atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ko jūs zināt par `koučingu`?
Aivars
Iesūtīts: 2011.02.04 20:48:07
Vai ir kāda pieredze? Kādi iespaidi? Kā tas savienojams vai nav savienojams ar kristīgu dzīvi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.02.07 16:10:10
Un ko tu pats neesi miljonārs? Par knapu apgūt kādu tur āboļtelefonu vai androīdu programmēšanu? Tik ļoti sarežģīti?

Pachuxteeshu... par androiida kodeeshanu man naudu dod Kaa arii par to, ka dreseeju citus kaa to pareizi dariit.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.07 16:16:59
Pārdod X, nopērc mazāku X (piem, X = māja), aizņemies naudu, lai 3 gadus varētu izdzīvot.

Miljona dēļ jau var nedaudz paciesties 3 gadus.

Vārdsakot, neticu es tam, ka eksistē reāls algoritms, kā nopelnīt miljonu 3 gadu laikā.

Tur lielu lomu spēlē veiksme (kas tas tāds, liktenis vai nejaušības, nav svarīgi). Pētera programminu ievēroja un nopirka, bet Jāņa analogu - nea. Abi sāka vienlaicīgi, un nekādas īpašās atšķirības nebija viņu produktos..

Ir visādi veiskmes stāsti, kā viens vai otrs kļuva par miljonāru, bet algoritma nav.

Bet nu novēlu tev miljonu, man nav žēl!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.07 16:25:55
Vārdsakot, neticu es tam, ka eksistē reāls algoritms, kā nopelnīt miljonu 3 gadu laikā.

Algoritmi ir ljoti tuvinaati, prikols tajaa ir tas, ka shie algoritmi ir savaa zinjaa "loosely ended" tobish tur ir daudz X kuri ir jaaizplda pasham ar sevi... t.i. savu laiku, resursiem... iespeejams veseliibu, intelektu etc.

Pietam "3 gadu laikaa" skatoties no kaada starta kapitaala? Vai tas implicee, ka tev jau aiz jostas ir kaadda doktora disertaacija, vai tas implicee to, ka tev jau ir sociaalais kontaktu tiikls?

Ibo taadas lietas ko parasti apziimee ar "kontakti" "izgliitiiba" u.c. resursi shajaas receptees tiek starp rindinjaam pieprasiiti jau kaa esoshi kapitaali.

Manupraat kas ar kouchingu ir labs, tas ka shamais piespiezh tev struktureet pasham savas veelmes... struktureet konsistenti, jo kaa teica Dievs filmaa "Varenais Bruss" - Kopsh kura laika cilveeki zin ko vinji grib.

Tas ir apbriinojami, bet cilveeki nezin ko vinji grib, laigan ir absoluuti paarliecinaati, ka zin Tach liidzko parok dziljaak, izraadaas ka hren vinji zin ko grib.

Cik esmu sapratis no kouchinga, tad shamais ir taads tups automaats, kas speej uzdot stulbus jautaajumus, uz kuriem atbildot tu pats sev sanjem satori... ja vien esi gatavs pats sevii klausiities un sevi uztvert kritiski



NLP jau balstaas uz to, ka shie izpeetiija aiz ko tad sanaak, ka tie miljonaari ir viexmiigi un veixminieki ir miljonaari... izraadaas, ka ir korelaacija starp abiem, pietam, veixme ne vienmeer ir pirmaa
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.02.07 16:35:21
Ctulhu
tu domā miljonāru sievas?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:01:51
Jošs Mulders
NLP jau balstaas uz to, ka shie izpeetiija aiz ko tad sanaak, ka tie miljonaari ir viexmiigi un veixminieki ir miljonaari... izraadaas, ka ir korelaacija starp abiem, pietam, veixme ne vienmeer ir pirmaa

NLP ar to nav nekāda sakara.
NLP ir specifisks psiholoģisko zināšanu un iemaņu pielietojums komunikācijā ar cilvēkiem noteiktu mērķu sasniegšanai.
Metodes, ar kādām operē NLP, var sastapt teju ikvienā reklāmā, labi veidotā publiskā runā (t.sk. sprediķī), talantīga pārdevēja sarunā utt. Ik uz soļa. Retorika, uzstāšanās māksla, pārdotprasme utt. satur tos pašus elementus, kas ietilpst NLP repertuārā.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:02:28
Mārtiņš
Visā visumā tev piekrītu. Es tikai stāstu par to, kas ir koučings. Galvenā doma ir , kad tu izrunā ar kādu cilvēku kaut kādus jautājumus, kas skar tevi pašu un tavu ceļu dzīvē, un kā to sasniegt. Vienam to grūti izdarīt, ar Dievu var protams. Tāpēc kristietim ir vieglāk.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.02.07 18:11:58
Iespējams, ka koučings palīdz tikt galā ar pareizu mērķu hierarhiju augstāka mērķa sasniegšanai, palīdzot atklāt šos mērķus un sakārtot tos, pie reizes atmetot liekos un atrodot īstos. Droši vien, ka cilvēkam viss nepieciešamais jau pašam ir, tikai kā kā parasti ir problēma to efektīvi izmantot.

Piem., pārdomu ceļš, kāds mani pavadīja jautājumā par fototehniku.
Ir man fočuks, tomēr līdz galam neapmierina rezultāts. Pirmā doma, kas nāk prātā - vajag labāku (jaunāku) modeli, kas sniedz vēlamo rezultātu. Problēma - dārgi maksā.
Tomēr, paturot prātā galveno mērķi (kvalitatīvāki attēli), ir daudz citi risinājumi. Manā gadījumā tas bija nopirkt pareizo softu, kas tās bildes apstrādā, samaksājot ~7x mazāk nekā pērjot jaunu kameru.
Es to atrisināju bez palīdzības no malas, bet pieņemu, ka ir jomas, kurās tik viegli īstie risinājumi nenāk.

Krieviem ir tāda metode TRIZ, kas tieši ar to nodarbojas.

Iespējams, ka man ļoti praktiski palīdz kristīgie principi attieksmē pret mantu un tā teikt pasaules kārtību ar Dievu tās galvgalī.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:12:30
Mārtiņš
Par to NLP Kristus gan laikam ir visai noraidošs, sacīdams Mateja 5:37 Bet jūsu vārdi lai ir: jā, jā! nē, nē! Kas pāri par to, tas ir no ļauna.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:13:50
Mārtiņš
Pastāsti vairāk par to TRIZ, lai svētais var paskaidrot atšķirības starp to un koučingu, ja tādas ir
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:16:34
Aivars
Par to NLP Kristus gan laikam ir visai noraidošs, sacīdams Mateja 5:37 Bet jūsu vārdi lai ir: jā, jā! nē, nē! Kas pāri par to, tas ir no ļauna.

Kā tradicionālais sprediķis iederas šādā pieejā?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:18:32
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.02.07 18:11:58 Tu diezgan tuvu apraksti koučinga mākslu šajā tekstā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:21:08
TRIZ - teorija rešeņija izobretaķeļnih zadač.
Slavens piemērs (nezinu gan, cik no dzīves vai vienkārši piedomāts). Rakstīklis, kas darbotos bezsvara stāvoklī (kosmonautiem). Parastā pildspalva tur ir bezspēcīga. Risinājumi. Amerikāņiem - spec. lodīšu pildspalva, kas tintei nodrošina spiedienu vai tml. Krieviem - parastais zīmulis.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:23:24
Mārtiņš
Domāju, ka tā arī tas iederas, ka tas nedrīkstētu būt manipulācija, bet tam būtu jāizriet no patiesas Dieva vārda patiesības meklēšanas un dalīšanās ar to, bez slēptiem nolūkiem kaut kā izmantot to cilvēku, kam tiek sludināts, bet gan cienot kā personību, ko Dievs aicinājis dzīvot savu dzīvi, ne kļūt par predikanta vēlmju un kārību instrumentu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:23:57
NLP savu slikto slavu manuprāt ir izpelnījies līdzīgi kā pie mums BMW automašīnas - lietotāju dēļ.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:24:37
Bet vispār uzskatu, ka koučings ir noderīgs tikai tik lielā mērā Dieva valstībā, cik lielā mērā mēs to ar pareizu motivāciju pielietojam, palīdzot citiem. Un protams, ka tas ir bez maksas. Brāļi savā starpā var izrunāt lietas, un sirds liecība, kādā virzienā doties pati pasaka priekšā, bet savstarpēji to izrunājot, tas kļūst vienkārši skaidrāks un saprotamāks sev pašam.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:32:24
Aivars
Tu skaisti pateici apaļu neko. Ja sprediķī ir kaut viena frāze "kā mēs labi zinām, ..." vai jebkāda cita līdzīga - tas ir tiešs NLP lietots paņēmiens. Ja sprediķotājs strukturē runu ar ievadu, iztirzājumu, nobeigumu, liekot akcentus uz bauslības pasludināšanu un Evaņģēliju, lai tas iekļaujas gan runas saturā, gan plūdumā - tā arī, tehniskā valodā sakot, ir manipulācija.

Tas, ko es cenšos pateikt, ir, ka ikviens vārds ko mēs sakām, pat ja tas ir pliks JĀ, NĒ, jau atstāj iespaidu uz uzrunāto personu vai klausītāju. Novilkt robežu, kur tehniski sākas manipulācija, ir, teiksim, pagrūti. Tamdēļ kā vienmēr - visu atklāj motīvs.
Iespējams, tas ir saistīts ar cilvēka pastāvīgo grēcīgumu, ka mēs ne vārdu nevaram pārspļaut, neriskējot sagrēkot. Varbūt tamdēļ senos laikos dievbijīgi ļaudis muka tuksnešos, jo apzinājās šo problēmu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:37:09
Mārtiņš
Nav gan, vecozēn! Arī bauslību un evaņģēliju var sacīt tādu kāda tā ir, bet var teiksim ar to manipulēt, kaut vai lai izceltu sevi, iegrieztu kādam citam, programmētu uz konkrētu balsojumu utt. Par to ir runa! NLP būtībā ir mēģinājums pakļaut otru, apspiest viņa paša domu un spriestspēju ar kādām `buramvārdiem`.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.07 19:01:22
Aivars
Labi, negrasos strīdētos, pie kam neesmu še apspriežamo tēmu eksperts, pat ne nopietns pārzinātājs.

Tomēr kā ir ar apzināti virzītu runu (ārpus Bībeles citātiem) ar mērķi, lai klausītāji sadzird tajā pausto vēsti ne tikai ar ausīm, bet arī ar prātu un emocijām? Vai to nevar saukt par pozitīvo manipulāciju?
sica garlaikota... [78.84.101.18]
# Iesūtīts: 2011.02.07 21:28:25
vo jums

http://www.icf.lv
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.09 00:12:03
Svētais
Nu bet ja tev būtu jāraksturo tipisks koučinga seanss, kas būtu tie punkti, ko tu izdalītu kā darba kārtību?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 22 , pavisam kopa bijuši: 4642