atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem TV raidījums
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.07 12:53:46
Vai LV ir kādi TV šovi kuros tiktu apspriestas augsti filosofiskas/reliģiskas tēmas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:13:17
Ctulhu nepareizi. Tava izvēle JAU IR! Tobiš tā ir jauna informācija TEV, ne Dievam! Bet tās cēlonis nav Dievs bet TU!

Tavu izvēli kaut kad izdarīsi TU. Tu vēl nezini šo izvēli, bet Dievs zin! Kristus tak zināja veselas 3 izvēles ko Pēteris izteiks. Kristus pat INFORMĒJA Pēteri par to, bet vai tad Kristus pac sevi Aizliedza? Nē tas bij Pēteris! Kas bij cēlonis? Vai tas, ka Kristus to pateica? Nē... Pēteris pac no sevis izdarīja šo izvēli!

Ko nozīmē šis "pac no sevis", to daudzi filosofi ir pētījuši. Griba ir akūni interesanta lieta!

Varbūt tiešām šaha spēles piemērs der. Ja es spēlēšu ar superčempionu, viņš tač redzēs manas izvēles 7 gājienus vēl pirms manis, viņš savus gājienus vērsīs tā, ka manas izvēles vienmēr būs viņam vēlamajā virzienā.
Tad nu iedomājies kā spēlē Šahists, kas redz visu uz priekšu?
Man to nesaprast, tak principālu pretrunu nav!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:13:58
Ctulhu
Tajā modelī Dievam nekādas izziņas iespējas nav, jo viss jau ir izzināts.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:14:25
KN, šeit es nepiekrītu, jo esmu pārliecināts, ka visa cilvēce ir kopistiski spēlējoša vienu un to pašu partiju, pietam pati ar sevi! Taču Kristus radīja šīs divas partijas uz viena laukuma, viena ved uz uzvaru, otra - vecā - uz zaudējumu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:23:45
Ctulhu, teicu, jauna spēle uz tā paša laukuma. Ja novāktu laukumu tiktu novākti visi spēlētāji un vienkārši tevis nebūtu vairs!

Otrs, tu atkal nekādīgi nesaproti atemproalitāti. Tavas rīcības un Dieva zināšanu cēlonis ir tava izvēle, kuras cēlonis ir... pī.... nezinu kas, TU + Apstākļi!

Tamdēļ izejot no šāda aspekta jā tu esi gramafons, jo tu vienmēr izvēlēsies tieši to ko tu izvēlēsies, tu nevari izvēlēties neko citu. Tava izvēle ir determinēta ar tevi. Tu nevari principā izdarīt "CITU" izvēli kā tikai to kuru tu izdarīsi!
Tu esi pac savas izvēles vergs un tava izvēle ir tavs gramafons!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:25:05
Ctulhu
Tad nav skaidrs, ko sajaa modelii saprot ar jeedzienu `dievs rada`.
Zināšanas ir par visām iepējamajām šaha partijām.
rada = dod iespēju spēlētājiem izspēlēt savas spēles. Rada reālos šaha galdiņus.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:30:41
KarotesNav, citādi runājot... kolapsē realitātes viļņa funkciju! Veic upurēšanās aktu, jeb citādi - veic mīlestības aktu - radīšanu, jo Dievs varēja radīt miljoniem dažādu pasauļu,bet viņš savu izvēli kolapsēja šajā Visumā, tā to "aktualizējot" padarot "reālu"! Tā kā Dievs ir labs, viņš pakļaujas Kopenhagenas kvantu teorijas skolai
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:31:13
Ctulhu, vai elektrons rada savu impulsu un koordinātes, vai to satur?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:34:30
Ctulhu, es zinu ka viņš radīja ŠO pasauli! Sākumam man pietiek!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 16:51:26
Ctulhu
Tagad mēs sāksim putroties - Mulderam ir viens modelis, man cits :-)
Galvenā atšķirība - Mulderam ir viena spēle, ko spēlē visi kopā, tikai vienu reizi, un sākuši to ir vieni, bet citi pārņem mantojumā. Man ir daudzas spēles, ko spēlē katrs par sevi (kaut arī kopā uz viena galdiņa), un pārmantojamības no citiem nav.

"Viss ir viens modelī" spēlētāji ir daļa no Viena, tā teikt, izpausmes jeb sapņu tēli (iespējams, vienlaicīgi pašam paliekot nomodā). Tāds kā teātris pašam sev ar sevi pašu visās lomās.
No vienas puses spēlētāji ir it kā radīti, bet no otras, nekad nav eksistējuši un neeksistē, jo ir tikai Viena fantāzija.
Šeit "rada" zaudē savu parasto nozīmi.
Varu ieteikt palasīt Peļevina "Čapajevs un Tukšums", tur ir tādā pieejamā līmenī pastāstīts - cik nu vispār tas var būt pieejami un izprotami un pastāstāmi.

Lai nejauktu galvu, varam pieņemt tādu modeli, tuvāku krišnaītu uzskatiem, kur ir atsevišķi Dievs un Būtnes. Būtnes arī šeit kaut kādā veidā tur ir daļiņas no Dieva (t.i. nav iluzoras kā iepriekšējā modelī), bet kā tieši, es nesapratu. Ir salīdzinājums ar ugunskuru un dzirkstelēm. Vispār viņi šajā aspektā dzudz neiedziļinās.
Būtnes ir neradītas, tāpat kā Dievs. Dažas Būtnes spēlē šahu.
Galdiņus Būtnēm ražo Dievs. Vienlaicīgi Dievs zina visus iespējamos gājienus.

Kaut ka tā.
Uff, ar grūtībām uzrakstīju to visu, nesodiet bargi ... materiāls nav sakārtots.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:03:04
KN es sapratu, ka mums koncepcijas atšķiras, tamdēļ ar man šķiet, nupat bardaks iestājās!

Par to "Viss ir Viens" koncepciju tur tie līmeņi jocīgi sanāk.

Arī praksē vienmēr ir tā, ka šīs realitātes "pīķis" ir indivīds, mēs katrs sevi apzināmies ļoti skaidri un precīzi. Bet ir arī tāda lieta kā "sabiedrība", tur "ģimene" "valsts"... un ir kontexti kuros indivīds tiek uztvers kā šī sabiedrība nevis kā indivīds.. Tādējādi šīs indivīda "pīķis" nav tikai izaugums eralitātē, tas ir izaugums uz citas realitātes "pumpas" kas veidojas no daudziem šādīem pīķiem.

Kā arī garīgā sfērā šī "pumpa" veidojas no indivīdu saplūšanas kaut kādā aspektā. Tā ir filatēlistu pumpa, ateistu pumpa, knipelētāju pumpa un veģetāriešu pumpa, tās visas var gan pārklāties, gan indivīdi var vairākās pumpās būt vienlaicīgi! Tāda daudzdimenionāla realitāte sanāk!

Līdzīgi kā mēs sakām - Valsts nolēma uzsākt karu. Bet Valsts nav pati par sevi "persona" tā ir indivīdu kopums ar kaut kādām saiknēm.

Tā mēs varam teikt, ka personu kopums un attiecības starp viņiem dzemdē jaunu personu, kas nav ikviens no šīm "sastāvpersonām" un neviena no šīm personām individuāli nav šī hiper-persona!
Tas varbūt palīdzēs neteistiem saprast 3vienību, kur divu personu Tēva un Dēla attiecības "ģenerē" trešo personu - Svēto Garu, un visas viņas nav viens un tas pats, un tomēr tas ir Dievs!

Tamdēļ jau jurisprudencē ir jēdzieni "fiziskā persona" un "juridiska persona".

Tā nu šis Viss ir Viens var manifestēties tādā "hiperpersonā", un tad arī mana koncepcija, ka šī "hiperpersona" spēlē vienu spēli, kuras pirmais gājiens no Ādama puses iedzina mūs zaudējošā šaha pozīcijā, tiek dziedināta ar Kristu, tā radot alternatīvu "HiperPersonu" kas arī spēlē bet nu jau vinnesta spēli! Šīs ir divas "pumpas" kur indivīdi no vienas pāriet otrā...

Tadmēļ kristietībā Baznīca tiek zīmēta kā vienots ķermenis ar Kristu kā galvu un indivīdiem kā locekļiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:04:44
Ctulhu
Tad jau tiek aizvākts pats galvenais - apziņa, kas ir cēlonis visam pārējam.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:10:16
Mulders
mēs katrs sevi apzināmies ļoti skaidri un precīzi
Tomēr tas neko daudz nenozīmē. Esmu redzējis dažus sapņus, kuros es sevi apzinos par pavisam citu būtni. Pamodos un smējos. Taču sapnī visu ņemu par pilnu.

"hiperpersona" spēlē vienu spēli, kuras pirmais gājiens no Ādama puses
Taču hiperpersona nesatur sevī Ādamu? Ādams ir atsevišķa persona, kas līdz laika brīdim t0 neeksistēja, bet tad uzradās un dzīvo mūžīgi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:16:50
Ctulhu
Nu, tajā modelī ir apziņa. Tā visu organizē.

Tev ir cits modelis, kur eksistē kaut kas, kam piemīt īpašības, bet šis kaut kas nav SB.
Tev tāpat jābūt citam stāvoklim, ārpus laika. Citādi sanāk darīšanas ar to, ka dotais laika momnets nevar uzstartēties, jo prasa bezgalīgi ilgu laiku.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:18:04
KN, pareizi... cilvēks tika radīts ar Ādamu un Ievu sākotnēji. Tālāk viss kas notiek turpina šī "cilvēka" dzimumu kā vienotu veselu.

Taču, tas ka es esmu hiper-cilvēka "daļa" nemazina manu individualitāti. Rosols ir garšīgs tieši tāpēc, ka satur individuālas detaļas, ja to samaltu mixerī vienā putrā - šaubos vai tas būtu garšīgi. Kā arī, ja katru sastāvdaļu ēstu atsevišķi, arī bilde būtu cita!

Mēs esam šīs personas, ja tā var teikt, viens neirons, un no vienas puses mūsu rīcība ir hiperpersonas dabas ierobežota, no otras puses mums ir brīvā griba, kas var manifestēties hiperpersonā!

Tamdēļ arī Kristietībā Kristus saka - Es esmu vīna koks, jūs tie zari! Mēs esam viena koka daļa, tak ja divi zari viens uz otru skatās, viņi var neredzēt ka pieder vienam kokam. Un ja viens zars "pūst" tad pūst arī viss koks un citi zari. Ja es palīdzu savam tuvākajam, es palīdzu ar to arī sev! Jo mēs esam viens vesels Dievā!

Dievs cilvēkus redz gan kā šo hiperpersonu, gan kā indivīdus. Arī mēs varam viens otru redzēt kā personu un skatīties arī uz firmu, valsti, cilvēci! Vēl vairāk... Rakstos Valstu līmenī manifestējas attiecīgi sargenģeļi!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:19:45
Ctulhu, Teisms labāks... teisms KONKRETIZĒ šo pirmcēloni, nekonkretizējot tā struktūru, bet šo to tikai, cik nu var izpīpēt.
Loģiski ka mēs nezinām un nezināsim VISU par Dievu, kā arī mēs definējam ka mūsu izziņa apstājas pie šīs robežas.

Tu saki, ka tev ar vienu šo realitāti nepietiek, bet kā tu gribi mācīties kvantu fiziku, nesaprotot ņūtona mehāniku. Kā tu gribi aptvert multiversu, nesaprotot universu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:29:53
Ctulhu
Bet tad vai nerodas problēmas ar šo kontinuumu eksistenci bezgalībā? Atnākam pie paša augstākā hierarhijas līmeņa, griežam viņa laiku atpakaļ, un - kas notiek?
Vai arī to kontinuumu ir bezgalīgi daudz?

Austrumu filozofijā ir par eksistenci ārpus laika. Tā ir kaut kāda cita eksistences forma, kurā laika nav vispār. Tas mums te ir laiks tik būtisks. Izmainītos apziņas stāvokļos kaut ko tādu varot piedzīvot. Protams, var teikt, ka tie ir tikai gļuki.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:37:30
Ctulhu, bet ko ta tu salīdzini? Tu salīdzini nepilnīgu modeli, kas ienācis prātā reflektējot par 5% no novērojaamā Univrsa īpašībām un no tā tu centies Multiversu zīmēt? Nu sorry, šitādu akrobātiku es neķeru, atzīstu...
Tamdēļ saku, man ar šito Universu pietiks līdz ausīm un pāri paliks!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.11.07 17:39:08
Mulders
Ctulhu
Hmm... no mana šībrīža skatījuma Multiverss un Dievs (vianalga Viss vienā vai atsevišķi) šķiet esam vienlīdz pamatoti :-)

t.i. tur ir daudz jābūtību un nepārbaudāmā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:40:59
Ctulhu
Njā, un te pat budistus var tiešām pieskaitīt ateistiem.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.07 17:41:50
Ctulhu
Mulders
Izvēlas, kas kuram labāk patīk?

Mulderam: tikai nevajag atkal ar Paskāla spriedumiem... ;-)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 33469