atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem vai kristība atkarīga no ūdens daudzuma?
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.08 15:05:07
paraugs bībelē ir nepārprotams - tātad luterāņi krista nepareizi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:09:09
Mulders
Tas arī viss! Nav iemesla kamdēļ kārtība nevar būt tāda vai citāda, taču, ņemot vērā mūsu klimatiskos un objektīvos citus apstākļus, kristība ar ūdens uzliešanu uz galvas ir vispraktiskākā, ekonomiskākā un izdevīgākā šeit šajā vietā un laikā!
***
1) uuja... visa riiga uudenii...
2) bet tomeer, kaapeec apustulji uzskatiija, ka vajag saakt visu organizeet ar kristiibu, pagremdeejot? laikam jau vinji teologjiski mazaak podkovannije, kaa tu?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:09:51
Ctulhu, nea ūdeni!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.11 17:10:54
bet tomeer, kaapeec apustulji uzskatiija, ka vajag saakt visu organizeet ar kristiibu, pagremdeejot?

Tuvāk pastāsti par šīm savām telepātiskajām spējām zināt ko apustuļi domāja! Un kur tu izraki, ka sākt vajag ar pagremdēšanu? Vai atkal ielasi kaut ko, kas tur nav, un tad to izmanto kā pierādījumu teoloģisku?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:12:16
neviens tevi netiesā par to, ka kristījies pagremdējot, starp ciu, ja man būtu kāds prasījis, droši vien ar izvēlēos pagremdēšanu, bet tev pārmet to, ka tu jā tieši tu, jūs, baptisti un tamlīdzīgi uzpūšaties ar savām atziņām

es ne par formu, bet par jeegu, no kuras izriet forma
nu jēga ir aprakti, apslacīti, aplieti ar Svēto Garu, mazgāti atdzimšanai - izvēlies, kuru formu gribi, visas minētās jēgas tajā būs ietvertas.

arī vakarēdiena forma mainījusies, vai tad tāpēc Kristus miesa nav Kristus miesa un asinis nav asinis?

ja vārdiņš "pagremdēt" attiecas uz ārēju formu, kā basptisti to skaidro, tad jau par ko uztraukties - kristība tāpat tikai simbols un neko reālu nedod. bet nevis forma ko dara, bet gan Dieva vārds -Tēva Dēla un Svētā Gara vārdā un apsolījums, kas ar to saistīts
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:13:27
Mulders
a tu nekad shaadu jautaajumu sev neesi uzdevis? nekad neesi domaajis taalaak par to, ko tev LC priekshaa uzrakstiijushi? (jo shobriid tu skaidro tikai sho interpretaaciju)... manupraat, lasot didahee atspoguljoto kaartiibu un tavus argumentus, shaadam jautaajumam ir vieta...
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:16:42
un vēl, kāds teica, ka ne par ūdens daudzumu ir runa, bet tikai par formu. Un kāda lūdzu būs forma upītē, kura tev sniedzas līdz potītēm??? nav jau teikts, cik tā Jordāna tieši tajā vietā bij dziļa vai cik dziļi viņi ierida! baseinā, kurš ir sekls? vai ja kristam bērnu, kurš par mazu lai elpu aizturētu tad vai viņu tā arī slīcināsim?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:19:56
moritz, lasot Didathe es redzu, ka kristību forma ir adiafora!

Taču, ja kāds uzskata, ka ēst gaļu ir grēks, lai need! Ja kāds uzskata, ka kristības īstums ir atkarīgs no ūdens daudzuma, tāds ir jāpagremdē! Jo ja ir risks, ka cilvēks var neticēt kristībā dotajam Dieva apsolījumam, tad ir jāparūpējas, lai cilvēks šo apsolījumu saņem tā teikt "Lound and Clear".
Patiesība nemainās no tā cik skaļi to pasaka!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:20:08
un varbūt vajadzētu samest naudiņu baseinam baznīcā, jā var būt vajadzētu gaidīt līdz vasariņai lai varētu kristīties brīvā dabā.

bet ja NAV baseina manā baznīcā - ko darīt? ak jā starp citu dažas baptistu draudzes nevis kā pentakosti pilnīgi iegremdējas, bet tikai iemērc galvu bļodā vai kādā traukā - uj uj uj kāds nekristīgs kristību veids, galva pestīta, bet pārējais ķermenis palicis nepestīts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:21:01
moritz, un čista po prikolu, kur Didathe runā par pagremdēšanu?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:23:19
bet tomēr arī negribētos apbižot un pilnīgi līdz ar zemi nolikt mortiz, jo tiktāl viņam ir taisnība, ka pareizs kristību veids ir pagremdēšana, bet ne VIENĪGAIS PAREIZAIS VEIDS
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:24:51
interesanti vienā diskusijā bij komentārs - kādēļ tad svētajā vakarēdienā neliek katram apēst kukuli maizes un izdzert spaini vīna, bet tas laikam bij pārspīlēts
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.11 17:27:41
Ingars
staav rakstiits, ka toreiz jordaanaa bija daudz uudens, taapeec tur tuseeja un kristiija... cik buutu daudz?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:29:42
tieši tā - cik daudz? te var interpretēt divējādi - pietiekami daudz lai iegremdētos, vai pietiekami daudz, lai lielu ļaužu pulku kristītu ka visiem pietiktu vietas, ūdens, nebūtu pārāk ilgi jāgaida
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:32:34
Mulders
ups... labs jautaajums...
man tikai tev jautaajums pretim: moritz, lasot Didathe es redzu, ka kristību forma ir adiafora!
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:33:02
Ingars
kaa tu interpretee?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:35:47
nu drīzāk jau abi varianti vienlaikus, starp citu, kas tā pa rakstuvietu, man kaut kā pēdējā laikā gribas pārliecināties

bet jebkurā gadījienā tas neattaisno apgalvojumu, ka šis kristību veids ir vienīgais pareizais, te drīzāk izskatās, ka tā bij ērtāk un bij šāda iespēja
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:37:23
Ingars
jn.3:23 Bet arī Jānis kristīja Ainonā netālu no Salimas, jo tur bija daudz ūdens; un ļaudis gāja un likās kristīties.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:40:05
moritz, tātad viss kas tev jāpierāda, ka pagremdēšana ir vienīgais pareizā forma, un ja tā netiek ievērota, tad Kristības nav!

BTW jēga strīdēties, jo cik zināms tad visi pagremdētāji kā likums māca arī reizē to ka objektīvi kristība neko cilvēkam nedod! Tātad kāda jēga cepties par pareizu formu tam kā tu saņem vakumu?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.11 17:41:33
mortiz, tas neko nemaina - kā jau teicu - šis veidz tiešām ir ļoti labs un uzskatāms, bet šajā rakstvietā iedomājies reālo situāciju - Jānis viens pats, kur ņems templi? kur ūdeni? baznīcā situācija ir savādāka - parasti nav vairāk vienā piegājienā par kādiem 10 kristāmajiem, bet tur ļaudis nāca klausīties un uz vietas nožēloja - gaidīt, kamēr būs vēl kāda iespēja? kāpēc? upe ir, ūdens ir, aiziet, var kristīties
moritz :)
# Labojis moritz :): 2007.12.11 17:44:41
mulders
ok... tikai mormonu graamataa ir detaljaas aprakstiits, kaa jaanotiek kristiibai... es neuzstaashu par vieniigo, bet par pareizo., atbilstoshu peec buutiibas... es atsaucos uz rom 6.nod., no jeegas izriet forma, kameer ir iespeejams, pie taa jaaturaas... viss paareejais - dievs iedos padomu... es tieshaam nesaprotu, kaapeec jaalauzh shkjeepi par to, kaa vareetu nedariit peec rakstiem...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 35711