atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kāpēc nedrīkstēja ēst no dzīvības koka
81Māris
Iesūtīts: 2011.02.03 12:59:31
1. Mozus 3. nodaļa: 22 Un Dievs Tas Kungs sacīja: "Redzi, cilvēks ir kļuvis kā kāds no mums, zinādams labu un ļaunu! Bet ka tas tagad neizstiepj savu roku un neņem arī no dzīvības koka, un neēd, un nedzīvo mūžīgi!"

Kāpēc Dievs Tas Kungs negribēja, ka cilvēki būtu kā Dievs un dzīvotu mūžīgi?
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.03 21:15:53
Es ieteiktu pievērst uzmanību vispirms 1. Mozus 2. nodaļai:
9 Un Dievs Tas Kungs lika izaugt no zemes ikvienam kokam, kuru bija patīkami uzlūkot un kas bija labs, lai no tā ēstu, bet dārza vidū dzīvības kokam un laba un ļauna atzīšanas kokam .
....
16 Un Dievs Tas Kungs pavēlēja cilvēkam, sacīdams: "No visiem dārza kokiem ēzdams ēd,
17 bet no laba un ļauna atzīšanas koka tev nebūs ēst, jo tai dienā, kad tu ēdīsi no tā, tu mirdams mirsi."



Tikai pēc grēkā krišanas dzīvības koks ir noliegts
81Māris
# Iesūtīts: 2011.02.04 20:02:04
Paldies par atbildi, Žēl, ka to Viņš piedot nevarēja.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.04 20:12:00
81Māris
VIŅŠ jau sen ir piedevis. Diemžēl, ir kādas sekas katrai cilvēka izvēlei
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.06 01:40:37
81Māris
Dievs negribēja lai cilvēks mūžīgi dzīvo ar grēka sekām (slimības, nabadzība, bailes, nelaimes un viss cits ļaunums, kas ienāca pateicoties grēkam), tāpēc viņu izraidīja no paradīzes un neļāva ēst no dzīvības koka. Nevis tāpēc, ka cilvēks bija tik grēcīgs ( jo iekrita grēkā) , un nevarēja vairs pastāvēt Svētā Dieva priekšā. Dievs turpināja attiecības ar cilvēku arī pēc grēkā krišanas, un parādījās cilvēku priekšā.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.02.06 08:48:06
81Māris
Man domāt, Dievs negribēja, lai cilvēks tiek ārpus viņa kontroles, kļūst neatkarīgs.
81Māris
# Labojis 81Māris: 2011.02.10 14:34:41
Es nezinu ko domāt. Bībeles sākums rada daudz jautājumus - tas ir tik savāds un to var dažādi interpretēt.
Negribas neko sliktu par Dievu domāt, bet dažādās reliģijas... notikumi liek aizdomāties - vai tikai visur cilvēks savu pirkstu nav pielicis
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.10 14:43:18
81Māris

tu domā, ka pats Dievs drukāja un tirgoja Bībeles? un tulkoja?
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.10 15:17:29
81Māris
Negribas neko sliktu par Dievu domāt, bet dažādās reliģijas... notikumi liek aizdomāties - vai tikai visur cilvēks savu pirkstu nav pielicis

Interesanti- kāpēc tā... radīšanas kopsavilkums no Korāna:

In the time before time, God was. And when God wants to create something, all he needs to say is "Be", and it becomes. So it was that God created the world and the heavens. He made all the creatures, which walk, swim. Crawl and fly on the face of the earth. He made the angels, and the sun, moon and the stars to dwell in the universe. And consider, as the Qur`an says, how God poured down the rain in torrents, and broke up the soil to bring forth the corm, the grapes and other vegetation; the olive and the palm, the fruit trees and the grass.
Then it was that God ordered the angels to go to the earth, and to bring seven handfuls of soil, all of different colours, from which he could model man. God took the seven kinds of earth and moulded them into a model of a man. He breathed life and power into it, and it immediately sprang to life. And this first man was called Adam. God took Adam to live in Paradise. In Paradise, God created Eve, the first woman, from out of Adam`s side. God taught Adam the names of all the creatures, and then commanded the angel to bow down before Adam. But Iblis, one amongst the angels, refused to do this, and thus began to disobey God`s will.
God place the couple in a beautiful garden in Paradise, telling them that they could eat whatever they wanted except the fruit of on forbidden tree, But the evil one tempted them to disobey God, and eat the fruit. When God knew that Adam and Eve had disobeyed him, he cast them out of Paradise and sent them to earth. But God is merciful. The earth was created to give food, drink and shelter to the human race. The sun, moon and stars give light. It is a good world, where everything has been created to serve people. And people, the Qur`an teaches, should serve God and obey his will. For those who submit to the will of God will be saved, and taken to live for ever in Paradise.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.10 16:04:30
pich_
It is a good world, where everything has been created to serve people.
Kā tad viņi pamato to, ka pasaulē ir visādas slimības un ļaunums, kas nav cilvēku radīts? Arī dzīvajā dabā, kur viens otru apēd, bieži vien nežēlīgā veidā. Kristieši to skaidro ar pasaules sabojātību un grēka sekām, bet ko par to saka musulmaņi?
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.10 16:19:54
EzītisMiglā

nemācēšu pateikt- neesmu islāma speciālists
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.10 17:16:40
81Māris
Dažādas reliģijas tiešām ir cēlušās no tā, ka cilvēks ir atkritis no Dieva, un tomēr pēc tā ilgojas.
Tikai tas nav nekāds arguments pret Bībeli.
Tas, ka ir visādi zazi un trabanti jau neliedz novērtēt Rollsroisu
Līkcepure
# Iesūtīts: 2011.02.10 20:00:11
Aivars
Dažādas reliģijas ir cēlušas no tā, ka cilvēks ir centies izskaidrot realitāti. Tā kā nekādas ``zinātnes`` un pat filozofijas lielāko daļu cilvēces vēstures nav pastāvējis, tad, protams, cilvēki autopilotā sāka realitāti izskaidrot ar pasakām.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.10 20:04:27
Līkcepure
Nespried par visiem pēc sevis!
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.11 10:47:59
Aivars

ko tieši viņš pateica nepareizi?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.11 11:43:48
pich_

Sho -

Dažādas reliģijas ir cēlušas no tā, ka cilvēks ir centies izskaidrot realitāti. Tā kā nekādas ``zinātnes`` un pat filozofijas lielāko daļu cilvēces vēstures nav pastāvējis, tad, protams, cilvēki autopilotā sāka realitāti izskaidrot ar pasakām.
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.02.11 13:15:40
Līkcepure , jā, cilvēks ir stipri pakļauts pasakām.
Un tikpat lielā mērā, cik antīkie cilvēki radīja mītus, lai skaidrotu realitāti, tikpat šodienas cilvēks rada pasakas, (arī ezotēriskus mītus)
no kurām evolūcijas teorija par cilvēka pašradīšanos ir šādas vispārējas ģeķības paraugs. Bet patiesībā tā ir tā pati slēpšanās no Dieva, kuru paveica pirmais cilvēks pēc grēkā krišanas.
VairuVaira
# Iesūtīts: 2011.02.13 13:04:45
81Māris
Paldies par atbildi, Žēl, ka to Viņš piedot nevarēja.

Es arī par šo agrāk domāju, ka būtu forši, ja Ādams un Ieva būtu uzreiz saņēmuši piedošanu.
Bet izlasi ko abi nepaklausīgie frukti dara, kad Dievs prasa ko viņi ir izdarījuši. Viņi sāk aplikt viens otru - Ādams uzveļ vainu Dievam, ka Viņš ir devis tādu sievu, kura ir savukārt viņam iemānījusi to aizliegto augli. Ādams vienīgais ir balts un pūkains. Ieva vismaz vainu nogrūž tikai uz čūsku.
Bet neviens no viņiem pat nedomā lūgt piedošanu, lūgt ,lai Dievs, no kura viņi tikai labu līdz šim saņēmuši, apžēlojas par viņiem.
Tā es to saprotu.
cucumbers [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2011.02.15 15:40:50
A nav ko rīt visu kas pa rokai.
81Māris
# Iesūtīts: 2011.02.21 20:24:01
VairuVaira No kurienes viņi varēja zināt, ka vajag lūgt piedošanu?
81Māris
# Labojis 81Māris: 2011.02.21 20:25:13
Ja viņi zinātu, ka vajag tikai palūgt piedošanu, lai neizdzītu viņus no dārza - tas būtu pirmais, ko Ādams un Ieva darītu. Kā lai es to zinu?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 9400