atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Cik daudz kontroles un brīvības cilvēkiem ir?
Hūns
Iesūtīts: 2011.08.09 21:56:14
Vispirms mums neviens neprasīja, vai gribam piedzimt, mēs vienkārši sākām eksistēt. Nebija arī nekādas teikšanas pār to, kādā pasaulē gribam dzīvot, kādām īpašībām un likumiem tajā jābūt. Nejautāja arī to, kad un kur gribam piedzimt, kādā laikā un kādā kultūrā. Nevarējām izvēlēties savus vecākus un skolotājus - ikviens varēja būt to vietā. Nevarējām izvēlēties savas fiziskās īpašības, gēnus, dzimumu un personības tipu. Nevaram pēkņi pacelties gaisā un sākt lidot, kļūt neredzami, pārvērsties par zvēriem, iet cauri sienām, radīt priekšmetus no zila gaisa vai saliekt rokas vietās, kur nav locītavu.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.10 14:40:10
Gnidrs [213.102.156.109]
Ja Tev tāpat neinteresē, ko domāju, tad kāpēc, lai es atspēkotu Tavas glupības par to, ko neesmu sacījis?
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.08.10 14:46:02
Ctulhu
4. filoz. Iespēja realizēt, paust savu gribu dabas un sabiedrības attīstības likumsakarību ietvaros .

Nu, piemēram - tev nav iespēja operēt ar matēriju Paradīzē vai Ellē. Vai tapēc jāuzskata ka tev ir determinēta iespēja operēt ar matēriju?
Da kaut vai vulkāna izvirdumā - tev arī ar vulkāna lavu un vulkāna pelniem būs DETERMINĒTA iespēja operēt. vai tas nosaka, ka tev nav brīvas izvēles un brīvas gribas?



piemeeram, briivi opereet ar saimnieka meebeleem un apgeerbu peec saviem ieskatiem vinjs nevar.


Īstais jautājums būtu - KAPĒC nevar?
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.08.10 14:53:57
Ctulhu
Ja saak vareet - paarstaaj buut vergs.
Ok, un kas nosaka šo varēšanu vai nevarēšanu? Pats vergs? Viņa zināšanas, resursu robežas?

/ Nu protams, ka man nav absoluutas briiviibas... ..(c) - tas būtu tieši tas pats, ko es arī jau teicu./
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.08.10 15:14:25
Ctulhu
šķiet, savulaik arī gladiātori bija vergi. Spartaks, piemēram.... viņš gan kaut ko iesāka, bet lielākoties gladiātori tomēr mira arēnā, izklaidējot publiku....
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.08.10 15:22:19
Ctulhu
tā nu gluži nebūs bijis
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 140 , pavisam kopa bijuši: 2138