atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai es esmu es?
Džonijs
Iesūtīts: 2011.01.22 14:07:00
Vai es esmu es, ja man kāds iebelž pa galvu, vai ķirurģiski iejaucas, kā rezultātā vairs neatceros iepriekšējo dzīvi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.01.25 10:22:25
παλαιό ανόητος
Bet kā apziņa tā ir?
Tad pēc būtības mēs esam skandha? Vai vairākas skandhas? Vai arī - tas, kas ir aiz visām skandhām?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.25 10:29:48
Kā tu zini, ka neeksistē bezsubjekta ilūzijas?

Tieshi taapat kaa es zinu, ka neexistee rinkja liinijas kuraam PI ir 3.000



Ibo jeedziens "subjekts" un "iluuzija" ir saistiiti jeedzieni. Taapat kaa neexistee taadi kvadraati, kam diognaales nekrustojas un neexistee piramiidas bez pamatnes. Tie ir saistiiti jeedzieni... iluuzija vienmeer ir kaada subjekta iluuzija.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.01.25 10:30:54
EzītisMiglā
http://buddhism.about.com/od/whatistheself/a/skandhasnoself.htm

Lūk, no šejienes es smeļos tās budistu gudrības. Tur ir plašāks skaidrojums.

Man liekas, tam ir vērts pieiet ļoti praktiski, nevis mēģināt ielauzīties kaut kādā sarežģītā uzskatu sistēmā un izjust skumjas ka viss ir tik nesaprotami.
Jāpēta, ko dod dažādi priekšstati par `es`.
Kas mainās, ja uzskata, ka patiesais `es` ir dvēsele, kas sēž kaut kur iekšā cilvēkā un stūrē viņu,vai ja uzskata ka `es` ir vien prāta apzīmējums psihisku un fizioloģisku procesu kopumam. Kā atzīmēja Mulders, patiesības atzīšana dara cilvēkus brīvus. Tad jāskatās, kurš no uzskatiem darīs brīvāku un tā tad arī būs mana patiesība.

Re, viens Teravādas mūks domā līdzīgi:
http://www.angelfire.com/electronic/awakening101/noself.html
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.25 10:31:12
Bet kā apziņa tā ir?

Bet tas jau pateikts, ka taa nekam nepieder... ka taas skandhas veido to, ko mees uztveram par ES, un aciimredzot shis "uztveres" mehaanisms ir vienas no skandhas parametriem.

ES ir final entity... jeb teixim taa... nulles ceelonis shiis apzinjas notikumiem.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.01.25 10:34:06
Aaa nu vo izlasiiju... Buda aizdomaajaas liidz emergentaam propertijaam. Vinjsh maaca, ka ES ir sho skandhu emergenta propertija. Es pat neteiktu "by-product" bet "super-product"

Iizii piizii...

Un ja tu pats sevi apluukolsi, teixim katru skandhu atsevishkji, tad tomeer tas KAS apluuko ir shiis visas 5as vienlaiciigi... tas ir kaa chuuskai eest pashai savu asti.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2011.01.25 12:00:53
es esmu es un būšu es arī tad kad mans rumpītis un pelēkā viela būs izkūpējušas tvaikos un putekļos! vo cik man labi!
amnēziJA var biedēt tikai manu miesīgo daļu. mūžigā paliek dzīva un neskarta - kamēr turas pie Dieva
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.01.25 12:16:05
Pirtniece
Vai tā tava mūžīgā daļa kaut kā arī ikdienā darbojas, ir novērojama?
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.01.25 12:57:55
Varbūt tiešām Es ir ilūzija...nu vismaz tai izpratnē, ka mēs savu Es uzskatām par kaut ko unikālu un monolītu. Varbūt šis Es ir daļa no kaut kāda Es , kas ir visu es kopums. Mūsu es (ego) tad ir šo skansku produkts
Pirtniece
# Iesūtīts: 2011.01.25 13:01:09
παλαιό ανόητος jā tā mana mūžīgā daļa manī ir tā kas mani skubina, aicina, pamāca, ved tuvāk Dievam. dod zināšanu kas ir vairāk par ar maņām satveramajām
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.01.25 13:02:12
PirtnieceTu runā par Svēto garu, jeb par savu Es?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2011.01.25 14:44:44
Džonijs uz KO tad Svētais gars runā? uz maniem kremējamajiem pīšļiem jeb uz manu mūžīgo Es?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.01.26 17:37:58
Pirtniece
Tad tas (mūžīgais Es) ir kaut kas līdzīgs tam, ko neticīgie apzīmē ar `sirdsapziņu`?
muga34
# Iesūtīts: 2011.02.04 09:35:46
DžonijsMan liekas tā - tavs es ir un paliek tavs es - kas ir tā tava dzīvības elpa ko Dievs tev ir devis... mēs ticam Dievam un ar to apliecinam netikai Dieva esamību bet arī sātana - un bībelē ir daudz vietu kur Kristus izdzen ļaunos garus kas apliecina to ka tevī var iemājot un tevi var mētāt daudz un dažādi gari bet ja tu paļaujies uz Dievu tu no tā tiec sargāts ar Dieva izpausmi - Svēto Garu... un visu nosaka tava izvēle...
jack wolfskin [134.2.165.6]
# Iesūtīts: 2011.02.06 15:30:49
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/39185/veronikas-kundze-43-gados-piedzima-no-jauna
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 32979