atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai es esmu es?
Džonijs
Iesūtīts: 2011.01.22 14:07:00
Vai es esmu es, ja man kāds iebelž pa galvu, vai ķirurģiski iejaucas, kā rezultātā vairs neatceros iepriekšējo dzīvi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.01.22 21:00:45
παλαιό ανόητοςAivars Tātad ja Dievs "iedod"pa galvu kā Pāvilam, un šams kļūst par citu cilvēku, tad tiek izmainīta dvēsele, bet ja teiksim ārsts parakājas smadzeņu podā un šams izmainās, tad dvēsele nemainās?
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.01.22 21:07:36
armiloIekniebt jau es sev varu...un ko es no tā iegūstu?...apziņu ka esmu dzīvs, bet vai ar kniebienu var atgūt veco es?...diez vai
neielog. [90.130.180.194]
# Iesūtīts: 2011.01.22 21:48:20
Kad kristietis ir galīgā pālī - tas (metanols) ietekmē dvēseli vai nē? Ja ietekmē, tad kā, ja nē - tad - kāpēc?
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.22 22:01:27
neielog. [90.130.180.194]
"Kad kristietis ir galīgā pālī - tas (metanols) ietekmē dvēseli vai nē?"

Jā, tas ietekmē. Dvēsele cieš, ir nelaimīga.
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.22 22:05:10
Džonijs
Tavs vecais `es` tika noslīcināts kristības ūdenī. Tas vairs nav atgūstams. Kristībā Tu esi piedzimis par Dieva bērnu, un tāds arī paliksi, kaut vai desmit amnēzijas pēc kārtas Tevi piemeklētu.
danar
# Iesūtīts: 2011.01.22 22:06:50
armilo
luk viena kartiga atbilde
armilo
# Labojis armilo: 2011.01.22 22:14:13
danar
Jā, bet Džonijam tāda atbilde neder. Viņš ir nobažījies ka visādas miesas kaites var nodarīt būtiskus defektus viņa mūžīgajai personai. Patīkami, ka to pat spēj atšķirt nekristietis vecais muļķis.
danar
# Iesūtīts: 2011.01.22 22:18:14
armilo
ne,nu ja godigi,man reizem ar dara bazigu,piemeram tada situacija...ja saeju sviesta,nu,sajuku prata..ka tad ir?
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.01.22 22:20:39
armiloNeizdari pāragrus spriedumusBet jautājums ir atklāts. Es iedomājos ka varbūt ir iespēja izdomāt kādu veidu, vai ieroci, ar kura palīdzību var izmainīt cilvēka personību. Ja jā, tad cik lielā mērā mēs varam tam pretoties
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.22 22:24:27
danar
"ja saeju sviesta,nu,sajuku prata..ka tad ir?"

Ir tā, ka Dievs savu vārdu tur. Ja Viņš reiz ir saucis Tevi par Savu bērnu, tad tāds tu arī būsi, lai kāda smadzeņu slimība tevi neskartu. Grēka skartajai miesai kopā ar sviestaino prātu ir lemts atgriezties pie pīšļiem. Dveselei pie Dieva, debesu valstībā.
danar
# Iesūtīts: 2011.01.22 22:26:22
armilo
nu,ok...pierunaji
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.22 22:30:27
Džonijs
"Neizdari pāragrus spriedumus"

Es ampelējos, un neko sliktu par Tevi nespriežu.


"Es iedomājos ka varbūt ir iespēja izdomāt kādu veidu, vai ieroci, ar kura palīdzību var izmainīt cilvēka personību. Ja jā, tad cik lielā mērā mēs varam tam pretoties"

Tāds veids jau ir izdomāts. Lucifers izdomāja ka dibinās pats savu valstību un manīs cilvēku personības pēc sava "labā" prāta. Pretoties tam varam ar Dieva vārdu, lūgšanu un sakramentiem.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.01.23 12:20:05
armilo
Par to dvēseli jau laikam nav īsti konsensa arī kristiešu starpā, vai tāda vispār ir. Atceros lasījis Jehovas Liecinieku žurnālīti par šo tēmu, kur bija pamatots, ka ar `dvēseli` ir jāsaprot dzīvības spēks, nevis kaut kāda mūžīga cilvēka sastāvdaļa, kas atrodas iekšā cilvēkā un to vada. Kad cilvēks nomirst, dzīvības spēks beidzas un nav nekā, bet Jehova kādreiz nākotnē ņems un atkalradīs cilvēkus, lai varētu tos tiesāt.
S.R...
# Iesūtīts: 2011.01.23 13:08:16
Džonijs
vai tad no amnēzijas pamazām neattopas? tas ir, atmiņa sāk atjaunoties.
sliktāk ir, ja cilvēks pie pilnas saprašanas esot tomēr nesparot, kas īsti ir. kāpēc ir, un galugalā, priekš kam tas viss! un tavas bažas par personības izmaiņu... mūsu personību ļoti lielā mērā kāds veido, ar labiem, vai sliktiem nodomiem, bet veido,ietekmē, ignorē u.tt.
vārdusakot, nekā iepriecinoša.
sica garlaikota... [78.84.101.18]
# Iesūtīts: 2011.01.23 13:37:42
S.R...
vai krieviem ir ļoti labs seriāls - Vihožu tjeba iskatj. par pazudušajiem cilvēkiem. Arī tādiem kam ir amnēzija. Citiem atjaunojas pēc vairākiem gadiem, bet ga;venajai varonei neatjaunojas nemaz. Viņa uzsākusi jaunu dzīvi, jaunu profsiju utt un palīdz šiem te pazudušajiem, vienlaikus mēģinot atcerēties pagātni, bet.... nesekmīgi. Kaut kādi pagātnes uzplauksnījumi, vairāk saistīti ar ēkām parādās, bet viņa nespēj atcerēties, kas bija, kā sauca, kas noticis... Zina, ka atrasta smagā stāvoklī un viss.
es domāju, ka tādi gadījumi diemžēl mēdz gadīties. Tās smadzenes tomēr ir tik dīvaina padarīšana
biča
# Iesūtīts: 2011.01.23 13:56:56
hm, mani tiešām interesē, kā nosaka, kura personība ir īstā. esot bijusi viena sieviete, kam pēc galvas traumas visas atmiņas, ieskaitot staigāt un runāt pazudušas. tiesa gan, viņa dzīves gaitā esot pāris reizes pārslēgusies arī uz iepriekšējo personību, bet viņai nebija nekādu atmiņu par to, ko darījusi kā otra personība. abas personības bija normālas, bet pilnīgi dažāda rakstura.

nu pieņemsim, ka kādam ateistam izveidojas kristīga otrā personība, bet ir kaut kāda ārstēšana, kuras rezultātā tā pazūd. vai šādam cilvēkam ir iespēja tikt debesīs, ja pamatpersona ir ateists, bet kristietis ir tikai gļuks?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.01.23 14:05:28
biča
Nu jā. Esot gadījumi , kad ir vairākas personības.
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.23 15:39:58
παλαιό ανόητος
"Par to dvēseli jau laikam nav īsti konsensa arī kristiešu starpā, vai tāda vispār ir. Atceros lasījis Jehovas Liecinieku žurnālīti par šo tēmu"

Jehovas liecinieki nav kristieši, jo noliedz Trīsvienīgo Dievu. Tradicionālo konfesiju vidū izpratne par miesu un dvēseli pēc būtības ir vienāda.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.23 15:56:09
armilo
Vai tā vienmēr ir? Par jehoviešiem tev pilnīga taisnība, bet nu teiksim franciskāņu trīskāršā antropoloģija gars-dvēsele-miesa, šķiet nav tā, ko akceptējuši luteriskie tēvi, un vispār jau diskusija par to vai Sv. Rakstos dvēsele ir saprotama kā personības pilnība, vai tikai kā cilvēka daļa ir stipri atklāts. Dievs Ādamu darīja par dzīvu dvēseli, bet tai dzīvajai dvēselei bija konkŗēti šķiņķi un ribas.
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.23 16:15:31
Aivars
Pastāsti lūdzu, ko franciskāņi māca par trīskāršo antropoloģiju? Es saprotu, ka dvēsele ir cilvēka personības pilnības galvenā daļa.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 4121