atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Evolūcijai ticošs kristietis
meitene
Iesūtīts: 2011.03.19 16:49:43
Sajā diskusijā jautāju nevis par evolūciju vispār, bet konkrēti par vienu pasaules uzsaktu, proti „Evolutionary Creation” versiju.

Šeit ir tabuliņa ar iespējamiem uzskatiem par pasaules radīšanu.
http://www.ualberta.ca/~dlamoure/1_beyond_handout_b.pdf

Pie kuras grupas piederiet jūs? Un ko jūs sakāt par „Evolutionary Creation” versiju? Vai ir iespējams būt kristietim un ticēt evolūcijai?


Šeit ir video, kur ir paskaidrots, ko tas nozīmē.
http://www.youtube.com/watch?v=Sno9q301qq4
sākot ar 1:09

Evolutionary Creation - A Christian Approach to Evolution
http://www.youtube.com/watch?v=OPZI99cTyio

Šeit ir vel arī laba lekcija, kut vienkāršā valodā paskaidroti ģenētikas pamatprincipi
„Dennis Venema - Can an Evangelical Christian Accept Evolution?”
http://www.youtube.com/watch?v=Of0PjoZY4L0&feature=channel_.. video_title
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.03.23 17:26:58
pich_ vari izmantot google translate

Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.03.24 09:28:43
Alucard , Varbūt Dievs darbojas kā eksperimentators, kurš rada attīstībai piemērotu Visumu, rada pirmo dzīvību, bet tālāk ļauj tai attīsties pašai (iespējams dažādos veidos uz daudz dažādām planētām) Ar mērķi - tādā milzumā attīstīsies arī kaut kas patiešam interesants un uzmanības vērts.
Dokumenti, tādi kā radīšanas stāsts, apliecina konkrētu sugu un cilvēka radīšanu. Un tālāk - līdzīgi kā tu saki - no pirmā cilvēku pāra vairākas cilvēku rases, no konkrētā dzīvnieka - daudzi līdzīgi, no suņa vien cik suņu sugu cēlušās...
masiks garāmejot [74.63.112.138]
# Iesūtīts: 2011.03.24 10:15:11
Tēvs Indriķis
Dokumenti, tādi kā radīšanas stāsts, apliecina konkrētu sugu un cilvēka radīšanu

negluži. dokumenti var izvirzīt hipotēzi par radīšanu. gluži tāpat, kā jebkuri citi dokumenti un rakstiski materiāli. apliecināt to tie nevar, tas ir būtu jādara kādam citam, objektīvam faktam/eksperimentam, kas sakrīt ar dokumentos pausto hipotēzi. tev tādi ir?
masiks garāmejot [74.63.112.143]
# Iesūtīts: 2011.03.24 10:28:46
Mārtiņš
un? kāds te sakars ar windows? tjipa - evolūcija ir, tikai neviens to līdz galam nesaprot un nemāk lietot? Nu.... ok, tam es varu piekrist.

Nē, ar manu atziņu tam nav tiešas saistības.
Šajos jautājumos pa lielam piekrītu Mulderam, skat. ko viņš ir rakstījis.


nav ne jausmas , ko ar to domāji. Mulders raksta daudz. Ir lietas, kurām es viņam piekrītu, ir lietas, kurās viņš raksta principiālas aplamības. evolūciju viņš nepieņem konceptuāli, savas pārliecības dēļ, nevis tamdēļ, ka tā nebūtu zinātne, vai ka tai trūktu kādu īpaši būtisku argumentu. vot ij atstrādā jamais savu pārliecību, cik vien spēka ir... ne vienmēr korektām metodēm... bet ticības lietās korektas metodes tiek lietotas tikai tāpēc, lai skaisti zaudētu...
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.03.24 10:32:10
Alucard,
iesaaki, bet nepabeidzi : jaa, cilveex sagreekoja, sacuukoja Dieva radiito perfekto pasauli - kas cits shai atlika, kaa kluupot kriitot evolucioneet

neredzu pretrunu
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.24 11:02:17
Nez kā tur tiem evolucionistiem skanēja tā pasaka par ķenguru, kuram apnika nozaudēt sīčus, un šis izgudroja, ka jāsāk kabatu uz vēdera audzēt? - http://www.youtube.com/watch?v=2lCKc8tURtc
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.24 11:15:58
Jā, daudz sakarīgāks ir stāsts, ka tad, kad Jahve, iztriecis cilvēkus no Ēdenes dārza, darināja viņiem drēbes, Viņš nolēma paeksperimentēt ar dažādiem kabatu fasoniem un kopš tā laika mums ir somaiņi.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.03.24 14:32:01
masiks garāmejot [74.63.112.143]
Vari aizmirst, ko rakstīju. Lirika nav mana stiprā puse.

Vienkāršs novērojums - bieži vien cilvēki viskategoriskākos spriedumus izsaka par lietām, kurās ir diletanti. Un jo lielāks diletants, jo kategoriskāks un vairāk tic savai pasakai, un jo vairāk ar savu taisnību lien tur, kur to nevajadzētu darīt.
Rosalie
# Labojis Rosalie: 2011.03.24 16:21:06
slimam eziitim pat skaidrs, kaa cilveex radaas par ko ta teema ...
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.03.24 17:00:28
oki doki - tu izceelies no iipashi advanceetas shimpanzes
pich... [82.145.209.24]
# Iesūtīts: 2011.03.24 17:39:46
Ctulhu

"radās" ir diezgan ok vārds, kas atšķirās no "cilvēku radīja"
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.03.25 09:01:31
Ir tāda laba, ļoti vieglā formā sarakstīta populārzinātniskā grāmata "Īsi stāsti gandrīz par visu". Autors, šķiet, Braisons, precīzi neatceros, bet varu noskaidrot. Ja precīzi atceros, piemērs par mamutiem bija no tās. Nekāda kreacionisma, nekādas pseidozinātnes, vienkārši daudzmaz godīgs izklāsts par to, ko zinām un ko nē, ko uzskata dažādi zinātnieki, pie tam vieglā un interesantā formā(tieši zinātnieki, kuri strādā pasaules vadošajās universitātēs, observatorijās, utt... lai piedod man mani ticības brāļi, bet bieži evolūciju kritizējošs "ķīmiķis" izrādās ķīmijas skolotāja palīgs un tamlīdzīgi) Jautājumu daudz, atbilžu maz. Es ticu Dievam, viņa pieskārienam nedzīvajai dabai, kā rezultāta radās dzīvā - uzreiz un daudz. Protams zināmā secība un laikā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.25 11:08:11
bitukas
Vai evolūciju kritizējošu ķīmiķis automātiski ir sliktāks par evolūciju promotējošu ķīmīķi?
masiks [74.63.112.138]
# Iesūtīts: 2011.03.25 11:15:42
Aivars
atkarīgs no tā, ar ko pamato argumentus. Atsaucties uz sevi kā autoritāti, vai uz loģiku un zinātnei zināmajiem faktiem...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.25 11:35:49
masiks [74.63.112.138]
Nu jā. Loģiskāki parasti izklausās tie evolūcijas kritiķi
masiks [74.63.112.139]
# Iesūtīts: 2011.03.25 12:15:07
Aivars
būšu pateicīgs, ja arī man uzrādīsi kādu evolūcijas kritiķi, kas izklausītos loģisks.....
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.03.25 12:36:27
masiks garāmejot tev tādi ir? Tie fakti priekš savas teorijas tā kā būtu jāpiemeklē evolūcijai ticošajiem.
Bet faktu nav, ir tikai teorija.
Man kā ticīgam ir vienkārši, Dievs saka , ka radīja, Viņa radīto redzu ,pretēju pierādījumu nav, tātad es Viņam ticu. Elementāri.
Bet ar Viņam neticošajiem un evolūcijai ticošajiem sanāk tas pats dogmu konflikts , par ko nesen runājām.
Alucard , evolucionārā radīšana, manuprāt, izslēdz cilvēka radīšanu pēc Dieva tēla un līdzības, un pirmo cilvēku sacelšanos pret Dievu, par ko maksā cilvēce vēl šobaltdien un ko ( šo problēmu ) Dievs atrisina Viņam pieņemamā veidā.
Es neredzu iemeslu neticēt radīšanai sešās dienās, ņemot vērā ka šādu iespēju apliecina pats cilvēks ar savu māku spējot kaut ko radīt vēl īsākā laika posmā. Un ja Dieva radītais cilvēks to var , vēl jo vairāk viņa Radītājs.
Mūsdienu zinātnes un tehnoloģijas sasniegumi apliecina radīšanu kā nekas agrāk.
masiks [74.63.112.139]
# Iesūtīts: 2011.03.25 13:16:51
Tēvs Indriķis
Tie fakti priekš savas teorijas tā kā būtu jāpiemeklē evolūcijai ticošajiem.
Bet faktu nav, ir tikai teorija.

tā nu gluži nav. tie fakti, kas ir - no tavas puses netiek pieņemti kā fakti... jo... jo tos tu nedrīksti pieņemt savu dogmu dēļ...
masiks [74.63.112.142]
# Iesūtīts: 2011.03.25 13:32:17
Tēvs Indriķis
Man kā ticīgam ir vienkārši, Dievs saka , ka radīja, Viņa radīto redzu ,pretēju pierādījumu nav, tātad es Viņam ticu. Elementāri.

vienkārši ir tikai pirmajā acu uzmetienā, neiedziļinoties realitātes un Dieva sacītajā savstarpējā korelācijā. Kā, iespējams, redzēji - Svētajam arī vis bija vienkārši. Līdz brīdim, kad jamais atzinās nesaprotam ļaunuma paradoksa esamību un savā vienkāršumā tā arī atzinās, ka nu vairs daudzko nesaprot no tā, kas viņam šķita vienkārš un skaidrs esam...
(pirms tam gan pontus dzina ka MUMS - neticīgajiem piemīt kaukāds pārdabisks defekts, kura dēļ mēs nesaprotam... )
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.03.26 20:05:06
masiks, ctulhu, ticība radīšanai jau ir kristietības pati vnk daļa.
Mani kā kristieti vairāk interesē dievišķās glābšanas praktiskā puse un manu lūgšanu uzklausīšana. Un te parādās sarežģītība, kāpēc vienas uzklausa, bet citas - ne. Bet jūs apstājaties pie vnk - apmaldoties evolūcijas teorijas trīs priedēs .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 11517