atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par studiju kvalitāti LU TF
vilks
Iesūtīts: 2010.12.06 20:40:40
Tā kā tēmā par Sinodi izrādījās, ka daudziem ir ko teikt par šo tēmu, tad nu atvēršu jaunu diskusiju.

Tātad - vai studijas TF uzskatāt par kvalitatīvām? Kāpēc jā vai kāpēc nē?

Vai LELB mācītājiem/topošajiem mācītājiem/draudžu locekļiem tur būtu noderīgi studēt un kāpēc?

Protams, tēmas ietvaros nepieciešams ievērot foruma noteikumus, citādi var tikt piemērotas arī tajos minētās represijas. Gribētos taču tādu saturīgu un vērtīgu diskusiju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Ralfs Kokins, TF dekāns [195.13.140.22]
# Iesūtīts: 2010.12.08 12:53:20
Varu apliecināt, ka šis raksts „Delfos” ir kāda cilvēka ļoti nekrietna provokācija, lai grautu manu akadēmisko un galvenais – kristīgo reputāciju. Brīnos par to „krietno kristieti” un viņa mērķiem/motivāciju.
Ļoti interesanta ir šī taktika – nevis sarunāties, bet publicēt rakstu zem cita cilvēka vārda (it kā es to būtu publicējis), it kā viņa tekstu, bez cilvēka ziņas un piekrišanas. Tas nozīmē vien to, ka ir kādi netīri/negodīgi mērķi.
Šī raksta publicēšana laicīgā portālā ir smags ētisks pārkāpums un ne tikai. Kā lai citādi nosauc baznīcas tikai iekšējai diskusijai paredzēta dokumenta manipulēšanu un publicēšanu it kā paša autora vārdā plašākai laicīgās sabiedrības apspriešanai? Uzskatu to par zemisku mēģinājumu tālāk un „no malas” eskalēt situāciju baznīcā, raisīt savstarpēju agresiju un sanaidot kristiešus.

Ralfs Kokins, TF dekāns [195.13.140.22]
# Iesūtīts: 2010.12.08 12:54:00
Es ļoti konsekventi esmu ievērojis principu paturēt kritiskās diskusijas un pārdomas tikai baznīcas kontekstā. Esmu atteicis VISUS piedāvājumus par situāciju mūsu baznīcā izteikties laicīgajos mēdijos (lai gan interese bija ļoti liela, galvenokārt no televīzijas kanālu puses).
Lūdzu vismaz LELB foruma lietotājus nebūt tik lētticīgiem un neuzķerties uz šī manipulāciju, nepārbaudītu apvainojumu un provokāciju "āķa"!
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.08 13:28:24
kvalitāte [90.130.177.118]
Kad studēju TF,pamanīju,ka liberālisms tur tika uzturēts kā vadošā ideoloģija, bet tiem, kas gribēja palikt citās domās, bija grūti nokārtot gala darbu.

Es gan studiju laikā ievēroju ko citu - proti, bija (un, iespējams, joprojām ir) studenti, kuri savu nezināšanu/nevarēšanu/negribēšanu akadēmiski mācīties un akadēmiski argumentēt attaisno ar savu konservatīvo pārliecību. Nezin kāpēc ir cilvēki, kuri uzskata - ja pasniedzējs ir kristietis un es esmu kristietis, un kursa darbā paužu kristīgu viedokli, tad man automātiski pienākas laba atzīme. Protams, ka šiem studentiem bija problēmas nokārtot visa veida eksāmenus un dabūt sekmīgu atzīmi par kursa darbiem, jo viņi vienkārši negribēja vai nevarēja mācīties atbilstoši prasībām.

Studijas galu galā nav paredzētas pasniedzēju evaņģelizēšanai, un, ja kāds tā domā, tad lai nebrīnās, ka ir nesekmīgs. "Bībelē tā ir rakstīts un jūs visi esat idioti, ja domājat citādāk" nav nekāds arguments.

Man sava konservatīvā (tolaik daaaaudz konservatīvāka kā pašlaik) pārliecība nebija jāslēpj un nebija nekādu problēmu dabūt labas atzīmes, ja darbs atbilda visām prasībām. Tāpat pazīstu vairākus studentus, kas ir ar ļoti konservatīvu ticības pārliecību un beidza fakultātes bakalaura un/vai maģistra programmu ar labām un izcilām sekmēm, un viņiem sava pārliecība arī nebija jāslēpj. (viņi to nemaz nedarīja)

Arī Studente [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.08 13:59:00
......da labi...... ja šeit tik konkrēta diskusija es arī jūtos tiesīga pāris vārdus pateikt. Varbūt nevis kritikas un kāda viena cilvēka aplikšanas dēļ bet klusi cerot, ka manas un citas NE-pozitīvās piezīmes palīdzēs kritiskāk paraudzīties uz savu darbu un tad patiešām uzlabot studēšanas kvalitāti. Citādi tukša ļerināšana vien sanāk.

Vispirms novērojums par pašiem studentiem. Līmenis dažiem ļoti zems un nesaprotu kāpēc viņi fakultāte studē. Bet nu prasības un kristīgais pakāpiens Oi!!!Nesaprotu arī tos kuri no fakultātes paņem visu ko var paņemt un pēc tam vnk apd..š fakultāti un pasniedzējus. Un riebj kampaņas un studentu noskaņošanas par vai pret kādu pasniedzēju un tikai nesakiet ka nekas tāds nenotiek. Neesmu KOkina fane bet daži izsakās tā ka starp rindiņām vemt gribās: aizmuguriski un zemiski un izpatīkot kaut kam. Un viņš nav vienīgais tas pats notiek arī studentu vidū.
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:03:44
Arī Studente [83.99.173.223]
nezin vai par aprunāšanām un intrigām ir vērts īpaši izvērsties diskusijā par studiju kvalitāti un to noderīgumu LELB draudžu locekļiem un mācītājiem. Intrigas un aprunāšanas notiek visur (ieskaitot visas LU fakultātes un LELB draudzes), līdz ar to tas nav tāds īpašs LU TF fenomens, par ko būtu šausmīgi jābrīnās.

Bet varbūt ir vairāk viedokļu par to, ko studijas TF dod/var dot draudžu locekļiem un/vai mācītājiem?
Arī Studente [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:07:12
Jums forums jocīgs nevar pat normālu tekstu ierakstīt, zīmju skaits kā mobilajā..............

Par Kokinu nav tā ka viņš būtu slikts dekāns un pasniedzējs un pret studentiem viņam nav štruntīgākā attieksme...... Dažreiz nopietni besī ārā viņa paviršība, nenopietnība. Vnk pajoko par svarīgiem jautājumiem. Vai kad nav ērts jautājums neatbildēt uz to un stāstīt kautko citu.

Liberāls? Jā un nē. Dažreiz liekas ka neviens nevar pats domāt ja ir čikens klāt.

Arī citas konfesijas viņš vairāk nenoliek kā kādreis, laikam būs ko pamācījies. Drīzāk var izbesīt Kokina kautkāds reliģiskais, sektantiskais fundamentālisms pret citām reliģijām.....
2001.gada absolvents [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:08:05
Ralfs Kokins, TF dekāns [195.13.140.22]
lūdzu, nedodiet tādām manipulācijām augsni.
izsaku cilvēcīgu līdzjūtību.

Sal. pam. 10:19 Kur daudz vārdu, tur neiztiek bez grēka, bet, kas savu muti savalda, ir gudrs.
Arī Studente [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:09:13
sorry vilks, es neaprunāju. Varu paklusēt un šeit vairs neparādīties. Cerēju, ka var godīgi patekt ko domā lai patiešām kautkas fakultātē mainītos.
vilks
# Labojis vilks: 2010.12.08 14:13:54
Arī Studente [83.99.173.223]
nē nē, es jau nesaku, ka aprunā. mani tikai ne mazākā mērā neizbrīna aprunāšanas jebkādā cilvēku grupā, jo tā viņi dara visur (nu jā, tas ir kaitinoši un pretīgi, bet tur neko īsti nevar darīt, kā vienīgi neiesaistīties). man tikai interesētu arī atbildes uz tiem jautājumiem par saistību ar LELB

forums jocīgs nevar pat normālu tekstu ierakstīt, zīmju skaits kā mobilajā
reģistre`tajiem lietotājiem nav zīmju skaita ierobežojuma, tas ir tikai nereģistrētajiem, lai ierobežotu spamu
droši piereģistrējies un raksti, cik vēlies

Vnk pajoko par svarīgiem jautājumiem.
man personīgi šķiet, ka mēdz būt jautājumi, uz kuriem nevar atbildēt, par kuriem var tikai pajokot vai neteikt neko..
Arī Studente [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:16:35
Varu runāt? Mani neviens neizbanos?

Tas nav uzbrauciens dekāna kungam. Ir viņam tas teikts acīs.
Ir tā: viņš ir aizrautīgs un interesants stāstītājs bet zūd realitātes sajūta un daudz atkāpes nevar viegli sekot vielai. Anekdotiski gadījumi un piemēri ir labi, par tiem paldies! Dažreiz gan uz cinisma robežas.........

Fakultātē studē visādu reliģiju piederīgie un daudzi ir Austrumu reliģiju praktizētāji. Viņi ir ļoti pacietīgi bet kādreiz sāp Kokina nievājošās replikas un joki par reinkarnāciju, karmu, meditāciju, maģiskajām zināšanām, senlatviešu pagānismu. Piemēram par bārenīšu raudāšanu zem ābelītes...........

Bet ja nedrīkst runāt es te vairs neparādīšos.
2001.gada absolvents [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:18:26
Arī Studente [83.99.173.223]
tā varētu būt jauna diskusija -
aprunāšana un kritikas deva, kur ir smalkā robeža?
forumā tak viedokļu jūra skalo krastus bez žēlastības.

vilks, tevi ar īsti nesaprotu, tu te visiem ierādi uzvedības normas kā namamāte.
vilks
# Labojis vilks: 2010.12.08 14:19:06
Arī Studente [83.99.173.223]
Runāt šeit drīkst visi, un bano šeit tikai par konkrētiem noteikumu pārkāpumiem.

Tomēr šī tēma nav par TF dekāna personību, bet gan par studijām.. tāpēc es ieteiktu rakstīt par tēmu, nevis turpināt par dekāna personību un raksturu.

2001.gada absolvents [84.237.145.179]
atvaino, es iesāku šo tēmu + mēdzu palaikam forumu arī moderēt. piedod, ja tas tevi aizvaino mēģinu palīdzēt organizēt diskusiju, lai tā nenogrimtu personīgos aizvainojumos vai dīvainās beztēmās.. mēdzu reizēm pārcensties =)
2001.gada absolvents [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:21:55
vilks
Runāt šeit drīkst visi
Arī Studente [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:29:59
A par ko tad es runāju? Domāju ka par fakultāti un vai var par fakultāti runāt bez kokina vai citiem? Nu nedomāju par viņu dienām un naktīm ka daži gribētu dzirdēt.

Viņš ir daudz laba izdarījis un daudzas lietas ir labākas, arī Maģistrantūru nevar salīdzināt ar to sviestu kas kādreiz bija. Un fakultāti labi izvadījis kad nogrieza gandrīz visu naudu un visi sāka par viņu besīties....

vienīgais tas ka fakultāte pasvītro toleranci un cilvēcību bet pašiem praksē tā vēl jāmācās. Ja izdosies šo gaisotni mainīt būs diezgan labi.

Studiju kvalitāti varētu vēlēties augstāku biku jau bardaks dažiem pasniedzējiem ir, bet tā jau ir problēma visās Fakultātēs, tagad tikai dragā pa lēto un masveidīgo.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:31:57
Neesmu pats studējis, bet vai ķads man var paskaidrot, kāda jēga no šīs fakultātes? Ko absolventi reāli var darīt ar iegūtajām zināšanām tautas labā?
2001.gada absolvents [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:32:00
vilks
varbūt norādīsi, kā pareizi jāizsakās par TF kvalitāti?
2001.gada absolvents [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:42:48
Manuprāt, TF nevar būt sausa zinātnes katedra, kurā ir pasniedzēji ar visiem grādiem un citiem tituliem, un tādēļ var slavināt sevi kā ļoti augsta līmeņa izlītības devēju.
Kā līdz kaut kam tādam var nonākt? Vai teoloģija nav valoda, kurā runā Baznīca?
atkārtošos... ja pazūd saikne ar Baznīcu, tad velta ir tāda teoloģija. veltīgs laiks, kas tur ieguldīts.
bet vienkāršiem interesentiem šī fakultāte ir kā meduspods.
TF nav baznīcas mācību iestāde un visai apšaubāma ir attieksme, ko iegūst pret Baznīcu tās studenti.
2001.gada absolvents [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:50:26
...ja, tiem nav personīgas saiknes ar Baznīcu.
Baznīca ir tā, kas veido un uztur savu baznīcēnu, tās pamatakmens ir Kristus. Vervelēt mācēt par Dievu var daudzi, un arī sevi saukt par teologiem var.
Mat. 7:21 Ne ikkatrs, kas uz Mani saka: Kungs! Kungs! - ieies Debesu valstībā, bet tas, kas dara Mana Debesu Tēva prātu.
Arī Studente [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:58:06
-------->>>> 2001 gada absolvents!

a baznīca ir meklējusi un gribējusi sadarboties ar fakultāti?.........
Dzirdu tikai kā fakultāti apliek un fakultāte nav tikai dekāns bet arī studenti.
Nēsmu sajūsmā par visu fakultātē bet reāli besī ārā attieksme pret mums kā pret slimniekiem. attieksme tāda ir a priori varbūt paši nepamaniet.

Ja tie nav meli tad vairāki pasniedzēji ir mācītāji un priesteri. Tas nozīmē ka viņi ir kaut kādi kreisie-nepareizie? Un studenti arī daudzi ir no draudzēm un viņi gan tik lielu žulti nevemj.

p.s. Esmu luterāņu draudzē un varu vēl ticēt un nedomāju ka vis ir slikti un melni.
arvids [90.130.177.118]
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:00:01
Kur tie laiki, kad TF mācījos, eh jaunība... Tā bija vieta. kur izšķirties ko īsti dzīvē darīt. Liela daļa puišu mācījās, lai kļūtu par mācītājiem. Kad 1,2 gadi bija nomocīti, tad tie kļuva par studējošiem mācītājiem. Tagad šī fakultāte maksā globalizācijas nodevas, cenšas nostāties tolerantā akadēmiskā pozā. Kāds sakars tai var būt ar LELB?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 33077