atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas izraisa nelaimes?
pich_
Iesūtīts: 2011.03.04 08:40:30
Kāds ir kristiešu viedoklis- kas tad īsti izraisa tās nelaimes?

Varētu pieņemt, ka nelaimes izraisa velns. Bet, kā tas mēdz notikt- kad ir notikusi kāda nelaime, cilvēks tieši sāk meklēt Dievu un paliek ticīgs. Līdz ar to velna nedarbi šķiet bezjēdzīgi- viņš taču zaudē vēl vairāk, nekā tad, ja nedara neko.
Un ja nelaimes izraisa vienkārši nošķirtība no Dieva, tad kāda vispār ir velna loma?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:02:06
EzītisMiglā
pich_ prasīja "kas izraisa nelaimes", jeb "kāpēc tās notiek? kurš vainīgs?"
Neko nezināt par urānu un dzīvot tā tuvumā - vai tas cilvēks ir vainīgs? Vai lietot kaitīga materiāla traukus (Senajā Romā esot lietojuši svina vai alvas, vai kādus tur un tāpēc slimojuši).
Kur tev te kāda cilvēka nerēķināšanās ar realitāti? Tā ir nevis nerēķināšanās, bet nezināšana. Tad ko, būt pašam vainīgam, ka nezini? Un pie kam nav neviena, kas zinātu un varētu pastāstīt?

hmm, un tu tiešām domā, ka ir iespējama adekvāta atbilde par notikumiem, kas notikuši pirms daudziem tūkstošiem gadu? un, pat ja būtu - ko tā mainītu tavā vai jebkura cita mūsdienu cilvēka dzīvē? kā jau teicu, no kristietības viedokļa atbildes bieži vien nav iespējamas pat par kaimiņos dzīvojošo nelaimēm, kādā veidā tu iztēlojies atbildi par to kas noticis kaut kad kaut kur?
satiksi Dievu, pajautāsi. ja tas vēl būs aktuāli.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:04:09
vilks
Kristiešiem nav adekvātas atbildes šajā gadījumā? Tas ir, vispār nav nekādas atbildes, nevis "atbilde ir, bet jūs jau viņu nepieņemat"?
dafne
# Labojis dafne: 2011.03.04 11:07:04
EzītisMiglā
nu tikai nesaki ka tie kas sacel hotelus un majas okeana krasta nezin ko dara,tapat ka tie,kuri to dara vulkanu geizeru tuvuma..nviens nezin,jaa...tie kas nepiespradzejas,nezin ka tas jadara,tie kas notriec gajejus uz gajeju parejas nezin ka jaapstajas..tie kas nogalina,nezin,ka nogalinat nevar...jaaaa,viens liels nezinitis tas cilveks ira..
Jaa,un par Haiti zemestrici noteikti neviens nezinaja..pat nebija spejigi to uzzinat..hm viens otrs vel te apgalvo ka progress pasaule esot,nja
Ta nevajag norakstit visu uz cilveka nezinasanu...kura gadsimta dzivojam
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:07:27
EzītisMiglā
Svina ūdensvadi savulaik bija arī rīgā. Alvoti trauki arī vēl ne tik sen. Man pašam viens tāds antīkāks fondjū trauks stāv mājās. Interesanti, ka ir kādi, kas uzskata, ka tomēr dažādi audzēji ir izplatītāki mūsdienās.
Bet pat ja Roma būtu svina trauku dēļ bojā gājusi, tad tik un tā, nu kas tad tos gatavoja, kas tad tos lietoja?

Līkcepure [90.130.171.139]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:10:20
Jošs Mulders
Vai tad tas nav ateistu arguments, ka nelaimes pasaulee lieicna par Laba Dieva neexistenci?

Patiesībā viens no stulbākajiem ateistu argumentiem, kādu tiešām samērā bieži nākas dzirdēt. Nav īsti skaidrs no kurienes aug kājas imperatīvam, ka eventuālais Dievs ir (vai tam tādam jābūt) labs.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:11:12
dafne
Tu tikai nesaki, ka tie, kas senatnē dzīvoja tais urāna raktuvju apvidos, zināja, ko dara, vai ronieši kas ēda no nepareiziem traukiem zin;aja, ko dara, vai tie kas opiju lietoja kā zāles zināja ko dara, utt, utt, vēsturē varam pameklēt piemērus. Vai arī tas, kurš gāja pa mežu, un kuram uzkrita zars uz galvas, pats bija vainīgs? Vai bērna ģenētiski iedzimtas smagas slimības - vecāki zināja, ko dara? Vai pie spontāna aborta, sieviete arī vienmēr pati vainīga, pat ja ārsti saka, ka viss kārtībā, un viņa ievēro visu, ko ārsts iesaka?
masiks [74.63.112.142]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:12:07
vilks
negluži.... cilvēki pārdzīvo par savām nelaimēm un tām nelaimēm, kuras potenciāli tos var skart. Te neviens par nelaimi neuzskata to, ka polārlācim ziemā ir auksti, bet vasarā karsti...

Attiecībā uz savējām nelaimēm pat neticīgi cilvēki bieži saprot un apzinās (vismaz vēlāk, uz savu dzīvi atskatoties), ko tā viņiem ir devusi.
nu, piemēram iekoda slima ērce un cilvēks ar enceflītu uz mūžu palika paralizēts. Vai tas, ko cilvēks ieguva - ir adekvāts ar zaudējumu? Un vai ieguvuma meklējumi gadījumā nebūs mierinājuma meklējumi savā nelaimē? Pie kam ērces kož visiem, neatkarīgi no konfesijas un visādu svētu ceremoniju pildīšanas. Nu un ja kristietis, neskatoties uz savu ticību - tiek tā sodīts... tad ko domāt kaimiņu masikam?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:13:08
Aivars
Kas ZINĀJA toreiz, ka tie trauki ir kaitīgi? Tāds ir jautājums.
Tad jau tu arī mazam bērnam varbūt pārmetīsi, ka tipa pats vainīgs, nevajag bāzt pirkstus rozetē! Pie kam pats kā tēvs neko bērnam par rozetēm neesi brīdinājis, un arī nekādus aizsardzības pasākumus neesi veicis?
vilks
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:14:55
EzītisMiglā
Kristiešiem nav adekvātas atbildes šajā gadījumā?
kristiešiem principā ir pieejamas tikai tās atbildes, kuras ir devis Dievs. Un no Bībeles var noprast, ka par cilvēka nelaimi Dievs runā tikai ar pašu cilvēku (skat., piemēram, Ījaba grāmatu); izņēmuma gadījumos viņš ar cilvēku runā caur kādu pravieti.
Līdz ar to - jā, kristiešiem nav viennozīmīgas adekvātas atbildes uz jautājumiem - kāpēc cieta cilvēki kādā nezināmā laikā tāltālā vietā. Viss, kas var būt, ir minējumi, kas var būt vairāk vai mazāk ticami. Bet uzskatīt tos par "kristieši māca tā" būtu visai pārspīlēti.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:15:42
Kristiešu atbilde laikam ka ir tāda: tā kā Ieva un Ādams toreiz visu sabojāja, tad mēs smeļam viņu izlieto. Vienkārši piedzīvojam sekas, un viss. Nebūtu viņi toreiz aizliegto augli ēduši, viss būtu savādāk, nekādu nelaimju no sērijas "urāna atradnes".

Vai tā?
masiks [74.63.112.146]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:16:08
vilks
tb - Dievs vēlas sūtīt mesidžus un pamācības caur nelaimēm, ciešanām, caur ļaunumu??? Tie paši nolāpītie spontānie aborti... vai ir kāds mesidžs mammai, kura nosūtīšana būtu viņas mazā bērna dzīvības vērta? Tjipa - piedod, man vajadzēja uzrkastīt tev svarīgu zīmīti, tāpēc nodīrāju tavu bērnu un uz tā ādas uzrakstīju tev vēstījumu. tagad izlasi un padomā. moška noderēs...
vilks
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:19:25
masiks [74.63.112.142]
piemēram iekoda slima ērce un cilvēks ar enceflītu uz mūžu palika paralizēts. Vai tas, ko cilvēks ieguva - ir adekvāts ar zaudējumu?
nezinu. tā nav noticis ne man, ne tev, tāpēc mēs, visticamākais, arī nevarēsim uz šo atbildēt.

es zinu kādu cilvēku, kurš pusaudža gados saslima ar poliomelītu, viņam bija paralizētas kājas, kuras gan ar lielu gribasspēku un vingrināšanos lielāko daļu dzīves bija tikai daļēji paralizētas. Teorētiski viņš zaudēja visu. Praktiski - kāju dēļ viņš nevarēja karot (kur daudzi viņa vienaudži krita), tomēr varēja apgūt amatu, pat studēt un galu galā viņam bija gan forša ģimene, gan māju uzcēla un nodzīvoja ilgu, radošu un piepildītu mūžu.
Kas galu galā bija zaudējums un kas ieguvums? To mēs nekad neuzzināsim.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:19:58
es gan vairāk biju domājis par fiziskiem, nevis psiholoģiskiem negadījumiem-

zemestrīces
Tektonisko plaatnju kustiiba

, lidmašīnas motora apstāšanās
Parasti kaadas tehniskas kljuumes, nolaidiiba, nodilums... ko nu kuraa reizee izmekleeshana uzrok

, pārdurta auto riepa utt.
Parasti kaada debiila nagla, stikls cic meesls uz celja
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:20:20
masiks [74.63.112.146]
Dzīvība taču nekas īpašs nav Dieva acīs. Nāve ir tikai apziņas atdalīšanās no ķermeņa un viss. Tas bērns turpina eksistēt, neskatoties uz to, ka viņa fiziskais ķermenis vairs nav lietojams.
Vecāku pārdzīvojumi? Nezinu, vilks saka, kā nu kurā gadījumā. Varbūt tas lika vecākiem aizdomāties par dzīves jēgu?
Ja te pieliek "priekšeksitenci", tad atbildes ir pieņemamas - tāpēc, ka neviens nevainīgs necieš.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:22:07
EzītisMiglā
Zini ko, man tiešām grūti uztvert, ko īsti tu te centies noskaidrot, bet ne pirmo reizi redzu Tevi pasludinām `kristiešu atbildes`, ignorējot, ko tavi kristīgie sarunu biedri Tev teikuši.
Ja gribi, dzīvo savā pārliecībā, ka ziema ir ļauna stihija un urāna atradnes- lielākā nelaime Tavā mūžā, bet man šī saruna sāk šķist bezjēdzīga
masiks [74.63.112.138]
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:24:25
vilks
nezinu. tā nav noticis ne man, ne tev, - FAIL.
Tā notiek. un tam nav sakara ar to, ka tas nenotika ar tevi. Savukārt tieši man tā gadījās. Gan ne tik smagi. Tas gan nekādi nekalpoja man par reliģiskās pārliecības motivāciju. Bet gan par ilustratīvu piemēru priekš "shit happens".
-------------
es zinu kādu cilvēku, kurš pusaudža gados saslima ar poliomelītu,.......

Un? Kāda loma te bija viņam pašam, un kāda Dievam?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:26:04
Dzīvība taču nekas īpašs nav Dieva acīs.
BS

Nāve ir tikai apziņas atdalīšanās no ķermeņa un viss.

Shis "tikai" jau ir no tevis Tas TEV tas nekas nav, un tad tu to projicee uz Dievu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:26:36
Aivars
Kāda tad ir tā īstā kristiešu atbilde? Parādi man boldā un italicā, kurā vietā šajā tēmā ir bijusi tāda atbilde? Varbūt tiešām esmu palaidis garām.
To, ko es piedāvāju kā kristiešu atbildi, es ņēmu vairāk no Svētā, viņš vienā diskusijā ko līdzīgu izteicās.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:29:03
Nevajag aizmirst arī tādu iemeslu kā objektīvas sekas. Nelaime notiek tieši tādu pat iemeslu dēļ kā citi notikumi - un to nosaka pasaulē iekārtotās likumības, kuras pazīstam kā fiziku, ķīmiju, informātiku utt.
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.04 11:29:55
EzītisMiglā
es nerunaju par to,ka tiesam cilveki nezinaja..kaadreiz..es runaju par to,ko cilveki zin,bet vienkarsi nenem piere,jo ir paardrosi..doma ar viniem nekas nenotiks.
Un nevar vairs visu norakstit uz Adamu un Ievu,jo JK samaksaja par to,lai mums ta vairs nav jadzivo..ka mezoniem,bet diemzel pasaulee to negrib atzit un tapec ari viss iet pa pieskari.Un nevajag vainot Dievu pasu augstpratibaa.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 36083