atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem J.Rubeņa raksts žurnālā Ir
bitukas
Iesūtīts: 2011.10.22 11:55:33
Gribētos viedokļus no kristiešiem. Ja kāds domā, ka šī ir luterāņu iekšējā lieta tad maldās, jo tas tiek darīts zināms, kā kristiešu viedoklis http://www.ir.lv/2011/10/22/asizes-tiksanas-miers-un-parmainas-no-lugsanas
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Iesūtīts: 2011.10.22 21:37:25
Aivars
Kad būsi aiz zināmā brīža, kurā dzīvnieciskais (labā nozīmē) pašaizsardzības reflekss dominē, parunāsim
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.22 21:38:00
Drusciņ paaugoties var ieraudzīt, ka aiz savas konfesijas vai reliģijas robežām nav tikai vienas vienīgas briesmas, bet arī daudz kas labs , jauks un radniecīgs.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.22 21:39:21
Papucs
Dzert vajag mazāk, vecīt, tad nerādīsies tas, kas nava!
Papucs
# Iesūtīts: 2011.10.22 21:40:08
Memekija
Drusciņ paaugoties var ieraudzīt
Kurš būs pietiekoši drosmīgs paraudzīties?
Bet Dievs jau agri vai vēlu iedrošina
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.22 21:41:34
Papucs
Kā redzi, drosmīgie ir Tikai bailīgie viņus nesaprot
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2011.10.23 19:32:44
Aivars

Man šķiet, ka Tu mazliet kaut ko pārproti. Ir skaidrs, ka ir tikai viens Dievs; viss, kas darināts rokām ir elki. Man kaut kā iekrīt prātā, ka visa VD tieši par to runā - par ašērām, masēbām utt. Tie visi ir kaut kādi cilvēka roku veidojumi. Tajā pašā laikā atstāstos par notikumiem Ēģiptē ir pat aprakstīta sacensība starp Mozu un ēģiptiešu priesteriem, bet nav piedraudējumu līdzīgu kā par tām tautām, kuras būtu jāizdzen no Kanaānas.

Uz pagāniskajām reliģijām (kādreiz atceros, ka vārdu pagāns Žibektēvs skaidroja kā tālu no Dieva esošs) raugos tā, ka tajās esošās tautas vienkārši vēl ir tālu no Dieva un tālāk jau visa kristīgā misija ir orientēta uz to, lai šīs tālās tautas pievērstu vienīgajam Dievam; tieši šī iemesla dēļ Dieva tauta uz laiciņu ir atstumta. Kaut kā tā to skaidro ap. Pāvils. Apustuļu darbos ir apraksts par altāri, kurš uzcelts "nepazīstamajam Dievam" un laikam tas bija Pēteris, kurš cilvēkiem apskaidroja, ko tad šie īsti ir pielūguši. Kristus ir visu reliģiju galapunkts; visu cilvēku meklējumu galapunkts, lai no kurienes tie ir nākuši. Tā laikam ir visai maldīga teoloģija, kura kristietību kaut kādā veidā parāda kā jūdaisma turpinājumu vai attīstību. Es kristietību redzu kā šo galapunktu jebkuriem reliģiskajiem meklējumiem.

Tādā skatījumā šī Asīzes sanākšana ir Pāvila II ļoti dziļš garīgais redzējums un tur nu Rubenim ir tikai jāpiekrīt. Es parakstos zem ikvien viņa rakstītā vārda. Un lūgšana ir tā nodarbe, kurā ikviens, neatkarīgi no formas, vēršas pie vienīgā, īstā, Dzīvā Dieva, lai arī kā Viņu nosauktu, jo cita gluži vienkārši nav! Visāda bļaustīšanās, arogance, lepnība utt. ir pilnīgi tukša enerģijas tērēšana. Jēzus savos darbos, dzīvē parādīja, ka Viņš ir Sākums un Gals; Viņš nevienam neko necentās pierādīt, bet itin visus pārliecināja ar savu dzīvi un darbiem. Mums - kristiešiem ir palicis Viņa norādījums: Mācieties no manis, es esmu lēnprātīgs un pazemīgs. Parādīsim citādi lūdzošiem un citādi domājošiem, ka Kristus ir arī viņu meklējumu noslēgums un piepildījums ne vārdos bet spēkā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.23 19:44:34
Jānis Kalniņš
Mēģināšu pa punktiem
1) 2. Mozus 12:12 Jo šinī naktī Es apstaigāšu Ēģiptes zemi un nonāvēšu ikvienu pirmdzimušo Ēģiptes zemē kā cilvēkiem, tā lopiem, un pār visiem Ēģiptes dieviem Es spriedīšu tiesu, Es, Tas Kungs.
2) Man iesvētes mācībā Žibeiktēvs skaidroja, ka pagānu apzīmējums nāk no konkrētas provinces nosaukuma, un nozīmē apmēram `nomalnieks` , katrā ziņā svešinieks
3) Tas nebija Pēteris, bet Pāvils, kas Atēnās tiešām ļoti veikli apspēlē vietējo atziņu, ka kādu no dieviem viņi nepazīst, un aizved sarunu pie Kristus, lai gan, kā iepriekš lasām, ir pamatīgi apskaities, redzēdams pilsētu elku pilnu
4) Es pie Jura izlasu drusku ko citu, nekā papucis, lai gan saprotu, ka Rubeņa tekstā var ielasīt ļoti dažādas lietas. Tādēļ, nezinot, ko Tu ielasi es nevaru ne piekrist, ne noraidīt
5) to ka KRISTUS ir pasaules stāsta (ieskaitot visu garīgo meklējumu) piepildījums, par to šaubu nav, jo paši Raksti to rāda
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.10.23 19:46:59
Interesanti, ka pats raksta autors izvirza kopēju lūgšanu kā cerīgu alternatīvu `seklajam multikulturālisma konceptam`.
Asīzes piemērs mums nodod svarīgu ziņu - plašums, iecietība , liberālisms, atvērtība dzīves virspusē darbojas tad, ja cilvēki ir pietiekami stabili pamatoti esības dzīlēs, - raksta J.R.
bitukas
# Iesūtīts: 2011.10.23 21:23:08
Redz, man un jums Jēzus ir teicis - ejiet un.... Pēc šitādiem rakstiem, kad es eju un sludinu man atbild apmēram tā. Es jau mājās dieviņu pielūdzu, reizi gadā uz baznīcu aizeju, un vispār, musulmaņi, hinduisti, utt... jau to pašu dievu pielūdz, tikai savādāk to sauc. Kāpēc kļūt par kristieti? Es pa savam, un visiem labi.
Mans domā šādi. Labāk saujiņa uzticīgu sekotāju, nekā sabiedrības krējums par kompromisu cenu. Jēzus par nezālēm teica, lai aug līdz zināmai dienai, bet nekur viņš neteica, ka mums būtu jābiedrojas ar tām.
bitukas
# Iesūtīts: 2011.10.23 21:26:00
Aivars
2) Man iesvētes mācībā Žibeiktēvs skaidroja, ka pagānu apzīmējums nāk no konkrētas provinces nosaukuma, un nozīmē apmēram `nomalnieks` , katrā ziņā svešinieks
A par šito lūdz sīkāk!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.23 21:29:32
bitukas
Runa ir par paša vārda izcelsmi
http://www.tripadvisor.com/AllReviews-g1439742-Pagani_Campania.html

Man liekas, ka šī - http://www.etymonline.com/index.php?term=pagan - ir diezgan paticama etimoloģiskā analīze
bitukas
# Iesūtīts: 2011.10.23 21:39:38
Aivars
Paldies! Nebiju sapratis, ka runa ir par vārda izcelsmi.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.10.23 21:54:02
bitukas Pēc šitādiem rakstiem, kad es eju un sludinu man atbild apmēram tā. Es jau mājās dieviņu pielūdzu, reizi gadā uz baznīcu aizeju, un vispār, musulmaņi, hinduisti, utt... jau to pašu dievu pielūdz, tikai savādāk to sauc. Kāpēc kļūt par kristieti? Es pa savam, un visiem labi.

Vai Tev Dievs ir licis kādu uz baznīcu vilkt? Ej sludini un lai Dievs dara savu, bet Tu savu...
bitukas
# Iesūtīts: 2011.10.23 21:56:41
skolnieks.
Vai Tev Dievs ir licis kādu uz baznīcu vilkt
KUR, TU, ŠITO IELASIJI??
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.10.23 21:58:21
bitukas Es jau mājās dieviņu pielūdzu, reizi gadā uz baznīcu aizeju, un vispār, musulmaņi, hinduisti, utt...

Un ko Tu vēlies lai Tev ļautiņi atbild?
bitukas
# Iesūtīts: 2011.10.23 22:16:07
skolnieks.
man patīk noteiktība.
Zive.
# Iesūtīts: 2011.10.23 22:55:57
Jēzus par nezālēm teica, lai aug līdz zināmai dienai, bet nekur viņš neteica, ka mums būtu jābiedrojas ar tām.

Vau! Tu gribi teikt, ka Tu šobrīd Dieva radību nosauc par nezāli? nu nu...

neielog. [213.102.148.43]

Spoguļos parasti cilvēks redz savu attēlu.

Tu tak pats saproti, ka tā šobrīd ir vienkārši demogoģija? Spogulī var skatīties arī no dažādiem lenķiem.

Viss jau būtu ok, ja vien visu pasaules reliģiju adeptiem savs spogulis tāds neliktos.

Nu, bet galvenais jau ir tas, ka vispār ir tas Dievs, kurš pats ar sevi iepazīstina un uz kuru var paļauties, ka, kā Viņš pats ir teicis, kas Viņu patiesi meklē, tas arī atradīs.
Bituk [213.226.131.133]
# Iesūtīts: 2011.10.23 23:45:12
Mateja 13 nodala. Pats Kungs izskaidro.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.10.24 09:34:45
bitukas , manuprāt, Asīzes u.c. starpreliģiju lūgšanas - viens antikristīgs pasākums, kas , piemēram, man nekad nav ļāvis cienīt nelaiķi Jāni Pāvilu II kā pienācīgi ortodoksu un katolisku kristieti. Neviens nav atcēlis Svēto Rakstu - kam ir Dēls, ir Tēvs, kam Dēla nav , nav Tēva un neviens nenāk pie Tēva kā vien caur Dēlu.
Par Rubeni mīļā miera labad publiski neizteikšos...
Jāni Kalniņ , interesanti, ja es sāktu pielūgt savu ķebli vai lustru, vai man arī būtu dziļš garīgs skatījums. Interpretāciju varētu piemeklēt, tas nav grūti.
"Ak, koka, kuru stādījis dievs, ķebli, tu cilvēku, amatnieku, kurus radījis dievs, roku darbs, tu izteic sava radītāja dievišķo tēlu, tevī mēs godinām visuvareno, tu ļauj mums atsēsties un atvilkt elpu ceļā uz mūžīgo!". Kaut kā tā...

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.10.24 09:55:40
bitukas
Redz, man un jums Jēzus ir teicis - ejiet un.... Pēc šitādiem rakstiem, kad es eju un sludinu man atbild apmēram tā. Es jau mājās dieviņu pielūdzu, reizi gadā uz baznīcu aizeju, un vispār, musulmaņi, hinduisti, utt... jau to pašu dievu pielūdz, tikai savādāk to sauc. Kāpēc kļūt par kristieti? Es pa savam, un visiem labi.

Šādas atrunas pamatot ar J.Rubeņa pausto teoloģiju gan diez ko nevar. Viņš sludina nevis runas par garīgumu utt., bet praktisku garīgo dzīvi un kā vienīgo metodi - Kristu. Jo tie, kas tā atbild, savā garīgajā dzīvē parasti neko nedara, pie kam - parasti pat apzinās to.

Tomēr pieņemu, ka šādi raksti var radīt arī zināmu neizpratni - tikai kam? Rubenis, cik nu es to redzu, tiešām praktiski paļaujas uz Kristus ceļu un to iet. Pie Rubeņa es vismazāk redzu to nereti starp kristiešiem sastopamo bailīgumu, ka kaut kas cits varētu izrādīties stiprāks par patieso Dievu, ka kāda nepareiza doma vai kļūda spētu aizstāties priekšā Kristum. Pie nosacījuma, ka šis cilvēks meklē Kristu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 36603