atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Tev nebūs nokaut
Karlīna
Iesūtīts: 2010.11.05 11:31:22
Ko nozīmē bauslis Tev nebūs nokaut , ir dzirdēts un lasīts daudz. Tas attiecināms ne tikai uz otru personu, bet arī uz sevi. Tad nu jautājums - ja apzināti kontaktējamies ar kādu, kam ir lipīga slimība, vai tādā gadījumā pārkāpjam arī 5. bausli?
DISKUSIJA TIKAI KRISTIEŠIEM
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo:: [212.70.183.2]
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:00:32
Karlīna

Ja ir HIV, tad laulāties nedrīkst. Aplipināt savu tuvāko ar nāvējošu infekciju ir grēks. Vai ir būts privātajā grēksūdzē? Es ticu, ka šī slimība var tikt dziedināta. Tev IR cerība!
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:01:36
Karlīna
nav cilvēka spēkos `novērst šos riskus`, vienīgi paļauties uz Dievu - kā nu būs tā būs, ja sargās un dziedinās, būs ok, ja nē - tad par dažiem slimniekiem uz pasaules vairāk

nu, uz Dievu novelt savas rīcības sekas gan nevajadzētu.. tas gan varētu būt grēks. tas ir, darīt kaut ko, kas var izraisīt kādu ļaunumu un teikt Dievam - "bet tu tak vari ļaunumu novērst, ja tu to nedari, tad tu esi pie visa vainīgs, ne es".

tā ka tāda attieksme nevarētu klasificēties kā dievbijīga un atbilstoša baušļiem.

Ja riski ir novēršami daļēji, tad pašiem vien jāizlemj, vai paši arī spēs panest savu daļu atbildības. Vai neinficētais laulātais spēs mīlestībā pieņemt to, ja tomēr tiks inficēts un eventuāli saslims (cik man zināms, inficēts cilvēks ar AIDS var saslimt jebkurā brīdī) un nevainos inficēto laulāto un Dievu. Vai sākotnēji inficētais laulātais spēs tāpat pazemīgi pieņemt, ja otrs vai kopīgais bērns būs inficēts un saslims.
Vai abi spēs pieņemt situāciju, kurā bērns/bērni tomēr inficējas un eventuāli saslimst un nomirst pirms vecākiem.

Tas viss ir jāizvērtē.

Vienkāršas atbildes "ir grēks"/"nav grēks" šādā situācijā, manuprāt nav. ir tikai ļoti daudzi riski, par kuriem ir jādomā/jārunā un, galu galā, jālūdz Dieva vadība. Varbūt Dieva griba ir, ka šie cilvēki ir kopā un rada bērnus (kuri eventuāli ir veseli) Viņam par godu.

Bet Viņš var arī pieļaut, ka viņi viens otru inficē, vai, kas ir vēl bēdīgāk - ka bērns vai bērni tiek inficēti. Un neviens no malas nepateiks, kāpēc, uz šiem jautājumiem Dievs mēdz atbildēt tikai pašiem cietējiem vai citreiz arī viņi nesaņem galīgās atbildes.
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:02:32
armilo:: [212.70.183.2]
Aplipināt savu tuvāko ar nāvējošu infekciju ir grēks.
Tādā gadījumā, ja tas noticis apzināti vai vismaz nenovēršot iespējamos riskus,vai ne tā?
armilo:: [212.70.183.2]
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:05:10
vilks
protams, ka runa ir par apzinātu rīcību
Karlīna
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:07:06
armilo:: [212.70.183.2]
Ja ir HIV, tad laulāties nedrīkst. Aplipināt savu tuvāko ar nāvējošu infekciju ir grēks. Vai ir būts privātajā grēksūdzē? Es ticu, ka šī slimība var tikt dziedināta. Tev IR cerība!
nedz man, nedz manai otrajai pusei nav HIV. Bet kādam labam draugam, ko pzīstu kā krietnu kristieti, ir gan Tad nu nezinu, ko viņam atbildēt, kad viņš runā par milzīgu paļāvību uz Dieva apsardzību un vēlmi doties laulībā. Par to arī šī diskusija - vēlējos zināt, ko domā citi kristieši, kas uz šādu situāciju var paskatīties no malas.
vilks
# Labojis vilks: 2010.11.09 13:08:37
armilo:: [212.70.183.2]
teorētiski jau ir tomēr iespējama situācija, kurā cilvēki nolemj laulāties un ļoti uzmanās, lai otrs netiktu inficēts, bet tomēr notiek kāds negadījums.. nedomāju, ka šādā situācijā kādam no viņiem tas būtu grēks.

attiecībā uz bērniem man grūti pateikt, jo viņi jau to neizvēlas.

Karlīna
nezinu, ko viņam atbildēt, kad viņš runā par milzīgu paļāvību uz Dieva apsardzību un vēlmi doties laulībā.
Dieva apsardzība ir laba lieta, bet vēlams padomāt, vai viņš spēs nevainot Dievu, ja tomēr izrādīsies, ka Dievs nedara visu tā, kā viņš iecerējis?
armilo:: [212.70.183.2]
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:12:37
Karlīna

Skaidrs. Viņam ir jāvienojās ar savu partneri, un ja draudzene ir ar mieru, tad var laulāties. Taču no dzimumattiecībām ir jāaturās, līdz ārts konstatēs izveseļošanos no slimības.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:14:16
Karlīna
Vispār jau tam cilvēkam vajadzētu izrunāties vispirms ar otru pusīti, un tad noteikti uzmeklēt kādu ģimenes terapeitu vai mācītāju, kas topot informējts par problēmu, būtu gatavs vadīt pirmslaulības sarunas, kur abas pusītes konkrētāk izanalizē savas nākotnes vīzijas arī tad, ja slimība netiek dziedināta, bērnu radīšana ir pārāk riskanta, un nāve var šķirt tiklab pēc 3 gadiem kā pēc 63. Vai tas nebūtu prātīgāk?
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:19:43
armilo:: [212.70.183.2]
no dzimumattiecībām ir jāaturās, līdz ārts konstatēs izveseļošanos no slimības.
kāpēc?
lietojot prezervatīvu, taču risks inficēties tuvojas nullei.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:37:38
vilks
Hm, hm... vai esi dzirdējusi par polimēru porām? Vai zini, cik lielas acis ir lateksa režģī un cik mazs ir tas draņķa vīruss? Pat spermotozoīds, kas ir daudz lielāks par to vīrusiņu, mēdz tam mētelītim cauri izskriet, aiz kā prezervatīvu ražošanā tiek izmantoti spermicīdi kā papildus nodrošinājums. Ja nav slinkums, pabaksti gūgļumāti, gan jau pat kādu īsfilmu ar makrofilmēšanu atradīsi
(Bet vēl jau mēdz būt arī kaislīgi skūpsti, kuriem prezervatīvs neko nemainīs)
vilks
# Labojis vilks: 2010.11.09 13:45:12
Aivars
Pat spermotozoīds, kas ir daudz lielāks par to vīrusiņu, mēdz tam mētelītim cauri izskriet
piedod, bet tas ir dīvains mīts bez zinātniska pamatojuma.
nē nu gūglē jau var atrast jebko, bet tas nenozīmē, ka tam visam var arī ticēt.

Bet vēl jau mēdz būt arī kaislīgi skūpsti, kuriem prezervatīvs neko nemainīs
nu bet cilvēki, kas apzinās riskus, tak nekodīs viens otram līdz asinīm?

Bet nav vērts ielaisties detaļās, re, kur potenciālie riski un to novēršanas veidi ir smuki aprakstīti.

Vēl viena info par AIDS un prezervatīviem (un mikroporām).
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:46:00
Kaut kad bija kas nopietnāks redzēts, bet nu te arī tā riska statistika ir pietiekoši uzskatāma - http://www.youtube.com/watch?v=83ZL2a3IFB4&feature=related
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:48:13
vilks
piedod, bet tas ir dīvains mīts bez zinātniska pamatojuma.
Es zinu kādu pārīti konkrētu bērnu, kuri ir šī `mīta` apliecinājums
armilo:: [212.70.183.2]
# Iesūtīts: 2010.11.09 14:06:57
Aivars

es arī vienu zinu
bitukas
# Iesūtīts: 2010.11.09 16:58:00
Pilnīgi nesaprotu jautājumu. Vai apkopjot iesnainu bērnu man jāiespringst - vai tik es negrēkoju pret bausli tev nebūs nokaut. Nezin kāpēc visi pavilkās uz AIDS, bet ko darīt ar citām slimībām?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.09 18:04:28
bitukas
Skat, autores pirmo komentāru diskusijā.
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2010.11.10 00:21:42
armilo:: [212.70.183.2]
ja draudzene ir ar mieru, tad var laulāties. Taču no dzimumattiecībām ir jāaturās, līdz ārts konstatēs izveseļošanos no slimības.
Varētu gadīties, ka tad pāris desmit gadiņi vēl ir jāpagaida.
Tavs ieteikums ir visai nereālistisks, jo tādas zāles, ar kurām panākt pilnīgu izveseļošanos, vēl nav atrastas.

Karlīna
Ja šis ir reāls jautājums, ne tikai teorētisks, tad iesaku par medicīniskām detaļām kā aizsargāšanos un potenciālu grūtniecību apspriesties ar speciālistiem, nevis tiem, kas kaut kur kaut ko ir saklausījušies/salasījušies.
Tīša otra cilvēka inficēšana ir sodāma ar likumu. Taču, kā man skaidro kāds labi pazīstams mediķis, cilvēkiem ar šādu infekciju iespējama gandrīz normāla dzīve ar ļoti minimālu, praktiski tuvu nullei, citu cilvēku inficēšanas risku.
Karlīna
# Iesūtīts: 2010.11.10 11:48:39
Vienkārši balss
Ja šis ir reāls jautājums, ne tikai teorētisks, tad iesaku par medicīniskām detaļām kā aizsargāšanos un potenciālu grūtniecību apspriesties ar speciālistiem, nevis tiem, kas kaut kur kaut ko ir saklausījušies/salasījušies.
šķiet, ar speciālistiem ir runāts jau labu laiku atpakaļ.
Atkārtošos vēlreiz - runa ir par kādu cilvēku un viņa nākotnes nodomiem. Mans viedoklis ir līdzīgs armilo (vienīgi nespēju noticēt, ka laulātie spētu atturēties no dzimumattiecībām vairāku gadu garumā). Lai arī šis cilvēks ir ļoti labs draugs, šoreiz man ir grūti viņam pateikt atklāti, ko domāju. Tāpēc vēlos zināt citu kristiešu domas - varbūt citi domā pavisam savādāk?
armilo:: [212.70.183.2]
# Iesūtīts: 2010.11.10 13:54:03
Vienkārši balss
"Tavs ieteikums ir visai nereālistisks, jo tādas zāles, ar kurām panākt pilnīgu izveseļošanos, vēl nav atrastas."

Un to saka kristiete? Es pats esmu dziedināts no nedziedināmas slimības, ar kuru sirgu vairāk kā 10 gadus. Kristus ir zāles!
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2010.11.10 15:02:32
armilo:: [212.70.183.2]
Mēs te apspriežam paredzamas situācijas. Dieva brīnumi ir brīnumi, ko mēs nevaram prognozēt. Un savukārt es zinu dziļi ticīgus kristiešus, kas nav tikuši dziedināti no savām slimībām un ir miruši, brīnumu nepiedzīvojot.
Bet medicīnisku zāļu priekš HIV izdziedināšanas patiesi vēl nav.

Karlīna
Esmu lasījusi par bērniem, kas ir dzimuši šādās laulībās. Tātad laikam jau attiecības laulībā ar nopietnu attieksmi, sargājoties no inficēšanās, ir iespējamas.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 55 , pavisam kopa bijuši: 36923