atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mirušo kremēšana
viktorija
Iesūtīts: 2007.11.16 21:28:19
Labvakar!

Sagadījies tā, ka aizgājis viņā saulē rada gabals, kurš vēlējās, lai pēc nāves viņš tiek kremēts. Tuvinieki izpildīja viņa gribu un aizveda mirstīgās atliekas uz Rīgas krematoriju. Ko kristīgie un Bībele saka pa šādu mirstīgo atlieku "pārstrādes" veidu? Vai tam ir kāda nozīme, ja runājam par ieiešanu mūzīgajā dzīvībā?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.20 11:37:04
Šeksna the same!
Pastāsti man kāds psihologs/psihoterapeits ir vajadzīgs cilvēkam kapusvētkos, kad cilvēki aiziet sakopt kapiņus pamatā tāpēc, lai pagasta kaimiņi uz viņiem neskatītos šķībi!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 11:47:30
Šeksna, tici, šiem cilvēkiem mācītājs nav vajadzīgs
A ko... tu esi bijis tais kapu svētkos. Tjipa cilvēki rušinās ap kapu kopiņu, a šiem klāt piestāj Luterāņu mācītājs un teic kādu runu?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.20 11:52:02
A ko... tu esi bijis tais kapu svētkos. Tjipa cilvēki rušinās ap kapu kopiņu, a šiem klāt piestāj Luterāņu mācītājs un teic kādu runu?
Esmu bijis. Cilvēki parasti kopiņas sarušina vispirms, no rīta vai pat iepriekšējā dienā, un tad tikai paklausās runu, ko saka mācītājs vijoļu skaņu pavadībā.

Laukos jau tas vairāk tāds rodņas kopā sanākšanas pasākums.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 12:02:28
Šeksna, nu... un tev no visa šitā ir iebildes pret Mācītāja runu? Vai tad spiež? Vai tad tā ir obligāta lieta? Grib klausās, grib neklausās...
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.20 12:05:53
Šeksna, nu... un tev no visa šitā ir iebildes pret Mācītāja runu? Vai tad spiež? Vai tad tā ir obligāta lieta? Grib klausās, grib neklausās...
MAN kā reiz nekādu iebildumu nav. Palasi ar ko šī kapusvētku (ar luterāņu mācītāja klātbūtni tajā) saruna vispār sākās...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 14:55:05
Ctulhu a ir jau izdomāta atsaldēšanas tehnoloģija, joc ik saprotu problēma ir ūdens izplešanās, kas nočakarē šūnas ar visām parpalām...
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.20 15:00:32
Ctulhu, nu ij... tas nozīmē - H2O out, cool aid - in! Tak imho jau pie pirmās stadijas iestāsies kapec!

Kaut kā kriogēns man nesaista!

BTW esot kaut kādas vardes vai kas tur, kuras var "izžūt" ij tad tāds sakaltis zvērs var da hotj 100 gadi stāvēt... pēc tam vardi iegūst šitam prikolam pievienojot H2O... nezinu vai tas bij sci-fi vai es te ko murgoju vai toč tādi zvēriņi existē... vot reku tehnoloģija!

Vēl jau kas... novecojam jo tām šūnam ščotčiks daunā iet... to vajag resetot + izkasīt to miskasti ārā ko dzīves laikā uzsūcam...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 15:28:35
Par #2 es sapratu. Es neatbalstu risinājumu, ka apstādina ščotčiku, bet gan ka šo ščotčiku reseto pašu neapstādinot pašu procesu!
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.20 16:03:55
Hei, vai jūs atkal neesat savā iemīļotajā sci-fi tēmā? Viktorija vaicāja, ko Baznīca domā par kremēšanu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.20 16:11:44
Balss, kā redzi baznīca par to vairs nedomā... tagad Baznīca domā par kriogēnu
viktorija
# Labojis viktorija: 2007.11.20 22:50:32
Paldies visiem par atbildēm. Ja vēl kādam ir ko teikt PA TĒMU- jau iepriekš pateicos
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 09:34:05
Artos
Jūdi varbūt tā uzskata. Bet vai kristieši tādu attieksmi būtu mantojuši no jūdiem, vai arī te ir kāds cits pamatojums?
Daudzām tautām sadedzināšana taisni skaitās labākais apbedīšanas veids. Man tas šķiet vispieņemamākais, jo no cilvēka tāpat nekas nav palicis pāri, bet uguns ir tīra, tas labāk nekā tārpi un puvekļi. Arī vietas neaizņem.
Tā tīri no aukstas loģikas, visprātīgāk rīkojas tautas, kuras savus mirušos atdod dzīvniekiem apēšanai - maitu putniem un tamlīdzīgi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:17:39
Ctulhu
Manuprāt, būs konflikts.
Līdzīgs, kā mēģinot apbedīt mirušo zemē, valstī, kur tradīcijas paģēr atstāt tos "klusuma torņos" apēšanai putniem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:35:59
Ctulhu, manuprāt ir panti par miroņu apgānīšanu... nezinu gan kā tiesas interpretē šos pantus!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:36:57
Ctulhu
Sanepidstacijai vajadzētu kasīties arī par līķu pūdēšanu zemē. Cik atceros, tad beigtus suņus un kaķus nedrīkst zemē rakt, tieši sanitāru apsvērumu dēļ.

Hmm, bet interesanti būtu, kas notiktu, ja kādi citu tradīciju piekopēji iekš LV mēģinātu ēst savus mirušos, pie kam mirušais būtu atstājis dokumentus, kur ne tikai atļauj, bet pieprasa apēšanu?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:39:31
Ctulhu, nu tas juristiem lai galva sāp... jo iekļaujot satversmē pantu par apziņas un reliģijas brīvību mēs parakstamies, ka sekos garš izņēmumu saraksts... Tāpat kā par Vārda brīvību - pamatprincips ir "Vārda brīvība" bet tam seko izņēmumi - tur par naida kurināšanu, nacisma sludināšanu kaut kā tā!
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 109 , pavisam kopa bijuši: 6700