atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Pilsoniskā reliģija
Raimonds
Iesūtīts: 2011.07.07 14:12:53
Reliģija un politika, šādā veidā kā to piedāvā šī raksta autors teologs Teo Hobsons nav ierasts. Bet tas liek jautāt, vai veselīga politika un savstarpēji iecietīga reliģiskā gaisotne bez liberālisma ideāliem var attīstīties? "Reliģiskā krīze."
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.07.07 14:17:29
Vārdu savienojums Pilsoniskā reliģija ir nedaudz provocējošs! Zināmā mērā tā ir bijusi līdz pēdējam laikam tabu tēma. Bet amerikāņi un tai skaitā teologi par to ir daudz domājuši. Rakstā ir minēts.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.07 14:25:24
Raimonds
vai ir paredzēti kādi ierobežojumi komentāros šajā tēmā?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.07.07 14:27:25
Ulmaņa laikos LELBs, lai arī nebūdams vairs valsts baznīca, tika saprasta kā tautas baznīca un reliģija, pēc definīcijas tas atbilst šādai pilsoniskai reliģijai . Līdzās nacionālajiem un politiskajiem simboliem bija reliģiskie simboli. Tas varbūt palīdz uz to laika vēsturi paskatīties nedaudz no citas t.i. šodienīgākas un varbūt saprotamākas perspektīvas?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.07.07 14:29:35
a_masiks
Vispārpieņemtie - pieklājības un tolerances rāmjos.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.07 14:35:55
Raimonds
Ok.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.07 15:14:34
Raimonds
Kā Tu pats redzi `pilsoniskās reliģijas` plusus un mīnusus?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.07 16:15:11
Ctulhu
Te nu tu laikam neuztver raksta būtību. Mēģini tomēr paanalizēt autora teikto, nevis automātiski izspļaut savus kredo
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.07 16:56:33
Jemot veeraa, ka religjija ir kultuuras sastaavdalja, man nav iebildes pret shaadu notaaciju.

Bet vai tam ir praktiska jeega?

Es tjipa nesaprotu - nafig?

Teixim mums konstituucijaa ir religjijas briiviiba garanteeta. Tad kaada buutu shaadas "pilsoniskaas religjijas" jeedziena noziime un funkcijas bez vienkaarshi kaut kaadu veesturisku aspektu apziimeeshanas?
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.07 16:56:37
"Bet tas liek jautāt, vai veselīga politika un savstarpēji iecietīga reliģiskā gaisotne bez liberālisma ideāliem var attīstīties?"

ES no konst. svītroja kristīgos pamatus, tātad bez liberideāliem attīstīties nevar.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.07 17:00:24
Probleema buus tajaa, ka nevarees jau iisti vienoties pa iistam, kas tad ir tie "liberaalisma ideaali"
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.07 17:01:51
Ctulhu
Iisteniibaa es nesapratu, ko tiesji Hobsons grib?
a tur, cik nu saprotu - ir lokāli amerikānisks cepiens par politiku + tradicionāo reliģiju.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.07 17:06:18
Raimonds
Ulmaņa laikos LELBs, lai arī nebūdams vairs valsts baznīca, tika saprasta kā tautas baznīca un reliģija, pēc definīcijas tas atbilst šādai pilsoniskai reliģijai .

šķiet, ka latgalē tomēr par tautas baznīcu uzskatīs katoļu baznīcu. Arī Ulmaņa laikos. Tā, ka "pēc definīcijas" čiks vien sanāk.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.07 17:06:25
Ctulhu, es iisti arii nesapratu ko Hobsons grib. Personiigi man radaas ka kashkjis ir par to, ka 50,60os gados sauliite bij spozhaaka un zaaliite zaljaaka... a tagad... ljaunais Obama uzmetis visus, taapeec sho nemiil... un kaa zaales tiek piedaavaats atgriezties pie senajiem Amerikas ideaaliem - Liberaalisma, kursh draudzeejas ar Religjiju!

Bet mosh nesapratu, jo tur bij daudz burtu, kas ir specifiski Amerikaanju kontextam.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.07 17:09:36
Ctulhu, jautaajums - cik par Ateista izdoshanu alus kastes vareetu dabuut?
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.07.07 17:11:56
Ctulhu
nu, VISUS ticīgos neslēptu, jo nav resursu un godīgi sakot pavāja motivācija, bet tos kurus pazīstu - ar lielāko prieku slēptu!

/lai gan tas pavelk uz tēmas aizbēršanu./
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.07 17:45:45
Vispār, palasot "saistītos rakstus" - uzdūros daudz labākiem materiāliem. Arī tādam, kas daudz precīzāk apskata situāciju tieši pie mums, nevis ASV.
http://www.politika.lv/temas/cilvektiesibas/baznica_atraidit.. s_pieludzejs/

iespārda arī komentāri. nieka vienu gadu apukaļ.
Gnidro [213.102.156.243]
# Iesūtīts: 2011.07.07 17:55:22
Cik es saprotu, tad autors nav mierā ar pārlieku reliģijas un liberālisma antagonizēšanos, kas notikusi, un viņš, gods, kam gods, to atzīst, lielā mērā pateicoties fundiju aktivitātēm, kuras īpaši izteikti aizsākās ar Niksona (kurš bija dubultkrūms kvadrātā) laikiem. Fundijiem pieriebās, ka ļaunie liberāļi vairs netur godā arhaiskas sociālpolitiskas vērtības un sāka spiest savu reakcionāro līniju, kas savukārt lika liberālo vērtību aizstāvjiem krietni vokālāk aizstāvēt un bīdīt savas idejas. Beigās sanāk, ka nelielas margināļu grupas no abiem spektriem novedušas rada šķelšanos sabiedrībā un politiskajā vidē, kas nemaz neizriet no reālās sabiedrības vajadzībām.
Gnidro [213.102.156.243]
# Iesūtīts: 2011.07.07 17:58:37
Fundiji, piemēram, goes apeshit par to, ka skolās tagad nevarēs mācīt kreacionismu kā valīdu zin. teoriju vai, ka sievietes vairs neuzvedās tikai kā dzemdētājas un pavarda turētājas, jo Mozus does not approve, bet tam pretim nāk pārlieku radikalizēts feminisms un postmodernas idejas par to kā dzimums ir tikai ``sociāls konstrukts`` (kam es personīgi nepiekrītu jeb piekrītu, bet neuzskatu, ka tas ir slikts konstrukts) vai, ka jātaisa visādi affirmative action un stingra, uz egalitārismu balstīta politkorekcija.
Ķēdes efekts, kur vienas radikālas idejas eskalē pretēji radikālas idejas (abos gadījumos bieži *****iskas) un līdz ar to arvien asāku antagonizāciju.
Vobšem, liela brēka maza villa, but that`s USA politics for ya.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.07.07 20:31:41
Maz ko zinu par amerikāņu politiku, bet tā mums arī nav pārāk svarīga. Bet ja paskatās, kā kristietība sadarbojas ar politiku Latvijā, tad arī var secināt, ka kristieši pa lielam pie mums nav nekādi liberāļi. Ko atbalsta kristīgie gani? - Šlesera partiju, jo tā savukārt nobalso par naudiņas piešķiršanu sakrālā tūrisma attīstībai.
Arī Ļedjajajeva kungs ir dažādos laikos demonstrējis visai lielu vēlmi savējos redzēt varas aprindās, kaut kādā mērā tas laikam ir izdevies, tur cik var saprast, ir apzinīgs elektorāts: kā gans saka, tā viņi balso.
bitukas
# Iesūtīts: 2011.07.07 20:49:57
παλαιό ανόητος
Ko atbalsta kristīgie gani? - Šlesera partiju, jo tā savukārt nobalso par naudiņas piešķiršanu sakrālā tūrisma attīstībai
NEVAJAG VISPĀRINĀT! Nevari, Tu, zināt, ko atbalsta draudžu gani.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 32727