atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas izraisa nelaimes?
pich_
Iesūtīts: 2011.03.04 08:40:30
Kāds ir kristiešu viedoklis- kas tad īsti izraisa tās nelaimes?

Varētu pieņemt, ka nelaimes izraisa velns. Bet, kā tas mēdz notikt- kad ir notikusi kāda nelaime, cilvēks tieši sāk meklēt Dievu un paliek ticīgs. Līdz ar to velna nedarbi šķiet bezjēdzīgi- viņš taču zaudē vēl vairāk, nekā tad, ja nedara neko.
Un ja nelaimes izraisa vienkārši nošķirtība no Dieva, tad kāda vispār ir velna loma?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 24 . 25 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:30:08
masiks [74.63.112.146]
tb - Dievs vēlas sūtīt mesidžus un pamācības caur nelaimēm, ciešanām, caur ļaunumu??? Tie paši nolāpītie spontānie aborti... vai ir kāds mesidžs mammai, kura nosūtīšana būtu viņas mazā bērna dzīvības vērta? Tjipa - piedod, man vajadzēja uzrkastīt tev svarīgu zīmīti, tāpēc nodīrāju tavu bērnu un uz tā ādas uzrakstīju tev vēstījumu. tagad izlasi un padomā. moška noderēs...
par konkrēto gadījumu - nezinu, un nevarēšu uz to atbildēt.

es toties zinu, ka caur dažādām nelaimēm cilvēki mēdz arī šo to iegūt/uzzināt/saprast. Reizēm arī neiegūst neko. Reizēm nelaimes ir šķietami bezjēdzīgas vai varbūt pa īstam bezjēdzīgas, kas to lai zina. Bet tie, kas mīl Dievu un dzīvo kopā ar Viņu, piedzīvo gan Viņa mierinājumu, gan klātbūtni, gan nereti saņem atbildes par savām nelaimēm.

Palasi Ījaba grāmatu - viss, ko saka Ījaba draugi par Ījaba nelaimi, viņam nekādi nepalīdz. Arī sievas teiktais - atsaki Dievam un mirsti - viņam nepalīdz. Bet Ījabs neatlaidīgi un ilgi jautā Dievam, kamēr saņem Dieva atbildi. Ja godīgi - es šo atbildi nesaprotu un man tā neko neizsaka, tomēr Ījabs ar to saņem gaidīto mierinājumu. Tieši tāpat arī mūsdienās - ja cilvēks neatlaidīgi jautās Dievam par savu nelaimi, es ticu, ka viņš saņems atbildi. Bet nevis mēs, kas par to spriedelējam forumā.
vilks
# Labojis vilks: 2011.03.04 11:31:43
masiks [74.63.112.138]
Kāda loma te bija viņam pašam, un kāda Dievam?
kāda loma kamī? pajautāsi skaidrāk?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:32:11
Jošs Mulders
Kāda ir tava atbilde, kāpēc notiek nelaimes?
Viena kristiešu atbilde man ir "tāpēc, ka Ieva ar Ādamu visu sabojāja un mēs tagad dzīvojam sabojātā pasaulē". Tā ir dziļāka līmeņa atbilde, jo pārklāj arī to, kāpēc dažādi ļaunie spēki drīkst te darboties.
Kas šai atbildē tev nepatīk un kāda ir tava atbilde?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:33:37
Mārtiņš
Nu fiziku, ķīmiju, un citas lietas, kas "pasaulē tā iekārtots", mēs varam prasīt "kurš tā iekārtoja un kāpēc"?
Droši vien ka nonākam atkal pie "tāpēc, ka Ieva ar Ādamu visu sabojāja un mēs tagad dzīvojam sabojātā pasaulē".
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:36:51
Nu fiziku, ķīmiju, un citas lietas, kas "pasaulē tā iekārtots", mēs varam prasīt "kurš tā iekārtoja un kāpēc"?
Droši vien ka nonākam atkal pie "tāpēc, ka Ieva ar Ādamu visu sabojāja un mēs tagad dzīvojam sabojātā pasaulē".


mjā, `proķiv loma....`
Nu kā tad tur palika, tas ledus ir pasaules ļaunums vai nav?
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:38:27
Ctulhu
a kapec mums butu jazin kas velnu sabojaja,kas no taa?
masiks [74.63.112.139]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:38:37
vilks
es toties zinu, ka caur dažādām nelaimēm cilvēki mēdz arī šo to iegūt/uzzināt/saprast. Reizēm arī neiegūst neko. Reizēm nelaimes ir šķietami bezjēdzīgas vai varbūt pa īstam bezjēdzīgas, kas to lai zina. Bet tie, kas mīl Dievu un dzīvo kopā ar Viņu, piedzīvo gan Viņa mierinājumu, gan klātbūtni, gan nereti saņem atbildes par savām nelaimēm.

nu redzi... dīvaini sanāk - Dievs pieļauj nelaimes lai tās mūs mācītu, taču vēlamais rezultāts mēdz izpalikt, tādā veidā radot bezjēdzīgu ļaunumu. Vai tiešām Dievs ko tādu var gribēt?

Tieši tāpat arī mūsdienās - ja cilvēks neatlaidīgi jautās Dievam par savu nelaimi, es ticu, ka viņš saņems atbildi.
vai arī to pats izdomās, tādā veidā sagādājot sev mierinājumu.
masiks [74.63.112.143]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:41:20
vilks
Kāda loma te bija viņam pašam, un kāda Dievam?
kāda loma kamī? pajautāsi skaidrāk?

kāda loma bija puiša nelaimei viņam pašam, Dievam?
kāda loma bija puiša paša veidotajai dzīvei viņam pašam, un kāda tur būtu Dievam? Tb - ko Dievs darīja tādu, ko pats puisis nedarītu?
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:43:26
vo piesejaas uraanam..ta pasaule ar visu zinasanu nelaimes notiek..to neredz vai negrib redzeet
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:45:11
Ctulhu
ja un jebkuras zinasanas nes lidzi atbildibu
masiks [74.63.112.140]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:45:12
dafne
kapec mums butu jazin kas velnu sabojaja,kas no taa?

tāpēc, ka tur ir pretruna. Dieva radītajā ideālajā un labajā pasaulē - nekam nekas nedrīkst sabojāties. Ja vien tas nav paša Dieva speciāli sabojāts. Ja pasaule bija laba un enģeļi bija labi - tie nevarēja nejauši kļūt slikti, jo tas nozīmē ka viņi jau bija radīti slikti - ar defektu, kas viņus sabojāja.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:46:31
Ctulhu
nonaakam pie taa, ka vieniigais iistais ljaunums ir nezinaasjana
Nezinu, kur jūs nonākat, bet, manuprāt, VIENĪGAIS ir vismaz neveikli teikts
masiks [74.63.112.142]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:48:01
dafne
vo piesejaas uraanam..ta pasaule ar visu zinasanu nelaimes notiek..to neredz vai negrib redzeet

mhm... un? Ko Dievs dara lietas labā ar visu savu omnipotenci? Nokauj savu dēlu, lai pats piedotu cilvēkiem to, ko cilvēki Dievam nodarīja?
vilks
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:48:58
masiks [74.63.112.139]
Dievs pieļauj nelaimes lai tās mūs mācītu, taču vēlamais rezultāts mēdz izpalikt, tādā veidā radot bezjēdzīgu ļaunumu. Vai tiešām Dievs ko tādu var gribēt?
rezultāts izpaliek, ja cilvēks to nevēlas. Dievs savu palīdzību un atbildes nevienam neuzspiež.

Tieši tāpat arī mūsdienās - ja cilvēks neatlaidīgi jautās Dievam par savu nelaimi, es ticu, ka viņš saņems atbildi.
vai arī to pats izdomās, tādā veidā sagādājot sev mierinājumu.

nu tu vari tā domāt

kāda loma bija puiša nelaimei viņam pašam, Dievam?
kāda loma bija puiša paša veidotajai dzīvei viņam pašam, un kāda tur būtu Dievam? Tb - ko Dievs darīja tādu, ko pats puisis nedarītu?

mans piemērs nebija par to, bet gan - ka tas, kas vienā brīdī izskatās nelaime un zaudējums, atskatoties atpakaļ, tāds var nemaz nelikties.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:49:43
Aivars
Ledus nav pasaules ļaunums. Urāns arī nav.
Ļaunums ir tas, ka cilvēki saslimst, dzīvojot urāna tuvumā.

Kas tālāk?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:50:29
Dieva radītajā ideālajā un labajā pasaulē - nekam nekas nedrīkst sabojāties. Ja vien tas nav paša Dieva speciāli sabojāts. Ja pasaule bija laba un enģeļi bija labi - tie nevarēja nejauši kļūt slikti, jo tas nozīmē ka viņi jau bija radīti slikti - ar defektu, kas viņus sabojāja.

Pilnīgas blēņas. Dīvainākais, ka to saka cilvēks, kas ikdienā krāmējas ar ierīcēm, kurām jāatšķir `defektus` no defektiem.
masiks [74.63.112.145]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:51:11
Aivars
Nu kā tad tur palika, tas ledus ir pasaules ļaunums vai nav?

ledus it kā nav ļaunums pats par sevi... taču... no kurienes rodas ļaunums, ja šis nevainīgais un inertais ledus, lāstekas izskatā nokrīt kādam uz galvas un ielauž galvas kausu? Jeb situācija, kad lāsteka nosit cilvēku - nav ļauna pēc savas būtības?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:51:32
EzītisMiglā
Nu ja urāns nav ļaunums, ko Tu muldi, ka kristieši noteikti tic, ka urāna atradnes ir grēkā krišanas rezultāts?
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:55:22
masiks [74.63.112.140]
ne man spriest par tam lietam ko Dievs man nav atklajis,znacit man nevajag zinat..no kurienes uzradaas ljaunums.Es dzivoju ar domu,ka saja pasaule nav atbildes uz visiem jautajumiem.Ne es ticigaka ne neticigaka klusu no ta ka zinasu no kurienes satans sabojajas,pietiek ar to,ko Dievs atklaj.
masiks [74.63.112.140]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:56:31
vilks
rezultāts izpaliek, ja cilvēks to nevēlas. Dievs savu palīdzību un atbildes nevienam neuzspiež.

a ko - Dievam savā omnipotencē - ir miglā tītas viņa paša darbības sekas? Tb - kas Dievam spiež pieļaut ļaunumu, ja viņš iepriekš jau zin šo bezjēdzību?
Pie kam fanīgi - cilvēks ar savu gribēšanu/negribēšanu anulē vai izmaina Dieva gribu.

nu tu vari tā domāt

jā. un zināms pamats man tam ir.

mans piemērs nebija par to, bet gan - ka tas, kas vienā brīdī izskatās nelaime un zaudējums, atskatoties atpakaļ, tāds var nemaz nelikties.

nu, par to, kas liekas un kas neliekas.... atkal tikai psiholoģiskais komforts ira atbildīgs....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 24 . 25 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 12179