atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jocīgi bērnu vārdi :)
Vienkārši balss
Iesūtīts: 2011.01.03 16:12:49
Kādi radoši gara lidojumi ir jums pazīstami attiecībā uz bērnu vādiem? ?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.01.03 16:14:04
Izlasīju šādu rakstiņu:

Dīvainākie bērnu vārdi PSRS un Krievijā

Jau nepa laikā Švonders jaundzimušās meitenītes ierosināja nodēvēt par Bebelīnu un Pestilīnu, un šī jaukā tradīcija saglabājās gan Padomju Savienības laikos, gan arī mūsdienu Krievijā.

PSRS laikos (tāpat kā gandrīz visā ASV pastāvēšanas vēsturē) bija slimīga tendence garus, sarežģītus jēdzienus noreducēt uz īsiem, visiem saprotamiem vārdiem, tādēļ ikvienam cilvēkam bija skaidrs, kas ir kolhozs, kamazs vai genseks.

Tikai nesen Maskavas dzimtsarakstu birojs sācis analizēt vecos arhīvus, tādēļ Krievijas prese izcēlusi atsevišķus vārdiņus, ko vecāki ielikuši savām atvasēm, kā arī piedāvā to izcelsmes skaidrojumu. Lūk, daži piemēri:

Пофистал (Победитель фашизма Иосиф Сталин), Кукуцаполь (Кукуруза царица полей), Дисизара (Дитя, смело иди за революцией), Лакшмивара (Лагерь Шмидта в Арктике), Мюда (Международный юношеский день), Желдора (Железная дорога), Пятвчет (Пятилетку в четыре года), Даздрасмыгда (Да здравствует смычка города и деревни), Урювкос (Ура, Юра в космосе), Перкосрак (Первая космическая ракета).

Skaistā tradīcija turpinās arī demokrātiskajā Krievijā, un jomas eksperti apkopojuši savdabību topu ar neparastākajiem vārdiem, vien brīdinot, ka akcenti ir nedaudz novirzīti un jauno vecāku fantāzijas lidojums skaidrojams ar citiem sociālkulturālajiem aspektiem.

Starp puisēnu vārdiem lielāko ievērību izpelnījušies Эдем, Салат-Латук, Авиадиспетчер, Кит, Дельфин, Еремий-Покровитель un Огнеслав, tomēr topa pirmajā vietā ierindots puisēns, kuram vismaz līdz 16 gadu vecumam būs jādzīvo ar vārdiņu Лука-Счастье Саммерсет Оушен.

Savukārt meitenīšu vidū kā oriģinālākie atzīti vārdi Лазанья, Жужа, Миллианера, Виагра, Главиктория, bet pirmajā vietā ierindota tikai krieviem vien saprotama idioma Алеша-Каприна.
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2011.01.03 20:18:07
Жужа un Мюда tīri neko derētu, pārējie gan atbaidoši!
kas zin? [46.109.100.8]
# Iesūtīts: 2011.01.03 20:24:57
Valentīnis Žuža ir diezgan izplatīts saīsinātais vārds no Zuzannas, esmu dzirdējis ungāriem.
Tev piestāvētu vārds Censonis!
Sicilia
# Iesūtīts: 2011.01.03 21:42:09

āpāc es pusi dienas domāju, kur dzirdēju vārdu Žuža... un atcerējos.,.. seriālā radu būšana sīkajai ir lupatu tītars Žuža
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.01.03 22:00:55
Biju dzirdējis, ka meitenei esot iedots vārds-gonoreja
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.01.03 22:03:25
Vēl VB bija tāda interneta personība ar niku Dazdraperma. Да здравствует первое мая!
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.01.03 22:07:56
Vēl tīri jauki skanētu vārds-Sperman http://www.mobiles5.com/wallpapers/Humour/27123-Sperman/download

it sevišķi latviski
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.01.04 02:05:51
Džonijs
Un ja nu kāds latvietis ņem un paklausa uzaicinājumam?
danar
# Iesūtīts: 2011.01.04 12:45:26
man nav nacies dzirdet uberjocigus bernu vardus,bet kaķu gan..viens onka bij ielicis savam kakim vardu-Ha-haceru,ka cilvekberniem tadus neliek
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.01.04 12:53:16
Atcerējos par vienu skolotāju, kam vārds bij Mikulis.
smīniņš [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2011.01.05 15:21:52
Man vēl no armijas prātā stāv Fikrats Hudaikuļijevs. Biju seržants un man šitādi 28 mongoloīdu purni katru vakaru pēc saraxta bija jāsauc. Jautrākais, ka to saraxtu beigās jau saucu no galvas. vo galva, johaidī.
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.01.05 16:57:22
arī no eksotiskākiem vārdiem var aplauzties - reiz kaimiņu bērni, kas parsvarā bija gadījušies krievu tautības, tik cēli skanošo Florianu pārkristīja par vnk Fļuriku. tā arī pielipa uz laiku laikiem, nabaga mamma tā gluži laikam nebij domājusi
sica garlaikota... [78.84.101.18]
# Iesūtīts: 2011.01.05 17:29:24
"Vispār jau krievu tieksmi saīsināt vārdus nevar uzskatīt par dīvainvārdiem. Jo viņiem jau Igori ir Gariki> georgiji Žoriki, daniēli Daņiki.... nu Floriāns Fļuriks jau ir normāli....
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2011.01.05 18:45:03
Labs futbolists, bet vārds http://www.goalvideoz.com/player/Kaka/

Un vēl...laikam leišu vārds-Bezdonis. Vot iedomājaties...bērnam vārds Bezdonis, bet uzvārds Lielais
Pirtniece
# Iesūtīts: 2011.01.05 19:20:14
Džonijs` ui!!!!!!!!!!!!!!
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.01.05 20:00:33
sica garlaikota... [78.84.101.18]

te tā sāls būs lēcienā no cēlā oriģinālskanējuma uz kaut ko pļurai līdzīgu (nu vismaz latvieša ausij). iz grjazi v kņazi, tikia otrādi
sicA garāmskrienot [78.84.101.18]
# Iesūtīts: 2011.01.05 20:05:30
NU redz daudzi latvieši voše nesaprot kaimiņtautas tieksmi uz saīsinājumiem....
reiz viena mana kolēģe ar to pašu Žoriku iekrita. atskrien uz darbu un kliedz kā tā var bērnu nosaukt. paskaidroju, ka tas ir georgijs un ir Ok un šamā nedēļu bauroja kā var Georgiju par žoriku saukāt, ja tāds smuks vārds.
Es pati ilgi nesapratu Garika nozīmi un piedomāju [pie Mitjas (Dmitrijs).

Lai gan latvieši jau ar mēdz vārdus īsināt un pārveidot ikdienā tiesa ne tik dramatiski....
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.01.05 20:10:32
jā, latvieši ar, es piem., mājiniekiem sen kā jau esmu joniks un tikai. tad vīrs reiz ņēma un pārveidoja uz joļiks, bet kad grib mani sevišķi pakacināt, tad vēl pieliek joļikam priekšā pa.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.01.06 11:17:51
Zinu, ka Latvijā ir džeks ar vārdu Daunis.( Viņš gan, iespējams, ka pārmainīja uz Daumantu). Garākais pie mums reģistrētais vārds ir Eskliopiodofija
danar
# Iesūtīts: 2011.01.06 13:31:33
Memekija
aprac...Tas Eskliopio...nav kads slimibas nosaukums?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 152 , pavisam kopa bijuši: 32865