atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Veel viens iemesls lai Biologi saaktu maaciities mateni
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.05.20 09:55:32
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.20 09:58:17
Tobish, esoshie nepareizie modelji paraadiija daudz straujaaku sugu izmirshanu nekaa tas notiek iisteniibaa.

Rezultaats ir ljoti vienkaarsh (tobish kaarteejais politiskais leemums) - ka konservaacijas budzheti ir uzpuusti.

Reaali tas noziimee, ka shie budzheti "risina" neesoshu fantom probleemu, un kaa zinaam, paraziiti vienmeer piesuucas pie lielas naudas, it iipashi, ja probleemas jau reaali nav.

Taa nu nonaakam pie vecaa labaa apziimeejuma, ka nedriixt zinaatne ignoreet matemaatiku un pretendeet uz hard-core zinaatnes statusu. Taakaa... cerams, ka shis gadsimts buus "biologjiskaas matemaatikas un informaatikas" gadsimts, kad beidzot arii biologjijaa ieviesiisim matemaatisku kaartiibu un vairs nevajadzees paljauties uz jaukiem pastaastinjiem, bet buus formulas un reaala matene, ar kuru var pieraadiit vai atspeekot biologjiskas teorijas.

BTW fizikji uzduurushies "unparticle"... jociigai ne-daljinjai, kas uzvedaas nepareizi!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:10:13
Jošs Mulders
izraadiijushies BS
Es saprotu, ka runā par Baznīcas Sinodi, tikai grūti uztvert kopsakaru
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:21:40
Aivars

BS - bioloģijas sugas.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:23:41
armilo
Tas izklausītos loģiskāk, bet te ar lielajiem burtiem un Baznīcas forumā cilvēks rakstījis
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:28:26
Aivars

gribi Mulderam iemācīt labas manieres? vienam būs grūti.. bet es Tev varu palīdzēt
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:30:28
armilo
Domāju, ka mūsu brālis pats ir attapīgs, bet arī Tava labā griba nav peļama
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:35:10
Aivars
vai vēstījuma satura vietā pārspriest vēstījuma formu, tagad skaitās labais tonis?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:43:57
a_masiks
Protams! Silē iemestas jūras ķemmītes ar prošuto ir sacūkots darbs un materiāli.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.20 10:58:59
Aivars
Muldera lietotie BS drīzāk ir kā melnās olīves soļankā. Var bez tām, bet tad soļanka nesanāk.

Jošs Mulders
atvaino par offtopu. bet te tāds nu panesās. IMHO ir vienaldzīgi - vai sugas izmirst ātri vai mazliet lēnāk. Būtiskais ka viņas izmirst. Un vēl būtiskāk - ka to vietā nāk citas, jaunas.
Gnidrolators [90.130.177.223]
# Iesūtīts: 2011.05.20 14:09:36
Jošs Mulders
Taa nu nonaakam pie vecaa labaa apziimeejuma, ka nedriixt zinaatne ignoreet matemaatiku un pretendeet uz hard-core zinaatnes statusu.

Kas liek domāt, ka zinātne ignorē matemātiku (tas, ka tavs ID netiek ņemts par pilnu nebūs pietiekami) un kas pie jodiem ir ``hard core`` zinātne?
pich_
# Iesūtīts: 2011.05.20 14:20:37
Jošs Mulders

http://www.uncommondescent.com/extinction/extinction-another-reason-why-biologists-should-study-math/

varēji vismaz pats savu virsrakstu izdomāt
Gnidrolators [90.130.160.160]
# Iesūtīts: 2011.05.20 14:43:33
LOL
http://www.uncommondescent.com/wp-content/themes/uncommon_descent/images/t.. itle.png
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.05.20 23:26:43
pich_

Iisti nesapratu!

TObish pret ko tieshi ir iebildes? Rakst tak ieksh newscientist... Uncommondescents taisniigi noraadiija uz to ko es rakstiiju, bez matenes biologjia taisa ziepes. Ilji tev ir iebildes pret matemaatiku zinaatnee... ?

Gnid!

Hardcore science - taas zinaatnes nozares, kuras ne tikai filosofee, bet arii pamato savus cleimus ar matemaatiskiem modeljiem... piemeeram fizika, kjiimija... iepretiim taadaam zinaatnes nozareem kaa sociologjia, veesture... liidz kuraam matenmaatiskaas applikaacijas veel nav iisti tikushas...

Gnidrolators [213.102.155.46]
# Iesūtīts: 2011.05.21 03:44:57
Socioloģija izmanto matemātiku dažādu statistiku pārvaldē. Vēsturē matemātika nav īsti vajadzīga un es neredzu kā to tur var piemērot. Tā tiešām ir ``soft`` science.
Kas attiecas uz hard science (nevis hardcore), tad tur matemātika ir ikdienā lietojams instruments, ieskaitot bioloģiju, tāpēc nav skaidrs ko tie IDistu saita autori centušies pateikt. Jomajo, kaut kur ieviesusies kļūda bija. Big deal.
Alucard
# Iesūtīts: 2011.05.21 12:34:52
esoshie nepareizie modelji

Ja reiz modeļi ir nepareizi tas nozīmē, ka modeļi IR. Un matemātika netiek ignorēta. Ja kādām aprindām sajūsmu rada jebkura kļūda zinātnē, lai jau viņām tiek tas prieks. Bet zinātnes dabā ir kļūdīties, jo nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara.

Žēl gan, ka minētās aprindas maz ko darījušas, lai pašas atklātu kādu kļūdu vai viltotu fosīliju. Arī tās dīvainā kārtā uzrādījuši ir tieši paši zinātnieki evolucionisti, kuriem taču tādas lietas vajadzēja visiem spēkiem slēpt, nevis celt gaismā
ravenx
# Iesūtīts: 2011.05.21 22:02:24
Jošs Mulders
Matemātika ir tikai rīks, kas var tikt izmantots nepareizi. Matemātiskais modelis kā tāds vispār nevar būt kļūdains (ja vien tas nav pretrunīgs) - tas vienkārši ir. Taču modelis var būt nepiemērots konkrētajai situācijai. Un lai novērtētu piemērotību, vajag jau zināšanas nevis matemātikā, bet konkrētajā nozarē.

Šajā sakarā viens labs nesen redzēts apgalvojums - matemātika "mīkstajās" zinātnēs bieži vien tiek izmantota, lai vienkārši iebiedētu oponentus, un liktu risinājumam izskatīties zinātniskākam un vērtīgākam nekā tas ir patiesībā.

http://www.ams.org/notices/201105/rtx110500667p.pdf
But the most common misuse of mathematics is simpler, more pervasive, and (alas) more insidious: mathematics employed as a rhetorical weapon—an intellectual credential to convince the public that an idea or a process is “objective” and hence better than other competing ideas or processes. This is mathematical intimidation. It is especially persuasive because so many people are awed by mathematics and yet do not understand it — a dangerous combination
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.21 22:14:55
Vēsturē matemātika nav īsti vajadzīga un es neredzu kā to tur var piemērot. Tā tiešām ir ``soft`` science.

Runaa konkretaaak... Veesturei matene nav vajadziiga, vai tu vienkaarshi neredzi kaa to tur izmantot? Atkal... ja "es neredzu" znach buut nekas tur nevar

Kas attiecas uz hard science (nevis hardcore), tad tur matemātika ir ikdienā lietojams instruments, ieskaitot bioloģiju, tāpēc nav skaidrs ko tie IDistu saita autori centušies pateikt. Jomajo, kaut kur ieviesusies kļūda bija. Big deal.

IDistu autori centushies pateikt tikai to, ka ja lieto, tad vaig lietot pareizi... ibo kaa rakstiija newscientist autori, izraadiijaas, ka Biologi n-tos gadus elementaari skaitiit nejeedz! Taakaa "izmantot mateni" veel nebuut neko nenoziimee.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.05.21 22:15:57
Ja reiz modeļi ir nepareizi tas nozīmē, ka modeļi IR. Un matemātika netiek ignorēta. Ja kādām aprindām sajūsmu rada jebkura kļūda zinātnē, lai jau viņām tiek tas prieks. Bet zinātnes dabā ir kļūdīties, jo nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara.

Pareizi, bet kaa shkjiet, Mulders sheit ir vieniigais, kursh kaareiz tieshi taapeec ir skeptisks pret zinaatnes "visvareniibu"... ibo taa meedz kljuudiities un dazhkaart "po krupnomu" Tikai muusu daargie ateisti zinaatni uzskata par neaizskaramu indijas govi, kuru nedriixt pabaxtiit ar spicu pulkjiiti... a shad tad vajag... ibo shad tad saak smirdeet.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.21 22:18:59
Matemātiskais modelis kā tāds vispār nevar būt kļūdains (ja vien tas nav pretrunīgs) - tas vienkārši ir.

Pasaki to manam priekshniekam, ibo, ja tas buus kljuudains, man elementaari atlaidiis no darba Taakaa... ar "kljuudainiem modeljiem" es straadaaju ikdienaa, un tos laboju... Protams, varbuut, ne taadaa meerogaa, kaa runaats ir rakstaa...

This is mathematical intimidation. It is especially persuasive because so many people are awed by mathematics and yet do not understand it — a dangerous combination

ravenx
# Labojis ravenx: 2011.05.21 22:54:04
Tieši tāpēc jau programmētājiem jāzina arī domēna specifika. Kļūdaina var būt modeļa / specifikācijas implementācija, manuprāt. Vai arī modelis var būt nepiemērots situācijai. Modelis pats var būt... kaut vai triviāls, muļķīgs utt., bet ja tas nav preturunīgs, tas ir pareizs. Ai, es nezinu, šis laikam vispār nav par tēmu, man vienkārši gribas kaut ko parunāt

Bioloģijā jau pirmajai būtu jānāk intuitīvai izpratnei par procesiem, tikai pēc tam to matemātiskajam modelim. Citādi, piemēram, smadzeņu modelēšana ar vienkāršiem neironu tīkliem man šķiet stipri apšaubāma lieta (vismaz veidos, kas ir realizēti līdz šim). Nevar īsti modelēt to, kas nav saprasts.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 33754