atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem DEJA -GRĒKS?
zanete
Iesūtīts: 2007.09.16 20:56:50
Vai kristietim nāk par svētību dejot? Dejai starp sievieti un vīrieti taču ir seksuāls raksturs. Kādi Jūsu uzskati?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.20 09:47:39
Jūs iedodiet to cietuma statistiku, ja kādam ir. Citādāk katrs saka, ka mūsējo cietumā ir mazāk.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.20 10:40:09
a_masiks
Labi, no smiekliem neeksplodēšu...
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.20 15:07:02
a_masiks
Bet cietumā, aiz nekā darīt - dafiga var sadarīt. Sākot ar tetovēšanos un beidzot ar kristīšanos.
Drusku šaubos, ka kādiem cietumā pie ticības nākušiem ir tik primitīvi un zemiski motīvi, kā tikt pie vīna un dievmaizītēm. Ka cilvēks ir vājš, un pēc atbrīvošanas atkal krīt aun aiziet pa veco ceļu, nav brīnums - cietumā parasti nenonāk ar stipru gribu un augstu morāli apveltīti cilvēki. Tomēr daļa paliek uz taisnā, dzīvības ceļa.
Ka reketieri ir varen ticīgi ļauži, nav nekāds brīnums. Arī Itālijā, mafijas veči arī ir starp tiem ticīgākajiem . Izskaidrojums pavisam vienkāršs - cilvēks jau jūt, ka viņš dara ļaunus darbus, un viņam intuitīvi ir bail no gaidāmā soda. Ne tikai šajā, bet arī viņā saulē. Un tad nu cilvēks domā piekukuļot Dievu un izpelnīties aizstāvību jau tepat un moška arī nākotnē...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.21 09:55:50
> Svilpaste
cilvēks jau jūt, ka viņš dara ļaunus darbus, un viņam intuitīvi ir bail no gaidāmā soda. Ne tikai šajā, bet arī viņā saulē. Un tad nu cilvēks domā piekukuļot Dievu
Šeit parādās kristietības vājā vieta - ir iespējams attaisnot sliktā darīšanu savās acīs ar to, ka cilvēks jau ir vājš un grēcīgs pēc savas dabas, un Jēzus ir par grēkiem samaksājis.
Karmiskais skatījums tādā ziņā ir labāks - "ko sēsi, to pļausi. Ja kādu aplaupīji, tad tevi pašu aplaupīs."
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.21 10:08:46
>Karmiskais skatījums tādā ziņā ir labāks - "ko sēsi, to pļausi. Ja kādu
>aplaupīji, tad tevi pašu aplaupīs."

Un šī ir karmiskā likuma vājā vieta - tas nemazina laupīšanu skaitu pasaulē! No sērijas, ja tu man šitā, nu tad es tev arī šitā, galu galā - tikai taisnīga Karmas atriebība!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.21 10:27:46
> a_masiks
Ir teikts par apjomu. Šortus pret šortiem, ļimonus pret ļimoniem. Vai ekvivalentiem - ja nu tieši šorti neatrodas, nospers karoti. Lai tik skāde būdu analoga. Vai pat nenospers, bet vienkārši pazaudēsi vai saplīsīs. Tur ir varianti.
> Mulders
Tas tikai "karmas zinātājiem" - t.i. tādiem, kas iedomājas, ka viņi zin, kāda ir karma, un ka viņi ir tie apbižotie, kas tagad var atriebties. Domā, ka viņiem tieši tik nozaga, cik viņi tagad nozog. Tas tāds naivums un sevis attaisnošana.
Visās mācībās, kur ir karma minēta, ir teikts, ka jācenšas sev krāt labāku karmu, jo katrs labais darbs nes labus augļus.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.21 10:39:46
KarotesNav, nu jā... bet pat ja Karama ir aukts likums, tad vienalga... tā darbības rezultātā nemazinās laupīšanas!

Jo ja ir notikusi laupīšana, tad nekādi labie darbi nepasargās laupītāju no Karamas "atriebības". Kā tu saki, visticamāk, ka tas, kas šo laupītāju aplaupīs nemaz nezinās, ka viņš pilda Karamas likumu, tātad nevis to darīs "bezfilmā" bet arī - apzināti izvēloties ļaunumu! Rezultātā kas... Karma nav padarījusi laupīšanu skaitu pasaulē, tik tagad pārlikusi to slogu uz to otru laupītāju!
Tādējādi skatoties vispārīgā fonā... tad tas "ļaunuma vilnis" no tagadnes pāriet uz nākotni, bet tā kā Karmologi māca, ka cilvēks pārdzimst, nevis tikai vienu reizi dzīvo, tad loģiski, ka šis ļaunuma vilnis tiek realizēts (Karmiskā atriebība) caur tiem, kas iepriekš bijuši "tīri", jo jaunas dvēseles jau nerodas.
Bet pat ja tas ir taisnvirziena kustība, ka tie kas pirmie laupa, tie vēlāk tiek no tā vaļā, jo vīnus aplaupa, bet laupīšanas karma pāriet uz nākamajiem laupītājiem! Tā tas turpinās bezgalīgi!
Kāda ir izeja... Es redzu divas
1. Laupītājam tiek atdarīts nevis caur cilvēkiem bet caur "nejaušību", teixim ugunsgrēkā nejaušā nodeg māja!
2. Cilvēks neatmaxā ļaunu ar ļaunu, bet ar labu - tā ir kristietība!

#1 būs švaks mierinājums, ja tu cilvēku, kas visu iedzīvi pazaudējis katastrofā, vai, ja viņš saslimst ar nedziedināmu slimību - pateikt, ka tā ir viņa karma! Sorry, tas neizraisa vēlmi kļūt labākam, bet "scelties" pret šo karmu! Tb, būtībā ko tas nozīmē... tas nozīmē, ka pie cilvēka vainām ir vainīgs tikai un vienīgi viņš pats!

Kristietībā ļaunums ir no trīs avotiem, cilvēks, pasaule, Velns. Tātad būtībā tikai pie 1/3 aktuālo grēku cilvēks vainīgs pats! (Tas rupji runājot)

Šai visā bildē es tomēr Kristietību redzu kā daduz labāku sistēmu kas samazina ļaunumu pasaulē... un tur ciešanas ir neizbēgamas, ciešanas kā Karmu bremzējošais faktors... Ka es neatdaru ļaunu ar ļaunu, bet ciešu! Ka es neatmaksāju, bet daru labu! Kad es nenolādu bet piedodu! Piedošana ir tas, kas Karmai spieķus rauj ārā no riteņiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.21 11:18:32
> Mulders
Karma ir tikai mehānisms - "dots devējam atdodas". Ja gribi, dod labu, ja gribi - sliktu, tādu pašu arī dabūsi atpakaļ.
Tāpēc tikpat labi var pāriet ne "ļaunuma vilnis" uz nākotni, bet "labuma vilnis".
Vispār, pat labas karmas vākšana nav galvenais mērķis. :-)

A tādu "iepriekš tīro" te nava, pirmās piedzimšanas ir notikušas neiedomājami sen atpakaļ. Te visi apmēram vienādi ir salasījušies.

1. Jā, nodeg māja. Tā arī var notikt. Bet var atdarīties arī caur cilvēkiem, no tās sugas, kas vienmēr meklē kur kas nav piesiets.
Es teicu arī par ekvivalentiem. Nav tur viss tik prasti un burtiski. Nevis tev nospers šortus, bet šorti saplīsīs - ja tuvumā neatradīsies neviens "karmas zinātājs" zaglis. Zaudēsi šortus tā kā tā. :-)
2. Ne tikai kristietība - ja ļaunu atdarīsi ar labu, tad tev pašam vairs nebūs atkal jācieš, visu laiku bumbojot šortus no viena pie otra, no dzīves uz dzīvi. Pie tam tā tu mācies darīt labo un gūt no tā prieku, un tas ir vērtīgāk nekā apmierināt atriebības kāri.

Bet vai #1 būs mierinājums, ja viņam pateiks - tu nekur neesi vainīgs, ka saslimi ar nedziedināmu slimību, tā vienkārši Dievs nolēma. Tas tak daudz nepieņemamāk par "pats vainīgs"! Sacelties pret karmu, t.i. savu paša sastrādāto var vienā veidā - pašam labojoties un tā vairs nedarot. Citādāk sanāk, ka ievārīji putru, bet izstrēbt vai kā negribās!

Man šķiet, ka nepareiza karmas izpratne (man tagad ir iespēja atriebties, viņš to pats ir nopelnījis) nodara tikpat lielu ļaunumu kā nepareiza kristietības izpratne (Jēzus par visu samaksāja, es esmu vājš).

Ciešanas - nu kā to ņem. Ir cilvēki, kuriem lielāku baudu sagādā nevis atriebība, bet piedošana.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.21 11:41:52
KarotesNav, nē tu pārproti manu izpratni. Es neattaisnoju ar Karmu apzinātu atriebību, taču Karma ir kā tāds nu teixim dators/automāts, kas veic šo atriebības aktu. Pietam bez jebkādām atkāpēm.
Līdz ar to ja es atdarīšu ļauno ar labu, nu ok, tb labais iet uz priekšu. Bet visticamāk, ka šo labo es būšu darījis Karmas likuma ietekmē, tb pret kādu cilvēku, kurš pats bij labs un kuram tagad pēc likuma pienācās labais. Tā nu sanāca ka Karma mani izmantoja kā šī labā instrumentu.
Taču, šis ļaunais, kas tika man nodarīts un netika caur Karmas automātu atmaksāts paliek gaisā karājoties. Tas nav izdzēsts ar manu labo aktu, vienkārši Karmas automāts to tam ļaundarim atmaksās caur kādu citu cilvēku vai notikumu! Tobiš mans labais darbs nav kompensējis cita cilvēka ļauno darbu. Mana piedošana nav mazinājusi ļaunumu pasaulē, tikai pārlikusi to uz citu "izpildītāju", kurš atkal izpildīs to caur savu gribu... jautājums... kamdēļ tiek atmaksāts ļajundarim ļauns darbs pret cilvēku, ja tas tomēr ir Karmas Likuma darbs, bet ļaundaris ir instruments.
Bet ja tomēr ir atkarīgs čista no brīvās gribas, tad Karmas likums nevar tikt piepildīts...

Bet par tām slimībām... kā Kristus teica... lai Dieva darbi viņā parādītos! Redz no Kristīgā viedokļa fiziska slimība ir nekas salīdzinot ar grēka slimību. Ij kā es jau rakstīju, cilvēks, kas cieš negrēko! Tamdēļ slimība un ciešanas, ko tu zīmē vienmēr kā ļaunumu, ne vienmēr IR ļaunums. Un otrādi, ne viss patīkamais un baudpilnais IR labs!
Cilvēka īstenā daba parādās ciešanās. Dievs gan zin kāds tu esi, bet tu pats nezini... cilvēki bieži pasaulē darbojas ilūziju vadīti, tad nu ciešanas ir tās, kas šķīsta cilvēkus no ilūzijām un uzrāda šīs pasaules īsteno bildi... parāda kāda tā ir... liek saprast, ka pasaulei vajadzīga palīdzība, ka cilvēkiem nepieciešams palīgs un glābējs.
Bet cilvēki labāk racionalizē, aizsmērē šo atklāsmi ciet ar savām prāta konstrukcijām un turpina dzīvot... pastumjot neertības ārpus savas mājas un pie manis viss OK a tur ārā - da kaut vai plūdi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.21 12:20:27
> Mulders
1. Tu pats vairs neģenerēsi sliktos darbus, tātad kopējais slikto darbu skaits samazināsies. Tu nosper šortus, tad atkal tev nosper, tad atkal tu, utt. Vai nu tu izdevīgā gadījumā nezodz šortus, bet viņi tam cilvēkam saplīst, tāpēc jaunu šortu zādzību nākotnē vairs nav.
Bez tam, tava rīcība (atnesi un atdevi šortus, kaut arī varēji nozagt), iespējams, ka lika tam otram padomāt un arī pārstāt darīt sliktu.
2. Citu sastrādāto tev arī nav jāņem uz sevis. Ja tas cits paliek tādā pašā apziņas līmenī, tad tā ir klasiskā cūkas mazgāšana no dubļiem, vai naudas došana ubagam-alkoholiķim. Daudz vērtīgāk ir, ja šis cits sāk rīkoties labāk.

Ļaundaris nav tikai instruments. Viņš ar savu darību nopelna sev darbības sekas. Tas, ka tas otrs varbūt bija pelnījis, neko nemaina. Un kā ļaundaris zin, cik lielā mērā tieši bija jāatriebjās? 3 sitieni pa seju un 2 spērieni ar kāju, un pietiek?

Kāpēc ja ir brīvā griba, tad karmas likums nedarbojās, nesapratu.

Par slimībām - ar mazu bērnu slimībām un nāvi tas neiet cauri.
Kāpēc negrēko cilvēks, kas cieš? Hitlers cieta no Parkonsona slimības.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.21 12:43:15
Mēģināšu pasakaidort vēlreiz!

Tu saki, ka KaramsLikums 1:1 mapto labo un ļauno vispārīgi, protams netiek mapots 1:1 ļaunā un labā avots, bet summa!

Tobiš, ja kāds kaut kur izdarīja ko ļaunu, tad viņam ļaunais ir jāsaņem pretīm! Ja es nozogu, tad man nozags (vai kā citādi atmaxās). Ja tā nenotiek, tad KarmasLikums nedarbojas. Tb ja es varu zagt, bet man nekad par to netiek atmaksāts, tad KarmasLikumam nav nozīmes? Tik tālu seko?

Tātad pieņemsim, ka vienmēr un visos gadījumos agri vai vēlu šajā vai citā dzīvē, ja es nozogu, MAN nozags (es zīmēju simetriski, lai vieglāk sekot maniem pirxtiem). Tātad pēc manas rīcības brīvās paaulē tiek fixēta zādzība. Tas NOZĪMĒ nepieciešami, ka pasaulē NOTEIKTI vēl notisk vismaz viena zādzība, jo mana zādzība ir izraisījusi KarmasLikuma atriebības mašīnas "skaitītāja" ieslēgšanos un reiz pār mani krīt šī zādzības atriebība! Tā NEVAR nenākt, jo citādi Karma nedarbojas vismaz ne tajā izpratnē kā es saprotu to no tevis teiktā.
Līdz ar to, notiek VĒL VIENA zādzība! Tobiš mana zādzība pasaulē rada DIVAS zādzības!
Tagad jautājums, vai tā otra "atriebības zādzība" nāk no kāda cilvēka vai kā kāds nejauš gadījums... teixim... man nodeg māja?
Ja tas ir #1, tad ir sekojosi secinājumi
1. Ja tas ir šī cilvēka brīvas gribas akts, tad mēs nevaram neatmaksāt arī viņam zādzību pret manīm... tātad zādzības "ieraksts" paliek pasaulē, tb cilvēks ir nozadzis man ko... tb man tika atriebts un mans ieraksts dzēsts, bet tagad tas dāmakla zobens karājas pāri šim cilvēkam... un atkal KarmasLikums ir spiests reiz viņam atmaksāt! Jo viņš to darīja no brīvas gribas nevis spiets.
2. Ja KarmasLikums SPIEŽ šo cilvēku darīt zādzību, tad it kā mana zādzība tiek atriebta un šim cilvēkam dāmakla zobens virs galvas nekarājas, jo viņš izpildīja tikai KarmasLikuma pavēlēto taisnību attiecībā pret manīm pats to nemaz nezinot. Cik sapratu šo variantu tu nepieļauj! Jo tas loģiski nozīmē, ka ļaunumu var attaisnot ar šo "esmu instruments, nepiesieniet man neko"
Tālāk, ja man tiek atmaksāts ne caur cilvēku, bet caur mājas nodegšanu! Tad atkrīt visa jēga jebkurai palīdzībai, jo viss, kas notiek notiek tamdēļ, ka tam ir jānotiek! Tb tā teikt - tu esi pats vainīgs, ka tev nodeg māja, tā ir tava Karma!

Tālāk!

Par labo...
Ja esmu zadzis... tad jautājums, ja es tomēr pēc tam izdaru ko labu, vai zādzības ieraksts tiek dzēsts? Ja nē, tad acīmredzot nekāds skaits labā nekopensē ļauno, man ir jāsaņem pelnīts sods un mēs atgriežamies pie jau izrunātā! Ja labais dzēš ļauno, tad paceļas jautājums cik bomži jāpabaro, lai es leģitīmi varētu vecenīti nogriezt? Šit ir jautājums CIK? Gribu griezt vecenītes, bet baidos no KarmasLikuma, tak paļaujoties, ka tas darbojas kā mašīna - kā aklā Temīda, gribētu zināt cik daudz labā man jāizdara, lai nesodīti varētu vecenīti nogriezt?
Cits variants... vai tas, pret kuru es esmu izdarījis ļaunumu drīxt man piedot un tā dzēst karmas ierakstu?
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.22 03:44:28
a_masiks
Balss, Drusku šaubos, ka kādiem cietumā pie ticības nākušiem ir tik primitīvi un zemiski motīvi, kā tikt pie vīna un dievmaizītēm.
a_masiks Vari nešaubīties. Krāpšanas veids caur SMS kā reiz notiek no cietuma teritorijas.
Protams, ka cietumnieki turpina krāpties. Bet kāpēc tu domā, ka arī tie cietumnieki, kas kļuvuši kristieši, dara to pašu? Jeb tu gribi teikt, ka viņi tikai izliekas, ka ir ticīgi?
nu bet tā jau arī ir tā korelācija ticībai ar noziedzību.
Nē, bailes no pelnītā soda un mēģinājums piekukuļot kādu, kam ir vara, NAV ticība. Tā ir tikai savas ādas glābšana, kam šādā iapildījumā ar kristietību nav itin nekāda sakara.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.09.22 09:30:06
> Mulders
Vispār par karmu ir vairākas izpratnes, es apskatu to, kur kāds (Dievs vai eņģelis) to karmu pārrauga, jo ar tevi par to ir interesantāk runāt.

Pagaidām tā:

#1 Sekas tikai no cilvēka.
Tātad tas cilvēks ir tādas dabas, ka viņš ziepes savārīs tā kā tā. Viņa ļaunumu tāpat neapturēsi, tad nāktos iejaukties viņa brīvā izvēlē, padarīt viņu par robotu.
Tu gribēji, lai tas cilvēks apzog pensionāru un paliek nesodīts?
Pat ja pieņemam, ka nav neviena cilvēka uz doto brīdi, kurš gribētu zagt, visi godīgi, kas par to? Varam atlikt, laika ir pietiekami, bet darbu saraksts ir garš. Ja nu pilnīgi visi atbrīvojas no samsāras riteņa, tad
tas darbiņš pazūd. Zādzība vairs pasaulē nenotika!

Es domāju, ka sekas var būt gan no cilvēka, gan nejauša gadījuma.

Viss, kas notiek, notiek tamdēļ, ka tam jānotiek? Taču tu nezini, kam jānotiek!
Teiksim, ir 2 varianti:
1) Cilvēks, kam deg māja, ir dedzinājis māju tev
2) Cilvēks, kam deg māja, ir palīdzējis dzēst tavu māju.
Tev ir izvēle, kā rīkoties. Drošāk tā kā būtu dzēst to māju, vai ne? Pat ja esi tikai aprēķinātājs, bez līdzcietības.

Par labo...
Daži sliktie darbi dzēšās ar dažiem labajiem. Taču vecenītes rēķināt ar bomžiem tā nesanāks. Vai nu tas nesedzās principā, vai arī matemātiski nesarēķinās. Piemēram, par katru bomzi +10 punkti, bet par domu "tas vecenītei" uz katra bomža -50 punktu. Nesavāksi vecenītei vajadzīgos plusus. :-)

Domāju, ka drīkst piedot un tad ieraksts dzēšās, pilnīgi vai daļēji. Taču, iespējams, ka ne visu var piedot, jo sekas paliek un var būt iesaistīti vairāk par 2 cilvēkiem. Jāņem arī vērā, cik cilvēks ir attīstīts. Jo attīstītāks, jo mazāk viņam svarīgas "karmiskās atriebības". Piemēram, ja bērnam pēriens par saplēstu vāzi ir neliela katastrofa, tad pieaugušais to pašu pērienu var uzņemt ar smaidu. Tas ir, zādzība notika, bet formāli un drīzāk visiem par uzjautrinājumu.

Vispār, uzdevums ir nevis optimizēt karmu materiālajā pasaulē, bet izrauties no materiālās pasaules ārā. Bet to ar vieniem pašiem labajiem darbiem panākt nevar.
Balss
# Labojis Balss: 2007.09.22 09:37:24
KarotesNav
Princps - ko sēsi, to pļausi - ir definēts Bībelē bez karmas piesaukšanas.
Vispār, uzdevums ir nevis optimizēt karmu materiālajā pasaulē, bet izrauties no materiālās pasaules ārā. Bet to ar vieniem pašiem labajiem darbiem panākt nevar.
Kādu risinājumu tad, tavuprāt, karmas princips dod?! Jo tik tiešām = ar labajiem darbiem no šī grēka apļa cilvēks izrauties nevar!
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.09.22 21:01:05
Man nav cietumnieku-kristiešu statistikas, nu nav cietumi kristiešu pilni, nav. Tāpat kā nav viņu daudz ne manā darbā, ne manā daudzdzīvokļu mājā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 09:31:30
> Balss
"Ko sēsi, to pļausi" tā pati karma vien ir. Karma ir arī šīs pašas dzīves sapelnītais.
Karmas princips, var teikt, ir šīs pasaules saturošais cements, šīs pasaules spēles noteikumi. Bez tā pajūk visas cēloņsakarības un iestājas haoss.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 11:43:17
KarotesNav, nepareizi! Ja ļaunumu var atdarīt ar labo, tad var izjaukt ļaunuma riteni un pārcirst šo gorgijas mezglu un pasauli darīt labāku! Ļaunu atdarot ar ļaunu tu cilvēku par labu nepadarīsi... varbūt ārēji... viņš bailēs no soda nedarīs ļauno, bet vai tad Karmai ļaunās domas ir neredzamas? Jēga ir no likuma, ja pie pirmās Katrīnas vētras visi metās marodierismā un slepkavībās?
Cilvēks jāpadara labs nevis viņa rīcība!
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.24 11:47:23
KarotesNav
Protams, tikai, paldies Dievam, ka šo karmas principu ir lauzis Kristus, lai mēs caur Viņu varētu tikt no tā atbrīvoti.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 11:50:35
> Mulders
Hmm, vai tad es ne par to pašu?

Ja nedarīs ļauno kaut bailēs no soda, tad nebūs ļaunā darba, bet tikai par domām taču nenāks tāda pati alga kā par reālu nodarījumu.

Jā, cilvēks jāpadara tāds, kurš dara labu aiz iekšējas pārliecības, nevis aiz bailēm vai aprēķina. Tomēr laba rīcība aiz bailēm vienalga ir labāka par sliktu rīcību bez bailēm.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 12:00:47
Būtībā no Dieva viedokļa ir pilnīgi pofig vai tu nogriez vecenīti vai domā par vecenītes nogriešanu kā labu risinājumu kādam jautājumam!
Jo jebkura rīcība izaug no nodoma! Nodoms ir pirmais, kas tevi saindēs. Sistēma, kas celta uz "bailēm" ir īslaicīga. Jo ja tava būtība ir griezt vecenītes, bet tu to nedari, jo baidies, ka tevi pašu nogriezīs, tad dabīgais cilvēka saprāts, kas saceļas pret autoritātēm, vispirms meklēs kā potenciālo tevis nogriezēju padarīt nekaitīgu!
Tb griezt gribētājs nevis domā, kā pārstāt gribēt griezt, bet kā apiet aizliegumu, kā likumu apčakarēt, kā paslīdēt policijai garām nemanot! Nu un vai tad ne Karmologi māca, ka pārdzimst nevis mūsu atmiņas, bet mūsu būtība! Jēga nodzīvot bezdarbībā bet ar ļaunu sirdi un cerēt, ka tu pārdzimsi iekš kaut kā labāka... tā pati ļaunā sirds vien paliks! Nekas nemainās!
Savukārt, ja tu proponē ideju, ka bailes dara cilvēkus labus... tad padomā vēlreiz!
Karmoloģija ir skaista hipotēze, bet praksē - nerealizējama! Protams, par to var pārliecināties tikai tad, ja dziļi domā... bet Pāvils savās vēstulēs par šo raksta... bauslība (likums) nepadara cilvēku sirdī labāku... tā var uzrādīt gan grēku, bet motivēt un padarīt cilvēku par labu tā nespēj!

Aceries klasiku "Kas bez vainas, lai met akmeni pirmais"... tie vīri vismaz bij gana taisnīgi, lai saprastu, ka neviens no viņiem nav bez grēka.

Tev vajag grēku dzēšanas mehānismu, bet ja grēks kā tavas būtības daļa pārdzimst, tas neko nepalīdz. Ja tu darot labo sevi vari nomazgāt tīru, tad klasiskais jautājums - cik labdarības gadi kompensē nogrieztu vecenīti?

Redz tā kā mūsu griba nepakļaujas gribai, tobiš, tu nevari ar gribu ietekmēt to ko tu gribi, tad tu tiec uzkabināts uz tā fakta kāds nu tu esi!

Ciešanas ir labs "skolotājs" kas liek pašam izbaudīt ļaunumu, ko tu potenciāli vari radīt... taču Budisma mērķis ir atbrīvoties no ciešanām, tādējādi būtībā atbrīvoties no tā, kas vienīgais tev var parādīt kāds tu esi spogulī!

Tak ar spoguli tu nevari sevi nomazgāt... vajadzīgs ūdens! Un vajadzīgas tīras rokas, kas tevi mazgā... ja tu mazgā sevi ar netīrām rokām, tu tāpat netapsi tīrs, tik izķēpasi... To arī bieži novēro pie nominālkristiešiem, šie dikti lepni par to, ka šie var nelamāties, daudz Dievu lūdz un laulību nepārkāpj... bet kad šie paver muti, tad lepnības čūskas nāk ārā... Tā teikt... lepnība izspēlē triku, tu ar savu mazgāšanos esi tos netīrumus pārbīdījis no kakla uz muguras, uzvecl baltu kreklu un tad visiem rādi kāds tev tīrs kakls un apsmej visus kam tas ir netīrs...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 22 , pavisam kopa bijuši: 35022