atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai kāds no diskutētājiem ir nesen veidojis savu firmu?
Svētais
Iesūtīts: 2011.02.02 10:42:52
Kāds ir vislabākais firmas modelis un vispateicīgākais mazam uzņēmumam? Kur nodokļos maksā par licenci vai fiksētu maksu...
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.02.02 11:29:43
Par PVN maksātāju vērts kļūt tad, ja kaut kas tiek pirkts (kas ir aplikts ar PVN).
Prasti sakot, PVN summa par precēm/pakalpojumiem, ko tu pērc, tiek samazināts par tādu PVN summu, ar kādu tiek apliktas tevis paša pārdotie pakalp./preces.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.02 11:29:45
Trilobīte
Saņēmu ,paldies . Tiešām izskatās jauki.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.02 11:31:00
Mārtiņš
Un ja netiek, tad ir izdevīgi būt par nemaksātāju? Reiz man draugs stāstīja, ka tas ir atkarīgs arī no tā, kas ir otra sadarbības puse vai ir vai nav PVN maksātājs. Kaut kā tā...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.02 11:33:47
Svētais
Skat. papildināju iepr. komentu.
Jā, ir svarīgi, vai otra puse ir PVN maksātājs.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.02 11:37:56
Mārtiņš
Mārtiņ, kā ir, ja es neesmu PVN maksātājs, bet otra puse ir. Tad ja man samaksā par manu pakalpojumu ar PVN, ko es ar to PVN tad daru?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.02.02 11:40:17
Mārtiņš
Vai nav izdevīgi turēt divas firmas viena PVN maksātājs, otra ne? Piemēram. ja es neko nepērku tad izdevīga tā firma , kura nav PVN maksātājs? Un ja pērku, tad izdevīga ja ir?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.02 11:47:03
Trilobīte
Visas tās nianses tik smalki nezinu. Es īrēju grāmatvedības pakalpojumu un pats par šiem jaut. īpaši galvu nelauzu.

Iepirkšanās internetā sakarā esmu dzirdējis, ka Itālija ir kaut kas specifisks un atšķirīgs no pārējās Eiropas. Precīzāk nezinu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.02.02 11:48:21
Svētais
Iesaku atrast grāmatvedi, ar kuru varētu sadarboties, un konsultēties. Tavā shēmā jāuzmanās, vai neiestājas kaut kādas saistīto uzņēmumu nianses.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2011.02.02 13:17:01
Trilobīte Ja ir interese, es tev uz meilu varu nosūtīt informatīvo materiālu par mikrouzņēmumu -man draudzene atsūtīja.

Atsūti lūdzu.

Es vēl joprojām neesmu izveidojis SIA, dok sagatavoti, bet laika par maz
danar
# Iesūtīts: 2011.02.02 13:20:06
Trilobīte
ja,man ar ir interese...atsuti man ar ludzu
skolniekss
# Iesūtīts: 2011.02.02 13:31:01
Trilobīte paldies
biča
# Iesūtīts: 2011.02.02 14:05:58
Trilobīte
man ar lūdzu (pa skype)!
Svētais
# Labojis Svētais: 2011.02.02 14:43:18
Vai kāds var paskaidrot šo?

Kas ir mikrouzņēmuma darbinieka ienākums, kas tajā ietilpst?
Atbilde
Mikrouzņēmuma darbinieka ienākums ir darbinieka ienākums (naudas izteiksmē novērtēts naudas,
naturālo vērtību un saņemto pakalpojumu kopums), kas atbilst uz darba līguma pamata gūtajam
ienākumam, kāds tas ir pēc iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas
obligāto iemaksu atskaitīšanas vispārējā kārtībā, piemērojot likuma „Par iedzīvotāju ienākuma
nodokli” un likuma „Par valsts sociālo apdrošināšanu” nosacījumus.

Kas ir mikrouzņēmuma darbiniekam izmaksātā darba alga?
Atbilde
Mikrouzņēmuma darbiniekam izmaksātā darba alga ir viss, ko mikrouzņēmuma darbinieks saņem
no darba devēja - mikrouzņēmuma. Ja mikrouzņēmuma darbiniekam ir noteikta mēnešalga Ls 180
(citus labumus nesaņem) un viņš visu mēnesi ir strādājis, tad darbiniekam izmaksājamā alga ir
Ls180.

Vienā gadījumā pieminēts pēc soc un ienak.nod. nomaksas ienakums. otra tikai plika alga. Kā tad īsti ir ?Kapec viena gadijuma pienineti nodokli, bet otra ne?
danar
# Iesūtīts: 2011.02.02 15:06:42
Trilobīte
Paldies,sanemu
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.02 15:47:02
man ir IK, un pagaidām nav bijusi doma par SIA reģistrēšanu. tas tāpēc, ka IK grāmatvedība ir ļoti vienkārša- četras reizes gadā iesniedz VID atskaiti + vienreiz gada atskaiti (man nav grāmatvedes- visu pats kārtoju). Trilo pieminēja, ka nepatikšanu gadījumā visu var zaudēt. Tā ir taisnība, bet uz manu vārdu arī nekas nav reģistrēts- nav nekas tik ļoti vērtīgs, ko es varētu zaudēt. Tās pašas smaržas skaitās bankai tik ilgi, kamēr nenomaksāju kredītu, līdz ar to es tās zaudētu jebkurā gadījumā.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2011.02.02 16:00:01
Svetais_
No 2010. gada 1. septembra spēkā stājas Mikrouzņēmumu nodokļa likums.

Mikrouzņēmumu nodoklis
Mikrouzņēmumu (MU) nodoklis ietver šādus maksājumus:
valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) par mikrouzņēmuma darbiniekiem;
iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) par mikrouzņēmuma darbiniekiem un mikrouzņēmuma īpašnieka IIN par MU saimnieciskās darbības ieņēmumu daļu;
uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN), ja mikrouzņēmums atbilst UIN maksātāja pazīmēm;
uzņēmējdarbības riska valsts nodevu par mikrouzņēmuma darbiniekiem.
Tas nozīmē, ka mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji IIN, UIN, VSAOI un uzņēmējdarbības riska nodevu nemaksā, bet veic tikai mikrouzņēmumu nodokļa maksājumus. Iemaksāto MU nodokļa summu Valsts kase attiecīgi sadalīs pa atsevišķiem nodokļa veidiem. Procentuālais sadalījums, kādā MU nodokļa summu pa atsevišķiem nodokļiem sadala, ir noteikts Mikrouzņēmumu nodokļa likuma 8. pantā.

Mikrouzņēmums
Mikrouzņēmums Mikrouzņēmumu nodokļa likuma izpratnē var būt:
individuālais komersants (IK),
individuālais uzņēmums (i/u),
zemnieka vai zvejnieka saimniecība (z/s),
fiziskā persona, kas reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs,
sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), kuras dalībnieki ir fiziskās personas un dalībnieki vienlaikus ir arī SIA valdes locekļi.
Ja fiziska persona ir dalībnieks vairākās SIA, vai arī fiziskā persona ir SIA dalībnieks, z/s īpašnieks, IK vai saimnieciskās darbības veicējs, tiesības maksāt mikrouzņēmumu nodokli ir tikai vienai no saimnieciskās darbības formām. Ja, piemēram, fiziskai personai pieder zemnieku saimniecība un tā ir reģistrējusies arī kā saimnieciskās darbības veicējs, tad personai ir jāizvēlas – mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs var būt vai nu zemnieku vai zvejnieku saimniecība, vai saimnieciskās darbības veicējs.
Lai personu atbilstu mikrouzņēmuma statusam, tai ir jāizpilda šādi kritēriji:
apgrozījums (saimnieciskās darbības ieņēmumi) kalendāra gadā nepārsniedz 70 000 latu,
darbinieku skaits jebkurā brīdī ir ne lielāks par pieciem (darbinieku skaitā neiekļauj prombūtnē esošus vai no darba atstādinātus darbiniekus),
darbinieka ienākums no MU maksājošā uzņēmuma nepārsniedz 500 latu mēnesī (tas ir ienākums uz darba līguma pamata pēc IIN un VSAOI atskaitīšanas vispārējā kārtībā).
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.02 16:16:11
skolniekss
īsti nesapratu, kāpēc tu man raksti par mikrouzņēmumu, bet par to man arī ir komentārs- šādu formu es arī negribēju ņemt, jo man tas neder. es savām smaržām nelieku lielu uzcenojumu, līdz ar to peļņa nav tik liela attiecībā pret apgrozījumu. līdz ar to man 9% no apgrozījuma nav izdevīgi.

Trilobīte
nu ne vienmēr IK+ liela manta nozīmē, ka cilvēkam nav galvas
un ja šāds uzņēmējs redz, ka nebūs labi- var taču fiksi pārrakstīt uz sievu/vīru.
biča
# Iesūtīts: 2011.02.02 16:19:27
pich_
kā tas IK izpaužas?
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.02 16:21:02
biča

kas tieši? nesapratu
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.02 16:23:19
Trilobīte

nu jāstrādā ir tā, lai nebūtu jādomā par šaizēm
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 180 , pavisam kopa bijuši: 5204