs nav kur būt.

Ja modulaacija saglabaajas
Taču, ja nesaglabājas, tad nekā.

Vēl, kāpēc cilvēks varētu nesasniegt Dievu - ja tu pieņem, ka Dievs ir attīstijies - attīstība notiek eksponenciālā tempā, un kad tu nonāc tai vietā, kur Dievs bija pirms 10 gadiem, viņš tev jau ir priekšā par daudzreiz lielāku gabalu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.17 11:45:35
Ctulhu
Vieniigais, pret ko ir iebildumi - pret `kungs-kalps` tipa sistemaam, mums labaak patiik `draugs-draugs` tipa sistemas, uzskataam taas par buutiski konstruktivaakaam.

Tas `kungs - kalps` nāk no seniem laikiem. Tagadējās attiecības `kungs-kalps`, kādas tev varētu būt pieņemamas, ir `gudrākais - ne tik gudrais`, no kā automātiski seko, ka visu laiku notiek tas, ko vēlas gudrākais, jo netikgudrajam vienmēr var pierādīt, ka gudrajam taisnība.
`Draugs-draugs` parasti ir starp līdzīgiem, kaut gan - kaķi es tāpat uzskatu par savu draugu.

Konstruktīvas sistēmas Dieva gadījumā - ko tur konstruēt, ja Dievam viss ir zināms? Tu Dievam nevari iedot nekādu jaunu un jēdzīgu informāciju.
Slaviks
# Labojis Slaviks: 2007.12.17 23:09:40
Ctulhu
Parasti kristiesi ( sevski maaciitaaji) izmisiigi aizstaav teezi, ka eetiskais progress nenotiek.


Ne tādi vien fakti tie noliegti, lai kāda pasaules aina sanāktu tāda glīta un nepretrunīga. Patiesība vienmēr ir sarežģītāka, nekā mums to gribētos jeb nekā mēs to spējam panest.

Protams, arī "ētisko progresu" var traktēt dažādi. Es teiktu, ka cilvēks arvien vairāk "atklāj" sevi un Dievu, līdzīgi, kā viņš arvien vairāk "atklāj" fizikālo pasauli sev apkārt.

Stapr citu, zinātniska atklāsme no kristīgās atklāsmes reizēm nemaz tik tālu nestāv, bet tas nu tā, ļoti subjektīva alegorija...
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.18 20:53:17
Slaviks
Paklausījos tevis ieteiktās dziesmas no Jesus Christ superstar. Ļoti spēcīgs, talantīgs dziedājums un tēlojums. Diemžēl, visa šī muzikāli un vizuāli aizraujošā mūzikla mesidžs kulminējas šajā ainā, kurā Jūdass parādās kā aizrautīgs, varbūt tikai pārlieku straujš sava vadoņa kritizētājs, kurš tiek attēlots nevis kā patiess Dieva sūtnis, mesija, bet gan kā fantasts, kurš sācis sevi iztēloties par gaidīto mesiju. Tātad - labs cilvēks, kas aizgājis bojā savu fantāziju dēļ. Kaut kā nesaskan ar mūsu pārliecību.
P.S. Muzikāli man ļoti patīk šis spēcīgais darbs!
Sanits
# Iesūtīts: 2007.12.18 21:16:32
Balss
Saka, ka mākslas darbs dzīvo pats savu dzīvi, kopš ir ticis izlaists no autoru rokām. Domāju, ka šis mūzikls Jesus Christ Superstar ir viens no šādiem darbiem - katrs var gūt no darba to, ko pats vēlas ievērot. Tas ir ļoti daudzšķautņains un kolorīts. Personīgi es ļoti daudz guvu no šī mūzikla tieši no Jūdas un Jēzus attiecību dinamikas un uzskatu, ka Jēzus nav parādīts kā fantasts, bet kā Mesija, kura domu gaitu neviens nesaprot. Tieši šo nesaprašanu arī lieliski izspēlē Jūdas un Jēzus izmisīgais konflikts, kas turpinās mūžībā, jo Jūdas nez kāpēc parādās arī stāvot pie Krusta. Bet tās jau tik tādas personiskas pārdomas.
klusētājs
# Iesūtīts: 2007.12.18 23:28:19
Slaviks mjā.....arī man arvien vairāk šķiet, ka patiesība ir izteikti komplicēta sistēma un salīdzinoši reti ir brīži, kad atklājas kopsakarības/saites un apjēgsme par veselumu
par tēzi: ka cilvēks arvien vairāk "atklāj" sevi un Dievu, līdzīgi, kā viņš arvien vairāk "atklāj" fizikālo pasauli sev apkārt.
......man drīzāk šķietās, ka šis process notiek masveidīgāk - ar procentuāli lielāku sabiedrības daļu, kā citos laikmetos un arī šīs informācijas aprites ātrums, tās pieejamība
un manuprāt, viena no arvien pieaugošām blaknēm šim atklāšanas procesam ir tieši nespēja nest/pieņemt šo patiesību.
norobežošanās slēgtās/galīgās uzskatu sistēmās varētu būt viens no izpaudumiem........hm man arvien ir interesējis mehānisms , kāpēc cilvēkiem sastopot nezināmo/ne-galīgo, reakcija ir atgrūšana, bailes, pat agresija
Slaviks
# Iesūtīts: 2007.12.19 21:17:08
Ctulhu Tas ir diivaini. Mesija noziimee - zinjnesis. Informaacijas nogaadaataajs. Ja mesiju neviens nesaprot, tad vins nav izpildiijis savu mesijas funkciju - nogaadaat informaaciju.

Neizprotu tavu neizpratni vismaz divu iemeslu dēļ. Pirmais (tehniskais) ir tas, ka vārds "mesija" (kā par to vēsta, piemēram wikipedia) burtiski nozīmē "svaidītais, izredzētais", un tas nav vienāds ar "ziņnesis".

Otrs iemesls ir principiāls. Pat aprobežojoties ar Jēzu-mesiju nozīmē "evangēlija vēsts nesējs, atklāsmes dāvātais", tas nebūt tik vienkārši nav reducējams uz "informācijas nogādātājs". Nebūt ne visas cilvēka zināšanas un attieksmes ir no subjekta atraujama "informācija" kuru varētu tā vienkārši pierakstīt un nosūtīt ar ziņnesi.
Sanits
# Iesūtīts: 2007.12.19 21:30:06
Ctulhu
Bieži pastāv tāds uzskats, ka ir dižas personības kā pīlāri, piemēram, Nobeļa prēmijas laureāti, uz kuriem tad viss arī balstās. Bet palasot zinātnes vēsturi, mani vienmēr savā ziņā ir fascinējis, ka zinātni nekad nebīda uz priekšu atsevišķi indivīdi. Vienmēr ir zināšanu uzkrāšana, uzkrāšana, uzkrāšana, un tad nāk kāds cilvēks, kurš izdara lūzumu . Varētu jautāt - vai tas ir šī konkrētā indivīda nopelns, vai viņš vienkārši pagadījās pirmais, kurš pārkāpa robežslieksni?

Tāpat par "kristīgo ziņnesi" varētu pajautāt - vai Jēzus bija vainīgs, ka Viņam bija jārunā tautai pirmajam par lietām, kuras tā sapratīs tikai pēc tam? Vai tauta bija vainīga, ka viņa vēl nebija pārkāpusi šo sapratnes slieksni, kurā Jēzus aicināja ienākt? Savā ziņā tas saskan ar Slavika iepriekš izteikto tēzi, ka Jēzus nāca tieši tad, kad jūdu tauta bija sagatavota attiecīgajam priekšstatam par Dievu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.20 21:53:36
Sanits
Domāju, ka šis mūzikls Jesus Christ Superstar ir viens no šādiem darbiem - katrs var gūt no darba to, ko pats vēlas ievērot.
Man šis mūzikls vienmēr ir paticis gan savas ekspresivitātes, gan mūzikas dēļ. Taču vēsts ir divdomīga - šai gadījumā es atsaucos uz Slavika norādīto konkrētu šo Jūdas dziesmas izpildījumu attiecīgajā uzvedumā. Tajā režisors visai nepārprotami izsaka to domu, ko jau agrāk minēju. Nevis, ka Jēzus ir sava drauga nesaprasts un pārprasts, bet gan ka pats ir iztēlojies sevi lomā, kādas tam nemaz nav. To, starp citu, diemžēl arī no teksta nevar izņemt ārā. Ieklausies tajā!
klusētājs
# Iesūtīts: 2007.12.20 22:36:18
Ctulhu Passaglabaasanaas instinktaa bazeeta aizsargreakcija. Noveersjama, treneejot intelektu.

nezinu gan vai tik primitīva shēma ir piemērojama cilvēkam. daļēji jā, bet blakusfaktoru ir milzums mūsdienu sabiedrībā, kur šis instinkts personai nebūt nav rīcību motivējošais, skat. piem. japānas kultūru utt.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.21 09:39:48
klusētājs
blakusfaktoru ir milzums mūsdienu sabiedrībā, kur šis instinkts personai nebūt nav rīcību motivējošais, skat. piem. japānas kultūru utt.
Te iespējams, ka notiek nezināmā pārdefinēšana par zināmo. No "es nezinu, kas tas ir un kas notiks, ja es ar to saskaršos" uz "tas ir viens no tiem, ar kuriem jāsaskarās".
Kaut kā tā.
Normunds,,,, [78.84.200.134]
# Iesūtīts: 2008.06.03 00:37:39
Sveiki.Ko darit un ka rikoties ,ja labaka ģimenes it ka draudzene tavu draugu pataisijusi par vadamu zombiju vai lelli un tas cilveks to nemana,,vienkarsi intuitivi visu dara ko liek,,,,
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.03 17:30:38
Normunds
Hm, drauga greizsirdiba - ka tavs draugs vairs nepieder tev vien, bet ka viņam ir draudzene, un ka viņš ar šo otru cilvēku rēķinās?...
Ar šo problēmu tu sastapsies jo vecāks, jo biežāk. Tie divi taps viena miesa, un cilvēks atstās tēvu un māti (un draugu arī zināmā mērā) ... Tāda reiz nu ir dzīve, ka tad, kad divi satiekas, tad trešajam tur vietas vairs īsti nepietiek.

Bet nebēdā - kad tu beigsi dusmoties uz draudzeni, kas tev it kā atņēmusi draugu un iemācīsies respektēt, ka draugam ir arī citas intereses un viss viņa laiks un domas vairs nepieder tev, tad jūs varēsiet iaveidot jaunas, lai gan ne vairs tādas pašas attiecības kā agrāk.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 35948