atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jēzus pirms kristībām
nils ivanovs
Iesūtīts: 2007.09.22 16:55:56
šodien lasīju Jņ. ev. 1:32, kur rakstīts, ka Jānis redzēja Svēto Garu kā balodi nolaižamies uz Jēzu...
Man radās jautājums - vai tad Jēzus visus šos gadus ir dzīvojis bez Svēta Gara? Viņš taču tika ieņemts no Gara.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.27 11:48:32
Sheksna, es vienmēr aprīnoju tā saukltā "Kondicionieru civilizācija"! Indriķis tev saka, aizbrauc un padzīvo Kambiodžā vai kādā tādā skaistā tumsonīgā āfrikas valstiņā, kur nošaut tevi var tikai tāpēc ka tu nepatīc šāvējam!
Un tas tā kā būtu pamats šādas tautiņas pogolovno iznīcināt? Ādolfs nervozi uzlasa benčikus pa kagtiem?
Darvinistu dubultā morāle, no vienas puses viņi iestājas par Darvinismu, no otras puses, kad tas darbojas un labāka un dzīvotspējīgāka civilizācija pārņem dzīvot nespējīgu civilizāciju un tās teritoriju, tad izrādās, ka pāri Darvinismam ir kaut kādi `vispārcilvēcīski morāles kritērij` A moš davai ka būsim konsekventi... ļiba pieturamies pie Darvinisma un tad genocīds būtībā ir tas, kas bīda progresu un tas pats par sevi ir morāli labs, ļiba pasakām, ka Darvinisma postulāti ir bullšits un tad spriedīsim par morāli no cita aspekta!
Nejauc 2 dažādas lietas. Pirmkārt, mums ir bioloģiskā un sociālā evolūcija, vienā gadījumā attīstās sugas, otrā - civilizācijas. Otrkārt, mums ir smadzenes un IZPRATNE par šādiem tādiem procesiem, tai skaitā arī zināms priekšstats par labo un ļauno. Tas nozīmē, ka mēs evolūciju principā VARAM ietekmēt un pagriezt tajā citā virzienā. Labi, pagaidām mēs varbūt to vēl īsti nemākam/nespējam izdarīt, bet principiāli tas ir iespējams. Tas nozīmē, ka mēs varam pacelties pāri tam, ko Tu dēvē par `darvinismu`.
p.s. ir ir genocīdu pelnījusi tauta, kas izveic genocīdu paši pret saviem iedzīvotājiem/bērniem/vecajiem cilvēkiem/slimniekiem!
Varbūt labāk tomēr būtu šo tautu izglītot (aizlūgt par viņu , nevis iznīcināt?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 11:54:23
Sheksna, Varbūt labāk tomēr būtu šo tautu izglītot (aizlūgt par viņu , nevis iznīcināt?
---
Un ja tauta negrib, bet šauj pretīm?
---
Un tas tā kā būtu pamats šādas tautiņas pogolovno iznīcināt? Ādolfs nervozi uzlasa benčikus pa kagtiem?
---
Jā... trakus suņus nošauj! Ja traka ir visa tauta, nošauj visu tautu, paglābjas tie, kas pie prāta nāk!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.09.27 12:07:50
> Mulders
Vai trakas tautas neiznīks pašas, kā nespējīgas dzīvot? Izupurēs visus bērnus un izbeigsies.

Vai labāk būtu nejaukties citu tautu un kultūru iekšējās lietās? Vai arī - mūsu kultūra pati labākā, nesīsim visur demokrātiju vai vajag vai nē.
Vai varbūt organizēsim vispasaules proletariāta revolūciju?

Konkistadori redzēja, ka upurē cilvēkus, atnāca un padarīja visus indiāņus par vergiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 12:23:10
KarotesNav, a kā ta tu domā šī "iznīkst paši" notiek? Loģiski, ja niša atbrīvojas, tajā ierodas konkurējošās sabiedrības! Tā arī ir "tauta iznīkst pati". Tb tauta rada apstākļus, kuros to "genocidēt" tā tik vien prasās!
Tas gan neattaisno konkrēto konkiskadoru, Dievs ne reti vien izmanto vienu grēcinieku rokas, lai sodītu citus grēciniekus. Piemēram Nebukadnecars jeb NeoBabilona bij Dieva āmurs pret Izraēlu, taču pats Nebukadnecars beidza dzīvi ellē!
Vai otrais pasaules karš, Dievs salika kopā nacistus ar komunistiem... Nacisti cieta sakāvi bet tomēr Vācu tauta attapās un tagad neko... pārist "uzvarētājus", kuru uzvara tāda Pirra uzvara vien bij! Divi zaķi ar vienu karu novākti!
Un tā būs ar visām civilizācijām un tautām, kas no Dieva baušļiem novēršas... un nākamā ir Eiropa, ja neattapsies... un Dievam nav par grūtu Ismaēla tautu izmantot, lai sodītu Eiropu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.27 12:36:46
> Mulders
A ja nu šie pārdomā, vai attīstās tādā virzienā, kas nebija gaidāms? Teiksim, spartiešu kroplo bērnu mešana aizā pēkšņi izrādās derīga, un aug ļoti veseli pēcnācēji?
Tas varbūt sākumā tikai grūti un stulbi izskatās.

Nevajag citā klosterī līst ar savu reglamentu.
Tad jau arī musulmaņi var iejaukties mūsu kultūrā, savikt visām sievietēm paranžas utt, sakot ka tā ir vienīgi pareizi, tāpēc visiem tā jādara.

Nevajag genocidēt.
Iejaukties vajag tikai tad, ja še rada briesmas tev. Taisa atombumbu, piemēram.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.09.27 12:43:00
Sheksna , Kortess, Pizaro un citi humānisti neiznīcināja tautiņas, vien izjauca viņu valstisko sistēmu un velnišķīgo priesterību, kurā cilvēkupurēšanai bija būtiska vieta. Un kaimiņu tautiņas labrāt spāņiem palīdzēja šai darbā. Bet tā kauja , kur padsmit spāņu jātnieki sakāva desmitiem tūkstošu iezemiešu vien bija ko vērts. Iezemieši domāja šos saņemt gūstā, lai upurētu saviem elkiem, bet spāņi parādīja kuriem ir Dievs. Vai tad šiem uzcītīgajiem, bet nabadzīgajiem spāņu muižniekiem mājās vajadzēja sēdēt, ja aiz jūras gan zelts dabonams, gan pagāni gaida kristietības gaismu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 12:49:38
KarotesNav, tad tu nejauksies kaimiņa darīšanās, ja viņš savus bērnus un sievu sitīs un tu to dzirdēsi?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.27 13:00:02
> Mulders
Tavā piemērā virs mums ar kaimiņu ir valsts. Vai vismaz vienota morāle un uzskati, jo mēs dzīvojam vienā teritorijā.

Taču virs valstīm nekā augstāka nav. Savukārt neviena valsts nedrīkst uzspiest savus dzīves standartus citai valstij.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 13:05:11
KarotesNav, nē mans piemērs ir analoģija. Viena sabiedrība ignorē, ka otra sabiedrība dara pāri saviem bērniem un Sievām. Labi "dara pāri" pēc maniem standartiem? Tu apgalvo, ka Valsts nedrīxt iejaukties citas valsts darbībā, ja šī cita valsts "sit bērnus un sievu"
Līdz ar to ir neētiski tādi gājieni kā Irākā, kad tiek ar externu varu nogāzts Diktators, kam nav problēmu noindēt veselu ciematu. Huseins neaptraudēja kaimiņus, bet visai veixmīgi ar tiem sadarbojās... !
Kosova? Vieni sit otrus, tavuprāt tas ir OK un apkārtējiem jānejaucas iekšienē.
Tagad tajā Mjannmā... pofig, lai paši tiek galā?
Sarkanie Khmeri?
Komunisti?
Viss pofig, katrai Valstij pašai savi darbi!

Jautājums, vai tu zini kādu Vēsturisku valsti, reālu vēsturisku gadījumu, kad Valsts, kas sit, pazemo un visādi citādi necilvēcīgi izturās pret pati saviem iedzīvotājiem, īpaši cimperlētos ar kaimiņiem un nemēģinātu iekarot arī kaimiņus?

Valsts definīcija: Teritorija, kuru okupē kāda nācija!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.27 13:33:24
> Mulders
Jautājums nav tik vienkāršs un plakans. Tas, ko tu saki, ir tikai no vienas puses.
No otras puses - proletariāta revolūcija visā pasaulē, jo kapitālisti apspiež un ekspluatē strādniekus. Vai Demokrātijas kā vispareizākās iekārtas ieviešana brīvi izvēlētā valstī. Vai islāma vai citas ticības nešana kaimiņiem, ar varu.

Ļoti ērti ar skaļiem saukļiem noslēpt īstos iemeslus, kā nafta, politiska ietekme, vara vai tamlīdzīgi.
Kāpēc labais un pūkainais asv tagad nedarbojas pa visu pasauli, un nemeklē tur dikatorus? Kāpēc viņi paši sadeva visādus labumus Huseinam, agrāk tas bija viņu liels draugs, un tai laikā uz viņa diktatora ambīcijām varēja pievērt acis.
Vai Irākā tagad ir labāk? Varbūt ka tiem cilvēkiem demokrātija nemaz nav piemērota, un Huseina laikā upuru bija mazāk.

;-)
"Huseins neaptraudēja kaimiņus, bet visai veixmīgi ar tiem sadarbojās... !"
"vai tu zini kādu Vēsturisku valsti, reālu vēsturisku gadījumu, kad Valsts, kas sit, pazemo un visādi citādi necilvēcīgi izturās pret pati saviem iedzīvotājiem, īpaši cimperlētos ar kaimiņiem un nemēģinātu iekarot arī kaimiņus?"
;-)
Vai nu viens, vai otrs :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 13:41:11
KarotesNav, redz Huseins bij atpalicis attīstībā, tamdēļ nevarēja neko īpašu padarīt... tak Kuveitai tomēr uzbruka... nu tb viens kaimiņš aizgāja sist citu kaimiņu, ne tevi! Tu, protams, nejaucies, lai arī viens resnais sit mazāko, lai ari mazākajam tīri sagadījies, ka ir mantotas labas mēbeles!

Šitādi pašmāju sitēji pie iespējas, ja tāda rodas bez pārāk liela riska, noteikti iet sist arī citus bērnus!

Protams, ka lietas nav vienkāršas un arī USA tiek sodīta par savām ambīcijām!

Taču redz... grozies kā gribi, es palieku pie uzskata, ka Valsts, kura turās uz cilvēku upuru asinīm nav tiesīga turpināt savu existenci un tāda ir jālikvidē... tieši valsts, ne paši cilvēki. Bet ja cilvēki turās pie šīs iekārtas, tad viņi IR šī iekārta un ir pakļauti genocīdam, ko paši ir inicējuši!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.27 13:55:07
> Mulders
Kura valsts neturās uz vairāk vai mazāk asinīm? No komunistu viedokļa, visas buržuāziskās valstis turās uz strādnieku šķiras asinīm.
Vai asinīm jābūt burtiskā nozīmē?
Pieņemsim, tavam kaimiņam sieva klausa viņu kā sunītis. Tāda ir tava kaimiņa tradicionālā attieksme pret sievietēm. Arī savu meitu viņš tā audzina. Vai iesi sist kaimiņu?
Kur ir robeža, kad drīkst vai nedrīkst iet?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 13:57:45
KarotesNav
----
Kur ir robeža, kad drīkst vai nedrīkst iet?
----
Tā noteikti būs izplūdusi. Bet šeit arī neiet runa par robežu. "Paša cilvēku upuri" ir tālu tālu aiz šīs robežas pāri tajā zonā kas attiecas uz "Jā iešu iejaukties kaimiņa dzīvē"!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.27 13:59:54
Sheksna , Kortess, Pizaro un citi humānisti neiznīcināja tautiņas, vien izjauca viņu valstisko sistēmu un velnišķīgo priesterību, kurā cilvēkupurēšanai bija būtiska vieta.
Humānisti, saki? Manc raudāt ©
Bet tā kauja , kur padsmit spāņu jātnieki sakāva desmitiem tūkstošu iezemiešu vien bija ko vērts. Iezemieši domāja šos saņemt gūstā, lai upurētu saviem elkiem, bet spāņi parādīja kuriem ir Dievs.
Aha, un šis dievs saucās `artilērija` un `šaujamieroči`...
Vai tad šiem uzcītīgajiem, bet nabadzīgajiem spāņu muižniekiem mājās vajadzēja sēdēt, ja aiz jūras gan zelts dabonams, gan pagāni gaida kristietības gaismu.
Nu ja - zelts attaisno tā iegūšanas paņēmienus un pagāni komplektā ar kristību saņēma arī verdzības važas, alkoholismu un importa slimības (bakas)...
Līdz ar to ir neētiski tādi gājieni kā Irākā, kad tiek ar externu varu nogāzts Diktators, kam nav problēmu noindēt veselu ciematu. Huseins neaptraudēja kaimiņus, bet visai veixmīgi ar tiem sadarbojās... !
Бояныш, комрад. Pirmkārt, ciematu nogāzēja banālu iemeslu dēļ - Irākas-Irānas kara laikā šams pārgāja Irānas pusē. Otrkārt, kā jau pieminēju `pirmkārt`, Irāka karoja ar Irānu un šajā karā ASV bija Irākas sabiedrotā un piegādāja šamējai kara tehniku, tostarp arī ķīmiskos ieročus... droši vien kaitēkļu gāzēšanai...
Valsts definīcija: Teritorija, kuru okupē kāda nācija!
Nepareiza definīcija. Valsts ir varas organizācija noteiktā teritorijā, to var apdzīvot arī n nācijas. Beļģijā nav beļģu, bet ir flāmi un valoņi. Afganistānā nav afgāņu, bet ir hazāri, puštuni, beludži, tadžiki un uzbeki.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 14:05:12
Sheksna, labi atzīšu, tav valsts definīcija ir labāka, es paķēru pirmo googles definīciju. Tā gan nav vienīgā, ir citas arī... tik neesmu tik kompetents politoloģijā.
Jautājums tomēr paliek, vai drīxt iet pie kaimiņa un sist viņam pa muguru, ja viņš sit savus bērnus un sievu?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.09.27 14:31:00
> Mulders
Neba te tik vienkārši...

Tad arī asv ir jāsit nost, viņiem daudzos štatos ir atļauts nāvessods. Tas arī ir - paša cilvēku upuri. Tie cilvēki, kas no valsts viedokļa ir kaitīgi.

Vēl vari pameklēt kādas nepilnības vai nu valsts likumos, vai darba organizācijā utml, kuru rezultātā iet bojā cilvēki. ASV - kaut vai ieroču nēsāšanas atļauja. Vēl varam it veiksmīgi pievilkt alkoholismu kā atļautu valsts savu paša pilsoņu iznīcināšanas veidu.

Ja mums ir valsts, kur ir pati pareizākā iekārta, taisnīgākie likumi, visādi aizliegumi uz sliktiem darbiem kā alkohols, utt, utt - Tad mums ir tiesības iet citās valstīs un ieviest tur savu sistēmu?

Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 14:35:04
KarotesNav, labi es sapratu, ka tu uzskati, ka nē nav taisnības iet sist kaimiņu, ja viņš sit savus bērnus un sievu, vai rada tādus dzīves apstākļus, ka viņi paši paklūp un nositas!

Es uzskatu savādāk, ka man ir tiesības iet sist kaimiņu, ja viņš sit savus bērnus un sievu, kā arī aizrādīt uz viņa mājas nekārtību un sliktajiem dzīves apstākļiem, ja tie ir radušies viņa bezdarbības vai darbības rezultātā. Šeit es neuzskatu, ka vajag pārmest nabagam, ka viņš nebaro bērnus, ja nav objektīvi ko ēst, tā ir cita tēma!

Vienkārši mums tad šeit ir jābeidz diskusija!

Es tagad zinu, ja es sitīšu savu sievu, vai teixim, kāds cits manā mājā mani sitīs (bērni mani, kad es būsu vecs un piečurāšu gultu) tad es nevaru rēķināties uz tavu palīdzību!

Un otrādi, tev jārēķinās, ka, ja es pieķeršu tevi sitam bērnus, es rīkošos tā lai šie bērni taptu no tevis pasargāti, ja vajag, sitīšu tevi pašu!

Cest La Vie!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.27 14:36:57
> Mulders
Par kaimiņu, ir tā, ka virs tevis un kaimiņa ir valsts likums, un tu vari iet skatīties, ka tur notiek, konstatēt vardadrbību, mēģināt kaimiņu atturēt, un tad sadot viņam pa muguru. Jā, vari. Vai es teicu, ka nevari?

Taču valsts - valsts nav tādi kaimiņi, jo virs viņiem nav kopējo likumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.27 14:39:58
KarotesNav, nu pareizi! Bet tu gribi uzkabināt "neuzbrukšanas likumu" kas ir pāri visām valstīm? Tas ir tikai TAVAS valsts likums!
Manas Valsts likums ir - Iet sadot pa purnu visām tām valstīm kas nonāvē savus bērnus, slimos, sievietes, neaizsargātos, vecīšus!

Viss! Prosto tu kā valsts tiec informēta, ka šādi mēs rīkosimies, un jūsu "neuzbrukšanas un neiejaukšanās" aka "nihilisma" likums mūsu valstij nav saistošs! Tu tač to atzīsti, ka tavas valsts likumi neattiecas uz manu valsti!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.27 14:49:33
> Mulders
Tad tu esi vienā nometnē ar psrs. Kaut gan pat viņi tik daudz neatļāvās.

Pieņemsim, ka psrs atjainojas. Tiek pasludināts, ka buržuāziskajā valstī Latvijā nonāvē:
1) nabagus - jo tiem nav ar ko samaksāt par medicīnas pakalpojumiem, pārtiku, izglītību, dzīvokli.
2) vecīšus - nožēlojamas pensijas, praktiski nekādas sociālas garantijas, lēna nāve, maksas medicīna.
3) slimos, utt, aiz tiem pašiem iemesliem. Nav jau jānogalina tieši, var vienkārši nebūt naudas, ko ielikt aploksnē, nu jau bezmaz oficiāli.
, uz visu iedzīvojas resnumā latviešu buržuji.

Viss! Tava iejaukšanās politika pieļauj tādus nelietīgus scenārijus, un tu neko principā nevarēsi iebilst! Latvija saņem pa purnu, jo kādai valstij no malas kaut kas nepatika.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 159 , pavisam kopa bijuši: 34776