atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Pāvests: pasaules radīšana 6 dienās- alegorija
pich_
Iesūtīts: 2011.02.01 11:54:08
"God`s mind was behind complex scientific theories such as the Big Bang..."
Kā uztvert šo pāvesta sakāmo? Ja pāvests atzīst lielā sprādziena esamību (pat ja to radīja Dievs), tad tas ir pretrunā ar Bībeli. Lielā sprādziena teorija apgalvo, ka vispirms radās zvaigznes un mūsu saule, un zeme pāris miljardu gadu vēlāk, savukārt Bībelē secība ir savādāka- zeme vispirms, un tad gaisma, saule, zvaigznes utt.

Pāvests turpina: "The Catholic Church no longer teaches creationism — the belief that God created the world in six days as described in the Bible — and says that the account in the book of Genesis is an allegory for the way God created the world."
Ko tas īsti nozīmē? Ja Mozus 1. grāmata ir alegorija, tad arī pirmie cilvēki ir alegorija? Kā tad paliek ar iedzimto grēku, kas ir ļoti būtiska kristiešu doktorīna? Ja arī iedzimtais grēks ir alegorija, tad sanāk, ka zūd vajadzība pēc glābēja.

Vai pāvests ir/nav iebraucis auzās ar šādiem izteikumiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 13:58:50
Jošs Mulders

labi- tu esi šajā cilvēks-Dievs attiecību kontekstā. ko tu uzskati par pareizu: zeme->zvaigznes vai zvaigznes->zeme?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:04:22
pich_

Abus!
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.01 14:06:11
Jošs Mulders

divas patiesības?
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:09:53
pich_Un ko tas tev personīgi dos? Nu uzzināsi kādu viedokli atbalsta viena vai otra konfesija...un?
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:12:36
Džonijs

zināšanas par to, kādu viedokli atbalsta viena vai otra konfesija
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:13:40
pich_ Un?...
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.01 14:15:42
Džonijs

nu man interesē ticīgo cilvēku viedoklis? un?
kāpēc tu slēdz iekšā tv vai ver vaļā internetu? ko personīgi tev tas dod? (retorisks jautājums)
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:19:22
pich_Lai aizpildītu brīvo laiku. Bet ja nopietni(es būšu rupjš)-man pie kājas kādā pozā es tiku ieņermts. Vai pirms tam saule bija debesīs, vai mēness spīdēja. No tā nekas nemainās...es esmu un viss
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:21:45
Džonijs

tāpēc jau nav divu vienādu cilvēku
varbūt es esmu no tiem, kam nav pie kājas, kādā pozā tiku ieņemts.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:27:11
divas patiesības?

Nee

Bet shkjiet, ka tu nespeej saprast dazhaadu atskaites sisteemu koncepciju principaa.
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:32:32
Jošs Mulders

vakar tu vai nu aizgāji uz veikalu, vai arī neaizgāji. nav taču tā, ka tu gan nebiji veikalā, gan biji.
tā pat ar visa rašanos- vai nu vispirms bija zvaigznes, vai arī zeme. un to taču neietekmē ne mana, ne tava uztvere. kāpēc tu domā, ka tas ir atkarīgs no tā?
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.01 14:34:20
Džonijs

interesanti. varētu aiziet (ja vien tā nav 2 gadus veca informācija).

pats izdzēsi?
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:37:49
Nu vo...gribēju kā labāk-palīdzēt pich_ , bet kāds ņehorošijs izdzēsa
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.01 14:39:17
Džonijs
man tā lapa stāv vaļā, bet man liekas, ka tur viss ir beidzies... pēdējā informācija atjaunota 2009 2010. gadā.

un kas tā ir par sektu?
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:40:56
pich_Nu es tik tālu netiku, bet jautājumi bija priekš tevis, tāpēc ieteicu
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:43:15
Džonijs

jautājumi ir, bet atbildes tika pirms gada atbildētas kaut kādā sporta zālē
bet tā es varētu aiziet uz kādu sektantu pasākumu. līdz šim esmu bijis gan luterāņu, gan pareizticīgo, gan katoļu dievkalpojumos- gribētu uzzināt, ko sektantu dievkalpojumos stāsta
biča
# Iesūtīts: 2011.02.01 14:45:48
Bībele: zeme -> zvaigznes
lielā sprādziena teorija: zvaigznes -> zeme


ja bijis lielais sprādziens, zvaigznes tika radītas pirms zemes. nezinu, cik caurspīdīga bija pirmatnējā atmosfēra, bet var gadīties, ka no zemes zvaigznes varēja ieraudzīt krietnu laiku pēc tam, kad bija saskatāma zeme.

toties iekš GoogleEarth pa priekšu bija zeme un tikai tad zvaigznes! ķip, ja patiesībā realitāte pastāv uz kāda datu nesēja un mēs redzam tikai izpausmi, tad sākotnēji viss varēja tikt izveidot jebkādā nejaušā secībā - tik pat labi, cilvēks varēja tikt izveidots pirmais līdzīgi kā pliks AI un pēc tam viņam piekārtota kaut kāda vide
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.01 14:51:07
biča

īsti neuztvēru tavu domu, bet ir jāņem vērā, ka zeme radās ~9 miljardus gadus vēlāk pēc tam, kad radās pirmās zvaigznes.

laikam sapratu- pirmie cilvēki vēl neredzēja zvaigznes? atbilde- bija pagājis pietiekoši ilgs laiks, lai tās varētu redzēt. un ja atmosfēra būtu bijusi tāda, kas aizsedz zvaigznes, tad dzīvība šeit diez vai būtu iespējama.

kas vēl. tevis teiktais zvaigznes tika radītas un cilvēks varēja tikt izveidots liecina par radītāja klātbūtni, respektīvi- ir kāds, kas kaut ko radīja.
lielā sprādziena teorija to neparedz
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.01 15:04:56
vakar tu vai nu aizgāji uz veikalu, vai arī neaizgāji. nav taču tā, ka tu gan nebiji veikalā, gan biji.

Pareizi!

tā pat ar visa rašanos- vai nu vispirms bija zvaigznes, vai arī zeme.

Nepareizi.


un to taču neietekmē ne mana, ne tava uztvere. kāpēc tu domā, ka tas ir atkarīgs no tā?

Es staavu daugavas kreisajaa krastaa, tu staavi daugavas labajaa krastaa... Pa daugavas straumi uz juuru aizpeld kugjiitis... un mees staavam ar seju pret sho kugjiiti. Kugjiitis peld pa kreisi vai pa labi?
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.01 15:10:28
Jošs Mulders
Nepareizi.
jo?

Pa daugavas straumi uz juuru aizpeld kugjiitis

tas ir atkarīgs no novērotāja. kāpēc tas, vai vispirms radās zeme vai zvaigznes, būtu atkarīgs no novērotāja? tu jauc telpu ar laiku.

laikam sapratu- tu uzskati, ka zeme un zvaigznes radās vienlaicīgi. pareizi? ja tā, tad tik pat labi var pateikt, ka cilvēks ir 14 miljardus gadus vecs
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 70 , pavisam kopa bijuši: 4539