atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par studiju kvalitāti LU TF
vilks
Iesūtīts: 2010.12.06 20:40:40
Tā kā tēmā par Sinodi izrādījās, ka daudziem ir ko teikt par šo tēmu, tad nu atvēršu jaunu diskusiju.

Tātad - vai studijas TF uzskatāt par kvalitatīvām? Kāpēc jā vai kāpēc nē?

Vai LELB mācītājiem/topošajiem mācītājiem/draudžu locekļiem tur būtu noderīgi studēt un kāpēc?

Protams, tēmas ietvaros nepieciešams ievērot foruma noteikumus, citādi var tikt piemērotas arī tajos minētās represijas. Gribētos taču tādu saturīgu un vērtīgu diskusiju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
studente D a c e T. jeb d a s s y [213.175.97.165]
# Iesūtīts: 2010.12.07 15:25:43
Trilobīte
jā!
studente D a c e T. jeb d a s s y [213.175.97.165]
# Iesūtīts: 2010.12.07 15:51:52
Trilobīte
kur vēl luterāņu baznīcā ir 3 reizes lūgšana?
bet domāju Lutera akadēmija arī ir izcila!

ja zini kristietības uzstādījumus ir vieglāk saprast studiju kontekstu - atsevišķu vārdu nozīmi + Vecās Derības nozīmi!
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.12.07 15:54:57
jo vairāk teoriju galvā, jo grūtāk apgūt ko jaunu
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.07 17:16:21
Valentiinis, var palielinaat galvas kapacitaati
Ralfs Kokins [195.13.140.22]
# Labojis vilks: 2010.12.07 18:26:00
Svarīgākais jau ir iemācīties domāt un domāt pašam.
Ir, ko var dot Tikai TF un ir, ko var dot Tikai LA. Teoloģijas uzdevums ir izglītot un audzināt sabiedrību (teoloģiskā un reliģiskā analfabētisma apstākļos). Baznīcas mācību iestādes uzdevums ir sagatavot konfesionālai Baznīcai spēcīgus mācītājus, darbiniekus, utt. Tai jābūt ar labu praktisku sasaisti un pieredzi. Tā nevienmēr var būt "akadēmiska" universitāšu izpratnē.
To nevar darīt valsts mācību iestāde, kurai ir noteikti kritēriji, noteikumi un viss pārējais. Teoloģijai universitātē jābalstās brīvā (neatkarīgā) un zinātniski kritiskā pieejā, godīgi un atbildīgi iedodot teoloģiskās pētniecības pamatus. Tai neizbēgami jārunā tiešu un kritisku valodu, izvērtējot procesus šodienas sabiedrībā un arī baznīcās.
Viss, ko gribēju vēl sacīt - ja strādāsim viens pret otru, aiziesim visi uz grunti. Gribas cerēt, ka vecie laiki ar naida, pārmetumu un aizdomu tumsu ir pagājuši.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.07 18:42:10
Ralfs, bet vai juus teologjiju nepadaraat par antropologjijas un lingvistikas putru? Kur shajaa visaa paliek vieta tam "Teos"?

Aciimredzot ir dazhaadas izpratnes par to, kas tiek saprasts ar pashu jeedzienu "Teologjija" un "Teologs".

Manupraat ir absoluuts oximorons, piemeeram jeedziens - "Neticiigs TEologs".

Tas ir cilveeks, kas varbuut perfekti orienteejas juusu uzskaitiitajaas metodees, paarzin veesturi etc, bet pats nav ticiigs... nevar tikt uzskatiits par teologu. Tas var buut antropologs, lingvists, religjijas zinaatnju kaut kaads experts... bet ne teologs.

Un otraadi... viens sveetdienas skolu beidzis skoleens buus daudz vairaak teologs ar savu ticiibu vien.

Juus teicaat:

Teoloģijai universitātē jābalstās brīvā (neatkarīgā) un zinātniski kritiskā pieejā, godīgi un atbildīgi iedodot teoloģiskās pētniecības pamatus.

Neatkariigai no kaa?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.07 19:36:16
Jošs Mulders
Gan jau, ka neatkarīgai gan no pasaulīgām ideoloģijām, gan no baznīcpolitikas.
Lutera variants - akadēmiskas, sistemātiskas Sv. Rakstu studijas, kas pie vajadzības spēj koriģēt gan aplamības Baznīcā, gan sabiedrībā.
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.07 19:58:29
Ralfs Kokins, TF dekāns [195.13.140.178]
"Nesaku, ka problēma nav arī šajā modelī. No citām hum. zin. nākot, parasti trūkst pamatzināšanu teoloģijas apakšnozarēs."

Ja pareizi sapratu, tad Tf maģistros var studēt, piemēram LU filologi vai vēsturnieki bakalauri, bet LA theol. bakalauram būtu jāsāk LU Tf no nulles? Pat ja LA teologs ir mācījies pie tiem pašiem pasniedzējiem tās pašas programmas? Vai tiešām netiek ieskaitīts neviens priekšmets?
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.07 20:25:40
Kā LA ziedu laiku absolvents principā neredzu jēgu studēt TF. Tukša laika nosišana.
Tad jau labāk labu grāmatu palasīties.
Vienīgo pozitīvo teoloģisko devumu sabiedrībai esmu lasījis Leona Taivāna intervijās.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.07 20:33:04
Tēvs Indriķis
Paldies par Tavu teoloģisko devumu sabiedrībai, ak zieds!

Neesi padomājis, cik no Taviem pasniedzējiem tika studējuši (ne laiku nosituši) tajā pašā briesmīgajā TF?
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.07 20:41:18
Aivar, ņem par labu , bet dzirdēts, ka pirms visādām reformām TF esot bijusi tīri laba mācību iestāde arī kristīgā nozīmē.
frēze [83.99.173.223]
# Labojis vilks: 2010.12.07 22:04:40
esmu studējusi fakultātē un zinu, ka reformas tur ne pričom. tā jau nebija fakultātes izvēle bet diktāts sistēmā.
ir dzirdēts gan par Cālīti kurš vienīgais uzturēja akadēmisku līmeni un ir dzirdēts ka līdz ar Taivānu no fakultātes svētais Gars aizgājis - nu pašiem par šo smiekli nenāk?
es nesaku neko par Kokinu, dažreiz cenšās un vismaz ir patriots. bet ar Kokinu ir problēma ka viņš ir nenopietns un augstprātīgs. un kaitina kad viņš zīmējās televīzijā. man arī šķiet ka viņam patīk meitenes un dažreiz viņš ir neobjektīvs. tas ir tikai mans viedoklis uz ko man tiesības ka pasniedzējs viņš tīri nekas ja vien daudz lieka nemuldētu, bet kā mācītāju viņu nespēju pieņemt. varbūt kādi spēj, bet es nē, jo mācītājam jābūt nopietnam un tāds kurš neaizraujas ar visu ko, tad ar vilkačiem, tad mašīnām.
2001.gada absolvents [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.12.07 22:47:15
frēze [83.99.173.223]
jā par šo viedokli, tik par tām meitenēm nezinu... nu viena gan viņam patika, bet tas jau tagad laikam legalizēts fakts.

ravenx
# Iesūtīts: 2010.12.07 23:06:12
pēc jūsu domām, vajadzētu patikt puišiem?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.07 23:16:15
Aivars

kas pie vajadzības spēj koriģēt gan aplamības Baznīcā, gan sabiedrībā.

Sasmīdināji...Kur tad Luters ir izgaisis ? Vai neesam viņu mācījušies? Interesantākais ir tas , ka tie , kuri nav mācījušies aplamības redzēja , bet mācītie ne ? Pradokss.....
frēze [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.07 23:25:19
par meitenēm nedomāju speciāli kādu epizodi bet man radās aizdomas, vai tik daža laba atzīme TF nebija atkarīga no deguntiņa? ne jau visas ir garkājainās un garmatainās Rīgas modeles vai daiļās tukumnieces. kursabiedri taču nav akli. tas vispār kaitina pasniedzēju večos, kad tikdaudz zīmējās un priekšmeta viela un objektiva atieksme paliek otrajā plānā.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.12.08 02:29:51
Varbūt jau pamanīts - re kur viens raksts , kam, manuprāt ir zināma saistība ar šo diskusiju. Un saistība tāda, ka šis raksts uzrāda to praktisko teoloģiju, kuru pārstāv TF priekšnieks. Jo kādu gan misiju veic šis rakstu darbs, ievietots sabiedriskā (ne-LELB) interneta medijā, pie tam tik populārā kā Delfi.lv? Diemžēl šaubos, vai kristīgu.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.12.08 12:03:01
Mārtiņš
Šo rakstiņu jau kaut kur agrāk forumā apskatīja Vilks .
Viegli ir pateikt, ka TF studijas neko Baznīcai nedod, bet kā jau šeit foruma kolēģi rakstīja, šobrīd TF ir vienīgā izglītības mācību iestāde, kur tieši luterāņi t.i.lelbieši var iegūt augstāko (akadēmisko) teoloģisko izglītību. Tāpat vesela rinda mācītāji un tie paši LA pasniedzēji ir beiguši TF. Šobrīd LA piedzīvo šādu restartu (šoruden formāli LA tika likvidēta un izveidota no jauna).

Tāpēc ne mazāk intyeresants ir I.Šuvajeva raksts par savstarpēju atkarību vienam no otra un māžiem , tikai citreiz vajadzīgs ilgāks laiks, lai nonāktu līdz kopīgam discernment .
kvalitāte [90.130.177.118]
# Iesūtīts: 2010.12.08 12:16:29
Kad studēju TF,pamanīju,ka liberālisms tur tika uzturēts kā vadošā ideoloģija, bet tiem, kas gribēja palikt citās domās, bija grūti nokārtot gala darbu. Pamanīju, ka savu (TF) reitingu (lietderības pierādījumu) celšanai tika lietota LELB kritika. Daži pasniedzēji nāca ar pusstundas nokavēšanos, nesagatavojuši savu vielu. Citiem bija paņēmiens nekad nelasīt studentu pārbaudes darbus. Man liekas, ka pasniedzēju algas bija pārāk niecīgas, lai no viņiem kāds vispār uzdrošinātos prasīt uzlabot kvalitāti. Es pazinu vienu studentu, kas tika līdz 2.kursam, mācībām neveltot ne minūti. TF bija kļūt par prestižāko fakultāti LU, tādi uzstādījumi tur bija, bet tam jau ir vajadzīgs komplex risinājums. Bet kā jau teica viens komenārists, studijas ir patstāvīgs darbs, cik vēlies, tik iegūsi.
Ralfs Kokins, TF dekāns [195.13.140.22]
# Iesūtīts: 2010.12.08 12:52:14
Mīļie brāļi, mīļās māsas!
Vēlos Jūs informēt un arī brīdināt par dažu labu „kristīgu” metodi diskusiju sakarā, ar kuru man nācies visai sāpīgi saskarties.
Vakarnakt plkst. 00.08 portālā „Delfi” sadaļā „Delfu versijas” treknā izcēlumā parādījās it kā mans raksts par situāciju LELB. Rakstam tūlīt sekoja liela, negatīva un personīgi aizskaroša komentāru gūzma.
Jau naktī uzrakstīju protesta vēstuli „Delfi.lv” redakcijai un pašlaik konsultējos ar juristiem un apsveru iespēju vērsties tiesībsargājošās iestādēs par goda un cieņas aizskaršanu, autortiesību pārkāpumiem utt.
Šorīt šis raksts beidzot tika izņemts no portāla.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 114 , pavisam kopa bijuši: 11052