atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem jautājums ateistiem
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.29 18:13:54
parunāsim par nāvi

vai jūs nebiedē doma, ka reiz nomirsit, sapūsit un viss?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 13:50:56
KN, ja instrukcija nenāk no Robota konstruktora, tad robotu koncils nekādīgi to nespēs restaurēt pilnībā, moš tikai daļēji! Tā teikt, absolūto nulli nesasniegt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 13:54:44
Mulders
Tagad atliek vien noskaidrots, vai tiešām cilvēks spēj sasniegt šo "absolūto nulli" praksē pats no sevis!


Un kā to noskaidrosi? Tev ir tikai ticība, ka nevar.
Ticība, kas jau bīstama zinātniskajam pasaules uzskatam. Tu vairs nevari objektīvi novērtēt zinātnes atklājumus, tādas zinātnes kā psiholoģija.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.03 13:58:45
Materiāls ir TIKAI Kristum.
Monopols?

KN, vai tu domās tiešām nekad neesi vēlējies teixim nogalināt kādu, kas, piemēram, ir izdarījis pats briesmīgu slepkavību pret bērniem, piemēram... nu tur ziņas skatoties?
Nogalināt par to, ka kāds izdarījis briesmīgi slepkavību pret bērniem vai nogalināt lai iegūtu viņa mantu... ir drusku starpība?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.03 14:00:37
Šeksna, jā atšķirās vērtību skala Rezultāts tas pats! Tā teikt, sabojātības pakāpe!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:00:51
Sheksna
Drīzāk - nogalināt, atriebīgu motīvu un emociju apmierināšanas dzītam, vai nogalināt aiz racionāliem apsvērumiem, ka tā būtu labāk visiem.
Tā ir starpība. Pirmajā gadījumā ir ļaunums, bet otrajā nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:01:54
KN Ctulhu, tad vienojaties, vai nevar objektīvi, vai nevar jo ticam, ka nevar?

Ctulhu, tu pats labi saproti, ka šai pasaulē ideālu sasniegt nav iespējams, to rāda pati fizika, taču Debesu Valstība nav no šīs pasaules!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.12.03 14:06:15
Mulders
Atkarīgs no tā, ko izvēlēt par etalonu. Ctulhu etalons ir absolūts, lai bezgalīgi varētu uz to tiekties un izbaudītu attīstibas procesu.
Tavs etalons ir absolūts, ar piebildi, ka pašam nesasniedzams.

Es domāju, ka tādus trūkumus kā zagšana, slepkavošana, varētu ar psiholoģiju nākotnē novērst.

Taču, kādam jābūt tam ideālajam etalonam - es nezinu. Varbūt ka speciāli ir jābūt kādai mazai kļūdiņai, lai interesantāk dzīvot.

Nekam neticam, meeginaam. Redzees, kas sanaaks.
Jā, šitam es arī piekrītu.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:06:28
Drīzāk - nogalināt, atriebīgu motīvu un emociju apmierināšanas dzītam, vai nogalināt aiz racionāliem apsvērumiem, ka tā būtu labāk visiem.
Tā ir starpība. Pirmajā gadījumā ir ļaunums, bet otrajā nav.

Diskutabls jautājums... nacisti/čekisti nogalināja arī aiz `racionāliem` apsvērumiem, ka āriešu rasei/darbaļaudīm tā būs labāk...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:08:50
a_masiks, pielietot varētu tad, ja Dievs būtu saistīts ar šie likumiem! Nevari tu attiecināt uz viņu Likumus, kurus viņš dod priekš tevis. Kategoriju sofistika tā ir!

Atšķirība ir tāda, ka abos gadījumos tiek spriesta tiesa un izpildīs spriedums. Cilvēks un Dievs ir nevienlīdzīgi tiesneši, pirmajam nav visi lietas materiāli un nav objektivitāte, kur Dievam ir gan visi lietas materiāli, gan viņš ir absolūti taisnīgs - nekļūdīgs!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:08:53
Sheksna
"racionāls" atšķiras no racionāls.

Pat tad ir atšķirība, vai tu nogalini aiz emocijām, vai tā teikt, "likuma vārdā". Tas otrs nav ļaunums attiecībā pret tevi, ja pat tu kļūdies, kļūdās visa ideoloģija.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:10:04
KN, un šeit būs mans reliģiskais paredzējums tev, kas tic psiholoģijas un cilvēka paša spēkam - Nekad cilvēks pats nespēs izdeldēt no sabiedrības grēku!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:10:16
a_masiks
Nu nezinu. Es neslepkavoju, nezogu (par to, vai nelegāls softs ir zagšana, var gari un ilgi strīdēties).
Daudzi citi tāpat.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:12:18
Mulders
Nekad cilvēks pats nespēs izdeldēt no sabiedrības grēku!
Ko tu tieši ar to domā - jebkuras kļūdas, un to, ka cilvēks kļūdās? Iespējams.
Taču, ja tu domā tādas lietas kā zagšana, alkoholisms, u.c., tad es nesteigtos tev piekrist. Tavs pagalvojums izriet tikai no tavas ticības, un nav ne ar ko citu pamatots.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:21:31
Cilvēce visu savas apzinātās pastāvēšanas laiku ir apjēgusi, ka grēks (slepkavības, nodevība, meli, u.t.t.) ir sliktums, un centusies to izskaust. Vai IR izdevies? Taču nē!...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:23:54
a_masiks, te ir Radītāja un Radības dažādie līmeņi.
Tev gribās būt Radītāja kompetences līmenī, izvērtēt vai viņš dara pareizi un tā teikt - vecais labās čuskas vēlme - tiesāt Dievu, tā paceļoties pāri Dievam!

Dievs kāreiz zin visus lietas apstākļus un arī var izpildīt tiesas spriedumu. Viņam nav tev jāatskaitās, Viņš vispār neko tev nav parādā!

Arī Saema ir pakļauta Dieva likumiem, un Dievs savukārt ir pakļauts tikai sev! Viņš gan nav sev atņēmis Radītāja tiesības, vēl vairāk, viņš ir teicis - ka savu Godu viņš citam nedos!

Samierinies, ka pār tevi var tikt veikta tiesa un pasludināts taisnīgs tiesas spriedums, pat ja tev tas nepatīk!

Paskaties ar to pašu Gulbi - viņš tā spēlēja cietušo, ka visa Latvija noticēja lielai Policijas sazvērestībai un ļaunumam un kā parasti pilsoņi tiek pakļauti kā tādā nacistu steitā. A izrādījās, ka šis simulē tā ka Ostaps Benders nobāl... Ko nu? Ļauties emocijām un pirmajam iespaidam!

Es jau saprotu, ka no attāluma tu tāds gudrs un taisns izrādies, tak neesmu dzirdējis kad kāds ateists būtu izteicis vēlmi dzīvot blakus kopā ar cilvēkēdājiem, bērnu upurētājiem, grūtnieču uzšķērdējiem.

Tak ko tur... diez vai tu vēlētos pārcelties uz dzīvi kaimiņos kādai Al Kaidas atbalstītam ciematam ar visiem Šariata likumiem! Tad tu būsi pirmais, kas prasīs lai tur napalmu uzgāž!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:25:28
sheksna, bet kāpēc tevi tas nebiedē? vai tad tu nemīli savu dzīvi un dzīvību? padomā labi - pēc nāves viss, čau, nekā vairs nebūs, vai tev šī doma patīk?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:27:08
KarotesNav, kļūda ir grēks, kad tai dod laiku, tā izaug par lielu grēku! Likums var saturēt grēku ārēji, bet iekšējo pārliecību likums nemaina. Domās cilvēks joprojām ir "brīvs"... brīvs grēkot... Un kāmēr tu kaut domās grēko, tu esi tik tālu no abstraktā ideāla, cik tālu ir austrumi no rietumiem...

Dieva prasība pret saviem bērniem ir nemainīga visos laikos - Esiet Svēti kā Es Esmu Svēts!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:30:06
Ctulhu, nepareizi... radība nav radītājs!

Svētums attiecas uz morāli nevis uz "spējām" vai "dabu".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:38:52
Mulders
Es zagu, tagad nezogu. Kāpēc grēks neizauga par lielo grēku?
Puikas lien dārzā zagt ābolus. Tagad viņi visi ir lieli zagļi? Pavisam noteikti?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:40:10
a_masiks
Saeima = cilvēki, tauta arī ir cilvēki.
Dievs nav cilvēks, tāpēc viņa izdotie likumi cilvēkiem uz viņu pašu var neattiekties.
Līdzīgi, kā cilvēka likumi, kas izdoti kaķiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 3136