atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Palīdziet man saprast...
Martiņš
Iesūtīts: 2011.01.28 20:55:11
Kāpēc Jūda piedzīvojot vainas apziņu pakārās, bet Pēteris turpināja kalpot tam Kungam?? Mat. 27:3-5 un Mat. 26:69-75 un Jāņa 20:2-3, 20:7,15-17
Vienmēr esmu par to domājis, bet nespēju atrast galējo atbildi...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.30 23:50:31
-Jona-
Marijas Valtortas atklāsmē gan ir mazliet cits Kunga skaidrojums. ..

Ļoti bausliniecisks skaidrojums. Kā jau vairāki šeit minēja tas neved pie ticības, bet ieved bezcerībā.
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.30 23:55:37
Lūk kur ir pareizais skaidrojums:

Man jau liekas, ka jebkurš un ikviens varēja būt Jūdas vietā, un arī ir viņa vietā.
elfic [109.154.229.25]
# Iesūtīts: 2011.01.31 00:01:24
Galējas atbildes nav, jo tiesāšanas funkcijas mums nav dotas, tās pieder kādam Citam. Viņš arī būs tas, kas izvērtēs, kurš no mums kurā gadījumā ir Pēteris vai Jūda. Tādēļ Viņš mūs aicinājis neaizrauties ar pārsteidzīgiem secinājumiem... Sāls ir tajā, ka jautājums arvien paliek atvērts un liek mums būt modriem par sevi un paļauties uz Viņa žēlastību.
atbilde [84.237.145.110]
# Iesūtīts: 2011.01.31 02:09:06
saprast var tikai saprotamo, prātam atbilstīgo. Šķiet, ka liela joma pieredzes par laimi tā arī paliks nesaprotama / nesaprasta. Dievs ir Atbilde un dažādi lieli jautājumi ved pie Viņa
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2011.01.31 12:16:12
armilo Ļoti bausliniecisks skaidrojums. ... tas neved pie ticības, bet ieved bezcerībā.

nu ja paklausīšana Kunga pavēlēm tevi ieved bezcerībā... nevarēšu nomierināt - Jēzus ne tikai paģēr pašiem atgriezties/nožēlot grēkus, bet sagaida no mums vēl daudz vairāk

32 ... tu nekrietnais kalps! Visu šo parādu es tev atlaidu, kad tu mani lūdzi.
33 Vai tad tev arīdzan nebija apžēloties par savu darba biedru, kā es par tevi esmu apžēlojies?
34 Un viņa kungs apskaitās un nodeva to mocītājiem, kamēr tas samaksā visu, ko viņš tam bija parādā.
35 Tā arī Mans Debesu Tēvs jums darīs, ja jūs ikviens savam brālim no sirds nepiedosit."
/Mt.18/


... jebkurš un ikviens varēja būt Jūdas vietā, un arī ir viņa vietā.

vai ari Svētie mocekļi, kuri atdeva visu ko vien var atdot - savas dzīvības, Jēzus vārdā?? jebkurš var būt Pētera vietā, lūk, tas gan!
Pēteris klupa cilvēciskā vājuma dēļ, kamēr Jūdas gadījumā tā bija no sākuma līdz beigām aukstasinīga, iepriekš izplānota nodevība/slepkavība. Jūdam it nekas nedraudēja, viņam nebija jābaidās, nedz arī kāds no malas viņu uz to spieda - nē. pilnībā brīva izvēle.
un ja kāds sakās būt viņa vietā/jūt sevī tml. tieksmes (kam es tavā gadījumā absolūti neticu!), tad tāds nemaz nedrīkst mācīt Evaņgēliju citiem!

1 Bet zini to, ka pēdējās dienās iestāsies grūti laiki,
2 jo cilvēki būs patmīlīgi, mantas kārīgi, lielīgi, augstprātīgi, zaimotāji, nepaklausīgi vecākiem, nepateicīgi, neganti,
3 cietsirdīgi, nesamierināmi, apmelotāji, nesavaldīgi, nesavaldāmi, labā nīdēji,
4 nodevēji, pārsteidzīgi, uzpūtīgi, mīlēdami vairāk baudas nekā Dievu,
5 izrādīdami ārēju svētbijību , bet tās spēku noliegdami; un no tādiem izvairies.
/2.Tim.3/
Kristofers
# Iesūtīts: 2011.01.31 13:54:14
Pāvests Jānis XXIII 1959. gadā parakstīja lēmumu par Marijas Valtortas grāmatas "Poēma par Cilvēku Dievu" ievietošanu Aizliegto grāmatu indeksā. Kaut arī 1965. gadā Indeksu likvidēja, Vatikāns vēl līdz šim šo grāmatu nav oficiāli reabilitējis.
Tā ka runājot par Jūdu un Pēteri, pat katoļiem nebūtu ieteicams citēt Valtortas atklāsmes.
danar
# Iesūtīts: 2011.01.31 13:54:55
Aivars
nja...man gribetos lai Dievs iejauktos tad,ja man "aizietu ciet"..gadienaa.Cilveks tacu galigi sevi nepazist..liekas viss ir ok,bet tad peksni seko kritiens pec kritiena...ka Davidam,piemeram, bija.
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.01.31 14:11:53
Kristofers

nāk laiku beigas... un ja tev lielākās autoritātes ir nevis Svētie un Pravieši, bet oficiālie kam pieder vara, tad viegli var gadīties, ka pa taisno nonāc Zvēra atkarībā.
pilnīga analoģija ar kristietības pirmsākumiem.
Kristofers
# Iesūtīts: 2011.01.31 14:24:08
-Jona- Pestītājs brīdina, ka laiku beigās nāks daudzi viltus pravieši (piem Mat 7:15, 24:11, 24:24 un paralēlās vietas). Sv. Jānis saņēma vīziju, ka viens no Zvēra kompanjoniem būs Viltus pravietis - gan pie vispasaules varas (Atkl. 16:13), gan pie mūžīgajām mokām uguns un sēra jūrā (Atkl. 19:20, 20:10).

Tāpēc nepievilsies un izglābsies tie, kas turēsies pie atklātā Dieva Vārda - Sv. Rakstiem.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2011.01.31 14:27:17
Kristofers ... nepievilsies un izglābsies tie, kas turēsies pie atklātā Dieva Vārda - Sv. Rakstiem.

jā gan - ja turēsies pie neapgraizītiem Rakstiem. un proti, neignorējot jau Daniēla grāmatā apsolīto pravietojumu atslepenošanu.
Kristofers
# Iesūtīts: 2011.01.31 15:06:45
-Jona- jā gan - ja turēsies pie neapgraizītiem Rakstiem. un proti, neignorējot jau Daniēla grāmatā apsolīto pravietojumu atslepenošanu.
Un šie "atslepenotāji" ir katoļu mariāniskie vizionāri, no kuriem krietnu daļu Vatikāns nav atzinis.
Zini, -Jona-, konvertējies pie katoļiem, beidz mānīt citus, ka esi luterānis, un beidz mānīt pats sevi.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.31 15:14:44
Lūdzu, neieviest beztēmu!
Zive.
# Iesūtīts: 2011.01.31 16:06:54
Man liekas, šie divi piemēri ir perfekta ilustrācija grēku nožēlai un vainas apziņai.
Grēku nožēla - glābties pie Dieva un nodot sevi Viņa žēlastībai, nevis kļūt pašam sev par tiesnesi un soģi. Paver cerības uz nākotni.
Vainas apziņa - sevis mocīšana un pašiznīcināšanās bez piedošanas. Nepaver nekādu cerību.
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.31 17:02:01
-Jona-, Zive.

Man liekas, šie divi piemēri ir perfekta ilustrācija grēku nožēlai un vainas apziņai.

Tieši tā. Ar Jūdas īpašo izredzētību tam nav nekāda sakara. Jo kad mēs grēkojam, mēs visi esam Jūdas, jo grēkodami nododam Dievu. Arī kad nožēlojam savus grēkus, mēs joprojām esam Jūdas. Vienīgi tad, kad ticam grēku piedošanai Jēzū Kristū, mēs kļūstam par Pēteriem.
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.01.31 17:07:22
armilo

bet varbūt tomēr - nekādi Jūdas, bet vnk bērni? mazi bērni kas kļūdās un kuriem ir tiesības kļūdīties tāpēc ka mazi?
pēc šī jau tev visa pārējā pasaule iznāk vieni jūdas, visi nekristieši... nu briesmīga tā tava `kristietība`...
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.31 17:13:59
-Jona-

Jā, Jona, Jēzum bija briesmīga nāve, dēļ Tevis un dēļ manis.
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.01.31 17:19:20
armilo

un...? tu vai tad pēc Jūdas ģīmja un līdzības radīts esi/jūties? es gan, zini, nē!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.31 17:21:21
-Jona-
Klau, vai tu spēj kādreiz arī ieklausīties, vai tikai `pravietot` uz dullo?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2011.01.31 17:27:03
Aivars, armilo

šobrīd jautājums, ko un kur jūs abi klausījušies esat! vai tiešām ko tml.?

ak jūdasiņi nāciet, ar priecīgu prāt` ...
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.31 17:31:21
-Jona-
Šī tēma vispār ir par ticību, kuru Jūda diemžēl nesatvēra. Mēs ar tevi ticam, un mums ir Pētera ģīmis, bet Pēterim - Jēzus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 29 , pavisam kopa bijuši: 36213