atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kontracepcija baznīcas skatījumā
armanda
Iesūtīts: 2007.10.27 18:03:53
Esot laulībā ir vai nav atļauts lietot kontracepciju ? Piemēram, katoļu baznīcā nav atļauts it ne kas, izņemot dabisko ģimenes plānošanu. Pat prezervatīva lietošana ir grēks Es to nesaprotu
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2007.10.30 06:46:02
Tàdà gadìjumà jàbùt skaidram,kas ir kontracepcija un kas tas nav. Te der pashai izpétìt un nopietni jautàt àrstam par katras metodes darbìbas principiem. Shajà diskusijà bùtu korekti runàt par lìdzekljiem,kas nepieljauj apaugloshanos,bet neliek skérslus grùtniecìbai,ja tà tomér iestàjas(olshùna tiek apauglota).
Kontracepcijas lietoshana ir tieshi saistìta ar domu-més tagad gjimené bérnu nevélamies. Shis "nevélamies" nedrìkst palikt spékà,ja Dievs tomér devis jaunu dzìvìbu.
Kalendàrajai metodei arì ir savi plusi. Vìrs un sieva jau ieprieksh pienjem,ka ja mazulis pieteiksies,tas bùs gaidìts kà Dieva dàvana gjimenei. Tàpat tas rosina laulàtajiem bùt atbildìgiem un disciplinétiem,kas mùsdienu pasaulé,kura visu grib uzreiz un tagad, ir grùti nosargàjams tikums.
Bailes no bérna tomér ir bailes. Gjimene ir radìta mìlestìbai nevis bailém.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.10.30 08:58:44
CIESTIES!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 09:58:07
Visefektīvākā kontracepcija ir kefīrs!

A tā, ir viena interesanta metode, kuru manuprāt reti kura sieviete zina. Tā pat RKB būtu pieļaujama, jo būtībā ir precīza kalendārā metode. Fīča ir tāda, ka var nopirkt specializētus mikroskopus ar instrukcijām, ar kuriem var noteikt precīzu ovulācijas dienu, jo darbības princips ir uz kaut kādu vielu, kas šajās dienās kristalizējas, tad nu tas daikts palīdz ieraudzīt šos kristālus un līdz ar to būt droš, ka tagad ir auglīgās dienas.

Pietam šī metode nav pielietojama tikai lai izsargātos, bet gadījumā, ja ir kādas problēmas ieņemt bēbi, noteikt precīzu dienu kad vajag opāties, ja grib bēbi!

Hormonālās tabletkas, protams, hormoni ir hormoni, taču tā ir visai efektīva un nav iznīcinošā - es te nerunāju par avārijas kontracepciju, kas var trāpīt arī iznīcinošajā.
Hormonālo darbības princips elementārs - vienkārši aizturēt olšūnu mātes organismā, līdz ar to astaiņiem fiziski nav ko apaugļot.

Barjermetodes - preži, uzmavas... na ļubitjeļa, tīri psiholoģiski manupraat diez kas nav

Spermicīdi - atkal na ļubitjeļa, manuprāt var pačakarēt sievietes mikrofloru, smaržu, faktūru...

Vazektomija - nazinu nazinu... arii probleemas psihologjiski var rasties, neatgriezeniska!

Spirāle - nogalinošā "kontracepcija"
indriķis
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:10:11
Mulders - specs kontracepcijā. Praktiķis...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:14:10
mazmeita jautaa vecmaaminjai: omii, kaa jus jauniibaa izsargaajaaties?
vecaa mamma: tēju dzēraam...
mazmeita: vai paliidz?
ome: kameer dzer- paliidz...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:15:39
moritz, teicu - kefīrs
Ivarse
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:28:22
Ja ir runa par izvairīšanos no apaugļošanās, tad tur nav nekā slikta. Mani tikai mulsina vārdi, ka baidās no grūtniecības. Kapēc jābaidās? Ja tu esi laulības kārtā, tad grūtniecība pat ir vēlama un nepieciešama. Savādāk, kāda tad tai ir jēga? Turpretī ar seksu nodarboties ārpus laulības ir grēks!!! Melns ir melns un balts ir balts. Iespējams par šādiem vārdiem mani tagad apmētās ar akmeņiem. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:29:33
Ctulhu, elementāri... sieviete, kas nespēj dzemdēt bērnus (kaut vai potenciāli) sevi neuzskata par īstenu sievieti... Vīrietim tas pac var sanākt, ja izrādītos, ka šis nevar bērnus radīt... ir psiholoģiskais risks! Protams, šeit man prakses pietrūxt...
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:31:56
Muldertēvs

Tavuprēt , kad kefīrā veidosies sīki kristāliņi , tad notiek Ovulācija?

mēs ņemam sievieti un kefīru! kā tu tos laikus saskaņosi - nav skidrs
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:32:17
Ivarse
Cik grūtniecības ir vēlamas un kādā vecumā? Jebcik un jebkurā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:32:33
Brīnum, lasi moritza textu un aizvieto tēju ar kefīru... tāda bij mana doma!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:33:48
" Parasti cilveeki vairaak ir noruupeejusies par sava intelekta kvalitaati, somatisko veseliibu, utt."

Redz un spēja dzemdēt ir būtisks veselības faktors! Ja nevari, znač neesi īsti vesels! Kur pretruna?
Ivarse
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:38:24
Ne jau bezgalīgi tu vari radīt bērnus. Pie kam neesam jau jūras cūciņas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:38:36
Ctulhu, nu tu ideaalists... nepieljauj domu, ka cilvis var kljuudiities, pienjemt shaadu leemumu un tad kost elkonjos? Saku jau, ja nevar bildi atpakalj attiit... var shiibers aizbraukt gadiijumaa, ja peecaak ko mainiit grib!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:39:39
Mulders
funkciju enable / disable, jeb latviski iespējo un atspējo
:-)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:41:25
Ctulhu, nuja, tu arii tagad cilveeku, kursh kaut kaadu iemeslu deelj nevar nokaartot auto tiesiibas mierini ar to, ka var jau ar taxi braukaat - veel forshaak, mazaak atbildiibas!
Tik vot pameegjini kaadu auto vadiitaaju paarliecinaat, ka taxis ir izdeviigaak!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:42:50
tā ir zinātniskā fantastika ?

" Visefektīvākā kontracepcija ir kefīrs!

A tā, ir viena interesanta metode, kuru manuprāt reti kura sieviete zina. Tā pat RKB būtu pieļaujama, jo būtībā ir precīza kalendārā metode. Fīča ir tāda, ka var nopirkt specializētus mikroskopus ar instrukcijām, ar kuriem var noteikt precīzu ovulācijas dienu, jo darbības princips ir uz kaut kādu vielu, kas šajās dienās kristalizējas, tad nu tas daikts palīdz ieraudzīt šos kristālus un līdz ar to būt droš, ka tagad ir auglīgās dienas. "
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:43:49
Brīnumsons... "A tā" ir pretstats, nevis paskaidrojums. Ja pavērosi kontextu, tad redzēsi, ka es ar tukshumu atdaliiju vairaakas nesaistiitas kontracepcijas!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:45:59
Ctulhu, tāpat kā nav labi, ja susliku audzētājs prasa filatēlista tiesības sev.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:47:52
Offtopic:
Autobraukšana un kājamiešana+sabiedriskais transports ir dažādi domāšanas veidi, attieksme pret dzīvi, filozofija, ieradums ....

ne vienmēr loseri brauc iet kājām vai brauc ar sabidrisko..

kājāmgājējs teiks - man nav jādomā, kur stūrēt
autobraucējs teiks - man nav jādomā ku apsēsties sabidriskajā
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 2482