atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par kristietību un citām reliģijām
+jean
Iesūtīts: 2013.02.27 12:23:01
Raimond, tu rakstīji tēmā par laulību: Es ceru, ka mūsu kristietība no tā neko nav aizguvusi?

Nav nācies iedziļināties senēģiptiešu rituālos. Tomēr viena atziņa man ir, caur kuru kā prizmu raugos uz visām reliģijām pasaulē. Tā saistās ar to, vai kristietība nav ko aizguvusi no citām reliģijām, jo tā tiešām ir liela skāde tajās vietās un laikos, kur tas tā notiek.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
+jean
# Labojis +jean: 2013.02.27 12:28:06
No zināmām līdzībām visās reliģijās nevar izvairīties, jo, manuprāt, VISAS RELIĢIJAS IR CĒLUŠĀS NO VIENAS PATIESĀS DIEVA PIELŪGSMES, kā novirzes no tās.

Pirmās viltus reliģijas iesācējs bija Kains. Pēc tam viņa bērni ir radījuši daudz un dažādus viltus reliģiju novirzienus. Visiem ir zināma līdzība ar patieso Dievkalpojumu, piemēram, daudzās reliģijās ir idejas par pestītāju, kas kaut ko mainīs, kas nesīs ko jaunu, utt. Jo Kains jau sava no tēta un mammas bija dzirdējuši Dieva doto apsolījumu par Mesiju, kas sadragās čūskas galvu. Vēl vairāk -- viņš pat pats bija līdz zināmam brīdim uzskatīts par tādu. Tā kā ambīciju Kainam netrūka, un savu dievkalpošanu viņš noteikti uzskatīja par labāko... Un tā Kaina baznīca joprojām turpina pielabināties Dievam ar savām darbu reliģijām un krāšņām ceremonijām.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.27 13:04:42
+jean

Sāksim ar to, vai tu vari nosaukt vēl kādu reliģiju (bez jūdaisma un kristietības), kur būtu pestītāja ideja. Kas pēc tavām domām ir "patiesais Dievkalpojums"?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2013.02.27 14:26:57
Uldis... plashi runaajot katra religjija pagjeer pestiitaaju... paarsvaraa pashu cilveeku ka sevis pestiitaaju. Minhauzenu ir daudz.
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.27 16:48:03
Uldi,

no sievas dzimušus par dieviem vai pusdieviem ik pa brīdim ieceļ daudzās reliģijās un cer, ka viņi palīdzēs pielabināties Dievam. Šur tur pat šīs "dieva inkarnācijas" kādu brīdi godāja, tad paši upurēja. Citur šīs "dieva inkarnācijas" kā piemēram Tibetā ceļ lielā godā. Velns būvē Kaina baznīcu uz puspatiesībām un daļējām patiesībām...

Par patieso Dievkalpojumu nosaucu to, kur patiesais Dievs ir klātesošs.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.27 19:08:24
+jean
Manuprāt, Tu īsti neuztvēri Raimonda teiktā kontekstu. Neba nu velti viņš rakstīja nevis vienkārši `kristietība`, bet `mūsu kristietība`, tas ir konkrēta cilvēciska redakcija, kas tiek uzdota par autentisku kristietību. Teiksim, kā romieši sagramstīja purgatoriju un limbu, kā harizmāti `mēles` un `slayed in the Spirit` ceremonijas, utt...
Visāda kaifa ķeršana no jocīgām askēzēm un dzīves sarežģīšanas jau arī mēdz pielipt. Ne velti laikabiedri uz Origenu skatījās rezervēti.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.27 19:08:39
Jošs Mulders

Lūdzu, piemēru. Kādu reliģiju (izņemot tās divas, kuras minēju). Mesijas Jēdziens nāk no jūdaisma, no VD.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.27 19:09:33
+jean

To pašu jautāšu arī tev: lūdzu, piemēru!
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.27 19:29:07
Uldi, tad domā, ka pirmais cilvēks Ādams bija jūdaists?? Un Kains, kurai reliģijai viņu pieskaitīsi?

Lai neputrotos, tad Luters runā, ka Ādama baznīca bija patiesā baznīca, bet Kaina baznīca - viltus baznīca.

Vai varbūt neesi pamanījis, ka arī upuris un upurēšana ir atrodami teju visās reliģijās??

Tik kā redzam no Mozus grāmatas 4. nodaļas un pārējās Vecās Derības, tad upuris var būt Dievam patīkams, un var būt tāds, kas Dievam riebjas.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.27 19:36:27
+jean
jā, jā Ādama baznīca noteikti bija patiesākā no patiesākajām - Dieva vārdam uzspļāva, no Dieva krūmos slēpās, sievieti pasludināja par ļaunuma sakni, un arī pakaļa bija plika
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.27 19:38:00
ā.. un vēl dzemdēja un izauklēja `viltus baznīcu`
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.27 19:49:31
Aivar, es negribu apgalvot, ka 100 % sapratu Raimonda domu. Tas, ko es sapratu bija viņa teikums: lai tiktu tālāk vai augstākā pakāpē bija vajadzīgs totāls "pofigs" resp.spēt visu apkārtējo jezgu ignorēt,, un, ka tā kā tas ir senēģiptiešu rituāls, tad automātā slikti, tas ir, spēt visu apkārtējo jezgu ignorēt.

Slikti ir tas, ka viņi bija atmetuši patieso Dievu un ignorēja Patiesību par gaidāmo Mesiju. Vai slikti bija tas, ka viņi centās ignorēt apkārtējo jezgu, nezinu.

Piemēram, kad Noa 120 gadus būvēja šķirstu, noteikti, ka apkārt jezga bija liela un smējēju bija daudz. Tas viss bija jāignorē un jādara tas, ko Dievs licis.

Citiem vārdiem, tā apkārtējās jezgas ignorēšana ir perifēra, sekundāra lieta, vai kā Uldis teiktu, galvenā problēma arī tiem senēģiptiešiem bija, ka pamati bija sadrupuši...

Aivar, un tad vispār radās doma atvērt jaunu diskusiju
Aivars
# Labojis Aivars: 2013.02.27 20:30:37
+jean
Nezinu konkrēti par kādu rituālu Raimonds runā, un ir drusku bažas, ka tas varētu gluži nebūt `senēģiptiešu`, bet drīzāk jau antīkās Romas laika mistēriju riti, kas pretendēja uz saikni ar aizvēsturiskiem ēģiptiešu u.c. ritiem, līdzīgi kā vēlāk to darīja masoni. Ja pareizi atceros, tad par benediktīniešiem Taivāns sacīja, ka viņu mūku iniciācijas rituāls saistījās ar gulēšanu zārkā. Bet stāsts jau ir stipri plašāks. Kāda ir jēga daudzām diskutablām štellēm, kuras daži pasniedz kā `svētas un dārgas`
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.02.28 00:40:45
+jean
Tas, ko vēlējos pateikt bija vairāk saistīts ar B&E, par ko Lutertēvs teica, ka tas teologam jāmācās visu mūžu. Viens, ka iepriekš Tu biji pieminējis, ka varbūt vajadzētu par to jaunu diskusiju. Tāpēc nedaudz izvērsos. Par tiem ēģiptiešu rituāliem paskatīšos rītdien piezīmēs. Eģiptoloģija un visa tās senā vēsture teologiem vienmēr ir bijusi saistoša.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.28 12:10:39
+jean

Tu neproti klausīties (lasīt). Uzmanīgi ieklausies manos vārdos. Vai tad Ādams, Ābels un Kains nāk no, piemēram, Korāna?
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.28 12:13:11
+jean

Labi! Lai būtu precīzs un tevi nemulsinātu, būšu tiešs. Tavs apgalvojums: "VISAS RELIĢIJAS IR CĒLUŠĀS NO VIENAS PATIESĀS DIEVA PIELŪGSMES," ir pamatos aplams (turklāt izcelts ar lielajiem burtiem).
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.28 12:16:38
Jošs Mulders

Pestītājs un pestīšana - tas nav viens un tas pats. Vismaz, pēc manas lietu izpratnes. Jēdziens "pestītājs" nes sevī ideju par Mesiju. Jēdziens "pestīšana" obligāti neietver sevī šādu ideju.
+jean
# Labojis +jean: 2013.02.28 13:46:46
Uldi,

tur ir rakstīts arī paskaidrojums -- kā novirzes no tās .

Nu sāksim ar to pašu Kainu (bet varam sākt arī ar Ievu Ēdenes dārzā).

Kains zināja, ka ir Dievs, viņš ticēja Viņam, viņš pat Viņu var teikt, ka pazina. Un viņš nesa Viņam upuri. Tikai Ābela upuri Viņš pieņēma, bet Kaina ne.

Viņi abi gribēja pienest upuri Vienīgajam Dievam, Patiesajam Dievam. Un tomēr Kaina dievkalpojumā/sirdī bija kāda novirze, kuras dēļ Dievs noraidīja viņu.

Nebija jau tā, ka Kaina upuris bija domāts kādam tur Zevam, vai Poseidonam.

Tas pats atkārtojas vēlāk, kad no visiem cilvēkiem bija palikuši pāri tikai Noasa ģimene. Noass mācīja saviem dēliem un viņu sievām pareizu mācību par Dievu, pareizu ticību Dievam. Tomēr Noasa dēli un viņu bērnu bērni radīja dažādas dievkalpošanas, dažādas reliģijas, kas visas centās pielūgt patieso Dievu, tomēr viņi novirzījās tik tālu, ka viņu dievkalpojumi Dievam bija pretīgi, jo savās sirdīs viņi bija atmetuši patieso Dievu un pieķērušies elkiem, kaut arī domāja, ka tic patiesajam Dievam.

Ja tu redzi savādāk, tad pastāsti, kā no Noasa dēlu pēcnācējiem varēja rasties visa šī reliģiju putra, kas ir pašreiz? Tu taču piekritīsi, ka Noass saviem dēliem mācīja pareizu ticību Dievam, vai ne?
Uldis
# Iesūtīts: 2013.02.28 14:02:55
+jean

Nevis novirzes, bet pilnīgi pretēji uzskati, mācība un ticība. Ja būtu novirzes, tad jau Dievs pieņemtu arī Kaina upuri.

Bet tu atbildi uz manu lūgumu: sniedzi kādu piemēru par reliģiju, kurā būtu pausta ideja par Mesiju (izņemot VD un jūdaismu).
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.28 14:14:16
+jean
Kāpēc ar Ievu un Kainu, bet ne ar Tevi? Vai Tevi ir mācījuši `pareizā ticībā Dievam`, vai Tava ticība ir tāda, vai bērniem to esi tādu iemācījis? Cik saprotu, Tavi un Ulda ceļi nu ir dalījušies uz ticības pamata. Kura tad no jūsējām ir tā Kaina baznīca?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2013.02.28 14:33:28
Uldis... nuu jaaa... labi.

Manupraat novirziities var arii pa 180 graadiem... katru dienu pa 1 graadam un skat peec pusgada jau brauc preteejaa virzienaa...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 750