atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kapeec tieshi kristietiiba?
melkk
Iesūtīts: 2010.11.05 01:19:58
Sveiki, piedod, ka nav garumziimes, bet ceru, ka jautaajumu sapratiisiet.

Vai kaads vareetu paskaidrot, ka kristietiiba ir tieshi iistaa religjija? Jo pasaulee ir daudz citu religiju, kam pamatideja nav sliktaaka. Kas ir tas, kas atdala to no citaam? Jo teiksim ir miljoniem cilveeku, kas piedzimst videe, kur ir citas religijas un shie cilveeki no sava muuzha saakuma liidz beigaam tic savai vieteejai religijai (islams, budisms u.t.t.) ne reizi abshaubot, to, ka vinja religija vareetu ``nebuut iistaa``, gluzhi kaa piemeeram mees - kristieshi, jo mums tas skjiet passhaprotami, ka kristietiiba ir iistaa un vieniigaa.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:21:30
armilo:: [212.70.183.2]

kā nevar? pat uz mēness uzkāpa... cik tad augstu vēl jākāpj?
Zive.
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:44:54
EzītisMiglā
Manuprat, nav tādu reliģiju, kurās ir Dievs, un kuras saka, ka cilvēks bez Dieva palīdzības viens pats var visu izdarīt

Ok, ne līdz galam precīzi izteicos. Galvenokārt rakstot par šo es biju domājusi budismu, kur vispār grūti saprast, kas īsti tur ar to Dievu ir, vismaz man.

Bet loģiskākā nebūs vis, jo ir pārāk daudz neatbildētu jautājumu, tieši loģisko, piemēram "kāpēc vajadzīgas mūžīgās mokas ellē un kam no tām ir kāds labums?"

Manai sievieš` loģikai tomēr vissaprotamākā. Tas protams kārtējo reizi ir subjektīvi, kas kuram liekas loģiski un kas nē.
Visādi neatbildēti jautājumi ir jebkurā reliģijā.
Tāpat ar tām mūžīgajām mokām, tas tāds dramatisks formulējums. Bet, ja mēs pieņemam, ka dvēsele pēc tās radīšanas ir mūžīga. Un pieņemam, ka ellē neviens speciāli netiek mušīts un tur nokļūst tie, kas apzināti izvēlas atteikties no Dieva... un tad viņi tur var tusēt Dieva klātbūtnes izjūtas neapgrūtināti. Vienīgā problēma, ka Dieva klātbūtne ir viss labais. Un par to elles mūžīgumu jau ar vēl ļautiņi strīdās. Kā tur īsti ir, tad jau redzēs.
Zive.
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:46:54
Ctulhu Nu tur tas viss kaut kā bik sarežģītāk man liekas... Budismam jau arī ir n-tie novirzieni...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:49:19
Ctulhu
Zive.
Jā, budismam ir vairāki virzieni.
Es budismā nesaprotu pašu "es" būtību. Sanāk, ka tas "es" ir ilūzija, bet šai ilūzijai nav avota, t.i. nav neviena, kas ir to ilūziju radījis.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:54:01
Ctulhu
Brahmas sapnī vismaz ir sapņotājs, bet budismā tāds sapnis bez sapņotāja.
Ar nirvānu ar nav tik vienkārši, tā drīzāk ir neaprakstāms stāvoklis, nevis bezdarbība.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:56:51
Ctulhu
Mums nesaprotams. Mums smadzene par īsu, lai saprastu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.11.09 13:59:49
Beigu tāpēc, ka tas ir šī posma beigas.
Vai tad ir teikts, ka aiz nirvānas tālāk nekā nav?
armilo:: [212.70.183.2]
# Iesūtīts: 2010.11.09 14:05:34
pich_
"kā nevar? pat uz mēness uzkāpa... cik tad augstu vēl jākāpj?"

Apsveicu! Vai Tur kādu satika? Nē! Cik augstu ir jākāpj? pareizais augstums tiek sasniegts, kad grēcinieks nostājās uz ceļiem.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.11.09 14:11:47
Ctulhu
Beidzas, jo tālāk nav ko stāstīt, neviens nesapratīs. Es jau arī korekti nezinu, atceros, ka bija tā, ka par nirvānu neko nevarēja pateikt.
Zive.
# Iesūtīts: 2010.11.09 14:19:45
EzītisMiglā
Tas es sanāk bez maz kā kaut kādu daļiņu sakopojums un bez maz jo švakāk tās daļiņas turas kopā, tb jo vairāk cilvēks no sevis atsakās, jo tuvāk viņš sanāk tai nirvanai?
Un tad bez maz sanāk ka visa pasaule ir viens liels olu kultenis un kādas nu tās daļiņas kurā brīdī sačupujas, tāds "es" sanāk un tam pa vidu vēl kaut kur jāietūcī pārdzimšana...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.11.09 14:28:12
Zive.
Apmēram tā es budismu saprotu pašlaik. Tas ir, visdrīzāk ka nesaprotu.
Zive.
# Iesūtīts: 2010.11.09 14:52:30
devonas reksis, nezinu tāda motivācija man liekas nedaudz kā sevis apmānīšana. Man labāk patīk funktieris par to, ka manta ir reāla un ar to var izdarīt kādam labu un tādā veidā ierobežot savu egoismu.
Zive.
# Iesūtīts: 2010.11.09 15:12:08
devonas reksis un tipa laime ir vēlmju neesamība? Nezinu, kaut kā sarežģīti tas viss. No vienas puses tas klapē kopā ar kristietību (savas gribas pakļaušana Dieva gribai, atsacīšanās no sevis utt.) Bet kaut kā kristietībā tā atsacīšanās ir piepildīta ar Dieva gribu, kur pretī budismā sanāk tukšums...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.11.09 15:31:40
Piemērs neder, jo tā īstā "naudas pārbaude" jau būs tikai pēc nāves. Tagad ir tikai daudzas grupiņas "īstās naudas pazinēju", kam katrai liekas , ka viņējā ir pati īstākā.

Piemeers ir absoluuti legjitiims.

Protams, tu kaa pirceejs tieshaam uzzinaat, ka nauda ir viltota, vari tikai tad kad nauda nonaak aarpus tavas kontroles - taatad savaa zinjaa peec naaves.

Bet tie, kas ir maaciiti tajaa un ikdienaa dziivo ar iisto naudu, atpaziist viltojumu arii "shiis dziives laikaa"

Taakaa viss ir legjitiims un pareizs.

Es vienkaarshi atbildeeju neadekvaatai iebildei, ka iisto mantu var atpaziit tikai tad, kad esi izmeegjinaajis visus meeslus... Es saku tieshi otraadi, meeslus var atpaziit tikai tad, kad esi iepazinis iisto mantu!

EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.11.09 16:06:29
Jošs Mulders
tie, kas ir maaciiti tajaa un ikdienaa dziivo ar iisto naudu, atpaziist viltojumu arii "shiis dziives laikaa"

Nē. Jo pirkums tiks izdarīts tikai pēc nāves. Tagad neko nepērk. Tā ikdienā dzīvošana ir tikai sajūta, ka "šitā nauda točno ir īsta".

tie, kas ir maaciiti tajaa un ikdienaa dziivo ar iisto naudu, atpaziist viltojumu arii "shiis dziives laikaa"

To viņi nemaz nevar izdarīt, jo viņi neko nepērk, vai, pareizāk sakot, pērk tikai viens no otra. Bet tāpat dara citi savās grupiņās.

Es saku tieshi otraadi, meeslus var atpaziit tikai tad, kad esi iepazinis iisto mantu!

Bet lai īsto mantu atpazītu starp citām mantām, vajag notestēt tas citas mantas. Citādi var neatpazīt pašu labāko, bet gan tikai šķietami pietiekami labo.
Piemēram, ja salīdzina ar transporta līdzekļiem, tad sākumā ir ķerra. Tad ir visādi citi piedāvājumi - automobilis, lidmašīna, kuģis, superPuperFutūriskaisTeleportieris. Tu paņem automobili, secini ka tas ir labāks par ķerru un tāpēc maldīgi nolem, ka automobilis ir īstais, un pārējie ir neīsti, jo līdzinās ķerrām.
Tu nonāc lokālajā maksimumā, ieciklojies un vairs netiec ārā, esi iekrāsojis sevi stūrī.
pich_
# Labojis pich_: 2010.11.09 16:59:25
devonas reksis

un vēl Mulders aizmirsa, ka arī pašu pareizās naudas katalogu var viltot
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 167 , pavisam kopa bijuši: 14188